Autor Tema: Informacije - glasilo 3.maja  (Posjeta: 65287 vremena)

0 Članova i 6 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Informacije - glasilo 3.maja
« Odgovori #15 u: 27.09.2016., 09:06:00 »
Bo, prvi put čujem. Si pito gugla? :m055


Dwight D. Eisenhower Quotes. In preparing for battle I have always found that plans are useless, but planning is indispensable.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Informacije - glasilo 3.maja
« Odgovori #16 u: 27.09.2016., 21:12:23 »
3.maj će sagraditi 8 brodskih motora za Brodogradilište Split.

(A, što sam prije napisao?  :yes )
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Informacije - glasilo 3.maja
« Odgovori #17 u: 27.09.2016., 21:22:10 »
Prodaja rashodovanih osnovnih sredstava

Neki su znali kako doći do npr. tokarilice i otvoriti privatni biznis.
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Informacije - glasilo 3.maja
« Odgovori #18 u: 27.09.2016., 21:37:50 »
Bulkcarrier Mei Hai predan naručiocu

U petak 02. rujna 1977. predan je brod lijepog imena Mei Hai. To bi značilo, piše dalje u tekstu, More trešnjinog cvijeta.
To je gradnja 579.
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Informacije - glasilo 3.maja
« Odgovori #19 u: 27.09.2016., 22:37:40 »
Pratim sa zanimanjem. :popcorn

Sjećam se tih "Informacija", jer ih je stari donosio doma, ali nekako sam bio uvjeren da su izlazile i nakon 1990. barem do kraja 90-tih :help2 :297  :pojmanemam

Bulkcarrier Mei Hai predan naručiocu

U petak 02. rujna 1977. predan je brod lijepog imena Mei Hai. To bi značilo, piše dalje u tekstu, More trešnjinog cvijeta.
To je gradnja 579.


Mei Hai i dan danas, nakon 39 godina plovi, pod imenom Hua Heng 168. Što je veliki uspjeh u današnje vrijeme, kada i dvostruko mlađi brodovi završavaju u rezalištu.

https://www.vesselfinder.com/vessels/HUA-HENG-168-IMO-7525463-MMSI-412178000

Njegov brat blizanac Xue Hai (gr. 580) je plovio do 2011.
http://www.shipspotting.com/gallery/photo.php?lid=2018760


3.maj će sagraditi 8 brodskih motora za Brodogradilište Split.

"River" serija za Nigerijce. Niti jedan brod više nije među živima, a jedan od njih je završio i na dnu mora.  :pop

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Informacije - glasilo 3.maja
« Odgovori #20 u: 28.09.2016., 06:52:43 »
Hvala na podršci LLeone.
I meni se čini da su izlazile i kasnije od 1990. Ali tako sam pronašao da piše u dokumentima Sveučilišne knjižnice.
Ajmo dalje.

Ugovorena dva remorkera za Jugoslavenski naftovod

To su ona dva famozna remorkera Beli Kamik i Rijavec. Neki dan sam snimio jednoga uz kostrenske plaže.

Novosti iz OOUR-a Radnički restoran

Šarmantno je kako su svi Mihovila Danesa, rukovodioca OOUR-a nazivali, onako prijateljski, Mišo. Negdje sam ga opisao kao pravog lika iz serije Prosjaci i sinovi. Lukav čovac, stalno s(mo)u ga napadali zbog loše hrane, nehigijene, nestručnog osoblja... A on bi zaposlio par žena naših ljudi pa bi zamukle pritužbe. Pa bi otvorio Sportski pak, pa...Drag mi je bio. :palacgore
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Informacije - glasilo 3.maja
« Odgovori #21 u: 28.09.2016., 07:08:34 »
Osniva se Aktiv pronalazača i autora unapređenja.

To je početak organiziranog rada  izumitelja i autora tehničkih unapređenja. Tu se počela i lova dijeliti, prema jasno postavljenim kriterijima.

Iskustvo

Vjekoslav Tanodi, dugogodišnji šef RJ Rekreacija, bio je u posjeti Željezari Sisak i iznio zapažanja na području rekreacije i odmora radnika.
Puno, puno se ulagalo i poticalo radnike na rekreaciju, odmaranje...
Na ovoj stranici vidi se i

Početak sportskog turnira za radnike ZROBI 3.maj


7 je disciplina, jasno da je kralj svih mali nogomet.
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Informacije - glasilo 3.maja
« Odgovori #22 u: 28.09.2016., 07:38:03 »
Predsjednik Milovan Tuhtan primio učesnike saveznih radnih akcija

Oho. Tu imamo dvije značajke.
Predsjednik (misli se na predsjednik ZROBI-ja 3.maj) Tuhtan. Pravi lik iz bajke. Nisam čuo lošu priču o njemu. Direktor iz fićota, kako su ga zvali. Jedini je ulazio autom u krug firme. Od zapadnog ulaza do upravne zgrade vožnja je trajala, sa zaustavljanjima, valjda pola sata. Svakom poznatom bi zatrubio, popričao, nekoga posjeo u auto pa s njim razmijenio više riječi. Lucidan do smijeha.
Samo ovaj detalj.
Štrajk jer su plaće male. Opremaši se bune.
- Ajmo na sportski park to riješiti! - grmi Tuhtan.
I odoše oni tamo.
- Da čujem, što vas muči!
- Druže direktore, jaja su poskupila!
- Ko jaje, lijevo ili desno!?
Šok, nevjerica, pa ovaj je lud.
Ima i dodatak ovoj epizodi, ali to vam moram ispričati, neću pisati.
- Ljudi homo delat i sve ćemo riješiti.

Radne akcije u to vrijeme jako cijenjen volonterski rad. ORA, kako su ih zvali skraćeno, i parola Baš je fora ova ORA, bile su jako popularan vid razgibavanja mladih. Ja osobno ih nisam volio i nikad na njima sudjelovao.
« Zadnja izmjena: 28.09.2016., 07:41:09 od milić »
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Informacije - glasilo 3.maja
« Odgovori #23 u: 28.09.2016., 08:02:32 »
Liste prioriteta za dodjelu stana...4.plan

Čim sam se zaposlio u 3.maj pametan Neno Sablić mi je savjetovao da se prijavim u stambenu zadrugu, ako se to tad tako zvalo. I ja jesam. Nekako s godinom 1974. zatvarao se 4. plan stambene izgradnje. To je značilo tko se prijavio, prijavio se, tko nije - ulazi u 5. plan.
Stanovi su se dodjeljivali prema strukturi obitelji i ostalim kriterijima. Kako sam ja bio u to doba samac, to me pripala garsonijera koju sam i dobio, čini mi se, 1986. g.
Na ovoj list  sam 685
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Informacije - glasilo 3.maja
« Odgovori #24 u: 28.09.2016., 08:18:39 »
U Zagrebu održana svečana sjednica SK SKH kojoj je prisustvovao i drug Tito

Treba li ovo dodatno komentirati?  :toyou

Potpisan ugovor o gradnji rezervoara za Terminal u Omišlju

E ovo ću prokomentirati jer sam bio involviran u taj biznis. U to vrijeme radio sam u pripremi OOUR-a Montaža kao lansirac dokumentacije i materijala. Bio sam zadužen za 3. navoz, koji je imao malo posla. Pa me dopalo voditi i vanjske radove koji su imali sve više posla. Tu spadaju i ti rezervoari. Šef radilišta je bio Glavaš Tomislav, a voditelj radova Rivetti Ferminio. Dosta velik posao i dobro obavljen.
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Informacije - glasilo 3.maja
« Odgovori #25 u: 28.09.2016., 08:37:27 »
Natječaj o stambenim kreditima

Osim stanova dodjeljivali su se i krediti. :bravo5

Oproštaj s grupom penzioniranih radnika

Penzioneri su se poštovali u Tremađo!

Sindikalna delegacija ZROBI 3.maj posjetila je Kombinat VŽKG

VŽKG, da ne gledam, znači Vitkovičke željezare Klement Gottwaldow :kiss1
S tom željezarom bili su dobri i poslovni i sindikalni odnosi. Firma je iz ondašnjeg ČSSR-a.  Ostrava je sad u Češkoj.
« Zadnja izmjena: 28.09.2016., 08:39:03 od milić »
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Informacije - glasilo 3.maja
« Odgovori #26 u: 28.09.2016., 08:49:31 »
Od 10. listopada počinje raspodjela zimnice

Informacije su se tiskale i ovako (ima ih nekoliko od cca 250 do sad pregledanih). To se vjerojatno radilo pomoću šapirografa koji je postojao, dobro znam, u Planu. Ne znam razloge koji su bili da se pribjeglo ovom načinu, ali moguć je kakav kvar u tiskari ili sl.
No, iz ovoga iščitavam da je podjela zimnice u ''skladištu THP Brodokomerc u Kontuševoj ulici''. To je danas Cash&Carry BK. Ne znam je li tada bio ovaj kompleks zgrada, ali moguće.
« Zadnja izmjena: 28.09.2016., 08:52:55 od milić »
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Informacije - glasilo 3.maja
« Odgovori #27 u: 28.09.2016., 11:34:43 »
Nekako s godinom 1974. zatvarao se 4. plan stambene izgradnje. To je značilo tko se prijavio, prijavio se, tko nije - ulazi u 5. plan.
Stanovi su se dodjeljivali prema strukturi obitelji i ostalim kriterijima. Kako sam ja bio u to doba samac, to me pripala garsonijera koju sam i dobio, čini mi se, 1986. g.

Ha, vidi.. i stari mi je na listi. :greensmile :cool2 I vidim još 3 susjeda iz ulaza. Tada je još bio samac, pa je konkurirao za garsonjeru, a 1988. smo dobili dvosobni s DB u tadašnjem nizu 200.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Informacije - glasilo 3.maja
« Odgovori #28 u: 28.09.2016., 16:08:58 »
Nekako s godinom 1974. zatvarao se 4. plan stambene izgradnje. To je značilo tko se prijavio, prijavio se, tko nije - ulazi u 5. plan.
Stanovi su se dodjeljivali prema strukturi obitelji i ostalim kriterijima. Kako sam ja bio u to doba samac, to me pripala garsonijera koju sam i dobio, čini mi se, 1986. g.

Ha, vidi.. i stari mi je na listi. :greensmile :cool2 I vidim još 3 susjeda iz ulaza. Tada je još bio samac, pa je konkurirao za garsonjeru, a 1988. smo dobili dvosobni s DB u tadašnjem nizu 200.
Dok sam sebe tražio na listi, ugledao sam to prezime. Pomislio sam na trenutak da bi to prezime moglo odgovarati tebi. Znam, jer si mi rekao, da je tata radio u 3.maju pa sam pomislio je li ti to tata? Ali brzo sam ostavio tu pomisao, učinilo mi se da si ti ipak mrvicu prestar da bi ti on bio tata. Ali, eto, prevario sam se. (Starost tatinu sam izveo iz kartele, ali to je tako rastezljivo) C:-)
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Informacije - glasilo 3.maja
« Odgovori #29 u: 28.09.2016., 16:17:17 »
A pazi cijene iz tog BK skladišta, iz ulice Kontuševe.
Kao da su iz ovog doba. Samo mijenjaj dinare u kune i to je to. Znači da su i plaće bile tako nekako. Što danas kune to jučer dinarići. Ajde, baš me zanima kolike su bile plaće u 3.maju. Znam da jedan traser od Matuj ima sve spremljene bušte iz tog doba pa će da ga pronađu jer se ne javlja na telefon.
P.S.
Nebih mogao spavati, a da vam ovo ne napišem.
Baš u to doba i baš na tom mjestu, jer sam ja blizu stanovao i često bio u C&C, vidio sam scenu koju prepričavam već, evo četrdesetak godina. Piše i u ovim Informacijama da se ne prodaje alkohol na tu sindikalnu uputnicu ili kako se već zvala. I jedan moj tremajac sa ženicom pažljivo bira kupus, fažol, ulje, šećer...I dođe pred blagajnu s punim kolicima, stane u red i zvjerka okolo. Odjednom kao da ga je vrag ubo v'rit, poskoči. Dotrči do blagajnice i kažiprstićem pokazuje na kolica iza sebe u kojima je bila hrpa alkoholne pijače. Ćeš Domaći brandy ćeš vinjak Rubin, ćeš vinčine...Ma milina za gledati.
- Šta se može i alkohol na bon uzeti? - oblizujući se pita on blagajnicu
Blagajnica mrtva hladna:
- Da, zašto ne. Mi i tako to prebijemo s redovitim kupcima.
A moj tremajac okrenuo kolica za 180° i nazad po druge prehrambene artikle. Žena cvili, a on, u ekstazi, niti je ne čuje. A mene sram jer sam ga poznavao i pretpostavljao kakva je situacija doma. Ja zbrisao van, a on po nove artikle. :pivo
« Zadnja izmjena: 28.09.2016., 16:31:13 od milić »
Prošeći se z manun okolo Trsata.