Autor Tema: Foto reminiscencija  (Posjeta: 118798 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Online milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Foto reminiscencija
« u: 25.02.2014., 21:54:28 »
Jučer sam izašao iz prozaičnog razloga - platiti još jedan, kasno prispjeli, račun u Finu na Vežici. A dan ko stvoren da se i narančasta zvijer malo pusti s lanca. Pa pogledajmo skupa šta je to zvijer zabilježila na putu dugom niti pola sata.
 Najprije pogled s mog prozora koji govori da je "ona" igra prirode u toku. Drvo x , vidjet ćemo je li amul, je malo već ocvalo, ali evo, ono lijevo, je u cvatu. Čekajmo i treće drvo.



Izlaskom iz nebodera pogled mi klizne na gore i spazim ovu paučinu na boru. Uf, ne znam koje se to blago ugnjezdilo, ali neće biti dobro za ovaj bor.



Idem dalje i dolazim u parkić, nedavno sređen. Ali vandali i ovdje dolaze da prikažu svoje umijeće.



Pretrčah Kumičićevu i pogled mi skrene ka ovoj kući, mislim da je br.79, odnosno ovom balkonu desno. Tu smo bratić i ja, početkom šezdesetih, kad sam dolazio k njima po ljeti, spavali. Danas mi izgleda premali, ali onda je bio , koliko se sjećam, dovoljno velik. Na Orijentovom igralištu prikazivali su se crtići.


Bacio sam, jasno, i oko na igralište - oranicu koje je nekada bilo moja tiha patnja. Strašno sam volio nogomet. Igrao sam u juniorima i onda su mi promjenili smjenu u školi tako da sam izgubio svoju ekipu, a i volju za nogometom. Od onda ga sve manje pratim, a ta tendencija raste.



Platio sam račun i fotkao ovu, meni uvijek, interesantnu kuću. Meni se čini kao da je zalutala tu, na Vežicu, među nekad male, radničke kućice. Ova mi se drči kao da je na Azurnoj obali. Lijepa je, priznajem.



Pogled u desno. Pogledajte ove vrtove kako su sad zapušteni. Nekad nije tako bilo. Čudi me da tu netko nije već uvalio kakvu zgradu. Bit će da su vlasnički odnosi zapleteni.



Nastavljam...

P.S. 16.3. 17. Vraćene zagubljene slike
« Zadnja izmjena: 16.03.2017., 19:54:07 od milić »
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Online milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Foto reminiscencija 2.
« Odgovori #1 u: 25.02.2014., 22:05:27 »


Iz Kontuševe vodi jedan put do garaža, pa u neki klanac, kako smo mi zvali ovu, za automobile zatvorenu, uličicu. Tu bih uvijek ugledao proljeće. To je bio velik vrt koji su obrađivali neki "starci". Očito više nisu u stanju to činiti. Znao bih od njih kupiti salate, rotkvice, rajčice... Do lani je bilo, sigurno 3-4 godine, zapušteno. Ali je netko ipak lani pokosio.



Uz vrt je i jedan kafić koji je meni po ljeti sinonim za hladovinu. Kad želim biti malo sam sa sobom tu ujutro dođem, popijem kavu i prolistam Jutarnji. Kapo mu je ime.



Popili smo kavu i izašli na Radničku ulicu uz igralište. Ha, taj dio ceste me podsjetio kako smo mi, tu negdje, desetgodišnjaci došli do prve prave, kožne lopte. Orijentaši imaju trening. I pucaju na gol. Kakvi šuteri su bili najbolje govori da smo mi klinci imali pune ruke, a bome i noge posla. Jednu loptu smo "zagubili", tamo, u onom vrtu gdje su uspjevale rajčice i kožne lopte.


I još malo pa sam doma. Ali evo i ovdje me misao usporava. U ovoj maloj kućici do pred, sigurno desetak godina, živjela je jedna starica. Ova zelena boja ispred kućice je nekadašnji vrt. Starica bi tu stajala i prodavala salaticu, matovilac... Kako je bila stara i fizički slaba, imala je vrlo malo i količinski i po asortimanu. Ali ja sam joj uvijek dao puno više. Na primjer ona bi rekla 5 dinari, a već su bile kune, a ja bih joj dao 20 kuna. Nekako mi je bilo žao proći mimo nje, a da ne kupim nešto.



Ispod mog nebodera već dugo stoji ovaj opel corsa. Nekako mi ga je žao da ne vozi. Sve više propada, a vjerujem da bi još , uz neki popravčić, mogao dugo voziti.



I, eto, za niti pola sata šetnje, zvijer i ja smo stigli doma, puni dojmova. Zvijer je do danas odmarala, a ja sam morao odmah kuhati.

P.S. 16.3. 17. Vraćene zagubljene slike
« Zadnja izmjena: 16.03.2017., 20:03:37 od milić »
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #2 u: 25.02.2014., 22:17:59 »
hahaha bravo milicu. evo kako se mala reportazica moze napraviti i iz grada. malo sjecanja, malo osobni dojmovi, malo primjedbi...meni zanimljivo.
zanimljiv vam je ovaj parkic. kakva je to kula u sredini?
a corsu gledajte. mozda ce ju nekad vlasnik prodavati pa od dvije napravimo jednu :D
veliki pozdrav za vas i vasu pratnju....morat cemo Zvijer i Bonda upoznati ;)
aboriđinka

Online milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #3 u: 25.02.2014., 22:21:28 »
Ona kula je ventilacija željezničkog tunela o kojem je na našem forumu i reportaža. Ima još jedna takva kula s istom svrhom uz rub Trsatskog parka.
« Zadnja izmjena: 19.06.2017., 17:44:44 od milić »
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.511
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #4 u: 26.02.2014., 07:15:51 »
U ovoj maloj kućici do pred, sigurno desetak godina, živjela je jedna starica. Ova zelena boja ispred kućice je nekadašnji vrt. Starica bi tu stajala i prodavala salaticu, matovilac...
Sjećam se i ja te starice. Kad bih išao sa nonom u dućan (Brodokomercov market na početku Mihanovićeve) znali bi stat kod nje i kupit nešto. Ima od toga barem 25 godina, jer toliko već ne živim na Krimeji. Na zidu je imala izloženo povrće, a znala bi nekad direktno iz vrta ubrat i prodat. Svježe da svježije ne može bit. :palacgore

zanimljiv vam je ovaj parkic. kakva je to kula u sredini?
Ona kula je ventilacija željezničkog tunela o kojem je na našem forumu i reportaža. Ima još jedna takva kula s istom svrhom uz rub Trsatskog parka.

Jesam li ja ćorav ili na tim slikama nema nikakve kule? :pojmanemam
Znam jako dobro o kojoj se kuli govori, ali ni jedna slika nije iz tog parkića.

Offline KarlaRi

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 456
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #5 u: 26.02.2014., 07:19:18 »

Jesam li ja ćorav ili na tim slikama nema nikakve kule? :pojmanemam
Znam jako dobro o kojoj se kuli govori, ali ni jedna slika nije iz tog parkića.

ima ovdje parkić i kula http://croinfo.net/forum051novi/index.php?topic=2071.msg34404;topicseen#msg34404

ne znam zašto su dvije teme istoga naziva  :pojmanemam

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.511
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #6 u: 26.02.2014., 07:30:32 »
ima ovdje parkić i kula http://croinfo.net/forum051novi/index.php?topic=2071.msg34404;topicseen#msg34404

ne znam zašto su dvije teme istoga naziva  :pojmanemam

Aha.. Milić je umjesto novog posta otvorio novu temu :lol3 a ja tu prvu temu nisam ni vidio, jer kontam; isti naslov- to je sve jedna tema. :lol1

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #7 u: 26.02.2014., 08:57:19 »
da, i meni je bilo malo čudno  :lol3

Online milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Foto reminiscencija 2.
« Odgovori #8 u: 26.02.2014., 09:30:13 »
Haha, barem sam se i ja dobro nasmijao. Da, zabunom sam, umjesto novog odgovora, otvorio novu temu. A već je bilo kasno. Pa, umjesto da ispravim, ja sam išao spavati. :lol1
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Online milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #9 u: 26.02.2014., 09:34:47 »
U ovoj maloj kućici do pred, sigurno desetak godina, živjela je jedna starica. Ova zelena boja ispred kućice je nekadašnji vrt. Starica bi tu stajala i prodavala salaticu, matovilac...
Sjećam se i ja te starice. Kad bih išao sa nonom u dućan (Brodokomercov market na početku Mihanovićeve) znali bi stat kod nje i kupit nešto. Ima od toga barem 25 godina, jer toliko već ne živim na Krimeji. Na zidu je imala izloženo povrće, a znala bi nekad direktno iz vrta ubrat i prodat. Svježe da svježije ne može bit. :palacgore
Da, i još nešto vezano za tu staricu. Pričala mi je da je 1920. za vrijeme maškara plesala u Klani na nekom drvenom platou?!
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.520
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #10 u: 26.02.2014., 14:26:56 »
zanimljiv vam je ovaj parkic. kakva je to kula u sredini?

veliki pozdrav za vas i vasu pratnju....morat cemo Zvijer i Bonda upoznati ;)

I ja sam par puta ponovopregledao fotografije tražeći tu (nepostojeću) kulu  :lol1

BTW nisam siguran da li se šališ ili si ozbiljna  ali ako se ne varam, Zvijer u pitanju je fotoaparat a ne pas   :palacgore

Online milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #11 u: 26.02.2014., 20:38:58 »
Da, da. Ovo već postaje "komedija zabune".
Dakle Sabina je moj fotoaparat, zezajući se, prozvala narančasta zvijer. Narančasta zbog boje, a zvijer, vrag zna zašto? Želim reći, Sabina zna :lol1 zašto zvijer.
« Zadnja izmjena: 16.03.2017., 20:35:21 od milić »
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Online milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #12 u: 26.02.2014., 21:32:05 »
Nastavljam s opisom moga okoliša.
Zaboravio sam reportirati jučer da se na popularnom restoranu  - oštariji "Pul Belega" radi na preuređenju. Nadam se da vidite ove cigle. Taj dio nikad, za vrijeme Belog, nije bio u funkciji. Čujem, priča se , je li, da je Beli odustao od daljnje karijere. Kao, navršio je 65 godina i odlazi u zasluženu mirovinu.
Oštariju da preuzima netko s iskustvom stečenim na Grobniku. Nadam se boljemu jer je Beli zadnjih par godina lipsao s kvalitetom.



P.S. 16.3. 17. Ne mogu naći originalnu slikicu pa tako nema niti opeka. Ovo je snimljeno 22. 3. 2014.
« Zadnja izmjena: 16.03.2017., 20:39:21 od milić »
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #13 u: 26.02.2014., 21:50:47 »
 :lol3 smijem se komediji zabune kako je milić nazvao fotoaparati zvijer a meni palo na pamet kako milic šeće s psićem zvanim Zvijer :P

A sada ozbiljno da čula sam za ozračivače tunela na REF-u i znam gdje je onaj drugi ali nikada mi ne bi palo na pamet da se ovaj nalazi usred parka. Vise mi lici na neku kucicu za igru. Morat cu obici taj parkic iako nemam pojma gdje je ali naci cu ga ;)
aboriđinka

Online milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #14 u: 26.02.2014., 21:57:52 »
"Kartu čitaj, a seljaka /mene/ pitaj."
Prošeći se z manun okolo Trsata.