Autor Tema: Anno Domini Corronis 2020, 2021, 2022, ...  (Posjeta: 15699 vremena)

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Anno Domini Corronis 2020
« Odgovori #15 u: 23.03.2020., 14:31:58 »
pa , Elvis , mogao bi se složiti s tobom da je baš dobro što se ne puši u uredima, kako već 20 godina ne pušim, to me ne pogađa, a nekad mi je znalo smetat kad bi se okupila veća grupa pušača.

no u drugom dijelu tvoje tvrdnje nije jasno kako znaš  da pasivno pušenje ubija, postoji li neka vjerodostojna studija, sa imenom i prezimenom istraživača koji je došao do toga. Jasno osim onoga pa svi znaju da je tako.
bolje biti vjetar nego list

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.517
Odg: Anno Domini Corronis 2020
« Odgovori #16 u: 24.03.2020., 15:52:04 »
Ako "ubija" normalno pušenje, sasvim je realno za pretpostaviti da "ubija" i pasivno ili second-hand pušenje.

Naravno, vjerojatno svatko od nas pozna nekoga tko puši po kutiju dvije na dan pa je svejedno doživio duboku starost.
Recimo moja gazdarica kroz dvije godine u Zagrebu je trošila Opatiju, kutiju ili dvije, od rane mladosti i kada sam prešao u dom još je bila živa a imala je preko 70 ... dok je njena mlađa sestra koja je živjela u istom stanu, a nepušačica umrla od raka pluća čini mi se u svojim 50-tim ili 60-tim. (to je bilo prije nego sam ja došao u taj stan, zapravo sobu).

Moj nono je umro od raka jednjaka u 72 a također je bio pušač, a npr cura koja je davala instrukcije mojoj kćeri je umrla od raka pluća u svojoj 34-oj godini. Ne znam je li bila pušač.



Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
bolje biti vjetar nego list

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Anno Domini Corronis 2020
« Odgovori #18 u: 30.03.2020., 14:54:19 »
ustav RH
II. TEMELJNE ODREDBE

Članak 1.

Republika Hrvatska jedinstvena je i nedjeljiva demokratska i socijalna država.

U Republici Hrvatskoj vlast proizlazi iz naroda i pripada narodu kao zajednici slobodnih i ravnopravnih državljana.

Članak 5.

U Republici Hrvatskoj zakoni moraju biti u suglasnosti s Ustavom, a ostali propisi i s Ustavom i sa zakonom.

Svatko je dužan držati se Ustava i prava i poštivati pravni poredak Republike Hrvatske.

Članak 14.

Svatko u Republici Hrvatskoj ima prava i slobode, neovisno o njegovoj rasi, boji kože, spolu, jeziku, vjeri, političkom ili drugom uvjerenju, nacionalnom ili socijalnom podrijetlu, imovini, rođenju, naobrazbi, društvenom položaju ili drugim osobinama.

Svi su pred zakonom jednaki.

Članak 16.

Slobode i prava mogu se ograničiti samo zakonom da bi se zaštitila sloboda i prava drugih ljudi te pravni poredak, javni moral i zdravlje.

Svako ograničenje slobode ili prava mora biti razmjerno naravi potrebe za ograničenjem u svakom pojedinom slučaju.

Članak 17.

U doba ratnog stanja ili neposredne ugroženosti neovisnosti i jedinstvenosti države, te velikih prirodnih nepogoda pojedine slobode i prava zajamčena Ustavom mogu se ograničiti. O tome odlučuje Hrvatski sabor dvotrećinskom većinom svih zastupnika, a ako se Hrvatski sabor ne može sastati, na prijedlog Vlade i uz supotpis predsjednika Vlade, Predsjednik Republike.

Opseg ograničenja mora biti primjeren naravi pogibelji, a za posljedicu ne može imati nejednakost osoba s obzirom na rasu, boju kože, spol, jezik, vjeru, nacionalno ili socijalno podrijetlo.

Niti u slučaju neposredne opasnosti za opstanak države ne može se ograničiti primjena odredbi Ustava o pravu na život, zabrani mučenja, surovog ili ponižavajućeg postupanja ili kažnjavanja, o pravnoj određenosti kažnjivih djela i kazni, te o slobodi misli, savjesti i vjeroispovijedi.

Članak 20.

Tko se ogriješi o odredbe Ustava o ljudskim pravima i temeljnim slobodama, osobno je odgovoran i ne može se opravdati višim nalogom.

hm
to bi bilo dosta zasad?
bolje biti vjetar nego list

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.517
Odg: Anno Domini Corronis 2020
« Odgovori #19 u: 30.03.2020., 15:43:50 »
Članak 16.

Slobode i prava mogu se ograničiti samo zakonom da bi se zaštitila sloboda i prava drugih ljudi te pravni poredak, javni moral i zdravlje.

Svako ograničenje slobode ili prava mora biti razmjerno naravi potrebe za ograničenjem u svakom pojedinom slučaju.

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Anno Domini Corronis 2020
« Odgovori #20 u: 30.03.2020., 16:09:12 »
Zvuci kao jeka
A sta sam ja rekao?
bolje biti vjetar nego list

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.203
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Anno Domini Corronis 2020
« Odgovori #21 u: 30.03.2020., 20:25:43 »
Hajde, staviću samo svoje mišljenje o ovome bez da ulazim u prekomjerne političke rasprave.


- odradimo ovo kako je, mimo revolucioniranja zbog čiste potrebe za preživljavanjem krize
- popišemo greške koje su se događale u političkom/pravnom/ekonomskom/zdravstvenom pogledu
- ispravimo zakone kako slijedeći puta opet ne bismo raspravljali o istome.


Naravno, ovo je pojednostavljeno, ali toliko sam se u zadnjih mjesec dana načitao doktorata raznih ljudi koji klincem nisu maknuli 30 godina, a sad su najpametniji da mi je već pomalo slabo. Kad su se zakoni donosili svi šute, kad se glasa svi isti klinac, kad treba nešto reći tamo gdje treba, svi šute...


Sada nam je kako je. Došlo je ovo što se očekivalo, možda ne baš sada, ali svi smo to čekali, SARS nas nije baš opametio, mi smo se brinuli o izbjeglicama i partizanima....

Sad bi tamo neki ljudi trebali glasati o stvarima o kojima blage veze nemaju. Ovi na vlasti boje se sada čeprkat po zakonima jer ih nakon pandemije čekaju izbori... Politika...

Stoga, svaka čast svakome, ali moje osobno mišljenje je da treba uvesti rigoroznije mjere prema onima koji krše izolacijske mjere, prema onima koji krivotovore propusnice, prema onima koji namjerno žele zaraziti ostatak nas koji se pokušavamo držati savjeta (koji su u ovim uvjetima "kao zakon") onih koji vode krizne situacije. Iskreno, ja bih osobno ih izolirao na Golom pa neka šviću tamo koliko žele.


Možda ja osobno imam krivi pogled na sve ovo, ali kako sam proveo dosta u kriznim uvjetima pod životnim ugrozama, mogu samo reći da se u takvim situacijama ne može puno pametovati već se zna tko je stručan i tko vodi glavnu riječ. Da, nije izvanredno stanje, nije rat, nije ovo nije ono, ali kažem politika se boji jer je tu na skliskom terenu.


Eto, mislim da sam rekao što sam htio. Reda mora biti. I hrabrosti za odluke o tom redu. Valjda je bitnije da nacija preživi (u svim pogledima, financijski, ekonomski, zdravstveno...) nego da se izgubi stolica u saboru.


Predstavnici naroda moraju to i postati. A mi se moramo pridržavati naputaka kako bismo se kasnije opet lijepo družili i uživali do neke nove pandemije, a onda ćemo valjda biti spremniji...


Sretni vam dani izolacije i nadam se da će što prije proći.


 :wavey
Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.517
Odg: Anno Domini Corronis 2020
« Odgovori #22 u: 30.03.2020., 21:37:28 »
prema onima koji namjerno žele zaraziti ostatak nas koji se pokušavamo držati savjeta (koji su u ovim uvjetima "kao zakon") onih koji vode krizne situacije. Iskreno, ja bih osobno ih izolirao na Golom pa neka šviću tamo koliko žele.

Izolirao bi na "Goli" i starije od 70?   :coolwink

https://www.jutarnji.hr/komentari/zasto-je-nama-nama-koji-imamo-vise-od-70-tako-tesko-slusati-vase-pametne-savjete/10116985/


Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Anno Domini Corronis 2020
« Odgovori #23 u: 31.03.2020., 09:00:44 »
Hajde, staviću samo svoje mišljenje o ovome bez da ulazim u prekomjerne političke rasprave.


- odradimo ovo kako je, mimo revolucioniranja zbog čiste potrebe za preživljavanjem krize
- popišemo greške koje su se događale u političkom/pravnom/ekonomskom/zdravstvenom pogledu
- ispravimo zakone kako slijedeći puta opet ne bismo raspravljali o istome.


Naravno, ovo je pojednostavljeno, ali toliko sam se u zadnjih mjesec dana načitao doktorata raznih ljudi koji klincem nisu maknuli 30 godina, a sad su najpametniji da mi je već pomalo slabo. Kad su se zakoni donosili svi šute, kad se glasa svi isti klinac, kad treba nešto reći tamo gdje treba, svi šute...


Sada nam je kako je. Došlo je ovo što se očekivalo, možda ne baš sada, ali svi smo to čekali, SARS nas nije baš opametio, mi smo se brinuli o izbjeglicama i partizanima....

Sad bi tamo neki ljudi trebali glasati o stvarima o kojima blage veze nemaju. Ovi na vlasti boje se sada čeprkat po zakonima jer ih nakon pandemije čekaju izbori... Politika...

Stoga, svaka čast svakome, ali moje osobno mišljenje je da treba uvesti rigoroznije mjere prema onima koji krše izolacijske mjere, prema onima koji krivotovore propusnice, prema onima koji namjerno žele zaraziti ostatak nas koji se pokušavamo držati savjeta (koji su u ovim uvjetima "kao zakon") onih koji vode krizne situacije. Iskreno, ja bih osobno ih izolirao na Golom pa neka šviću tamo koliko žele.


Možda ja osobno imam krivi pogled na sve ovo, ali kako sam proveo dosta u kriznim uvjetima pod životnim ugrozama, mogu samo reći da se u takvim situacijama ne može puno pametovati već se zna tko je stručan i tko vodi glavnu riječ. Da, nije izvanredno stanje, nije rat, nije ovo nije ono, ali kažem politika se boji jer je tu na skliskom terenu.


Eto, mislim da sam rekao što sam htio. Reda mora biti. I hrabrosti za odluke o tom redu. Valjda je bitnije da nacija preživi (u svim pogledima, financijski, ekonomski, zdravstveno...) nego da se izgubi stolica u saboru.


Predstavnici naroda moraju to i postati. A mi se moramo pridržavati naputaka kako bismo se kasnije opet lijepo družili i uživali do neke nove pandemije, a onda ćemo valjda biti spremniji...


Sretni vam dani izolacije i nadam se da će što prije proći.


 :wavey

e moj Magnume, što si ti tu sve nadrobio
no idem redom: Oksimoron (grč. oxýmōron: oxys = oštar + moros = tup) je stilska figura (posebna vrsta antiteze) u kojoj se spajaju dva nespojiva, suprotna pojma (antonimi).

upravo to je bit tvoje priče
reda mora biti, slušajte one koji rade nered
postoji ustav, postoje zakoni i podzakonski propisi koji reguliraju način postupanja u kriznim situacijama
zašto sad netko ima potrebu biti kreativan i izmišlja načine kako da sve napravi kontra i još za to koristi policiju?
raspravu u ovoj temi započeo sam međunarodnim dokumentom koji jasno i nedvojbeno kaže što se događa ako se te povelje ne budemo pridržavali, ne zato jer ja to tako želim, nego zato jer je to prirodan tijek.
ako te je strah od malo prehlade, kako li će te tek biti strah posljedica ovog bezumlja.
bolje biti vjetar nego list

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Anno Domini Corronis 2020
« Odgovori #24 u: 31.03.2020., 09:03:32 »
Leone
hvala ti(mislio sam da to neću nikad reći, u svijetlu negdašnjih rasprava) :bravo2

na citatu- linku, pogodio si srž stvari
bolje biti vjetar nego list

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Anno Domini Corronis 2020
« Odgovori #25 u: 31.03.2020., 09:13:00 »
točka na i u priči o korona krizi stavljena je u emisiji bujica
možete je pogledati na linku: 

tek toliko da se ne može reći nismo znali, sve je rečeno jasno i dokumentirano , ako i nakon ovoga neko još ima neku sumnju, neka ostane doma i neka se zavuče pod krevet i čeka da sve prođe
pritom, moram reći, nemojte se suprotstavljati organima (..)reda, poštujte naredbe kriznih stožera, ali samo to
ukoliko ne smijete izvan općine, izađite iz kuća i slobodno se šećite unutar općine, sjednite van na sunce, pustite da vam vjetar pogladi lice, nemojte se bojati, hrabar čovjek umire jednom, kukavica svaki dan
bolje biti vjetar nego list

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.517
Odg: Anno Domini Corronis 2020
« Odgovori #26 u: 31.03.2020., 10:19:44 »
https://www.portalnovosti.com/za-doma-spremni

Za doma spremni!

Prijedlog sljedećeg paketa od 35 mjera Stožera civilne zaštite RH: uvodi se smrtna kazna, u egzemplarnim slučajevima javnim vješanjem, osobe starije od 60 godina koje se zateknu na otvorenom dopušteno je nekažnjeno ustrijeliti, a Stožer se preimenuje u Glavni stan


[...]

34. Na redovnim konferencijama za tisak zabranjuju se novinarska pitanja koja iziskuju komplicirane odgovore. Zabranjena pitanja su na primjer:

a) Tko je ovlastio Stožer civilne zaštite RH da suspendira Ustav i ukine Ustavom zajamčena prava i slobode građana?

b) Ako to nije učinio parlament – a nije – ne radi li se o neobznanjenome, ali i nedvosmislenom prelasku s demokracije na apsolutizam?

c) Ne bi li postojeći Ustav i postojeće zakone smio suspendirati samo onaj tko ih je usvojio, naime parlament?

d) Ako nije tako, već ako Stožer, umjesto da objavljuje preporuke, apele, upute i sl., stavlja Ustav izvan snage i donosi uredbe sa zakonskom snagom, pa time uzurpira zakonodavnu ovlast parlamenta, zar nije onda riječ o državnom udaru, odnosno ukidanju parlamentarne republike za račun vladine diktature?

e) Ako je to učinjeno iz prijeke nužde – a navodno jest – zbog čega nije proglašeno izvanredno stanje?

f) Ako izvanredno stanje nije proglašeno, zato što ga može proglasiti jedino parlament, zašto je izvanredno stanje ipak na snazi?

g) Ako tijelo koje očigledno nezakonito upravlja ovom zemljom donosi i ukida zakone ove zemlje, kako bi se taj poredak mogao nazvati?

h) Ako su predstavnici građana u strukturi vlasti (tj. članovi parlamenta) likvidirani i izuzeti iz procesa odlučivanja o sudbini građana, zašto se ističe da je to učinjeno u interesu građana?

i) I slično…

35. Ukoliko se nekim čudom pandemija koronavirusa kroz dogledno vrijeme obuzda, rad ovog Stožera – tada već Glavnog stana – ne prestaje, a njegove se ovlasti ne smanjuju.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.517
Odg: Anno Domini Corronis 2020
« Odgovori #27 u: 31.03.2020., 11:04:53 »
Cijela ova tragikomična histerija meni liči na ubijanje komarca protuavionskim topom. Veću štetu će napravit taj top nego što bi napravio ubod komarca ili kako je Trump rekao: ne može lijek biti skuplji od bolesti.

Samo što će se cijena znati tek nakon što ovo prođe.

a) pustimo da se virus širi nekotrolirano, umrijeti će neki broj ljudi (od "španjolske gripe" je pomrlo od 10-tak pa do preko 50 milijuna ljudi, po različitim procjenama)

b) maksimalna kontrola - broj umrlih od virusa se dratično smanjuje, ali zbog problema u gospodarstvu posredno umire teško procjenjiv broj ljudi (što direktno zbog nestašica, što indirektno u sukobima koji će nastati zbog nestašica)


Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.203
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Anno Domini Corronis 2020
« Odgovori #28 u: 31.03.2020., 11:16:18 »
Hajde, staviću samo svoje mišljenje o ovome bez da ulazim u prekomjerne političke rasprave.

 :wavey

e moj Magnume, što si ti tu sve nadrobio
no idem redom: Oksimoron (grč. oxýmōron: oxys = oštar + moros = tup) je stilska figura (posebna vrsta antiteze) u kojoj se spajaju dva nespojiva, suprotna pojma (antonimi).

upravo to je bit tvoje priče
reda mora biti, slušajte one koji rade nered
postoji ustav, postoje zakoni i podzakonski propisi koji reguliraju način postupanja u kriznim situacijama
zašto sad netko ima potrebu biti kreativan i izmišlja načine kako da sve napravi kontra i još za to koristi policiju?
raspravu u ovoj temi započeo sam međunarodnim dokumentom koji jasno i nedvojbeno kaže što se događa ako se te povelje ne budemo pridržavali, ne zato jer ja to tako želim, nego zato jer je to prirodan tijek.
ako te je strah od malo prehlade, kako li će te tek biti strah posljedica ovog bezumlja.


E, moj prijatelju, drobim ja drobim. Šećite livadama, šećite općinama, gradovima, županijama, prigovarajte na forumima i Facebook-u te ostalim mrežama. Dobijajte kazne, žalite se poslije Europskim sudovima za ljudska prava, tužite državu jer niste mogli u drugu općinu za vrijeme pandemije nepoznatog virusa koji ubija ljude... Ja ću sa svojom obitelji poštivati struku i ćubit doma. Pa makar ispao gluplji nego što jesam.

Kad ovo završi mijenjajte zakone. Kao i do sada.


Napisao sam poduži tekst ovdje i onda ga obrisao. Nema smisla o ovome raspravljat.


ako te je strah od malo prehlade, kako li će te tek biti strah posljedica ovog bezumlja.


Ako tebe nije strah i nemaš nikoga oko sebe kome možeš prehladu prenijet, slobodno odi volontiraj negdje među prehlađene.  A strah me bezumlja nije. Bio sam u bezumlju i jednoumlju i višeumlju i u svemu tome. I sad više ne želim sebi ni drugima zlo.

P.S. Demokracija u ovoj državi ne postoji od njenog osnivanja. Postoje samo loše napisani zakoni.

 :icare
Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.203
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Anno Domini Corronis 2020
« Odgovori #29 u: 31.03.2020., 11:44:08 »
Ihihih, ovo moram prenest s Facbook-a (
) :






Dobro sta je vama luđaci?


Sve neotkriveni talenti u virologiji, elektrotehnici, politici, ekonomiji u picku materinu pa dajte pomozite onda kad ste tako svi pametni.


Sinoc mi lik salje jebenog Ickea kao poslusaj sve ce ti bit jasno sad on meni kaze. Alo, Icke je covjek je proveo dvoj zivot UVJEREN da nas kontroliraju ljudi reptili preko čakri. ALO!!! STA JA NJEGA IMAM SLUSAT?? DA LIK SJEDI ISPRED BUTIGE NA GAJBI PIVE I SERE O TOME NEBI GA NI VI SLUSALI... ali ne, na YouTubeu je !! EEE Na teveliziju je, pa sto ne kazes rodjace jebote mora da je bitan, samo bitni mogu na teveliziju.


Ovi tamo drugi pricaju o tome kako je jebeni virus stvoren umjetno iako vec postoji deset neovosnih i nepovezanih studija koje su sekvenciranjem DNA potvrdile da je nastao i mutirao prirodnim putem. Ali sta znaju ljudi sa doktoratom, ovaj Zemo sto je inace konobar po struci JEDINI ZNA PRAVU ISTINU!! Mi smo svi drugi ovce sto im vjerujemo.


Treci pak samouvjereno lupaju po 5G mrezi sa svojih mobitela spojenih na kucni WiFi koji rafi na istom valu od 2.4 GHz kao i mikrovalna. AHA povikase seljaci, ali mikrovalna kuha hranu, ako moze hranu skuhat moze i mozak.
Jeste li culi za snagu mozda? Jedno je frekvencija, drugo je snaga... WiFi radi na 1W snage dok mikrovalna radi od 850W do 1800W.
Eto zato moze skuhat, kukumari. Drugim rijecima moze vam skuhat mozak ako je velicine makovog zrna, nakon jedno petnaest godina. Moguce...
Na kraju krajeva, kisite na suncu cijeli dan ljeti... sta mislite sta je to? Sunce vam je isto zracenje od 164W po kvadratu u jednom danu i ne samo to, nego se i sastoji od valova koji su takodjer i mutageni. Pa ne vidim bas da ste se u Morloke pretvorili i posakrivali ispod zemlje.
Pa vase jebeno tijelo izbaci 100W energije dnevno.
Od svega toga 5G radi na snazi od 50W do 150W na baznoj stanici (koja je manja od danasnjih) sto znaci da vijeli dan morate stajati kraj nje da bi vam se koza malo zacrvenila i to na otkrivenim djelovima. Jednako kao i WiFi na kojeg se snervate kad odete u drugu sobu i padne vam signal radi na maloj snazi koja ima problem sa probijanjem kroz zidove, staklo, metal itd. Znaci ako vas toliko jebe briga, zatvorite prozor.


Ide procesija dalje, evo i cetvrtih sa cipovima jebemte robijo vise pa sta sam ja bio u proslom zivotu zapovjednik konc logora pa da ovako moram trpit. Kaze ovo je zavjera da nam svima stave cip koji ce nas KONTROLIRAT! Taj cip naime bi trebao sadrzavati SVA cjepiva, SVE podatke o vama i ako se ikad odlucite maknut sa kauca u boj za revoluciju samo ce vam ga izgasit. A u picku materinu nemoj molim te samo ugasit cip evo nosi sve, djecu, zenu, kucu, sve samo ostavi cip jer ako mi ga ugasis necu znat vise nista.


Evo i peti, jeli peti. ne znam vise, eto ga otamo ide cijeli vazan kaze ovaj virus je nista, manja gripa koja se saransakom rijesi. To je sve zavjera medija da sa nama manipuliraju i natjeraju nas da idemo sto vise u konzuma jer im istice rok trajanja artikala. Ti ga gledas i nije ti jasno zasto brate.
Pa jebote ako ste IKAD pokusali ucinit neki projekt sa grupom ljudi i rekli e slusajte ekipa ovo nitko ne smije znat... MA ZA PET MINUTA CE SVI U KRUGU OD KILOMETRS ZNAT, DO NAVECE ZNA I BABA MARE U MRCINAMA. Takva je ljudska priroda jebote. A sad to prenesite na VISEGODISNJI projekt u kojemu sudjeluju TISUCE ljudi... ma da, sto posto nitko nebi na guzicu progovorio.


Evo sesti sa bozjom kaznom, ajde u picku materinu vise.


Ja ko da sam u nekom losem tripu.


Pun mi vas je kurac vise i vas i vasih glupih teorija zavjere. Niste posebni jer ste procitali tri clanka na internetu dok ste bili u WC-u, niste jedini osvijesteni, a drugi su ovce. Da jeste tako pametni bili bi intelektualni fenomen i vas bi se slusalo. Jeli vas se slusa? Jeli netko otkrio taj vulkan talenata? Nije.


Sjedite doma, perite jebene ruke, cistite cipele necim kad se vracate doma i ne serite o onome sto ne shvacate. Gledajte seriju ili dokumentarac u udobnosti doma i uzivajte.
Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.