Autor Tema: Vila Pavella  (Posjeta: 30087 vremena)

0 Članova i 6 Gostiju pregledava ovu temu.

Online Kigor

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 2.046
Odg: Vila Pavella
« Odgovori #30 u: 07.05.2018., 13:50:07 »
Odmah spreman


Sent from my iPhone using Tapatalk

Online Kont

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2014
  • Postova: 3.141
  • Nullius in verba
Odg: Vila Pavella
« Odgovori #31 u: 07.05.2018., 14:13:23 »
I ja bi radije u šetnju nego buljio u ove katastarske planove. Možda geodeti imaju starije?

Offline sijori

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2014
  • Postova: 503
Odg: Vila Pavella
« Odgovori #32 u: 07.05.2018., 14:31:59 »
Kont ovo što vrtiš je katastarski plan, nama bi trebao gruntovni jer po svemu sudeći ono su gruntovni brojevi.  :reading

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.517
Odg: Vila Pavella
« Odgovori #33 u: 07.05.2018., 15:34:08 »
@Elvis, mislim da je nedostatak javnih sadržaja problem, ali istovremeno i prednost življenja na Kantridi, odnosno Kostabeli.

Kontekst, Kont, kontekst. Pričamo o razdoblju 1945 do recimo 1960.

U cijelom području ima možda nekoliko stotina, možda koja tisuća osobnih vozila, a javni prijevoz je vjerojatno ograničen na grad sa par linija prema prigradu. Najbliža butiga je gdje? Volosko ili Kantrida? Koliko kilometara za otići po kruh. Prijevoz na posao isto tako nije bajan osim ako su stanari našli zaposlenje u 3.maju.

U isto vrijeme onaj tko je dobio stan negdje u ili oko centra grada, ima par minuta pješke do place, ako slučajno ima i auto problem s parkingom je nepostojeći (moj prvi šef, otišao u mirovinu (možda ne punu ali blizu) 2002-3-4-te, mi je pričao kako je radio u Barčićevoj i bez problema parkirao, naravno besplatno, na par metara od zgrade). Svi mogući dućani i opet na nekoliko minuta hoda. Od butiga živežnih proizvoda do željezarija, auto dijelova i pokućstva, i sl. što je danas manje više van grada. I relativno blizu svim firmama, sa relativno dobrim javnim prijevozom prema onim malo dalje.

Nije slučajno Mošćenička Draga zamijenila onu vilu, meni dragu, oblijepljenu sa kamenčićima za  jedan stari kamion! Koliko novih top kamiona bi se moglo danas dobiti za tu vilu?

Možda je u toj vili bio neki "partijski rukovodilac" koji je imao službeni auto pa i nije imao problema, ali ako je bio neko bez auta, vjerojatno je prvih godina proklinjao svoju sudbinu što nije uspio dobiti stan negdje bliže gradu.

Online Kont

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2014
  • Postova: 3.141
  • Nullius in verba
Odg: Vila Pavella
« Odgovori #34 u: 07.05.2018., 20:33:20 »
@sijori, a kako da dođemo do gruntovnog plana Rijeke i okolice iz 19. i 20. st.?
@Elvis, odmah sam shvatio na što misliš, ali rasprava o temi stanovanje kao koncept vremena i prostora zahtjeva puno tipkanja. Možda na nekom od slijedećih druženja? U svakom slučaju, stanari vile Pavella i ostalih kuća su izgradnjom javnih sadržaja i plaže izgubili mir, tišinu i sigurnost.

Offline kobler

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Datum registracije: Sij 2013
  • Postova: 1.133
Odg: Vila Pavella
« Odgovori #35 u: 07.05.2018., 21:46:36 »
HelouuU!
Ne postoje "gruntovni planovi", samo katastarski.

U katastru pitaš koji gruntovni broj odgovara katastarskom od kojeg polaziš - moraš izričito zatražiti.
Gruntovnica (interno) koristi iste katastarske planove (mape!) kao katastar.
Katarstar (Državna geodetska uprava!) danas imaš na netu skupa s gruntovnicom (Ministarstvo pravosuđa), a sajt si tepa: "Uređena zemlja", samo nema vidljivih onih veza (katastar/gruntovnica) koje sam prije spomenuo jer ti neće izrijekom kazati brojeve, ali možeš ih vidjeti, jer kad nađeš katastarsku česticu potražiš koja gruntovna čestica tome odgovara - samo iz katastra pređeš u gruntovnicu! Na koncu, zatražiš (online) tzv. povijesni gruntovni izvadak za tu česticu, u kom su prepisane (u pravilu) sve promjene vlasništva.
Nije neka lektira, ali ...

Offline kobler

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Datum registracije: Sij 2013
  • Postova: 1.133
Odg: Vila Pavella
« Odgovori #36 u: 07.05.2018., 22:11:59 »
Jel' bi mogao netko - iz milosti prema starcu! - postaviti neki plan grada ili sl. i crveno zaokružiti tu vilu? Oči su mi ispale _ 39A, 41, fuc*ing Prasowski, apartmani Eti ... Ima sve osim broja 37.
« Zadnja izmjena: 07.05.2018., 23:15:38 od kobler »

Online Kont

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2014
  • Postova: 3.141
  • Nullius in verba
Odg: Vila Pavella
« Odgovori #37 u: 07.05.2018., 23:02:24 »
Sorry Kobler! Nisi mogao pronaći jer sam otipkao krivu adresu. Dakle, Istarska 39

Offline sijori

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2014
  • Postova: 503
Odg: Vila Pavella
« Odgovori #38 u: 08.05.2018., 09:08:40 »
HelouuU!
Ne postoje "gruntovni planovi", samo katastarski.

U katastru pitaš koji gruntovni broj odgovara katastarskom od kojeg polaziš - moraš izričito zatražiti.
Gruntovnica (interno) koristi iste katastarske planove (mape!) kao katastar.
Katarstar (Državna geodetska uprava!) danas imaš na netu skupa s gruntovnicom (Ministarstvo pravosuđa), a sajt si tepa: "Uređena zemlja", samo nema vidljivih onih veza (katastar/gruntovnica) koje sam prije spomenuo jer ti neće izrijekom kazati brojeve, ali možeš ih vidjeti, jer kad nađeš katastarsku česticu potražiš koja gruntovna čestica tome odgovara - samo iz katastra pređeš u gruntovnicu! Na koncu, zatražiš (online) tzv. povijesni gruntovni izvadak za tu česticu, u kom su prepisane (u pravilu) sve promjene vlasništva.
Nije neka lektira, ali ...

znači ovako: postoje dvije izmjere-regularna katastarska izmjera i ono što se zove stara katastarska izmjera (popularno zvana gruntovni planovi).
mi ovdje u Rijeci imamo tu sreću da ne možemo saznati koja katastarska odgovara gruntovnoj čestici (jer gruntovno se gleda vlasništvo a katastarski posjedništvo) bez da se napravi identifikacija jer još uvijek nije usklađeno stanje ( niti će biti u dogledno vrijeme).
a što se tiče ovog online povijesnog izvadka mogu samo reći da se koliko toliko može doći do 50ih godina ali ono prije bez odlaska u grunt nikako.

Offline sijori

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2014
  • Postova: 503
Odg: Vila Pavella
« Odgovori #39 u: 08.05.2018., 09:10:18 »
Možda interesantan podatak da je vlasnik 3. maj (Uljanik grupa), sutra talijani.

da i ja sam vidio. očito je država nakon što je konfiscirala Pavellinu imovinu u neko doba dala na korištenje 3.maju. Moguće da su tamo dobili stanove dužnosnici 3.maja?

Offline sijori

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2014
  • Postova: 503
Odg: Vila Pavella
« Odgovori #40 u: 08.05.2018., 09:12:05 »
@sijori, a kako da dođemo do gruntovnog plana Rijeke i okolice iz 19. i 20. st.?
@Elvis, odmah sam shvatio na što misliš, ali rasprava o temi stanovanje kao koncept vremena i prostora zahtjeva puno tipkanja. Možda na nekom od slijedećih druženja? U svakom slučaju, stanari vile Pavella i ostalih kuća su izgradnjom javnih sadržaja i plaže izgubili mir, tišinu i sigurnost.

ja imam neke ali su već ažurirani, tj. nisam uspio pronaći te čestice jer su očito već poništene. najbolje bi bilo zbirku izvadit u gruntu.

Offline kobler

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Datum registracije: Sij 2013
  • Postova: 1.133
Odg: Vila Pavella
« Odgovori #41 u: 08.05.2018., 13:37:13 »
Ja mogu službeno tražiti kopije gruntovnice, ako smo se definitivno dogovorili o adresi. To je Istarska 39, ne 37, ne 39A. OK?
@Sijori, potvrđujem sve što si rekao, ali trebam prvo katastarski broj, pa onda identifikaciju, pa s tim u gruntovnicu - službeno zato, jer smo mi kao državni organ oslobođeni plaćanja i u katastru i u gruntovnici.

PS. Dobra duša koja mi javi točan katastarski broj vile ima pivu od mene čim se sretnemo.
« Zadnja izmjena: 08.05.2018., 13:49:15 od kobler »

Online Kigor

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 2.046
Odg: Vila Pavella
« Odgovori #42 u: 08.05.2018., 14:13:07 »
Istarska 39, sad sam prosao


Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline kobler

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Datum registracije: Sij 2013
  • Postova: 1.133
Odg: Vila Pavella
« Odgovori #43 u: 08.05.2018., 14:22:23 »
Ako je vila Istarska 39 k.č. 1931/4 s okućnicom 1931/1, ajmo reć da sad tražim spremište vina. Gdje bi to bilo prema tvom osjećaju? Pitam @Daluku i zahvaljujem unaprijed.
« Zadnja izmjena: 08.05.2018., 14:25:01 od kobler »

Offline sijori

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2014
  • Postova: 503
Odg: Vila Pavella
« Odgovori #44 u: 08.05.2018., 15:13:17 »
Ako je vila Istarska 39 k.č. 1931/4 s okućnicom 1931/1, ajmo reć da sad tražim spremište vina. Gdje bi to bilo prema tvom osjećaju? Pitam @Daluku i zahvaljujem unaprijed.

vila je na katastarskom 1930/2.

nas bi zanimali ovi podaci koje je Daluka napisao:

Costabella, čest. 1406/2, Laboratorio Chimico – Pavella Giovanni
Costabella, čest. 1392/1 (p.top.) – Pavella Giovanni
Costabella – Colonie (60), FALI – Pavella Giovann
Costabella – Colonie (25/3), čest. 1997/2 – Pavella Giovanni