Autor Tema: Riječka skloništa - jedno tajnovito u Ulici Internacionalnih brigada  (Posjeta: 19927 vremena)

0 Članova i 7 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Daluka

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Lis 2015
  • Postova: 1.433
Po katastru, izlaz uz tobruk bi mogao biti na "ničijoj zemlji" .. naravno da je nečija, ali nije izgrađena, tj nema kuće pa za naše potrebe  kao da je ničija  :greensmile 1079/9
Malo si pobrkao čestice, ciljana čestica je 1082/2 (komunjsko), 1079/9 je onaj mali trokutić iznad označene čestice.

Ulaz u bunker 1081 je na listi MORH-a.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Malo si pobrkao čestice, ciljana čestica je 1082/2 (komunjsko), 1079/9 je onaj mali trokutić iznad označene čestice.

Imaš pravo, nisam dovoljno zumirao pa mi se učinilo da je oznaka za mali komadić oznaka za cijeli taj veliki komad, ali ni kada zumiram "do kraja" ne vidim od kuda ti da je taj "ničiji" komad 1082/2 ? Ne vidim nikakvu oznaku.

Ali super, znači da je zbilja taj komad slobodno dostupan.  :)


Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
ispod guvernerove. gradili talijani koji su vjerovatno proširili stare podrume guvernerove u kojem su se čuvali bačve i hrana. a nastavila je jna i nakraju za vrijeme domovinskog rata tu je bio krizni štab, da bi nakraju tu bio centar 112. hodnici su stvarno veliki i vode ispod palače kao i okolo vrta. trebalo bi istražiti postoji li spoj na skloništa ispod parka nikole hosta...ali to je već za drugu temu

Ne postoji spoj i istraženo je :

http://croinfo.net/forum051novi/index.php?topic=1109.msg13921#msg13921

http://croinfo.net/nepoznata-rijeka/7093-nepoznata-rijeka-sklonite-preko-puta-rijekog-suda-i-zatvora.html

Offline sijori

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2014
  • Postova: 503

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
mislim na ove zazidane otvore. ne zna se gdje idu. a trebalo bi istražiti taj tunel ispod guvera

Na koje zazidane otvore?  :help2

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Kako mi ekipa iz CIa i KGB nisu mogli pomoći jer snimaju područje Bliskog istoka, morao sam zamoliti za pomoć Kineze, koji su mi poslali par satelitskih snimaka napravljenih mini satelitom  :pusiti






Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
 :bravo
Znači tobruk je gotovo pa ravno od ulaza, sad je iznad njega sjenovita terasa. A kako vidim, pristup nije moguć bez javljanja vlasniku. Daj još fotki, znam da imaš!  :greensmile
Gdje je vertikalni šaht, gdje drugi ulaz, označ malo na fotki ...  :wavey :popcorn
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Znači tobruk je gotovo pa ravno od ulaza, sad je iznad njega sjenovita terasa.
Gdje je vertikalni šaht, gdje drugi ulaz, označ malo na fotki ...  :wavey :popcorn

To sam i ja prvo pomislio ali nakom malo detaljnijeg proučavanja nisam siguran, doduše ne znam gdje bi drugdje bio , ali ono što mi je na prvu izgledalo kao krug od zazidanog tobruka je u stvari okrugli stol. Ne sjećam se da je izlaz iz skloništa imao oval mali "prozor" ? A nisam uspio odrediti gdje bi trebao biti izlaz pa ništa niti nisam označavao.






Trebalo bi ponoviti kada otpadne lišće .. ili ponovo iznutra pa izmjeriti udaljenost i bolje pogledati iz skloništa prema tom izlazu. Ne mogu se sjetiti je li bio slobodan ulaz (no zatrpan) ili su bila neka vrata?  :pojmanemam


Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Imaš moju sliku na početku, slikano iznutra prema van. A mislim da krug od otvora tobruka nećeš ni vidjeti već čitavu ploču u komadu, a to je to. Stol nije bitan, već otvor za dolje poć. Vrata su razvaljena, i može se ući kroz taj otvor.
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline Daluka

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Lis 2015
  • Postova: 1.433
... ne vidim od kuda ti da je taj "ničiji" komad 1082/2 ? Ne vidim nikakvu oznaku.
DGU
Crvene točke moguće lokacije tobruka.
Veća crvena točka, nju sam prvu označio, lokacija plavo zaokruženo.
Lijevo plavo zaokruženo da nije to u svezi onih ikseva na karti položaja oko Rijeke?

Offline Daluka

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Lis 2015
  • Postova: 1.433
Imaš moju sliku na početku, slikano iznutra prema van. ... Vrata su razvaljena, i može se ući kroz taj otvor.

Slika ulaza 2 i slika izlaza u dvorište, to je isto ili?

Offline Daluka

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Lis 2015
  • Postova: 1.433
Da malo dopunim, na starim slikama vidljivo je pet kružnih objekata, svi su otprilike od 4 m do 4.8 m u promjeru, svaki od njih je potencijalni tobruk. Na tri lokacije (crno crtkano) su izgrađene kuće ostaju dvije moguće lokacije crni krug puna linija.
Stavio sam i ona dva iksa sa karte položaja oko Rijeke.

Ispravak tri lokacije mogući ostaci tobruka, a na dvije lokacije su napravljene kuće
A ispod ceste?
« Zadnja izmjena: 18.06.2016., 20:47:14 od Daluka »

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Imaš moju sliku na početku, slikano iznutra prema van. ... Vrata su razvaljena, i može se ući kroz taj otvor.

Slika ulaza 2 i slika izlaza u dvorište, to je isto ili?

Ne, ono je izlaz kod tobruka, na drugi izlaz nismo bili, vrata su ostala zaključana.
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Imaš moju sliku na početku, slikano iznutra prema van.

Imam tvoju:



Ali je moja bolja  :greensmile



Ovu ogradu što se vidi na mojoj fotografiji nisam uspio  100% locirati na onim fotografijama iz zraka.


... ne vidim od kuda ti da je taj "ničiji" komad 1082/2 ? Ne vidim nikakvu oznaku.
Crvene točke moguće lokacije tobruka.
Veća crvena točka, nju sam prvu označio, lokacija plavo zaokruženo.

Po meni, tobruk ne bi trebao biti toliko desno od ulaza, ako se ne varam (ipak je to bilo pred  dvije i pol godine a nisam napravio nikakavu skicu), tunel od ulaza ide ravno do stepeništa , a tunel izgleda ovako - ovo je fotografirano sa ulaza:



Rekao bi da je tibruk, cca 30m  ravno u produžetku ovog "usjeka" u kom se nalazi ulaz ... što kada pogledam na Google Earthu dođe skoro točno ispod onog okruglog stola ... :hmm No u mraku, s gomilom ljudi što se motaju okolo, ... i nakon dvije godine, nije uopće teško profulati i za 10 metara. Npr uopće se ne sjećam gdje je onaj "lansirni toranj", nekako u magli mislim da je (gledano sa ulaza) odmah lijevo od tobruka , ali nisam ni 20% siguran za to.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
A meni je u sjećanju da se nakon ulaznog hodnika desno ide na stubište tobruka, a lijevo u onu veliku prostoriju sa umivaonicima sa strane, pa iz nje negdje pred kraj desno u lansirnu rampu, a onda dalje ka drugom ulazu ... Morat ćeš ponoviti droniranje ili urban gerilom upadamo ... Dok dočekam ključ ...  :facepalm
Don't drive faster than your guardian angel can fly!