Autor Tema: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih  (Posjeta: 26219 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #60 u: 15.08.2013., 19:47:38 »
to je ono najvažnije,nema rušenja,ali eto glavno da se diže galama,završi u novinama...

Ali promijeniti će se vizura!  :lol1 :greensmile

Tko se još sjeća da su kao jedan od razloga protiv Džamije naveli narušavanje vizure grada? :facepalm

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #61 u: 16.08.2013., 11:48:20 »
Dakle, što smo zaključili? Nema rušenja, cesta prolazi PORED grobnica, narušit će se vizura groblja :lol2 Whiteheadov mauzolej će se srušit sam od sebe zbog neodržavanja, a ne zbog vibracija od prometa. Slučaj riješen. :bravo5

I da, čvor Kozala mi baš odgovara, jer mi je to najbliži spoj na zaobiaznicu, kao i mnogim stanovnicima Kozale, Rastočina, Braščina, Pulca.. Rasteretit će se Osječka, Prvomajska, Laginjina...

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #62 u: 16.08.2013., 12:19:03 »
naravno to se ne spominje,nego se konstantno govori o rušenju grobnica,nepovratnom...
Čitam malo komentare na refu...svi u jedan glas,i onda se nađe jedno suprotno mišljenje i odmah se prijeti izbacivanjima,nevoljenju grada... :facepalm

Najveća šteta u svemu tome je što će građani toga dijela grada još dugo ostati zakinuti za priključak na zaobilaznicu,a grobnice i dalje nastavljati propadati

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #63 u: 16.08.2013., 12:49:53 »
Čitam malo komentare na refu...svi u jedan glas,i onda se nađe jedno suprotno mišljenje i odmah se prijeti izbacivanjima,nevoljenju grada... :facepalm

Još jedan ogroman plus za ovaj forum, možeš imati potpuno suprotno mišljenje i nitko te neće izbaciti  :happydancing :palacgore  :bravo5

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.258
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #64 u: 16.08.2013., 12:57:51 »
 :bravo :bravo3 :bravo2
Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline Vedrana

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 234
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #65 u: 16.08.2013., 13:02:34 »
"I dok zagrebački Mirogoj postaje nezaobilazna točka u turističkim obilascima metropole, dotle Kozali prijeti trajna devastacija. Umjesto da se upiše na evropsku kartu sepulkralne baštine, groblju na Kozali prijeti uništavanje njegovih temeljnih spomeničkih svojstava. Ono čime se evropska Rijeka kraja 19. stoljeća ponosila, što smo baštinili i uspjeli, nesretnim vremenima uprkos, očuvati, danas, u 21. stoljeću, spremni smo nažalost žrtvovati. Stoga ne smijemo dopustiti da šetnja riječkim Gradom mrtvih, svojevrsnim »udžbenikom povijesti«, iz kojeg možemo ne samo saznati više o slavnim danima ovog grada, već u sjeni čempresa osjetiti ukorijenjenu tradiciju evropeizma i tolerencije na ovim prostorima, postane stvar prošlosti" arhitekt Alan Braun , predstojnik Zavoda za graditeljsko naslijeđe Arhitektonskog fakulteta u Zagrebu, predsjednik Kulturnog vijeća za zaštitu i očuvanje kulturnih dobara grada Rijeke.
kmnm

duskom

  • Gost
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #66 u: 16.08.2013., 13:53:20 »
Čitam malo komentare na refu...svi u jedan glas,i onda se nađe jedno suprotno mišljenje i odmah se prijeti izbacivanjima,nevoljenju grada... :facepalm

Još jedan ogroman plus za ovaj forum, možeš imati potpuno suprotno mišljenje i nitko te neće izbaciti  :happydancing :palacgore  :bravo5

Slažem se...  :bravo :bravo :bravo :wines :wines :wines

Offline Vedrana

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 234
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #67 u: 16.08.2013., 14:50:34 »
 :bravo2 :bravo2 :bravo2 :bravo2 :bravo2
preporučit ću forum Damiru Matkoviću i Borji Kružiću ako još nisu članovi   :wines
kmnm

Offline Vedrana

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 234
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #68 u: 16.08.2013., 15:06:49 »
Ma kakvo rušenje grobnica??? Najbliže će cesta biti na 10 m od zida groblja, ali Vedrana i ostali su zabrinuti da će vibracije pri gradnji i pri prometu ceste djelovati razorno na grobnice koje su blizu ceste, a i sadašnje stanje im nije bajno. Groblje je zaštićeno, možda dio van zidina ide u cestu, ali niti jedna se grobnica neće rušiti. Ako i ima nešto takvo nebulozno u idejnom projektu, sigurno će to promijeniti u izvedbenom. A tek onda nastupaju konzervatori sa svojim uvjetima, kad dobiju projekt. Do sada ništa nisu dobili, a proziva ih se (info by Kobler nedavno)

10metara??

ok, vrijeme da se spusti lopta na zemlju. Mene je iziritiralo vaše zagovaranje ove varijante, a to je tek 2. (niste čak ni pitali što se dogodili s prvom....), a ova je nametnuta na poznato "demokratsi način". također imam problem kad se ne pita koliko košta, kao da je riječ o besplatnom ručku, a i analiza isplatljivosti fali. No, ako je potreba tako ogromna, svakako nek se traži drugo rješenje. Ovo sa super pažnjom je zbilja poražavajuće, ma koliko vi branili svoj lobi. I da, ipak je teže osporavati moćnike, a boriti se kontra vlasti, pogotovo u neprijateljskom okruženju. Ali, ja s tim nemam prevelikih problema, za razliku ...

+ volta nije spašena. volta će vjerojatno pasti, hvala zastoju, otezanju i inerciji nadležnih.
« Zadnja izmjena: 16.08.2013., 15:08:35 od Vedrana »
kmnm

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #69 u: 16.08.2013., 18:06:27 »
Svi su dobrodošli na forum,a ne samo jednoumlje,s jednog je takvog bio egzodus velike večine članova 

Ništa se ne ruši i to je najvažnije,a to da li ide deset metara od grobnice je manje važno,barem za mene...ali to ne znači da ja ovaj grad volim manje od vedrane,apsolutno nikako,ja sam za razvoj toga dijela grada,da se građanima omogući komotniji život,a po meni netko tko bi građanima oduzeo tu privilegiju da mještani kozale i okolnog područja težim putem dolaze do svojih poslova,domova,ovaj grad voli manje nego ja,tako je moje razmišljanje,a naravno nećemo se složiti...glavno da netko misli da voli grad više od nekoga drugoga

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.258
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #70 u: 16.08.2013., 18:21:05 »

ok, vrijeme da se spusti lopta na zemlju. Mene je iziritiralo vaše zagovaranje ove varijante, a to je tek 2. (niste čak ni pitali što se dogodili s prvom....), a ova je nametnuta na poznato "demokratsi način". također imam problem kad se ne pita koliko košta, kao da je riječ o besplatnom ručku, a i analiza isplatljivosti fali. No, ako je potreba tako ogromna, svakako nek se traži drugo rješenje. Ovo sa super pažnjom je zbilja poražavajuće, ma koliko vi branili svoj lobi. I da, ipak je teže osporavati moćnike, a boriti se kontra vlasti, pogotovo u neprijateljskom okruženju. Ali, ja s tim nemam prevelikih problema, za razliku ...


Ja ne zagovaram niti jednu varijantu. Meni samo odgovara čvor na Kozali. Neka svatko odradi posao kako treba. Kompromisa će sigurno biti, pitanje samo koliko i kakvih, ali to ostavljam stručnim službama.
Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #71 u: 17.08.2013., 09:28:11 »
Potrudio sam se malo proučiti nacrte i pročitao cjelokupnu prepisku na ReFu. Zaista se harangira na svakoga tko zagovara čvor Kozala. I to prilično iritirajuće, proglašavajući ih ne-ljubiteljima Rijeke. Čak je Duškom stavio i link na ovu našu malu raspravu, da bi se jedan tamo zapitao čega smo mi to ljubitelji??
Ja sam za čvor Kozala svakako. I imam svoje mišljenje o tome koje mi neće nitko pobiti. Ni uvredama. No ne da mi se tamo boriti s jednoumljem i vjetrenjačama, pa eto me ovdje.
Dakle, pogledah nacrte i rješenja čvora.
No po meni može se to napraviti i bez cijelog ovog južnog dijela, samo sa jednim mostom kao i na Podmurvicama, uz vjerojatno manje troškove jer bi dosta viadukta otpalo, a i ceste. Sjeverni dio moze ostati skoro isti, a prihvatiti i obostrani promet.
I vampir sit i grobnice na broju, da ih vibracije ne ruše dalje nego zub vremena.
A načekat ćemo se izgleda na turističke ture grobljem, plaćene uspone na gradsku uru, Kosi toranj, tunel-sklonište ispod Starog grada, svjetionik, itd itd 
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #72 u: 17.08.2013., 14:24:17 »
"I dok zagrebački Mirogoj postaje nezaobilazna točka u turističkim obilascima metropole, dotle Kozali prijeti trajna devastacija.

Usudio bi se reći da turisti na Mirogoj dolaze samo poradi Arkada, na Kozali nema ničeg ni približno sličnog, što ne znači da se nema što vidjeti, ali Arkade su ipak za koju klasu više od ičega što ima na Kozali.

duskom

  • Gost
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #73 u: 17.08.2013., 14:32:47 »
Svaki fanatizam je opasan,  pa i kad su banalnosti (naoko) u pitanju, jer pokazuju stanje duha, a to se kasnije manifestira ...ZNA SE !!  :301

Online lappino

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.161
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #74 u: 18.08.2013., 02:39:18 »
Da li se i dalje priča samo o polovici čvora?

O izlazu s zaobilaznice sa u istočnom smjeru prema gradu, odnosno ulazu s Kozale u smjeru istoka?

Ili se sa sjeverne strane gradi i izlaz/ulaz u kontra smjeru?

Enivej, nekakvi turisti koji nedobog budu koristili ovaj put za spuštanje do centra će se imati priliku upoznati s gužvom niz Belveder - jer im nitko neće reći da je put preko Brajdice (iako dosta dulji) zapravo najbrži, i da se izlaz na Kozali uopće nije gradio zbog tranzitnih i/ili turističkih gostiju.

Čvor se gradi isključivo zbog potreba stanovnika Kozale, te eventualno kojeg zaposlenika HT-a.

 :pusiti

Ali, ako se gradi puni čvor, s dijelom s gornje strane zaobilaznice, netko će se fakat zapitati zašto se nije išlo s preslikavanjem varijante s Podmurvica?

(A valjda zbog para. Ali, kad se bude izgradio puni čvor, za n godina, volio bih vidjeti troškove varijante "groblje" vs. varijante "vrtovi".)
« Zadnja izmjena: 18.08.2013., 02:46:43 od lappino »