Autor Tema: Šume u Hrvatskoj  (Posjeta: 50305 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Šume u Hrvatskoj
« Odgovori #15 u: 05.05.2014., 14:38:16 »
O Aghata nisi nam ni do koljena
evo novog nastavka trakavice zvane otmica hrvatskih šuma
danas je stigao cjenik za korištenje objekata na moru
dostavljen je svim zainteresiranim radnicima za ljetovanje u objektima kojima gospodare HŠ , odnosno nekad su gospodarile.
ali gle čuda , HŠ kao nisu znale to raditi pa je Pavelić  dao to u zakup i evo sad rezultata, firma KRULE d.o.o. sad to iznajmljuje našim radnicima po trostruko većim cjenama, tj bolje da odeš bilo gdje jer ćeš proći jeftinije.
no i to bi sve bilo ok da :
ma najprije malo uvoda- HŠ su kao i većina velikih državnih  imale objekte na moru koji su kupovani i održavani od sredstava samodoprinosa i sindikalne članarine zaposlenih. Godinama su tim objektima upravljali bez profita sa ciljem da se zaposleni odmore tih 10 dana u godini , kako bi postojala bar mala protuteža teškim uvjetima rada na terenu , u šumi.

je riječ o nekoj nezavisnoj tvrtci, ali tvrtka KRULE d.o.o. koristi logistiku jedne osiguravajuće kuće, te menađeri te kuće upravljaju našom imovinom, podsjetimo se da je i Pavelić bio mutikaša u jednoj osiguravajućoj kući , a sada cjenike slaže Bruno Dobronić (posjedujem dokaz) suradnik i prijatelj od Pavelića koji radi za osiguranje( ili je donedavno radio) za  Basler, što mislite je li to slučajno ili je to ipak sve dogovorna ekonomija(http://www.svijetosiguranja.eu/hr/clanak/2010/2/na-zdravim-temeljima-ulazimo-u-zestoku-utakmicu,37,3923.html)
a isti lik se veže i za poslove s cameo taxijima(?)
osjećate li da tu nešto miriše
i to neugodno(ličani bi rekli da smrdi)
bolje biti vjetar nego list

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.510
Odg: Šume u Hrvatskoj
« Odgovori #16 u: 10.05.2014., 19:33:24 »
Kako se ovo gore uklapa u ovo:

Hrvatske šume odsad naplaćuju i - obiteljske izlete!
Nakon što već godinama naplaćuju ubiranje gljiva, kestena ili šparoga, Hrvatske šume sada su odlučile početi naplaćivati i obično korištenje njihova prostora u rekreacijske svrhe. Prema najnovijem cjeniku, izlet će vas koštati 20 kuna po danu, obiteljska tarifa iznosi 40 kuna, a ako želite voziti bicikl, morat ćete izdvojiti 10 kuna. Važno je naglasiti da se ne radi o prostorima Parkova prirode ili Nacionalnih parkova, već svim površinama pod nadležnosti Hrvatskih šuma.


Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Šume u Hrvatskoj
« Odgovori #17 u: 10.05.2014., 20:53:19 »
e *ebite me u vr' dupeta ako je ikad ki to platil!! :lol3

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.510
Odg: Šume u Hrvatskoj
« Odgovori #18 u: 10.05.2014., 21:01:37 »
e *ebite me u vr' dupeta ako je ikad ki to platil!! :lol3

Piše:

Citat:
Prema najnovijem cjeniku Hrvatskih šuma, ako ste se odlučili za izlet to će vas stajati 20 kuna po danu, dok je obiteljska tarifa 40 kuna. Zaželite li se bicikliranja, za to morate platiti 10 kuna, dok je cijena obiteljske dozvole za korištenje biciklističkih staza 20 kuna.

Dakle naplata "izleta" je izgleda novo, staro je  naplata branje i skupljanja :







Cjeli cjenik ovdje http://split.hrsume.hr/images/dok/proizvodi/Nedrvni%20proizvodi%20cjenik_n.pdf

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: Šume u Hrvatskoj
« Odgovori #19 u: 10.05.2014., 21:13:25 »
Vrlo zanimljivo...a od kada je taj pravilnik?
Taman sam mislila napisati dobro da se ne naplaćuje i hodanje po šumskim putevima a onda vidjeh "dozvola za korištenje površina u svrhu orjentacijskog trčanja" znači smijem šetati ali ne smijem malo brže potrčati  :greensmile

Mamu li im...još malo će počet naplaćivati zrak koji dišemo ili pjev ptica koji slušamo.
aboriđinka

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Šume u Hrvatskoj
« Odgovori #20 u: 10.05.2014., 21:29:06 »
odlično! i ja ću onda objavit cjenik!
-ki z nogun stane na moju šumu dobit će olova va oblike sačmi, jbg, mislel san da je divi prasac :greensmile

baš neki dan san jenemu bosancu ki je malo posekal kade ni red ni krijanca pokaževal kako remington cal 12 puca..

 :vahidrk

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: Šume u Hrvatskoj
« Odgovori #21 u: 10.05.2014., 21:34:53 »
Dobro je dok ovi iz Hrvatskih šuma ne počnu pucati  :)
aboriđinka

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.510
Odg: Šume u Hrvatskoj
« Odgovori #22 u: 10.05.2014., 21:58:21 »
odlično! i ja ću onda objavit cjenik!

Niki ti ne brani, niti ti je branil do sada, privanto je privatno ... svako toliko vidim po šume "privatni teren, zabranjen prolaz"  :(

-ki z nogun stane na moju šumu dobit će olova va oblike sačmi, jbg, mislel san da je divi prasac :greensmile

baš neki dan san jenemu bosancu ki je malo posekal kade ni red ni krijanca pokaževal kako remington cal 12 puca..

E ali ovo ne može, ta nismo Američani  :greensmile

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.510
Odg: Šume u Hrvatskoj
« Odgovori #23 u: 10.05.2014., 22:07:10 »
Taman sam mislila napisati dobro da se ne naplaćuje i hodanje po šumskim putevima a onda vidjeh "dozvola za korištenje površina u svrhu orjentacijskog trčanja" znači smijem šetati ali ne smijem malo brže potrčati  :greensmile
To ti vrijedi samo za organizirane utrke u orjentacijskom trčanju.

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Šume u Hrvatskoj
« Odgovori #24 u: 12.05.2014., 11:09:36 »
dosta dobar komentar na ove postove gore je na :   http://www.politikaplus.com/novost/102957/legenda-o-hajducima-ili-kako-je-uprava-hrvatskih-suma-pozeljela-naplacivati-putarinu

kad stignem dodat ću i svoje viđenje te priče  :skartoc
« Zadnja izmjena: 12.05.2014., 12:41:57 od z355ko »
bolje biti vjetar nego list

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Šume u Hrvatskoj
« Odgovori #25 u: 12.05.2014., 14:39:34 »
 :knjizevnost
u članku iz prošlog posta spominje se Josip Kozarac, najpoznatiji književnik među šumarima, no ja sam odabrao, ipak , nešto mlađeg šumara, pjesnika iz senjskog kraja, Milana Krmpotića i tu ću staviti nekoliko njegovih stihova iz zbirke "zapisi iz ograda".

".....zahvati grudu zemlje i reče
ovo krv je tvoja ratniče
i nemoj da je dijeliš
od krvi u vlastitu tijelu
izdaš li je
ti izdat ćeš sebe
pobjegneš li
ti bježat ćeš od sebe
a ako padneš presamićen preko ograde
snagu će tvoju upiti ova zemlja....."


"....  i reče zatim
poput šugavog pseta prezren
od svega što diše bit ćeš
ako makar sumnjom izdaš ovo zelenilo...."

".... ropskog lanca prva je veriga sumnja
i posumnjaš li
zauvijek prezren biti ćeš
pa taman bio veriga od zlata..."

".... puškama možeš omeđiti obale,
ali ne možeš zaustaviti rijeku...."

"..... ne veseli se
dok tvorovi tuđim kokošinjcem haraju
jer tvorovima svi su kokošinjci isti

ne zanosi se
kada tiranin plače
jer to nisu suze kajanja
sutra će krvavo po tvojem obrazu teći
 i ne žaluj
kad čovjek umire
jer je svojim djelom tebe omogućio...."



Da malo pojasnim situaciju, treba dobro promisliti zašto je sad taj cjenik isplivao van i s čime ima veze. Kako to da su se sva "javna glasila" obrušila na Hrvatske šume , a šute kad se događaju ozbiljne stvari poput milijunskih krađa.
Vjerujte mi da nikoga u Hrvatskim šumama ne zanimaju šetači i biciklisti sve do onog trenutka dok ne nanose očitu štetu, radnici u HŠ imaju i previše svog posla da bi se time bavili.
Dapače rado su viđeni i dobrodošli svi dobronamjerni ljudi, planinari šetači izletnici.
No da pojasnim i svima vama još jednu stvar: Hrvatske šume su tvrtka, fiktivni entitet, neživo(mrtvo) biće, stvar, zapis u registru poduzeća i ne mogu ništa odlučiti( to je kao da kažete daje vaš luster odlučio). Odluke donose ljudi. Ove odluke je donio Ivan Pavelić i on je osobno i neograničeno odgovoran za te odluke, on i njegovi suradnici koji su supotpisali te odluke.
Hrvatske šume su u stopostotnom vlasništvu Republike Hrvatske, a tko je pak njezin vlasnik ? Pa valjda svi mi koji smo dobili hrvatsko državljanstvo. Pa kako je moguće , zaboga, da smo došli u situaciju da nama vlasnicima itko ima pravo naplatiti korištenje našeg vlasništva?
Cijela priča oko naplate tih stvari je zapravo farsa za javnost kako bi se ta ista javnost (desenzibilizirala)okrenula protiv radnika Hrvatskih šuma i "popušila" masovna otpuštanja koja planira Pavelić. Kao zaslužuju to, vidi što rade . Kao što su to zaslužili radnici 3. maja, Torpeda, Hartere....(sami dopunite niz). No kad se unište HŠ vrlo brzo se može očekivati od novih gospodara uvođenje raznoraznih naplata, na šetnju, na prilaz moru , na vodu. Postavljanje ograda oko svega što imalo vrijedi.
Prevaranti su to i dušu će nam oteti ako dopustimo.


bolje biti vjetar nego list

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Šume u Hrvatskoj
« Odgovori #26 u: 12.05.2014., 14:57:25 »
cjenik koji je priložen u jednom gornjem postu odnosi se na točno zacrtanu i uređenu turističku stazu spomenutu na ovom linku: http://www.idemvan.hr/mjesto/gorski-kotar-zeleni-vir-i-vrazji-prolaz/2525/
ili slične.

a ne za bilo koje područje šume.

Za šumske prometnice postoji poseban cjenik i primjenjuje se za teška vozila i kamione koji ih koriste, jer se prometnice kroz šumu održavaju iz tekućeg poslovanja šumarija a ne iz cestarine ili benzina.
bolje biti vjetar nego list

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.587
Odg: Šume u Hrvatskoj
« Odgovori #27 u: 12.05.2014., 15:39:41 »
z355ko mislim da ti senzori za opasnost dobro rade. :bravo
Srž je svega u ovome:
 Pa kako je moguće , zaboga, da smo došli u situaciju da nama vlasnicima itko ima pravo naplatiti korištenje našeg vlasništva?

A odgovor na ovo pitanje je - saborski zastupnici, oni su ti koji takve odluke donose.
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.510
Odg: Šume u Hrvatskoj
« Odgovori #28 u: 12.05.2014., 17:41:06 »
Hrvatske šume su u stopostotnom vlasništvu Republike Hrvatske, a tko je pak njezin vlasnik ? Pa valjda svi mi koji smo dobili hrvatsko državljanstvo. Pa kako je moguće , zaboga, da smo došli u situaciju da nama vlasnicima itko ima pravo naplatiti korištenje našeg vlasništva?

Srž je svega u ovome:
 Pa kako je moguće , zaboga, da smo došli u situaciju da nama vlasnicima itko ima pravo naplatiti korištenje našeg vlasništva?

Istom logikom: Hrvatske autoceste su u 100%-tnom vlasništvu RH. Slijedeći put kad se budem vozio autocestom, naplatničaru ću reć: neći ti ništa platit, jer je ovo moje vlasništvo. :lol2

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Šume u Hrvatskoj
« Odgovori #29 u: 12.05.2014., 18:39:13 »
jbg, asfalt treba napravit i održavat al šumu? a, ja...grabljaju veje saku zimu!!