Autor Tema: Foto reminiscencija  (Posjeta: 118869 vremena)

0 Članova i 8 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Kazinjo

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Kol 2012
  • Postova: 405
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #60 u: 19.03.2014., 15:18:19 »
Milić kralj! Sad je tu, sad je tamo. Nego, bilježim se za odlazak i posjetu tog sabirnog logora, čim Milić dobije točne koordinate. I za pivkana u Studeni, naravno!
Nema predaje!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.216
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #61 u: 19.03.2014., 18:13:01 »
Nije nama strano ni bauljati po šumi i bez koordinata ... Pogotovu jer sutra stiže taze gajba Velebitskoga. Pa kad ošinemo po njoj prije obilaska , svaka nakupina kamenja bit če nam logor  :bravo5 :beer2
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #62 u: 19.03.2014., 21:52:37 »
A, nadajmo se da će moj mladi rođo ovaj puta najprije skočiti pa onda reći hop.
Ali meni je i bez logora bilo šarmantno. Ne znam, nekako što sam stariji sve me više vuče gore. Sad mi je, odkada pišem Priče, još zabavnije jer iza svakog grma se sjetim nekog događaja. Evo u ponedjeljak sam bio na Židonju i samo šta nisam sreo onog Talijana, Colombarija, koji je pisao kako su se prevaljali 11.4.41.  :lol1 u Studenu. Pogotovo kad je ovakvo, lijepo, vrijeme.
« Zadnja izmjena: 19.03.2014., 21:55:46 od milić »
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #63 u: 20.03.2014., 20:02:34 »

Ovo mi je tako dobra  :palacgore reporterska slika...ona i on na svom komadiću plaže ;) ... jako dobar kadar
aboriđinka

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #64 u: 20.03.2014., 21:56:03 »
Haha smijem se jer tek sad vidim i neke medveđe noge u japankama. A ja mislio da su samo ona i on. :facepalm
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #65 u: 20.03.2014., 22:23:54 »
Haha smijem se jer tek sad vidim i neke medveđe noge u japankama. A ja mislio da su samo ona i on. :facepalm
To sam i ja tek poslije vidjela...pa rekoh valjda neće nitko gledati široki kadar  :P ali sada sigurno hoće  ;)
aboriđinka

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #66 u: 21.03.2014., 19:11:49 »
Evo mene opet među svoje. Danas sam spletom sretno/nesretnih okolnosti bio u Klani pa u Studeni.
Sa svojom mladom rođakinjom Sandrom prošetali smo i pregledali Židovje kako mnogi kažu, a u Studeni sam najčešće čuo Židonje. Ali, za inat militaristima, nećemo o bunkerima, puškama...
Lijep je pogled od tuda.  Pa nisu se bunkeri radili na lošim, neuglednim pozicijama. Nego navrhbrda.
Bila je neka sumaglica pa se i nije bogzna što vidjelo. Ali evo jedne fotkice.



Ups, ovo je asfaltna baza.  Ali i to zorno pokazuje, kad  nebi bilo ovog žbunja, kako se dobro, skroz od Pogleda, vidi cesta koja je vodila prema Škalnici odnosno Klani.
Evo jedne šire panorame. Ovo gore je nebo, je li. A iste boje, kao i nebo, je more. Vjerojatno je tu negdje Lovran, jer sumnjam da se može, od ovdje, vidjeti Opatija.



Interesirali su me Goranovi konji pa me Sandra povela do njih. Međutim nisu bili na uobičajenom mjestu. Izgleda da su se međusobno posvađeli, na konje mislim, tako da smo dva našli dovoljno udaljene da se ne mogu međusobno čuti ni vidjeti.
Evo prve, mislim da je kobila - zbog bušine, a pod rep nisam gledao.



A evo i druge kobile /valjda/.



Zainteresirao me ovaj probušeni kamen. Htio sam napisati dolar, ne znam zašto :lol1. Možda bi koji kolekcionar dao dolar?



A viđe vamo ovijeh batića. Tako ih zovu u Studeni, a i na Pehljine, san dobro napisal jazbac? Kako se službeno zovu šapnut će nam biljoznalci.



A evo i naših starih znanaca - jaglaca samo šta su, za razliku od onih iz Ledina, grupisani.
Nisam siguran, ali mislim da ih u Studeni zovu sopice. Provjerim pa javim.



A evo i ljubica, kako Sandra kaže. Ja baš i nisam siguran jer mi nekako čudno izgledaju. Nisam ni listove vidio. Bit će neka mutacija, radijacija, vrag zna šta je. A i Marišćina je blizu...



Usput smo sreli jednog starog medvjeda koji nam se žalio da je dobio novi šešir, ali da mu nije kao stari, da ima najdražu staru košulju koja ga štiti od štriga i krpelja, bravuška kažu u Studeni za to blago, samo za elvisa, da zna ča gaj' ujilo, i nove traperice koje da su koštale 10 €. Još su i dobre koliko su koštale, kažemo mu mi i rastanemo se od starog brundala pa pođosmo svaki svojim putom.



I da, staro brundalo dalo vas je lijepo pozdraviti. :wavey
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline Rijeka

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 3.349
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #67 u: 21.03.2014., 20:48:59 »
Svaka pa i mala šetnjica može ozdraviti čovjeka. Baš je gušt i slikati putem isto kao i gledati slike. Nego, da oni plavi cvjetići nisu neki Zumbuli? Divlji?  :hmm
Hranite se zdravim mislima i pazite da Vam imunitet ne opadne na serviranu glupost :)

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #68 u: 21.03.2014., 21:17:26 »
batići, sopice, dive vjolice.
mešaju te ove dive šumske i one škurega kolora ke su kultivirane

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #69 u: 21.03.2014., 21:19:20 »
Ma, kažem da su mi poznati. Zvali smo ih batićima. I to je naziv u Studeni i u Pehlinu. A to je, je li, malo, malo pa ceo svet.  :lol1
E sad da li su iz porodice zumbula, ili racente kako ih zovemo na Kastavšćini -  :pojmanemam
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #70 u: 21.03.2014., 21:25:26 »
batići, sopice, dive vjolice.
mešaju te ove dive šumske i one škurega kolora ke su kultivirane

Znači , ideš redom. Batići su batići  :lol1  , dok ne saznamo standardno ime.
Jesu li sopice - jaglaci, da ne ispićujem ljude sutra?
A kažeš da su ovo prave ljubičice?
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #71 u: 22.03.2014., 07:26:39 »
 :bravo3 za izlet u prirodu...
da batići se kažu i kod nas, malo sam googlala da pronađem službeno ime ali nisam našla. Sjećam se samo da mi je jednom prijateljica iz Njemačke pokazivala slike iz nekog njihovog botaničkog vrta i tada sam vidjela batiće ali u nekoj ogromnoj verziji...nisam nasla sliku da pročitam ime na latinskom.
a šminker iz Klane se zaista dobro opremio za šetnju  :palacgore lijepo ste iskoristili dan jer evo danas nam je već kiša na pragu  :(
aboriđinka

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #72 u: 22.03.2014., 14:29:30 »
hvala bogu da se "jaglaci" zovu sopice! zato aš se more sost š' njimi

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #73 u: 23.03.2014., 15:24:24 »
Radovi na butigi Kiki i dalje su u tijeku. Ja ne vidim baš neke pomake, ali stalno se neko muva onuda pa valjda nešto i rade. Mene više zanima šta će biti u ovom aneksu - desno.





I kod ex Pul Belega se radi. Promijenjena je nosiva konsrukcija nadstrešnice. I unutra nešto rade. Gledajmo pažljivo šta će se dalje događati. A zanima me i kako će se oštarija zvati. Možda nebi bilo loše da ostane Pul Belega. Makar sumnjam jer ...





I, mala napomena. Ovaj portun, koji se lijepo vidi na gornjoj slici,  prije nije bio u funkciji, kao ni prostor neposredno iza. Sad je terasa proširena i na njega. U taj prostor, vidio ja, smješten je veliki zidani roštilj. A ima i ona okretaljka na kojoj će prasići i jaganjci da se vrtidu.
A, za  one koji to ne znaju, lijevo, u prizemlju jedna prostorija, je ured taxi prijevoznika Cammeo-a. Isto tako i velika terasa, nekad vrt, je u funkciji Cammeo-ve auto praone i parkirališta. Nažalost unutra se ne parkiraju vozači Cammea nego na već prepuna okolna parkirališta. Pučanstvo koje voza je nesretno zarad toga.
I, sad vidjeh, iznad krova teiste kuće vidi se red balkona nebodera u Šćitarovoj 5. A na jednom balkonu pažljivo oko zamijetit će klimu, bezdušno montiranu, na vanjsku oplatu, pardon fasadu, kao i tendu zeleno bijele boje. Tu vam živi jedan čudak. Neobičan čovjek. Sa svima je dobar, svakom spreman pomoći, saslušati... Kažem , to, naprosto, i nije čovjek.
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: Foto reminiscencija
« Odgovori #74 u: 23.03.2014., 17:13:01 »
Moje pažljivo oko je samo zamjetilo na ovoj slici gdje je ovaj kamion Cvjećarstvo balkon na kući moje bivše šefice...Bjež Sabina odavdje  ;)
aboriđinka