Autor Tema: Foto reminiscencija  (Posjeta: 118849 vremena)

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline KarlaRi

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 456
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #15 u: 26.02.2014., 22:02:21 »
Morat cu obici taj parkic iako nemam pojma gdje je ali naci cu ga ;)

iza marketa na vojaku, u pravcu škole... pješice, sa desne strane.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #16 u: 26.02.2014., 22:20:21 »
https://www.google.hr/maps/@45.323735,14.467227,3a,75y,353.72h,90.89t/data=!3m6!1e1!3m4!1sCEin7OaeTDSbziV2G8r-fA!2e0!7i13312!8i6656
Ovo bi bila pozicija s koje se uđe u taj parkić. Naravno, oni nisu ušli u njega pa nema slike.
« Zadnja izmjena: 19.06.2017., 17:49:24 od milić »
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #17 u: 01.03.2014., 11:39:32 »
Nastavljam s opisom moga okoliša.
Zaboravio sam reportirati jučer da se na popularnom restoranu  - oštariji "Pul Belega" radi na preuređenju. Nadam se da vidite ove cigle. Taj dio nikad, za vrijeme Belog, nije bio u funkciji. Čujem, priča se , je li, da je Beli odustao od daljnje karijere. Kao, navršio je 65 godina i odlazi u zasluženu mirovinu.
Oštariju da preuzima netko s iskustvom stečenim na Grobniku. Nadam se boljemu jer je Beli zadnjih par godina lipsao s kvalitetom.



Ja sam sinoć bio u mojemu omiljenom kafiću s mojim omiljenim prijateljima kad zazvoni mob. Gledam tko zove, a ono bratić. Pa pita da gdje sam, jer da me ne vidi. On je očekivao da ću biti na otvorenju oštarije Pul Belega II. A mene jok. Kaže da je to otvorio neki njegov prijatelj Samir iz Dražica. Živi bili pa vidjeli hoće li biti išta bolje nego što bješe.
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.216
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #18 u: 01.03.2014., 12:22:26 »
Aaaaa ... Samir! Pa, gore pul njega va Dražicama ni bila loša marenda! A radi već letima, ne bi Grmošćani zalazili tamo da ni va bene!  :greensmile
Prošao i ja sinoć, imao sam engleski, baš je bila gužva i šušur, da nisam žurio na školovanje baš bih te zazval, Milić!   :wavey :wavey  :beer2
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #19 u: 01.03.2014., 17:27:58 »
A zar engleski u Lingue?
I ja sam godinama išao na konzervaciju, haha, tamo. Vodila nas je gđa Betty Bonetti, Irkinja iz Dublina. Vratila se opet gore. Svake godine dva puta se nađemo, nas desetak, na konverzaciji s biftecima, lignjama i ostalim jezičnim delicijama. U zadnje vrijeme u Na Sušaku. A prije, da ne bude baš off topic, i u Pul Belega.
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #20 u: 04.03.2014., 21:37:04 »
Evo, još par slikica koje u meni izazivaju sjećanja na, hm, pa zašto ne reći, daleku prošlost.

Dakle, ova kuća. Ne sjećam se kad sam zadnji put nekoga vidio tu. Godinama napuštena i slabo održavana. Još se dobro i drži kako je zanemarena. Zadnje šta se sjećam, da je netko tu živio, su bile dvije mlade apotekarice A. i Lj. oko kojih smo moj prijatelj Vlado (onaj koji slabo igra poker) i ja slinili. A to je bilo kad smo i mi bili mladi, odnosno jako daleko, tamo oko1976.




Ovdje je već dugo godina butiga Kiki u kojoj sam godinama kupovao osnovne živežne namirnice. Nekako sam se odučio od kupovine u njoj. Nema nekog posebnog razloga, ali radije kupujem u Brodokomercovim marketima koja su dva u blizini, a kad kupujem nešto više odem do C&C jer je ipak jeftinije, a i on mi je na 5 minuta hoda. Vidim da Kiki nešto gradi. Vidjet ćemo šta se to valja.



A evo i naše drage Linguaea škole starnih jezika. Tu sam derao klupe pod stare dane 5, 6 godina. Bila je dobra grupa tako nas 5, 6. Kao što i napisah još uvijek se sastajemo zahvaljujući poduzetnosti V.



Kad sam počeo hodati s budućom ženom vrtjeli smo se po ovom terenu. I zajednički smo zaključili da je ovo najodržavanija kuća u to vrijeme bila. Ono, sve na svom mjestu. Drvenarija uvijek obojana, fasada ok, vrt održavan, ograda obojana ... Sve je djelovalo jako svježe, održavano. Vidim da je i danas tako, nakon 35 godina. Bravo majstore za trud. Ne znam tko stanuje tu.


Bio  sam malo i u parku, trsatskome. Sjetio sam se Sabine čim sam ugledao "kulu". Ali i prijatelja koji mi je govorio kako su se znali spuštati u ventilacijski otvor, dok ga nisu zazidali zbog, bit će, opasnosti od pada.



To je, za danas, to. :wavey
« Zadnja izmjena: 19.06.2017., 18:10:22 od milić »
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #21 u: 04.03.2014., 21:48:50 »
Milicu stalno se tu vrtite oko kuće moje bivše šefice...baš ću vidjet hoćete li ju jednom pogoditi ... blicom ;)
« Zadnja izmjena: 09.07.2017., 16:40:22 od milić »
aboriđinka

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #22 u: 05.03.2014., 21:06:02 »
Danas sam išao gornjim šorom.
Ali, jutros kad sam išao po kruh uspomene su navrle.
Beli na podu, po tloh.



E moj Beli, dobar si bio dok si dobro radio. A, koja mudrost.
Da ne gledam to kasapljenje uteko ja u šumu. Neki i ne znaju kako je lijepa hrastova, e tu bi Ive i File bili zadovoljni sa svojim nasljednikom, eto uspio je prepoznati i vrstu drva, šuma nadomak Trsata. U Dolcu je ta šuma.



Vidim i nju je dosta zdrmala ona buričina.



A ovo je Dolac. Pamtim ga odavna. Do pred par godina tu su se i utakmice Lige veterana, a i ostale, igrale. Izgleda da je problem vlasništvo. Onaj čije je neće, ma zamisli drznika, da proda zabadava. A ovi drugi bi kupili za ništa. I nikako da se nađu.



Evo i ljubičicu sam ubrao. Nije lijepa, baš, za vidjeti, malo je smućena, ali je mirisna za osjetiti.



A ovdje, podno ove murve, osjetio sam nešto što ni u Studeni više ne osjetim. Miris , netko bi rekao smrad, gnoja. Gledao sam, ali nigdje nisam vidio eventualni kup gnoja. Kao da drže neko blago. Aj bo. Idemo dalje.



Pogledajte ovaj zid, pun je bilja. Kad se to rascvjeta, razmiriše, bit će divota prošetati ovuda.


Na kraju ovoga zida je polurazrušena kula, najistočnija kula grada Trsata.



A evo i joga. Mnogo kave, a bome i pive, popih ovdje. Cijene popularne, a, ljetni, hlad nenadmašan.



I malo, pomalo evo nas i do Gradine. Ne mogu ja bez moje gradine. Malo sam se popeo na vrh i udario par snimaka.




S kule se dobro vidi Baltazargrad, kako bi rekla Riječanka.


I za kraj ovoga putića, jedna slikica nekadašnje upravne kućice Jasena, stolarskog poduzeća. Tu je napravljen kafić, a cvjetarna Fijolica se preselila iz susjedne kuće jer je tu najamnina, navodno, manja. Unutra ima teretana sa sanitarijama i igralište za mali nogomet. Kažu neki moji, koji su probali teren, da je zgodno.
Toliko za danas pogleda, sjećanja i pisanja. :wavey



« Zadnja izmjena: 09.07.2017., 16:43:01 od milić »
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline Rijeka

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 3.349
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #23 u: 06.03.2014., 22:10:07 »
Zanimljiva šetnja uz ćakulu i prisjećanje za nas koji ne poznajemo pobliže sve te ulice i ...
 Milić  :toyou
Hranite se zdravim mislima i pazite da Vam imunitet ne opadne na serviranu glupost :)

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #24 u: 07.03.2014., 22:18:24 »
Ej miliću ajte, molim vas, kad već šetate tuda, snimite mi dio puta gdje se od Trsata skreće prema kanjonu Rječine ili ti ga buducoj šetnici. Zoki mi je to objašnjavao ali ja sam više vizuelni tip i ne pamtim imena ulica...koliko sam ja shvatila tu negdje oko tog joga...
aboriđinka

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #25 u: 08.03.2014., 21:43:10 »



Od ove točke tj. joga skreneš cesticom na lijevo. Ideš cca 200 m i dođeš do neke ograde napravljene od skelarskih cijevi. Ta ograda ograđuje kompleks ex igrališta Dolac. Držiš se i dalje asfalta i ideš prema dolje približno 200 m.
Pri dnu, s lijeve strane, vidjet ćeš ulaz širok cca 90 cm.

URL=https://imageshack.com/i/n5f2rhj][/URL]

E, tu je ulaz i put za spustiti se do ceste, stare Lujze. Bio je baš danas, kad sam ovo uslikao, only for you, moj bratić koji je desetljećima tu živio. Pa ga pitam koji je pravi put. A on kaže ma samo se treba dokotrljati do ceste pa onda prema Rečini.



I, pazi kroz tu šumicu. Ima vuki.
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.511
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #26 u: 09.03.2014., 07:45:36 »

Ideš cca 200 m i dođeš do neke ograde napravljene od skelarskih cijevi. Ta ograda ograđuje kompleks ex igrališta Dolac.
http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/833/f2rh.jpg

Da je to rekao neki laik, ne bih ni riječ rekao, ali kad to kaže čovjek koji je puste godine odradio u škveru i kojemu je 3. maj u svakom drugom postu. :lol2 Da mi je vidjet kako bi Milić napravio skelu od ovih cijevi, plaćam mu večeru po izboru, što god i gdje god poželi. :popcorn

Da, to je taj put prema Lujzijani i dalje prema kanjonu Rječine.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #27 u: 09.03.2014., 08:03:34 »
A čuj, meni to liči na cijev čeličnu fi 48,3 mm, ako se dobro sjećam dimenzija, pa ako sam loše procijenio promjer, oprosti. Mea culpa. :wavey
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #28 u: 09.03.2014., 09:18:55 »
Hvala puno miliću...bitno da vidim kako izgleda ulaz na putić to mi već puno znaci (da znam šta tražim). Jedino što znam da zoki ne preporuča da se šeta šetnicom dok su radovi u tijeku...ali čim bude bio moguć prolaz spojit ću jednom taj put pa sve do Orehovice i preko Tenka natrag do Trsata...
Hvala puno...a sada dal je okrugla, kvadratna ili skelarska cijev...manje bitno  ;)
aboriđinka

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #29 u: 09.03.2014., 14:16:47 »

Ideš cca 200 m i dođeš do neke ograde napravljene od skelarskih cijevi. Ta ograda ograđuje kompleks ex igrališta Dolac.
http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/833/f2rh.jpg

Da je to rekao neki laik, ne bih ni riječ rekao, ali kad to kaže čovjek koji je puste godine odradio u škveru i kojemu je 3. maj u svakom drugom postu. :lol2 Da mi je vidjet kako bi Milić napravio skelu od ovih cijevi, plaćam mu večeru po izboru, što god i gdje god poželi. :popcorn

va čen bi to bil problem napravit ogradu od tubi za skelu???
Da, to je taj put prema Lujzijani i dalje prema kanjonu Rječine.