Autor Tema: MATULJI, KASTAV I OKOLICA  (Posjeta: 180281 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #555 u: 17.08.2014., 16:28:18 »







tako nekako to danas zgleda....samo mi i daje ni jasan ta zid od kamika.. :297


a ovo ću naknadno,to mi je 50 metar od kući ...

Offline jazbac

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 1.113
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #556 u: 20.08.2014., 08:42:28 »


Mila Franković je šla do svojeh hćeri va (čini mi se) Brest. Onda se je obično hodilo va Istru prnest ča hrani. Baren su moji hodili tako.

Naša Mila je ipak šla va Trst i koliko san uspjel doznat nikad se više ni vrnula  :k050 . Razlog temu je ča je ona bila potomak Frankovići ki su imeli kavu va Preluke i ki su stekli popriličan imetak. Na Šacione pul Matuj su storili velu kuću (danas ću znat i ku) i kao takovi su etiketirani kao "narodni neprijatelji" ken treba  se zet. I ča j drugo mogla nego pobeć :hiker . Inače, još san dobil jedan podatak ki bi mogal malo zabavit i Fushera, a to je da su ti Frankovići bili njegovi susedi negdere okol Dolčića  :help2

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #557 u: 20.08.2014., 08:52:39 »
dve kuće daje, prodava se, vela kućina, ka je imela i tekuću vodu i bojler dokle mo mi drugi komać sić navadili va šternu hitat. .....nov auto bi se kupilo zato je na bubnje. pital san da mi da prošnjufat po šufite kade je dokumenti od kavi i stare mobilije...ništa, se na bubanj i va smeti.
ako su to tisti, mane lahko e shlapeje z glavi ma mi se čini da je u pitanju kava kade je metis bil, sad lidl

a ta kuća na štacjone bi mogla bit ona pul rusa :297

Offline salsoul

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 288
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #558 u: 20.08.2014., 08:58:41 »
Tipično, prodaj starinu da bi si kupil novi auto ki za par let neće niš vredit... :facepalm

Offline jazbac

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 1.113
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #559 u: 20.08.2014., 09:05:00 »

a ta kuća na štacjone bi mogla bit ona pul rusa :297

More bit ja kraj Rusa da je to, tako mij teta špjegevala

Offline jazbac

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 1.113
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #560 u: 22.08.2014., 10:20:18 »
Ovo je malo zvan granice općine Matulji, točno 2,4 km od općinskega kunfina, ma niman kamo drugamo stavit. Ovaj rifugio je dan danas živ i dobro obnovljen prvenstveno zato aš je va privatnen vlasništve. Inače, Nemci su ga devastirali va majskoj ofanzive zbog sumnje da ga koriste partizani. Nedaleko od njega ubijen je Stanko Jurdana, partizan po ken je dobil ime propali planinarski dom va Lisine.


Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.245
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #561 u: 22.08.2014., 18:48:21 »
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.245
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #562 u: 24.08.2014., 16:29:39 »
 :facepalm :eek

Dobro, pobogu, pa nitko ni A ni B o tome da je Beto u Matuljima od 18.08. zatvoren od Porezne uprave!!! Šo se zbiva? Ne jedete kolače pa ne znate? Dobro da nisam šal u nabavu  :pojmanemam
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline mikimiki

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 2.278
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #563 u: 24.08.2014., 18:53:41 »
Nisu mi više toliko fini kolači tamo. Svi su mi istog okusa. Navodno ih spremaju sa onim praškovima, nisu pravi :-(
...take care to get what you like or you'll be forced to like what you get

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #564 u: 24.08.2014., 23:06:02 »
da van ja poveden....
biba i majk sušanj kad su pokrenuli biznis bili su normalni judi i nakon nekega vremena trupilo neš va glavu pak su odlučili renovitat oštariju (zavijeni matujci su jako osjetljive mimozi kad nin neki oštariju preuredi a na ku su navajni baš kakova je) i tako su naši gazdi porušili lokal, porazbili šank, pregradni zidi, zahod itd...kad su finili razbijat su šli va, pazi sad: banku po kredit. :g055 al nisu bili kreditno sposobni (samo šank od bocchinia je bil 700,000 kn :eek, kad se kosi nek se mrsi) i tu počinju problemi...nakon par meseci njihov dobavljač pasti z rupi, higis (lati jupola z kagarelun od ke se delaju tako fini i dobri kolači i đelato, tako da znate ča jiste :kuhanje) gre jin u susret i posujuje lovu, brat od bibi ki dela vane je dal si soldi, brat od majka, mihael prodava minića a sami gazdi stavjaju teren pod hipoteku...oštarija opira, počnu delat....zgube domaći klijenti čin su počeli srat z količinami putra (margarina je ceneja) vrehnjen (biljna zamjena je ceneja) i nakon ča kolači više ne vrede pol centezima. sreća, dobar potez zplodinami itd privlači judi z reki ki se dave va ten otrove od slašćic :a045...gazdon trupi va glavu i počnu auti kupovat, amroka, fiat 500, mitsubishi, tuaregi itd...juden ni za plaću dat...do sada su samo 20 plaći dužni. normalno kot i saki pravi gazda celo vreme se krade na kase, pol kroz račun, pol mimo. opustili su se šerifi i naletela financa. kjuzo per ferije :pop. jako su aktivni na fejzbuke, taru boje komentari nego čistačica zahodi.


Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #565 u: 24.08.2014., 23:17:39 »
hote lepo v'rit..
drugo san mislel pitat! :97

pred čuda let, kad se gre od rukavca prama stanićen, kakoveh 500 metri od raskršća zgorun, 30ak metar od cest na desnen kraje, bila je jena ogromna ploča na nosačeh, neš kodabi koš za košarku, samo ploča 3x3 metri i bez koša...neki podsvjesni glasi mi govore da je to bilo za odbijanje radiovalova a po drugeh glaseh da su po ten štimali torpedoti v'reke....danas tega više ni, nisan doduše šal  gledat ako je ostalo va šume kakov trag, al z cesti se nevidi...

jazbac ti si onako svetski čovek mogal biš ča znat


a, ja i jena slika ku san našal kopajuć za slikun tega bog kraj cesti

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.547
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #566 u: 24.08.2014., 23:25:26 »
:facepalm :eek

Dobro, pobogu, pa nitko ni A ni B o tome da je Beto u Matuljima od 18.08. zatvoren od Porezne uprave!!! Šo se zbiva? Ne jedete kolače pa ne znate? Dobro da nisam šal u nabavu  :pojmanemam

Dobro da si me podsjetio .... vidjeli smo tu obavijest kada smo u četvrtak išli na marendu (ne u Bepo)  :help2

madcox

  • Gost
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #567 u: 24.08.2014., 23:47:00 »
da van ja poveden....
biba i majk sušanj kad su pokrenuli biznis bili su normalni judi

Bili su normalni, čak i simpatični,dok sam radila u poreznoj u Opatiji, bli su mi komitenti. A znam i Higis, bli su nam dobavljači za restoran i hotel.

Za Beto se zna da se kolači rade iz praška već godinama (barem ja znam), ali su mi svejedno bili fini. Pokvarili su se kad su krenuli u megalomansku proizvodnju. Nisam več sigurno godinu dana bila tamo na kolačima. Ali moji odu, i  mala starija je bila s njima baš nedavno. Oni kažu da im je bilo okej.

A to šta su ih zatvorili, to ćemo još vidjet na koliko.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.547
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #568 u: 25.08.2014., 00:03:33 »
Za Beto se zna da se kolači rade iz praška već godinama

A kad ste zadnji put čuli da je sanitarna zatvorila neku slastičarnicu? Naravno da niste jer kada se radi iz praha nema ni trovanja (barem ne akutnog, odnosno kratkoročnog)  :greensmile

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #569 u: 25.08.2014., 00:29:51 »
dobro, to stoji.  :skartoc

a i pred jeno leto-dve su nabavili i makinu ka stari kolači osuši i stori va prah ki se meša opet z pastami za storit-------> frišku tortu :greensmile