Autor Tema: Odlagalista otpada regije  (Posjeta: 129383 vremena)

0 Članova i 21 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Pocela revolucija
« Odgovori #15 u: 21.08.2012., 09:20:07 »
Zanima me što će se desiti ako i mještani Marinića naprave isto.

Prestat će ti odvoziti smeće.


Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #16 u: 21.08.2012., 09:40:00 »
I imati ćemo Napoli u gradu,super  :bravo2

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #17 u: 21.08.2012., 10:10:19 »
Upravo tako, Marišćinu se da blokirat jer se smeće još uvijek (barem neko vrijeme) može spremat/bacat na Viševac, ali ako se blokiraju oba odlagališta ... :help2

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #18 u: 21.08.2012., 11:06:34 »
Ništa,policiju i vojsku na prosvjednike,i problema nema  8)
Neka ih se stotinjak guši nego tisuće  :happydancing

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #19 u: 21.08.2012., 15:26:50 »
Dragi moji Kastavci jedino tako ćete rešit problem. Kad ne gre milom neka gre silom.
I zmislite se ča piše na onoj šterne va Kastve - Lokvine "si smo ga ". Znači složno naprvo. Bez obzira na šikaniranja seh sorat aš znajte - bit će ih.  Pamet va glavi i ne delat monade ke će obrnut kontra vas grajani Reki  a i šire. Znan da se gorgoroth šali , ali brzo bi bile ovakove reakcije v Reke kad bi počelo smrdet. Ili nedajboh kot ča Riječanka govori da strest smeti na Jelačić platz.
Ovo van ne govorin va duhu onega " hote vi ja ću doć...", aš nažalost ne moren svami na barikadi.
Zdravstveno san vrite.
Istina o temu mora doć na videlo. Nesposobni moraju se maknut i dat mesto onen ki znaju.  :yes
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #20 u: 22.08.2012., 09:43:41 »
Dragi moji Kastavci jedino tako ćete rešit problem. Kad ne gre milom neka gre silom.

Slažem se sa svim napisanim osim što nisu Kastavci ( a ni Kastafci) u pitanju, za sada smrad ne dopire ni do Kastavšćine a kamoli do Kastva  :happydancing

Smrad davi Marčeljce i bližu okolinu.  :(

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #21 u: 22.08.2012., 11:26:51 »
Dragi moji Kastavci jedino tako ćete rešit problem. Kad ne gre milom neka gre silom.

Slažem se sa svim napisanim osim što nisu Kastavci ( a ni Kastafci) u pitanju, za sada smrad ne dopire ni do Kastavšćine a kamoli do Kastva  :happydancing

Smrad davi Marčeljce i bližu okolinu.  :(

 elvise Kastavac je puno širi pojam od stanovnika Kastva. Za njih Kastavci , što je naziv za stanovnike Kastavštine ili Kastafšćine, kažu Grajani .
Drugim riječima i Marčejci, Saršonci, Studenjci, Klanjci... ma što oni mislili o tome , su stanovnici Kastavštine i zato su Kastavci. :pop
Nadam se da razumiješ da pozivam na masovnost - tj ako ni Kastavci ne reagiraju  onda stvarno ne znam tko će.
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline jazbac

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 1.113
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #22 u: 22.08.2012., 11:58:42 »
Dragi moji Kastavci jedino tako ćete rešit problem. Kad ne gre milom neka gre silom.

Slažem se sa svim napisanim osim što nisu Kastavci ( a ni Kastafci) u pitanju, za sada smrad ne dopire ni do Kastavšćine a kamoli do Kastva  :happydancing

Smrad davi Marčeljce i bližu okolinu.  :(

 elvise Kastavac je puno širi pojam od stanovnika Kastva. Za njih Kastavci , što je naziv za stanovnike Kastavštine ili Kastafšćine, kažu Grajani .
Drugim riječima i Marčejci, Saršonci, Studenjci, Klanjci... ma što oni mislili o tome , su stanovnici Kastavštine i zato su Kastavci. :pop
Nadam se da razumiješ da pozivam na masovnost - tj ako ni Kastavci ne reagiraju  onda stvarno ne znam tko će.

Bravo Milić za definiranje pojma ča su i ki su Kastafci :bravo3
Na žalost malo nas je ki tako mislimo, a još manje ki to uopće znaju.
Elvis :palacdole

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #23 u: 22.08.2012., 12:43:05 »
elvise Kastavac je puno širi pojam od stanovnika Kastva. Za njih Kastavci , što je naziv za stanovnike Kastavštine ili Kastafšćine, kažu Grajani .
Drugim riječima i Marčejci, Saršonci, Studenjci, Klanjci... ma što oni mislili o tome , su stanovnici Kastavštine i zato su Kastavci. :pop
Nadam se da razumiješ da pozivam na masovnost - tj ako ni Kastavci ne reagiraju  onda stvarno ne znam tko će.

Povijesno si u pravu:

"Kastafšćina se zove vas on kraj, ki j’ nekada spadal pod kastafsku pravicu. To će reć pod kastafsku kapitaniju, sučiju i pod kastafski komun ale općinu. To j’ kraj, reduć od reškega jardina pul more pasat Preluk blizu Voloskega. Onput kuntro Leprincu pak po gore Lisine nad Brgud. O’ tamo mej Škalnicu i Lipu na Lisac, pak prek Pake i Gumanca do Police. Tamo se vrne va Trstenik. Ontrat gre kunfin po gore nad Studenu i na Zvir. Napred gre z vodun Rečinun na reški kunfin."

Ali nađi mi danas nekega iz Lisine, Brguda, Lipe, Škalnice, Studene da se smatra Kastafcem. Ne znan kako su se nekada judi z Svetega Mateja i Marčelji "identificirali" ali danas se eventualno smatraju Halubajcima, Kastafcima sigurno ne. Danas su Kastafci oni koji su unutar granica Grada Kastva. Marčelji su "pod" Viškovom i zadnjeh pedeset let nimaju (skoro) nikave veze s Kastvun.


A što se tiče masovnosti - nemojmo se zavaravat, ne bi se ni ovi pobunili da im nije zasmrdilo, pa se tako neće (po)buniti ni ostatak Kastafštine dok i nijma samima ne zasmrdi.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #24 u: 22.08.2012., 12:44:44 »
Bravo Milić za definiranje pojma ča su i ki su Kastafci :bravo3

Jedno je ča je nekad bilo a sasvim drugo ča je danas.

Na žalost malo nas je ki tako mislimo, a još manje ki to uopće znaju.
Elvis :palacdole

Drugim riječima - više ni tako.

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #25 u: 22.08.2012., 13:11:48 »
Nekad je i Rijeka imala 164k stanovnika,sada je drugačije,isto kao i s nazivima mještana,slažem se s elvisom da se nitko s halubja ne smatra kastavcem

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #26 u: 22.08.2012., 16:02:19 »
Čujte dečki nakada je na ovom prostoru bila neka država koja se zvala Jugoslavija. I mnogi , a između njih i ja , se nisu smatrali Jugoslavenima. Ali kao zemljopisna činjenica bili su Jugoslaveni jer su živjeli u Jugoslaviji.
Jugoslavena više nema jer nema ni Jugoslavije / osim jugonostalgičara u malom broju/.
Koliko znam Kastavština još postoji pa postoje i Kastavci - a ja sam jedan od njih iako nisam ni rođen niti živim u Kastvu. :yes
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #27 u: 22.08.2012., 17:34:46 »
Ugledali se Zagrepčanci u naš primjer, pa i oni blokirali Jakuševac ...

Najbolje je da smeti izvozimo, ili kao Ameri hitamo u more! Tamo negdje u talijanske vode!
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #28 u: 23.08.2012., 09:54:21 »
Da se vratimo na temu, evo malo našeg Jakuševca, odnosno Viševca:












Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #29 u: 23.08.2012., 10:12:12 »
ima toga hrpa za odvesti na Marišćinu,jao im se kada se sve to stavi na jednu hrpu