Autor Tema: Klana i okolica  (Posjeta: 236981 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Klana i okolica
« Odgovori #795 u: 13.11.2014., 15:50:00 »
apropo teh montažneh kuć od slami i betona. dan glavu da je isti klinac va lovrane, dom zdravja zdola osnovne školi. delana je oko '35, i sa šupo zvoni, tj ni od opuki nego nekakovega šupega materijala, a facada je raspucala jušto va kocki 1x1 metar, po fugah mej dve ploče

Offline grašćina

  • Jr. Member
  • **
  • Datum registracije: Lip 2013
  • Postova: 537
Odg: Klana i okolica
« Odgovori #796 u: 13.11.2014., 17:52:36 »
evo još jedne slike "Case incis", elitnog kvarta ondašnje Klane

Offline jazbac

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 1.114
Odg: Klana i okolica
« Odgovori #797 u: 13.11.2014., 18:16:05 »
apropo teh montažneh kuć od slami i betona. dan glavu da je isti klinac va lovrane, dom zdravja zdola osnovne školi. delana je oko '35, i sa šupo zvoni, tj ni od opuki nego nekakovega šupega materijala, a facada je raspucala jušto va kocki 1x1 metar, po fugah mej dve ploče

Z istun tehnikum je dalan i Nido pul Matuj (rodilište). Znan aš smo početkon 80-teh to preujerevali va disco club  :e050

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Klana i okolica
« Odgovori #798 u: 13.11.2014., 20:12:37 »
mi se čini da ću poć ov ki dan kucat po zideh :greensmile

Offline Kont

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2014
  • Postova: 3.141
  • Nullius in verba
Odg: Klana i okolica
« Odgovori #799 u: 14.11.2014., 00:29:44 »
Cijeli dan nisam nisam iz nekog razloga mogao vidjeti niti jedan novi post,pa stoga tek sad mogu navesti izvore mog posta.Osim navedenog, već dugo uživam u zbornicima Klane od "Društva za povjesnicu Klana".Dakle,sa Trsata sam se odselio 1987 i živio do 2006. godine va .......?

Offline Rijeka

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 3.348
Odg: Klana i okolica
« Odgovori #800 u: 14.11.2014., 21:34:10 »
Klani ?  :o
Hranite se zdravim mislima i pazite da Vam imunitet ne opadne na serviranu glupost :)

Offline Kont

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2014
  • Postova: 3.141
  • Nullius in verba
Odg: Klana i okolica
« Odgovori #801 u: 14.11.2014., 22:14:55 »
Sorry Riječanka, ali... va Biškupe pul Ronjgi.Kasnije mi je bilo donekle krivo što nisam kupio kuću u Klani, jer sam više vremena proveo u vašem mjestu nego na Viškovu.Razlog tome je što je Klana za mene i moje klince bila čarobno lijepo mjesto za izlete u svim godišnjim dobima.Idealan spoj povijesti,geologije,militarije i naravno prirode.Morat ću opet k vama u pohode. :wavey

Offline Rijeka

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 3.348
Odg: Klana i okolica
« Odgovori #802 u: 14.11.2014., 22:53:58 »
Sad mi zvoni negdje iza da si mi to sve i ispričao. Ustvari i jesi, kod miki na pizza partiju! Baš to o idealnom spoju povijesti, geologije, militarije i prirode odnosno koliko si ovdje proveo vremena sa svojima! Sjećam se :palacgore


Hranite se zdravim mislima i pazite da Vam imunitet ne opadne na serviranu glupost :)

Offline Kont

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2014
  • Postova: 3.141
  • Nullius in verba
Odg: Klana i okolica
« Odgovori #803 u: 14.11.2014., 23:14:10 »
Upravo si dobila još dvije mušterije O0

Offline Rijeka

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 3.348
Odg: Klana i okolica
« Odgovori #804 u: 14.11.2014., 23:16:11 »
 :wines :bravo5 :cool2  :beer2
Hranite se zdravim mislima i pazite da Vam imunitet ne opadne na serviranu glupost :)

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.214
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Klana i okolica
« Odgovori #805 u: 18.11.2014., 21:05:49 »
Se nađe ki ne pije   :cool3
Poslikao sam ovo za povijest i zaboravio gdje mi je  :facepalm






Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.214
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Klana i okolica
« Odgovori #806 u: 18.11.2014., 21:07:18 »








14.05.2013.
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.520
Odg: Klana i okolica
« Odgovori #807 u: 18.11.2014., 21:32:27 »
Se nađe ki ne pije   :cool3
Poslikao sam ovo za povijest i zaboravio gdje mi je  :facepalm

Zato pametni znaju čemu služe keyword-i iliti po naški ključne riječi. Gomila programa, od kojih sam za tu namjenu ja koristio Irfanview i Picasu imaju mogućnost da u fotografiju, tj u jpg fajl ubaciš ključne riječi po kojima možeš kasnije puno lakše pretraživati.   :computer2 :palacgore
Pokrio sam cca 98% svojih fotografija na taj način i zbilja mogu vrlo brzo pronaći gotovo svaku fotografiju samo ako znam što prikazanao jer onda u većini slučajeva znam i koji sam keyword stavio.

Tu i tamo se "zaboravim" tj  u jednoj turi mi bude logično da stavim jedan keyword a u drugoj turi drugi keyword za isti sadržaj, npr neko vrijeme sam stavljao "slap" a ponekad "vodpad" ili "autocesta"/"autoput" pa si "otežam" pronalaženje .
 :skartoc

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.209
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Klana i okolica
« Odgovori #808 u: 18.11.2014., 21:49:03 »
E Elvise, staviš cesta i voda ;)
Ali istina, s pravu si. Samo se treba natjerati na to :)

Sent from my HTC One max using Tapatalk

Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.520
Odg: Klana i okolica
« Odgovori #809 u: 18.11.2014., 22:29:22 »
E Elvise, staviš cesta i voda ;)

Tag "cesta" stavljam za obične ceste  :palacgore , a "voda" mi nije pala na pamet ... hm, mogao bi ga iskoristiti samo što mi je malo "preširok", obuhvaćao bi previše toga a vrlo brzo bi zaboravio početnu "logiku" i počeo ga upotrebljavati za sve svašta ili pak za ništa.

Imena ljudi su poseban problem, u početku sam naravno krenuo samo s imenima, a onda su se počeli pojavljivati "duplići", sada imam jedno 3-4 Vesne, 4 Katarine, 2x Branka, ... na nesreću Picasa u početku nije priznavala nikakve znakove s kojima sam pokušavao ubaciti prezimena, uredno je svaku kombinaciju ime_prezime, ime-prezime, ime+prezime, ... razbijala u posebno "ime" i posebno "prezime" i sve pretrage je obavljala kao da je operater između ILI/OR a na sreću to su ispravili pred koju godinu tako da najnormalnije prihvaća "ime prezime" (ili bilo koji dvo ili višesložni pojam) i daje očekivane rezultate.

Zanimljivo, Picasa koju je Gogole kupio "odavno" tek od pred verziju ili dvije nudi i to kao eksperimentalno  :eek da od nekog taga/keyworda složi virtualni album, dok je tu mogućnost imao još tamo 2000 ili 2001 prvi foto manager za kojeg sam znao da može raditi sa tagovima, IIRC PhotoAlbum.
Po meni odlična stvar  :palacgore

I naravno, kao što si ispravno primjetio - treba se natjerati to raditi. Znao sam biti po pola godine ili više u zaostatku s upisivanjem tagova.   :facepalm

I još sam na početku upisivao tagove kroz Irfanview, kojeg danas koristim samo kada želim upisati tag u jednu sliku jer Picasa ima puno bolje riješeno upisivanje više tagova na više fotografija odjednom, npr ne prepisuje stare tagove nego upisuje nove.