Autor Tema: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih  (Posjeta: 26212 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Vedrana

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 234
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #45 u: 14.08.2013., 22:38:07 »
Vedrana prenesi na ReF i ova pro čvor razmišljanja, mislim da dosta naših članova foruma nema profil na LiceKnjigi. Da bude i pro i kontra. Fer pleja radi.  :wavey

Bolje da ne prenese,popljuvali bi nas kao kakve ...a ne možemo se braniti  :rollin2

raspon je velik. sjetim se samo ideje da se rastave stara vrata 1810. da nije bilo Danija, sad bi i za tim kukali kao neki (ja) za starom ložom ili Kaštelom. ah. ima pametnijih načina i većih prioriteta, ali eto.  nekad uspije
kmnm

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #46 u: 14.08.2013., 22:48:12 »
Neće se ljudi uključiti na LiceKnjigu samo da bi komentirali čvor Kozalu. No kako si ti prenijela karakteristično kontra čvor mišljenje od tamo mislio sam da je fer i tamo prenijeti pro stav npr Magnuma jer je lijepo sažeo opposite mišljenje stanovnika područja direktno gravitirajućeg čvoru. Stoga.  :wavey
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #47 u: 14.08.2013., 22:55:19 »
Nikako da mi se odgovori na pitanje,grobnice se ne ruše...

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #48 u: 14.08.2013., 23:08:06 »
 Ma kakvo rušenje grobnica??? Najbliže će cesta biti na 10 m od zida groblja, ali Vedrana i ostali su zabrinuti da će vibracije pri gradnji i pri prometu ceste djelovati razorno na grobnice koje su blizu ceste, a i sadašnje stanje im nije bajno. Groblje je zaštićeno, možda dio van zidina ide u cestu, ali niti jedna se grobnica neće rušiti. Ako i ima nešto takvo nebulozno u idejnom projektu, sigurno će to promijeniti u izvedbenom. A tek onda nastupaju konzervatori sa svojim uvjetima, kad dobiju projekt. Do sada ništa nisu dobili, a proziva ih se (info by Kobler nedavno)
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #49 u: 14.08.2013., 23:11:54 »
Pa znam da se neće rušiti,ali takva galama kao da hoće,kao da je problem zaštititi i konzervirati te grobnice na crti bojišnice

Offline Vedrana

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 234
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #50 u: 14.08.2013., 23:17:22 »
Ma kakvo rušenje grobnica??? Najbliže će cesta biti na 10 m od zida groblja, ali Vedrana i ostali su zabrinuti da će vibracije pri gradnji i pri prometu ceste djelovati razorno na grobnice koje su blizu ceste, a i sadašnje stanje im nije bajno. Groblje je zaštićeno, možda dio van zidina ide u cestu, ali niti jedna se grobnica neće rušiti. Ako i ima nešto takvo nebulozno u idejnom projektu, sigurno će to promijeniti u izvedbenom. A tek onda nastupaju konzervatori sa svojim uvjetima, kad dobiju projekt. Do sada ništa nisu dobili, a proziva ih se (info by Kobler nedavno)

proziva ih se jer nisu dali ni jednu primjedbu na uzimanje 1,52 ha površine groblja, s prilično poznatim efektima gradnje zaobilaznice (vibracije), a s planom ukopavanja nosivih stupova i ceste s prometom koji će drndati (Daina kaže da stup ide 8m od Whiteheada) ... s tihim obrtom.  Sad se priča da zaštićena cjelina nije cjelina, nego dio cjeline. Uglavnom, mi smo preveli tekst i šaljemo ga međunarodnim institicijama, a oni, ako su od volje, nek jamče i traže nova groblja. :)  :tnp
kmnm

Offline Vedrana

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 234
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #51 u: 14.08.2013., 23:21:40 »
PS nadam se da ste vidjeli fotke koje je snimila Riječanka u mauzoleju Whitehead NAKON OBNOVE. ima prilično mjesta za testitanje hipoteze "stradalo zbog vibracija"

http://croinfo.net/forum051novi/index.php?topic=574.15
« Zadnja izmjena: 14.08.2013., 23:26:08 od Vedrana »
kmnm

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #52 u: 14.08.2013., 23:27:56 »
Opet tih 1,52 ha površine groblja! A da li tu ima grobova ili samo površina spada pod groblje? Ovako napisano zvuči kao da cesta piči po grobnicama! Dajmo to razlučiti jer nije isto!
A stanje grobnice Whiteheada - kad je tko ikad bio tamo osim rijetkih entuzijasta da može reći da destrukcija potječe od obilaznice, a ne možda od propuštanja vlage ili kiše od prije, iliti kako bi narodski rekli, od zuba vremena? Ipak grobnicu jaaako dugo nitko ne održava!
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline Vedrana

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 234
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #53 u: 15.08.2013., 00:15:34 »
kmnm

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.258
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #54 u: 15.08.2013., 00:29:18 »
ne razumijem kako to misliš SVI dijelovi imaju izlaz na zaobilaznicu?

bilo bi konačno dobro da se vide nekakvi standardi u km udaljenosti između dva izlaza sa zaobilaznica u svijetu.

ispada kao da se dijeli za badava, ali se očito ne pita kad je osobni interes u pitanju (a kukamo kad to drugi rade i upadamo u dugove do 1586 generacije).


Mene zanima samo moj slučaj.

Ako želim na istočnu stranu moram ili kroz grad ili (opet kroz grad) na Brajdicu. Ili (još gore) na Škurinje pa onda na istok...

Ako želim na zapad, moram guslat do Škurinja i onda dalje. U tom smjeru je, ali se treba gužvat i natezat. Znam da smo (većina) postali možda i objesni što se tiče svega, ali nakon 40 godina promet na Belvederu se dosta promijenio, dosta je da zaglaviš nakon 2 četvorke i guslaš za njima do grada jer nemaš gdje prije Viarome zaobići.... A, ne daj Bože još i svatova.  Ili, ljepote, guslaš u polutraci zbog parkiranih auta do raskršća Prvomajske pa onda guslaš za peticom i inim dugim prometalima sve do skretanja na zaobilaznicu jer su auti parkirani na stajalištu npa ne može autobus skrenuti već iskrcava na cesti.

Standardi CESTA u svijetu nisu isti kao i kod nas. U Zagrebu i Osijeku možeš ići biciklom na posao, ovdje je to rizik za život kao kod pirotehničara.

Što se tiče dugova do tamo neke godine, troši se za puno veće gluposti nego što je jedan čvor na Kozali.

Neka ekipa koja to priprema napravi dobar i kvalitetan projekt, neka se kulturna/povjesna baština kvalitetno zaštiti, neka se posao obavi profesionalno i ne vidim problema....
Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline Vedrana

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 234
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #55 u: 15.08.2013., 00:36:43 »
ne razumijem kako to misliš SVI dijelovi imaju izlaz na zaobilaznicu?

bilo bi konačno dobro da se vide nekakvi standardi u km udaljenosti između dva izlaza sa zaobilaznica u svijetu.

ispada kao da se dijeli za badava, ali se očito ne pita kad je osobni interes u pitanju (a kukamo kad to drugi rade i upadamo u dugove do 1586 generacije).


Mene zanima samo moj slučaj.

Ako želim na istočnu stranu moram ili kroz grad ili (opet kroz grad) na Brajdicu. Ili (još gore) na Škurinje pa onda na istok...

Ako želim na zapad, moram guslat do Škurinja i onda dalje. U tom smjeru je, ali se treba gužvat i natezat. Znam da smo (većina) postali možda i objesni što se tiče svega, ali nakon 40 godina promet na Belvederu se dosta promijenio, dosta je da zaglaviš nakon 2 četvorke i guslaš za njima do grada jer nemaš gdje prije Viarome zaobići.... A, ne daj Bože još i svatova.  Ili, ljepote, guslaš u polutraci zbog parkiranih auta do raskršća Prvomajske pa onda guslaš za peticom i inim dugim prometalima sve do skretanja na zaobilaznicu jer su auti parkirani na stajalištu npa ne može autobus skrenuti već iskrcava na cesti.

Standardi CESTA u svijetu nisu isti kao i kod nas. U Zagrebu i Osijeku možeš ići biciklom na posao, ovdje je to rizik za život kao kod pirotehničara.

Što se tiče dugova do tamo neke godine, troši se za puno veće gluposti nego što je jedan čvor na Kozali.

Neka ekipa koja to priprema napravi dobar i kvalitetan projekt, neka se kulturna/povjesna baština kvalitetno zaštiti, neka se posao obavi profesionalno i ne vidim problema....


"Mene zanima samo moj slučaj." to je to. hvala na pažnji puno sreće i uspjeha u radu i životu. ko živ ko mrtav.
kmnm

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.258
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #56 u: 15.08.2013., 00:43:23 »

"Mene zanima samo moj slučaj." to je to. hvala na pažnji puno sreće i uspjeha u radu i životu. ko živ ko mrtav.


Točno, meni je u interesu čvor na Kozali.

Mogla si pročitati i zadnju rečenicu...


Citat:
Neka ekipa koja to priprema napravi dobar i kvalitetan projekt, neka se kulturna/povjesna baština kvalitetno zaštiti, neka se posao obavi profesionalno i ne vidim problema....
Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #57 u: 15.08.2013., 09:03:43 »
Dam se kladiti da se provede referendum na Kozali i Belvederu i Pulcu, pa cak i Drenovi, da bi 95% bilo za cvor. A kunemo se u demokraciju, zar ne? Zasto je suprotno misljenje toliko tesko prihvatiti? Sto se mene tice ja bih i ovce i novce, da mauzolej ostane i da ga se zastiti, i da se cvor sagradi. I naravno da je misljenje svakog pojedinca vazno, i Vedrane i Magnuma i Gorga i onog sa ReFa koji se boji povecanja promet u svom sokaku i zeli da taj promet drnda i dalje nekom drugom uz kucu, a ne bas njemu. Taj nije sebican, Vedrana? Jedno je volta koja radi komocije jedne osobe dozivi devastaciju i spasi je akcija nekolicine, a drugo cvor koji nosi prilicno toga dobra, pa cak i mozda popravak derutnih grobnica.
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #58 u: 15.08.2013., 14:52:10 »
i ja želim da se grad razvija. ali bez da se ubiju posljednji tragovi Rijeke.

Grad, dugoročno, ili živi sa svime što život nosi pa tako i rušenjem starina ili je muzej.

Nisam za rušenje radi rušenja, da ne bi bilo zabune. Mada u ovom slučaju neće ni biti rušenja.

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #59 u: 15.08.2013., 18:14:15 »
to je ono najvažnije,nema rušenja,ali eto glavno da se diže galama,završi u novinama...