Autor Tema: Anno Domini Corronis 2020, 2021, 2022, ...  (Posjeta: 15696 vremena)

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.517
Odg: Anno Domini Corronis 2020
« Odgovori #75 u: 08.04.2020., 09:06:48 »
Odmah ću se složiti da neke (većina?) vlasti koriste situaciju sa pandemijom da bi se održali/zadržali/povećali/... vlast.

Također je najbolji način za održavanje na vlasti tako da sam stvoriš problem i onda ga sam riješiš.

No tu i tamo problem dođe sam od sebe.

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Anno Domini Corronis 2020
« Odgovori #76 u: 08.04.2020., 12:56:32 »
slažem se s tobom Leone
što bi nasši susjedi rekli skuplja pita neg tepsija
no
pod ruku mi je došao nešto stariji članak(znači nije namjenski pisan za ovu koronu)u kojem se citiraju mišljenja raznih poznatih ljudi( izvor Matrix World):

Čuvajte se lažnog znanja, ono je opasnije od samog neznanja,“ George Bernard Shaw

evanđelje po Ivanu 8:32 u kojem stoji:Upoznat ćete istinu, a istina će vas osloboditi

još je Leonardo da Vinci znao koliko je percepcija kamen spoticanja u traženju istine, on je davno zapisao: „Sve znanje koje posjedujemo proizlazi iz naše percepcije.“

Mnogi ljudi na našoj malenoj plavoj planeti uzimaju informacije koje plasiraju različite vrste propagande kroz masovne medije, kao znanje. Informacije koje dobivaju poistovjećuju s istinom bez kritičkog sagledavanja i dodatnog ispitivanja o istoj, Albert Einstein je to jako dobro znao kada je rekao:

„Informacija nije znanje.“

uostalom pročitajte cijeli članak na linku:   https://matrixworldhr.com/2018/07/31/zivot-u-strahu-je-zivot-u-neznanju/
bolje biti vjetar nego list

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.203
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Anno Domini Corronis 2020
« Odgovori #77 u: 08.04.2020., 13:48:34 »
Nekada su uzimali lsd da im proširi svijest...

Neki šamani modernog doba su to radili bunikom.

Koliko ja to shvaćam ako ne konzumiram ostaću stisnutog uma.

Ovo su isto činjenice. I to su  istinite informacije.

Svatko može vjerovati u što hoće i na način kako mu to odgovara. To je kao i slušanje cajki. Svatko ih može slušati. Ali neka ih sluša doma.

Svi samo dočekali globalnu krizu da "dokažu kako su u pravu".

Hahahaha. Ono čekam da mi se kuća sruši u potresu da dokažem kako sam bio u pravu kad sam rekao da je Zagreb leglo korupcije.

Ako se ovo nekome čuni čudno tako se meni čuni čudnim svo to uvjeravanje u urote i neke bogatune. Priča kao o vragu da ne postoji i to mu je najveći uspjeh?

A sad da završim s najboljom forom teoretičara zavjere:

"Pametnom dosta".

Hahaha veseli i negativni mi bili. Pozdrav iz općine Rijeka.

Poslano sa mog BLA-L09 koristeći Tapatalk

Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.517
Odg: Anno Domini Corronis 2020
« Odgovori #78 u: 10.04.2020., 13:25:51 »
Kažu da je nažalost umrla prva osoba iz splitskog doma za starije - imala je 93 godine.  :eek

Pitam se koliko bi trebala imati godina pa da izbace ovo "nažalost" ...  :hmm :help2


Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.517
Odg: Anno Domini Corronis 2020
« Odgovori #79 u: 11.04.2020., 18:07:58 »
Dva dana nakon što je Španjolska 14. ožujka proglasila karantenu, Švedska je svojim građanima savjetovala da peru ruke i da ostanu kod kuće ako su bolesni. Deset dana kasnije građanima je savjetovano da ne stvaraju gužve u kafićima i restoranima, ali su oni ostali otvoreni.
Tekst se nastavlja ispod oglasa

"Zatvaranje škola bilo bi veliki udarac na zdravstveni sustav jer njegovi brojni djelatnici ne bi mogli doći na posao nego bi morali ostati kod kuće s djecom. Djeca bi također patila jer ne bi mogla ići u školu, a to ne želimo", rekao je Tegnell.

Aha, možeš misliti ...  :lol1 :smile :)) :lol3 :lol2 :rollin2 :coolwink :computer1 :d020

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.517
Odg: Anno Domini Corronis 2020
« Odgovori #80 u: 12.04.2020., 16:36:08 »
Teoretičari zavjera, ali i oni drugi koji osporavaju ozbiljnost situacije oko koronavirusa, tvrde da je Covid-19 blaža ili u najbolju ruku po težini ista bolest kao obična gripa. No, recimo to ufino: lažu sebe, a lažu i druge.

[...]


I sad se opet možemo malo vratiti na gripu, ne ovu običnu sezonsku, nego onu koja je pokosila stanovništvo - španjolsku. I to čisto iz pragmatičnih razloga, da upozorimo što se može dogoditi kad se podcijeni jedan virus.

“Španjola” se u početku epidemije nije uopće uzimala zaozbiljno, ljudi se nisu držali epidemioloških mjera koje su tada također donesene, nisu se obazirali na socijalnu distancu, jer se i tada znalo da se gripa prenosi kapljičnim putem. I što se dogodi kada se ne sluša znanstvenike? Katastrofa.

Prema navodima magazina “Our world in data”, od španjolske gripe koja je harala od 1918. do 1920., umrlo je između 24,7 i 39,3 milijuna ljudi (istraživanje Pattersona i Pylea - 1991.). Naširoko citirana studija Johnsona i Muellera (2002.) donosi mnogo veću procjenu od 50 milijuna smrtnih slučajeva na globalnoj razini.

No, autori sugeriraju da bi to moglo biti podcjenjivanje i da je istinski broj smrtnih slučajeva iznosio čak 100 milijuna.

Novija studija Spreeuwenberga i suradnika (2018.) zaključila je da su ranije procjene previsoke, navode da je umrlo 17,4 milijuna ljudi. Procjenjuje se, napominje magazin, da je svjetska populacija 1918. brojala 1,8 milijardi ljudi. Gripom je bilo zaraženo, navode pak naši stručnjaci, oko 500 milijuna stanovnika.

Na temelju toga, istraživač s Oxforda Max Roser zaključuje da je španjolska gripa ubila između 1 posto i 5,4 posto ukupne populacije.

No, bitniji je podatak da je među zaraženima, prema drugim dostupnim izvorima, smrtnost bila između pet i 20 posto.

- Pandemija španjolske gripe bila je najveća, ali ne i jedina velika nedavna pandemija gripe. Dva desetljeća prije španjolske gripe vjeruje se da je pandemija ruske gripe (1889.-1894.) ubila milijun ljudi. Procjene za broj umrlih od azijske gripe (1957.-1958) kreću se u rasponu od 1,5 do 4 milijuna.

Prema publikaciji WHO-a, hongkonška gripa (1968.-1969.) je ubila između jedan i četiri milijuna ljudi. Dakle, pandemije gripe nisu rijetke, ali španjolska gripa 1918. godine je daleko najrazornija pandemija te bolesti u povijesti - piše Roser u svojoj analizi, navodeći da su španjolskoj gripi podlijegali većinom mladi


[...]

Ona je istodobno zapažena u različitim dijelovima svijeta. Stoga je teško, ako ne i nemoguće, objektivno dokazati gdje je pandemija započela. Je li stvarno započela u proljeće-ljeto 1918. godine, pod kojim okolnostima i gdje?

Prvi pandemijski val počeo je u proljeće 1918. godine i obično se opisuje kao blagi oblik bolesti, smrtni slučajevi bili su rijetkost pa zbog toga nije izazvao naročitu pozornost. Drugi val bio je iznimno smrtonosan, a krenuo je u jesen 1918. godine.

Treći val je bio najintenzivniji i nastupio je u zimu 1919. godine. Bolest nije poštedjela niti jedan dio našeg planeta. Prouzročila je smrt na svim meridijanima, uništavajući čitave obitelji i ostavljajući neizbrisive rane na dušama preživjelih. Suvremene epidemiološke studije zaključile su na temelju dostupnih podataka da je pandemija španjolske gripe najvjerojatnije započela u siječnju 1918. godine u slabo naseljenom okrugu Haskell u Kansasu, SAD.


ili je sve ovo gore napisano samo laž i manipulacija?  :icare

https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/svijet/kad-smo-posljednji-put-podcijenili-virus-dogodila-se-spanjolska-gripa-evo-analize-koja-ce-teoreticarima-zavjere-i-skepticima-konacno-zacepiti-usta-1015584

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Anno Domini Corronis 2020
« Odgovori #81 u: 07.05.2020., 11:20:46 »
.IDE TAKO MUJO S ONOM PRSKALICOM PO SELU I PRSKA PO CESTI, PO KUĆAMA, PO VRTOVIMA, NJIVAMA.

LJUDIMA BILO ČUDNO, PA POZVALI MILICIJU.

PITA NJEGA MILICAJAC: 'JEL BA MUJO, ŠTO PRSKAŠ TI TO UOKOLO?'

ODGOVORI MU MUJO: 'PA PRSKAM SREDSTVO PROTIV KROKODILA.'

'ALI BOLAN, OVDJE NEMA KROKODILA!', VIKNE MILICAJAC IZNENAĐENO.

'PA NARAVNO DA NEMA, KAD JA PRSKAM.'

NA TO REČE MILICAJAC: 'ONDA ĆU JA NAPRAVIT DA TO BUDE OBAVEZNO. DA SVI MORAJU PRSKAT,

JER NE BI BILO DOBRO DA NAM OVDJE KROKODILI DOĐU I POJEDU DJECU.'

NIJE PROŠLO DUGO, CIJELO SELO OD MUJE KUPOVALO SREDSTVO PROTIV KROKODILA I PRSKALO SVE UZDUŽ I POPRIJEKO.

MUJO POSTADE TAJKUN A K TOME DOBIO I ORDEN ZA ZAŠTITU DJECE.

ČAK JE I NA ULAZU U SELO OSVANULA TABLA:

'MUJINO SELO, PRIJATELJ DJECE'.

NEKOME TO SREDSTVO KOJE JE MUJO SMUĆKAO UNIŠTILO KUKURUZ,

NEKOME UBILO KRAVU,

NEKOME DIJETE OBOLILO OD NEKE ČUDNE BOLESTI.

ALI SVE JE TO NARAVNO BILO MANJE ŠTETNO

NEGOLI DA KROKODILI POJEDU DJECU.

I NITKO NIJE SMIO NIŠTA NI PITAT, A KAMOLI POSUMNJAT,

JER JE NEPOBITNO DA OTKAD SE U SELU PRSKA,

NIJE VIĐEN NITI JEDAN KROKODIL!
bolje biti vjetar nego list

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Anno Domini Corronis 2020
« Odgovori #82 u: 07.05.2020., 15:35:49 »
Dooobro! :thankyou

Uptavo slično sam razmišljao danas kad sam stavljao maskicu prije ulasla u bus.  :cool2
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.600
Odg: Anno Domini Corronis 2020
« Odgovori #83 u: 07.05.2020., 17:30:51 »
Onako usput ... i ovdje di sam ja ima neki mujo. određeni mogu van, velika većina ne. Oni određeni mogu doma na minimalno 24h. Ova većina nikako. Ni po osnovne potrebe, a da ne govorim za one druge. Imaš za pušiti, al nemaš s čim platiti. Da ne duljim. Mujo je zajeban igrač. I sve to "navodno" zbog nekakvih osigurača  :help2

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.517
Odg: Anno Domini Corronis 2020
« Odgovori #84 u: 08.05.2020., 09:20:58 »

I NITKO NIJE SMIO NIŠTA NI PITAT, A KAMOLI POSUMNJAT,

JER JE NEPOBITNO DA OTKAD SE U SELU PRSKA,

NIJE VIĐEN NITI JEDAN KROKODIL!

Ni ja nisam vidio niti jedno dijete/čovjeka da je obolilo od dječje paralize.

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Anno Domini Corronis 2020
« Odgovori #85 u: 08.05.2020., 09:27:25 »
šta od kad te prskaju? :p015
bolje biti vjetar nego list

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.517
Odg: Anno Domini Corronis 2020
« Odgovori #86 u: 08.05.2020., 09:36:28 »
Prskat protiv dječje paralize i inih bolesti su počeli prije mog rođenja. Ne sjećam se da sam vidio ijedno dijete koje je obolilo od bolesti protiv koje se "prska".

Zapravo, kad smo kod te teme ja nikad nisam vidio "uživo" nijednu bakteriju ni virus, možda je i to samo "prskanje"?

Pa zašto pazimo  da nam fekalije ne budu blizu vode, pa tko je ikad vidio nekog da je obolio od kolere?

Uostalom, životinje ne peru ruke pa što im fali, zašto pristajemo da "prskamo" ruke vodom i spaunom? Zašto plaćamo za to?

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Anno Domini Corronis 2020
« Odgovori #87 u: 08.05.2020., 09:57:27 »
ti govoriš o cijepljenju, a ja o prskanju(programiranju uma)
cijepljenje samo po sebi i nije loše,dapače, ali cjepiva koja se danas daju jednostavno nisu provjerena, a dokazana je njihova zloupotreba
kad bi cjepivo mogli proizvoditi u Hr i koristiti oralna cjepiva(možda ih se sjećaš iz školskih dana) štete bi bile sigurno manje, a ako bi i postojale znao bi se krivac
bolje biti vjetar nego list

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.517
Odg: Anno Domini Corronis 2020
« Odgovori #88 u: 08.05.2020., 11:11:55 »
Bez prskanja(programiranja uma) društvo ne može postojati.

Npr - poštovanje starijih, to ne dolazi samo od sebe, to se "uprogramira" .

Kao i u svemu i tu je pitanje ravnoteže.

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Anno Domini Corronis 2020
« Odgovori #89 u: 08.05.2020., 12:33:22 »
programi uma izgledaju naoko jednostavni, no pod tim programiranjem, ako si sam isprogramiran, teško je vidjeti zabludu,
poštovanje starijih?
ne znam na što si točno mislio, no nismo li nakon 18 godine svi jednakopravni?
što se tiče samog programiranja, postavi si pitanje , što je originalno? jesu li tvoje misli doista tvoje?
je li polarizirani svijet doista takav?(catuskoti) ko to želi, kome to treba?
ili možda više o tome na stranicama NLP a    http://www.nlp-akademija.com/beta/
bolje biti vjetar nego list