Autor Tema: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih  (Posjeta: 26227 vremena)

0 Članova i 10 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #90 u: 25.08.2013., 18:55:07 »
radna akcija?
auuuuuuu...pa to je zadnji put bilo pred 30 let..odnevadili se judi... :greensmile

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #91 u: 25.08.2013., 20:30:56 »
Ne treba nikakav novac, samo malo vremena i dobre volje.. ili je lakše po Kastafskoj šumi šetuckat. :hiker

Ovo sa Kastafskoj šume je samo kao primjer ili ?  :help2

Kad smo već kod vizure, i zgrada T-coma (ilikakosetovećzoveelvisćemeispravit) narušava vizuru.

Trebalo je više od desetljeća da prestanu govoriti Pošta za telekom, ali samo par godina da prijeđu na govorenje/nazivanje T-com, koji pak nikada nije postojao kao firma ... go figure ..  :pojmanemam

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #92 u: 25.08.2013., 20:32:15 »
radna akcija?
auuuuuuu...pa to je zadnji put bilo pred 30 let..odnevadili se judi... :greensmile

Pa i ne baš, na TNF forumu su organizirali barem jednu radnu akciju prije par godina, kada su očistili perilo Brajda. Koliko sam shvatio lijep posao su obavili  :palacgore  :bravo3

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #93 u: 25.08.2013., 21:25:54 »
Ne treba nikakav novac, samo malo vremena i dobre volje.. ili je lakše po Kastafskoj šumi šetuckat. :hiker

Ovo sa Kastafskoj šume je samo kao primjer ili ?  :help2

Kad nisi na fb, pa ne znaš kakve su akcije u điru. :greensmile
Btw, imao sam trening u Kastavskoj šumi u subotu ujutro, ali nije me Vedrana skužila. Valjda sam tako brzo projurio. :yes


Kad smo već kod vizure, i zgrada T-coma (ilikakosetovećzoveelvisćemeispravit) narušava vizuru.

Trebalo je više od desetljeća da prestanu govoriti Pošta za telekom, ali samo par godina da prijeđu na govorenje/nazivanje T-com, koji pak nikada nije postojao kao firma ... go figure ..  :pojmanemam
Nikad neću skužit što je ime firme, što je brand. :facepalm :help2


Pa i ne baš, na TNF forumu su organizirali barem jednu radnu akciju prije par godina, kada su očistili perilo Brajda. Koliko sam shvatio lijep posao su obavili  :palacgore  :bravo3

Je, priznajem, svaka čast. :palacgore :bravo3
Ovima su samo puna usta mauzoleja. Šokiralo me kad sam vidio na što okoliš liči. :eek Za koju godinu, grmlje će ga "pojest". Ali glavno da će cesta narušit vizuru. :facepalm

Offline Vedrana

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 234
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #94 u: 27.08.2013., 21:30:05 »

Kad nisi na fb, pa ne znaš kakve su akcije u điru. :greensmile
Btw, imao sam trening u Kastavskoj šumi u subotu ujutro, ali nije me Vedrana skužila. Valjda sam tako brzo projurio. :yes

Kad smo već kod vizure, i zgrada T-coma (ilikakosetovećzoveelvisćemeispravit) narušava vizuru.


Je, priznajem, svaka čast. :palacgore :bravo3
Ovima su samo puna usta mauzoleja. Šokiralo me kad sam vidio na što okoliš liči. :eek Za koju godinu, grmlje će ga "pojest". Ali glavno da će cesta narušit vizuru. :facepalm

autizam vas pere?  :welcome 
vizura je izbor novinara, ne moj, ali drago mi je da se ima oko nečeg sprdati. I ja bi se. Prvo mi je bilo "da vizura :facepalm "

je, nisam te vidjela, ali si se mogao javiti... bilo bi mi drago.

zlobe.  :connie
kmnm

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #95 u: 29.08.2013., 10:33:46 »
Zašto li me ovaj pasus podsjetio na naslov ove teme?  :hmm

Postoji moderan primer paradoksalnosti istorije koja je ništa drugo nego istorija klasnih odnosa. Kada je bombardovan Dubrovnik za vreme prošlog rata zapadni intelektualci i mediji su izražavali svoje zgražavanje nad tim „varvarskim“ činom. Patronažni intelektualci kao Finkelkraut su komentarisali da se na vandalski način uništava zapadna kultura stavljajući u fokus dubrovački stari grad i stare građevine. To nikako nije prvi put da je zapadna kulturno-intelektualna elita zabrinuta više za građevine nego ljude, upravo zato što oni vide njih kao osnovu kulture, one elitističke, dok za njih su ljudi samo objekti koje „duh pomera kao šahovske figure“.

Offline Vedrana

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 234
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #96 u: 30.08.2013., 23:31:35 »
joj. joj. joj.
da. ja(mi) sam/smo tipičan primjer elitizma i nebrige za ljude. brum brum...  :wind14

hahahahaha
kmnm

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #97 u: 31.08.2013., 15:52:33 »
da. ja(mi) sam/smo tipičan primjer elitizma i nebrige za ljude. brum brum...  :wind14

O elitizmu ne bi znao - svako radi s čime ima, ali naslov "ne preko mrtvih" i cijela "akcija" gdje se ispred ljudi stavljaju zidine , odnosno zidovi mauzoleja - "To nikako nije prvi put da je zapadna kulturno-intelektualna elita zabrinuta više za građevine nego ljude, upravo zato što oni vide njih kao osnovu kulture, one elitističke, dok za njih su ljudi samo objekti koje „duh pomera kao šahovske figure“."

Offline Vedrana

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 234
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #98 u: 03.09.2013., 10:08:37 »
da. ja(mi) sam/smo tipičan primjer elitizma i nebrige za ljude. brum brum...  :wind14

O elitizmu ne bi znao - svako radi s čime ima, ali naslov "ne preko mrtvih" i cijela "akcija" gdje se ispred ljudi stavljaju zidine , odnosno zidovi mauzoleja - "To nikako nije prvi put da je zapadna kulturno-intelektualna elita zabrinuta više za građevine nego ljude, upravo zato što oni vide njih kao osnovu kulture, one elitističke, dok za njih su ljudi samo objekti koje „duh pomera kao šahovske figure“."

tko ne mari za mrtve, ne mari ni za žive. Kultura u se, na se i poda se rules predugo.
Promovira se teza: "osloboditi grobna mjesta posmrtnih ostataka za gladno tržište" , devastirali bi samo da nahranimo vazdagladni lobi i razmažene apetite bez imalo smisla za razum... i još bi ponižavali one koji prozivaju zbog nemara i ... u krajnjoj liniji, gluposti. ha.
« Zadnja izmjena: 03.09.2013., 10:12:19 od Vedrana »
kmnm

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #99 u: 03.09.2013., 17:03:52 »
Promovira se teza: "osloboditi grobna mjesta posmrtnih ostataka za gladno tržište" , devastirali bi samo da nahranimo vazdagladni lobi i razmažene apetite bez imalo smisla za razum..

Baš tako, sram bilo Parižane kada su prekopali gradska groblja, stare kosti posložili u katakombe, u stvari stare rudnike a gore napravili Pariz, a sve da bi nahranili vazdagladni građevinarski lobi .

 :greensmile

Mislim da im je onda izgledalo isto, kada su rušili zgrade i kvartove da naprave danas poznate pariške avenije ... sve samo da zadovolje  građevinarski lobi.

Offline Vedrana

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 234
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #100 u: 06.09.2013., 18:58:51 »
valjda drugačije gledamo svoj grad i sklop nam je prilično različit. Ne vidim smisla u monolozima. pariz svoj najvrednija groblja i te kako čuva. a što mi imamo? ambiciozne vozače automobila.
kmnm

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #101 u: 07.09.2013., 12:48:16 »
valjda drugačije gledamo svoj grad i sklop nam je prilično različit.

Suptilna naznaka da smatraš da ga ja ne volim dovoljno ... ili na pravi način,a mislim da svi znamo tko je "sudac"  :coolwink

Ne vidim smisla u monolozima. pariz svoj najvrednija groblja i te kako čuva. a što mi imamo? ambiciozne vozače automobila.

Nisam bio niti na jednom pariškom ali sam prošao pored  (valjda) glavnog praškog - ne samo da vrlo prometne ceste i tramvajske pruge prolaze odmah uz ogradu, nego su ga i presjekle barem na jednom mjestu. Ne znam povijest tog groblja pa ne znam da li je "oduvijek" bilo u dva komada ili je proširivano ali nekako mi se čini da je prerezano naknadno, s obzirom na širunu prometnice, kada su živi ljudi, preko mrtvih napravili novu prometnicu da si olakšaju život. Sram ih bilo.

Offline Vedrana

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 234
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #102 u: 07.09.2013., 22:03:28 »
valjda drugačije gledamo svoj grad i sklop nam je prilično različit.

Suptilna naznaka da smatraš da ga ja ne volim dovoljno ... ili na pravi način,a mislim da svi znamo tko je "sudac"  :coolwink

Ne vidim smisla u monolozima. pariz svoj najvrednija groblja i te kako čuva. a što mi imamo? ambiciozne vozače automobila.

Nisam bio niti na jednom pariškom ali sam prošao pored  (valjda) glavnog praškog - ne samo da vrlo prometne ceste i tramvajske pruge prolaze odmah uz ogradu, nego su ga i presjekle barem na jednom mjestu. Ne znam povijest tog groblja pa ne znam da li je "oduvijek" bilo u dva komada ili je proširivano ali nekako mi se čini da je prerezano naknadno, s obzirom na širunu prometnice, kada su živi ljudi, preko mrtvih napravili novu prometnicu da si olakšaju život. Sram ih bilo.

ne sjećam se, ali idem ponovo u prag pa ću pogledati. Oni imaju više groblja, a zbilja mi je dovoljno rasprave. svako ljubav iskazuje kako želi. lp
kmnm

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #103 u: 08.09.2013., 16:40:06 »
Gušti su gušti, ali nekako ne vjerujem onima koji ljubav iskazuju samo na štetu drugih ...  Ako sam dobro shvatio većina protivnika čvora Kozala ga ionako neće koristiti, a onaj tko bi npr rekao "Čvor Kozala bi mi puno značio u životu i olakšao život, ali svejedno smatram da je integritet groblja Kozala važniji i ja sam protiv" imao bi moj respect :palacgore. No kada se protiv čvora buni onaj kome ionako ne treba ...  što narod rekao, lako je tuđim koprive mlatit :greensmile

Offline Vedrana

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 234
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #104 u: 17.09.2013., 12:52:56 »


PS sve info o čvoru & svu asistenciju sam dobila od ljudi koji žive na Kozali. U ovom slučaju, ja sam samo glasnogovornik+
« Zadnja izmjena: 17.09.2013., 13:06:02 od Vedrana »
kmnm