Autor Tema: Riječka skloništa - jedno tajnovito u Ulici Internacionalnih brigada  (Posjeta: 19928 vremena)

0 Članova i 6 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
A meni je u sjećanju da se nakon ulaznog hodnika desno ide na stubište tobruka, a lijevo u onu veliku prostoriju sa umivaonicima sa strane, ključ ...  :facepalm

Do ovuda se slažem 100%  :palacgore

pa iz nje negdje pred kraj desno u lansirnu rampu, a onda dalje ka drugom ulazu ...

A ovoga se uopće ne sjećam, nemam blage veze ni otprilike gdje bi bila "lansirna rampa", osim da je lijevo od tobruka. :skartoc

Morat ćeš ponoviti droniranje ili urban gerilom upadamo ... Dok dočekam ključ ...  :facepalm

Rado bi ja ponovio "satelitsko snimanje" ali mala korist dok je vegetacija ovako bujna, a pogotovo ako je "lansirna rampa" toliko lijevo, tamo pak nemam ni približnu ideju kamo da gledam jer ili su kuće ili je sve zeleno.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Ulaz pored tobruka je uspješno lociran!  :bravo5

Zračno izviđanje je super ali dok kopnene snage ne nastupe slaba korist. Ova konoba izmad koje se nalazi veranda i okrugli betonski stol ili nema veze sa tobrukom ili je isti poslužio kao temelj. Ako se dobro sjećam tobruk je bio u razini ulaza sa unutrašnje strane pa malo uvis, taman do razine terena. A razina terena je negdje u nivou temelja te konobe/podruma

Označen je žutom elipsom



Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
U gore označenom prostoru se nalazi ulaz/izlaz uz tobruk, koji nije baš u najboljem stanju, dalo bi se provući ali ne lagano:






Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline Daluka

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Lis 2015
  • Postova: 1.433
U gore označenom prostoru se nalazi ulaz/izlaz uz tobruk, koji nije baš u najboljem stanju, dalo bi se provući ali ne lagano:



To je srednji (4.574) od ona tri u crnom krugu?
« Zadnja izmjena: 20.06.2016., 17:14:43 od Daluka »

Offline Eugen

  • Jr. Member
  • **
  • Datum registracije: Kol 2013
  • Postova: 181
ja sam uvijek za ekspediciju :D a i uvijek se da provući :)

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
To je srednji (4.574) od ona tri u crnom krugu?

Slika ti nije neke rezolucije pa nisam 100% siguran ali čak bi rekao između lijevog i srednjeg crnog kruga .. ako mislimo na istu sliku i ako pričamo o ulazu, tobruk je blizu tog ulaza ali nisambaš siguran s koje strane.

Ovo je ulaz sa zemlje, uočite rešetku koja se vidi na mojoj fotografiji iz podzemlja, a sada je toliko obrasla da se jedva vidi, a sam tobruk je valjda negdje u onom zelenilu s druge strane. Ali toliko je zaraslo da se uopće ne vidi tlo a skočio sam s polsa pa nisam bio u "opremi" za provlačenje:


Offline Daluka

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Lis 2015
  • Postova: 1.433
Slika ti nije neke rezolucije pa nisam 100% siguran ali čak bi rekao između lijevog i srednjeg crnog kruga ..

slike IB10 i 11.

Ovo je ulaz sa zemlje, uočite rešetku koja se vidi na mojoj fotografiji iz podzemlja,
Na kojoj fotografiji iz podzemlja?

Neke stvari se ne poklapaju!
Na ovoj slici izlaza (koliko sam shvatio trebala bi biti izlaz stepenište kod one kuće iznad) na samom izlazu je vidljiva ograda rešetkasta okomita na izlaz i dio koji je tipičan kad se radi brajda ili nadstrešnica i ide nad otvor, kad se gleda iz smjera fotografiranja prema osobi koja fotografira.

Prema ovom kosom tondinu (slike uz odgovor 62), da, to bi prije bio izlaz o kome govoriš nego izlaz "skalini" kod one kuće s tim da je netko zrušil tu ogradu ispred i konstrukcija ispune ograde nije ista i nevidi se ruzinavi okvir vrata.

« Zadnja izmjena: 22.06.2016., 09:55:31 od Daluka »

Offline lappino

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.160
Kombinirana slika ne prikazuje istu lokaciju. Tobruci imaju dosta uže ulaze.

Offline Daluka

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Lis 2015
  • Postova: 1.433
Kombinirana slika ne prikazuje istu lokaciju. Tobruci imaju dosta uže ulaze.
korekcija prethpdnog (mog) komentara
Definitivno se ne radi o izlazu "skalini".
Kad se usporede fotografije elvisa i zokxy, sve upućuje na posljednje elvisove komentare

dodatak:
ako je ovo slika istog ulaza/izlaza znači da je sa nutarnje strane put do istog slobodan, tobruk se nalazi na nekoj drugoj razini?
« Zadnja izmjena: 22.06.2016., 14:16:24 od Daluka »

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
OK. Ne vidim problema za ulaz koji Fusherova mačeta ne bi riješila.  :yes
Ono smeće dolje lako se odmakne.  :reading
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
već je ruzinu ćapala.... :greensmile

samo vas gledan nenavisan ča niman vremena za malo poć okole  s'vami.  :fluch

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Izgleda da nisam dobro objasnio lokaciju ulaza. Ne nalazi se pored one terase sa strane kuće, nalazi se ispod na parceli 1082/2 :





Odnosno ako se gleda sa zemlje, gotovo u centru ove fotografije (malo lijevo i dole), rešetka koja se vidi na mojoj fotografiji iz unutrašnjosti je ovdje potpuno obrasla i jedva se vidi :



A što se tiče lokacije tobruka, po (varljivom) sjećanju rekao bi da se nakon uspona po stepeništu išlo ravno prema tobruku a lijevo prema izlazu. Ako sam to dobro zapamtio onda se tobruk nalazi negdje u zelenilu s južne strane ovog zapuštenog izlaza/ulaza. Moguće i da sam krivo zapamtio pa da tobruk sada čini temelje konobe ispod terase kuće sa sjeverne strane.

OK. Ne vidim problema za ulaz koji Fusherova mačeta ne bi riješila.  :yes
Ono smeće dolje lako se odmakne.  :reading

Na poslu imam samo jedan mali "skalpel" i to stvarno mali , onaj s najužim sječivom pa i da sam ga uzeo, teško bi s time probio put. Isto je i za odjeću, tj nije baš za provlačiti se odjećom za posao .. osim ako posao nije npr šumarski ili građevinski.  :palacgore

Nego, možda nisam dobro vidio od zelenila, ali čini mi se da je rešetka zavarena, što znači da će trebati skakati u jamu punu krupnog otpada, puno šansi za ozlijede ...  :palacdole



Ne znam da li može biti problematično ili ne, po katastru je ta parclea označena kao komun (tako kaže Daluka) a na fotografiji iznad se lijepo vidi da je netko pokosio i vidi se jedna od nekoliko maslina što su posađene na tom dijelu. Ne znam da li se to netko proširio na "ničije" ili je kupio taj komad a samo još nije uvedeno u katastru.


Offline Daluka

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Lis 2015
  • Postova: 1.433
To je srednji (4.574) od ona tri u crnom krugu?

Slika ti nije neke rezolucije pa nisam 100% siguran

Sad je jasnije.

Izmedju ostalog, krivo sam shvatio, valjda, zokxy je spominjao one otvore  na zidu ispod terase pa sam shvatio da ona fotografija prema van predstavlja skaline koji idu pod terasu.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Ako je se na ovoj fotografiji odmah desno od vratiju vidi prolaz prema tobruku, a na kraju hodnika je prolaz prema ulazu/izlazu ja bi rekao da zazidani tobruk danas čini temelj/pod "konobe" koja se nalazi ispod terase koja na sebi ima okrugli kameni stol. Sjeća li se netko od ekipe koja je bila u posjetu ovog dijela rasporeda? Po ostalim mojim fotografijama mislim da je tako ali nisam 100% siguran.