Autor Tema: Zanimljivosti iz tiska ili portala  (Posjeta: 48465 vremena)

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Kont

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2014
  • Postova: 3.148
  • Nullius in verba

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Zanimljivosti iz tiska ili portala
« Odgovori #46 u: 28.03.2015., 16:11:54 »

Ali zavist? Jok.

Ja sam tvoj komentar shvatio: ima dvjestapedecetiljada kuna,a ja ne mogu skrpat ni dvjestapedecet, e neka joj je ukralo.

Baba od skoro 80 kuka, ne zna više ni di joj je dupe, a di glava. Ova ju je malo isprepadala s pričom da su se pojavile lažne novčanice, provjera, banka, policija, zakon... bla bla... i odu pare...bolje da ih je k'o Milić zapila i pojela. :dvoje



I kakve veze tvoje ustajanje ujutro ima sa babom kojoj je "lažna bankarica koja joj je provjeravala novčanice" uzela 250 tisuća kuna?

Sa babom nikakve, ali ima veze sa tvojih 250 kn za koje plačeš da ih nemaš. :a045


ki je tako nem i bedast nerabe mu šoldi!! amen!
Po tome, ti bi trebao bit barem milijunaš. :d020


Da, još da bi bilo zanimljivije, HRVI u penziji. Punoj invalidskoj.
Ti i Glogoški ste onda tu negdje. Ako on ima dvajstipetiljada mjesečno, nisi ni ti daleko.  :greensmile


Sjećate se scene iz Alana Forda kada policija pendreči Jeremiju?

http://www.jutarnji.hr/munjevita-reakcija-policije-uhitili-umirovljenika-koji-je-krao-cedevitu-pa-se-potukao-sa-zastitarkom/1321797/
:lol1 :lol3
"Zbog krađe više stotina grama teškog pakiranja Cedevite u trgovini Konzum na zagrebačkoj Zagrebačkoj aveniji"
Eto, zamalo pade Todorić sa prvog mjesta Forbesa. :greensmile



Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.256
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Zanimljivosti iz tiska ili portala
« Odgovori #47 u: 28.03.2015., 17:49:13 »
Ma moj komentar je bio neka joj je otišla lova jer je blesava. A lovu ne treba držati doma. I stvarno nikafa nemam lovu doma, ako mi zatreba gotovina, dignem s bankomata, račune plaćam internetom. Baba zna di su joj dijelovi tijela jer je vjerojatno tu lovu digla s oročenja kao i sva druga gomila penzića kohe vidim u poštanskoj svaki mjesec kad dođu penzije. Ne zna se potpisat ali zna kolike su kamate na štednju. I nema tu zavisti. Samo mi je glupo.

Vjerojatno su je tad skužili i ostatak priče se zna.

Ja i dotični gospodin G.Đ. razlikujemo se za nekih 21ipo iljadu čupavaca.

Neka njemu njegove love.

I ne pada mi na pamet stavljati svaki puta fusnote da bi svi shvatili poantu priče. Ni sam ne znam koji me je klinac tjerao objašnjavati što sam htio reći, hormoni valjda. Hebena je ta menopauza.

Nego zašto ne voliš Todorića, da mu možda ne zavidiš na lovi? :greensmile

Poslano sa mog HTC One max koristeći Tapatalk

Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Zanimljivosti iz tiska ili portala
« Odgovori #48 u: 28.03.2015., 20:53:39 »
Ni ja ne bih držao tolike pare u banci. Doma, u čarapu. Za sitne kamate riskirat da mi ih proguta mrak. Hoćeš Ljubljansku banku, Riječku, Credo... i onda se natezat i stajat satima u redu da dođeš do svog novca, kao da moliš milostinju.

Poznata mi je institucija "stare devizne štednje" i sl .. ali ipak bi se nešto mirnije osjećao da toliku lovu držim u banci nego doma ... znam kako sam se odjenom osjećao nesigurnim kada sam više nego duplo manje novca nosio da kupim auto ...

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Zanimljivosti iz tiska ili portala
« Odgovori #49 u: 28.03.2015., 21:30:14 »
Koji ste vi materijalisti. Ostarili ste a još niste naučili da je najbogatiji čovjek koji ništa materijalno nema. Slobodan je i lagan kao ptica. Samo što ne leti...
Novci, zlato, dionice...otežavaju život.
Jeste čuli priču o sretnom čovjeku koji nema ni košulje?
Eto, tako treba živjeti, a ne se jadati jer nemate 200, 500, 200000 500000 nečega.
Koja stara devizna štednja. Punica je partila pa je naslijedila moja žena 5,6.000 DM pa je i ona otišla, a ni ja se ne osjećam baš najbolje...
Zato sve što imaš treba uložiti u sebe. Tu ne mislim na školovanje i te monade. :p015 :beer2
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.256
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Zanimljivosti iz tiska ili portala
« Odgovori #50 u: 28.03.2015., 21:33:47 »
Zato sve što imaš treba uložiti u sebe. Tu ne mislim na školovanje i te monade. :p015 :beer2

 :999

 :wines
Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Zanimljivosti iz tiska ili portala
« Odgovori #51 u: 28.03.2015., 21:41:44 »



ki je tako nem i bedast nerabe mu šoldi!! amen!
Po tome, ti bi trebao bit barem milijunaš. :d020

ne palin se na šoldi, više na opuki, kamik, gredi, se ča zaslužin staren va kući...ako operu onaj porez na nekretnine tužna mi majka :ruka


Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.256
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Zanimljivosti iz tiska ili portala
« Odgovori #52 u: 28.03.2015., 22:03:56 »



ki je tako nem i bedast nerabe mu šoldi!! amen!
Po tome, ti bi trebao bit barem milijunaš. :d020

ne palin se na šoldi, više na opuki, kamik, gredi, se ča zaslužin staren va kući...ako operu onaj porez na nekretnine tužna mi majka :ruka

Neki su se palili na umjetnine, satove i kože od medvjeda...    :pet

 :lol1

 
Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Zanimljivosti iz tiska ili portala
« Odgovori #53 u: 28.03.2015., 23:07:23 »
ne palin se na šoldi, više na opuki, kamik, gredi, se ča zaslužin staren va kući...ako operu onaj porez na nekretnine tužna mi majka :ruka

Kakve veze ima porez na nekretnine s tobun? Koliko to kuć delaš?  :help2

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Zanimljivosti iz tiska ili portala
« Odgovori #54 u: 01.06.2015., 18:33:32 »
Prije nego odoh u šetnju i kino pogledao ovo i razmislio o ovome.
Da vidim što vi pišete, kad razmislite.

http://danas.net.hr/svijet/konobarica-donirala-bubreg-stalnoj-musteriji

 :wavey
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Zanimljivosti iz tiska ili portala
« Odgovori #55 u: 02.06.2015., 08:45:28 »
Zato sve što imaš treba uložiti u sebe. Tu ne mislim na školovanje i te monade. :p015 :beer2

 :999

 :wines

a Miliću Miliću, nemoj biti sebičan, treba ponekad uložiti i u voljene
bolje biti vjetar nego list

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Zanimljivosti iz tiska ili portala
« Odgovori #56 u: 02.06.2015., 09:32:30 »
Zato sve što imaš treba uložiti u sebe. Tu ne mislim na školovanje i te monade. :p015 :beer2

 :999

 :wines

a Miliću Miliću, nemoj biti sebičan, treba ponekad uložiti i u voljene
Oni neka ulažu u sebe. I tu onda nastaje sinergija. Zadovoljstvo na kvadrat. :k045
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Zanimljivosti iz tiska ili portala
« Odgovori #57 u: 20.06.2015., 19:06:30 »
Ovo bi svi modovi trebali imati na pameti, cijelo vrijeme.
Da, da odgovorni ste ako ne spriječite govor mržnje preko medija. I forum je medij, je li tako. :301
----------------------------------
Današnji Novi list:

Komentar Sanje Modrić
kolumna Govor mržnje nije sloboda

Mnogi misle da im demokracija jamči pravo da o drugima ne samo kažu što god hoće, nego i kako hoće, pa se, u vezi s tim, tragikomično pozivaju na Ustav i pravo na slobodu govora

K od nas vladaju ogromne i infantilne zabune u vezi s pojmom slobode.

Mnogi misle da im demokracija jamči pravo da o drugima ne samo kažu što god hoće nego i kako hoće, pa se, u vezi s tim, tragikomično pozivaju na Ustav i pravo na slobodu govora.

U zemlji slabog obrazovanja, u kojoj oko polovice građana nikad ne pročita knjigu, upozorenja da javna komunikacija traži pristojnost, argumente i obuzdavanje najnižih strasti doživljavaju se kao totalitarizam i cenzura.

Pravo je uživanje čitati sva ta zapažanja ispod tekstova na stranim internetskim portalima, jer su to izvrsne, kulturne i fokusirane rasprave koje daju širi uvid u teme o kojima se piše.

No vani se čitateljski komentari uređuju, kao i sve drugo što se pušta van, dok u Hrvatskoj taj teren izgleda kao Divlji zapad koji tek treba pošteno civilizirati.

I drugdje bi se, naravno, našlo bizarnih osoba koje će, bez ikakve samokontrole, nasrtati na druge upotrebljavajući najprostiji jezik ulice i gnjaviti normalan svijet najčudesnijim hipotezama, pogotovo ako se dopusti anonimnost kao što je to slučaj kod nas. No takve se u pristojnim društvima izolira i ne pušta ih se u prostor javnog dijaloga.

Ta stvar, na žalost, kod nas ide puževim korakom.

Pojedine pokušaje da se područje komentara umije i očisti od primitivizama ovdje još uvijek nadjačava opća zaglušna dernjava, sve trešti od prostota, objeda, najprljavijeg ponižavanja neistomišljenika, histerije, izljeva bijesa, gadljivih epiteta, psovki i prijetnji.

Previše izdavača i uredništava u Hrvatskoj još uvijek ne razumije zbog čega bi trebalo čistiti ne samo uvredljive i prostačke komentare, nego i one koji su zabrazdili izvan teme, kao i one koji ničim ne pridonose debati.

Više puta čuli smo mudrovanja da publika mora imati pravo »reći svoj stav« i da mediji »uvijek moraju biti protiv cezure«.

Shodno takvom lutanju i neznanju u dijelu medija, mnogi pristojni ljudi zaziru od komentiranja tekstova na portalima iako bi se ponekad željeli uključiti u raspravu – neki su mi to sami rekli – jer bi ih bilo sram naći se u vulgarnom društvu koje tamo caruje.

Zato treba jako istaknuti i razglasiti vijest o najnovijoj odluci Europskog suda za ljudska prava koja je osobito važna za sve nas i za Hrvatsku.

Većinom sudačkih glasova, taj je Sud, naime, zaključio da se internetski portali nemaju nikakve osnove žaliti na zatiranje slobode izražavanja zbog presuda koje sankcioniraju ispade govora mržnje u komentarima njihovih čitatelja.

Kao sve novine, radio i televizija, i portali u svim europskim zemljama moraju uživati punu zaštitu u smislu medijskih sloboda, ali istodobno mogu i trebaju biti kažnjeni za pronošenje uvreda, kleveta i prijetnji ako takve sadržaje objavljuju u reagiranjima na svoje tekstove. Za uvredljive komentare na internetskim portalima odgovornost ide na teret izdavača.

Takav stav iznio je Europski sud za ljudska prava u povodu slučaja regionalno vrlo popularnog estonskog portala Delfi. Njihov izdavač pokrenuo je spor jer im je – zbog pogrdnih komentara čitatelja na račun jedne tvrtke – dosuđeno da plate novčanu odštetu, a glavni argument bio im je obrana sloboda izražavanja. Sud je rekao: Ne, to nije sloboda.

Treba se nadati da će odluka tako meritorne europske instance s vremenom imati implikacije i kod nas. Jer naš javni prostor je postao čudovište. Da bismo postali normalna zemlja, to moramo sanirati.
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Zanimljivosti iz tiska ili portala
« Odgovori #58 u: 21.06.2015., 16:56:00 »
Brzo da ovo stavim dok se netko ne sjeti skinuti s fejsa.
Pazi tko je autor - Portal Novi list, a ne ime i prezime.  :15
---------------------------------------
Gaf za gafom
Leo Pavela poziva Vojka Obersnela da skupi hrabrost i u interesu grada Rijeke odstupi s funkcije gradonačelnika

 
Leo Pavela
Autor: Portal Novilist.hr   
Objavljeno: 21. lipnja 2015. u 11:29

Rijeka je postala najnetolerantniji grad u Hrvatskoj zahvaljujući Vojku Obersnelu i njegovom neprimjerenom i nedemokratskom odnosu prema oporbi, medijima i prema svima koji ne misle kao i on, navodi Pavela

Bivši i budući kandidat za gradonačelnika Rijeke, Leo Pavela,  traži od Vojka Obersnela da podnese ostavku na mjesto gradonačelnika grada Rijeke zbog  "cijelog niza propusta u upravljanju gradom Rijeka".

"Rijeka je postala najnetolerantniji grad u Hrvatskoj zahvaljujući Vojku Obersnelu i njegovom neprimjerenom i nedemokratskom odnosu prema oporbi, medijima i prema svima koji ne misle kao i on. Obersnel je u pravilu drzak prema svima s kojima se nađe u komunikaciji i ne razvija kulturu snošljivosti u različitosti te ne potiče da se Rijeka afirmira kao predvodnica razvoja suradnje među gradovima u Hrvatskoj, kao niti da se Rijeka ponaša kao sredina koja će uvažavati različita mišljenja.

Obersnelov odabir da se u HNK Rijeka pojave ljudi koji svojim ponašanjem iritiraju veliki dio građana u Rijeci i PGŽ-u ukazuje još jednom da se Vojko Obersnel vrlo rado igra emocijama ljudi i da mu je provokacija onih s kojima se ne slaže temelj ponašanja u vođenju grada.

Dogodilo se da se na otvaranju jedne kulturne manifestacije u Rijeci, nakon jasne provokacije onih koji bi trebali voditi kulturu grada, dogodilo nasilje. Gađanje jajima i rajčicama, psovke, uvrede, naguravanje i šamaranje ispred hrama kulture u Rijeci, rezultat su Obersnelove politike netolerancije i sramoćenja grada Rijeke.

Obersnelova drskost, neobazrivost i isključivost doveli su do toga da smo ispred gradskog poglavarstva Rijeke već imali slučajeve da su ljudi dolazili s plinskim bocama i prijetili da će se dići u zrak, zatim u gradsko poglavarstvo su već ulazili ljudi s naoružanjem i prijetili su ljudima koje su tamo zatekli. Danima traju prosvjedi zbog situacije u Energu, a Obersnel vodi ratove s medijima na način da vrijeđa i omalovažava novinare. Zadnji primjer Obersnelovog odnosa s medijima je kada je nakon vrijeđanja novinara HRT-a, rekao nasred Korza, bez pardona, da si novinar može staviti mikrofon u guzicu.

Kulturološki i profesionalno gaf za gafom Vojka Obersnela ukazuje da se čovjeku više ne da raditi posao koji obavlja i da je vrijeme da se sam zapita želi li on više uopće raditi to što radi!

Kako zakon Hrvatske nije predvidio sankcije za ovakvo ponašanje nekog političara, jedino je moguće da se zatraži priziv savjesti istoga i da ga se nagovori na ostavku u interesu grada. Ostavku Vojka Obersnela ne prizivaju samo ljudi iz oporbe, nego i oni ljudi koji nisu izašli na izbore, a i sve veći broj SDP-ovaca s kojima se Obersnel ne slaže", navodi se u priopćenju, te se na kraju dodaje:

"Leo Pavela poziva Vojka Obernela da skupi hrabrosti i da u interesu grada Rijeke odstupi s funkcije gradonačelnika prije redovitih izbora.
Samo veliki ljudi znaju kada se treba povući!". kraj teksta
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Zanimljivosti iz tiska ili portala
« Odgovori #59 u: 07.07.2015., 11:35:06 »
Međunarodni Institut za Fiumanologiju, naziv je novoosnovanog instituta kojem će glavni cilj bit izučavanje povijesti Grada Rijeke kroz sve njene aspekte.




Osnovan Međunarodni institut za Fiumanologiju
AUTOR: Neva Funčić
OBJAVLJENO: 02.07.2015 13:51
Nismo svjesni veličine grada u kojem živimo - rečeno je danas u Rijeci na predstavljanju novoosnovanog Međunarodnog instituta za Fiumanologiju. Registriran je kao Udruga i za sada okuplja tridesetak članova iz raznih zemalja Europe i Amerike.

Namjera im je povezati brojne stručnjake koji se bave dijelom za sada prešućene burne povijesti grada na Rječini, ali i perspektivama razvoja Rijeke.

Među njima je i povijesničarka umjetnosti, magistrica Daina Glavočić, predsjednica udruge koja ističe da se okupilo društvo koje se bavi prošlošću, sadašnjošću, a možda i budućnošću. U njemu su ljudi iz raznih područja: povijesničari, ekonomisti, liječnici, inženjeri, pravnici, kulturolozi.

Cilje je da udruga u budućnosti okuplja doktore znanosti što će omogućiti da se registrira kao privatni znanstveni institut koji će se baviti Rijekom.