Autor Tema: HNK Rijeka  (Posjeta: 73113 vremena)

0 Članova i 9 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.585
Odg: HNK Rijeka
« Odgovori #150 u: 22.10.2013., 14:02:50 »
Iz Nyona je stigla vijest da će na Kantridi u susretu protiv Lyona Armadina tribina morati biti zatvorena

http://sportski.net.hr/nogomet/europska-liga/rijeka-kaznjena-zatvaranjem-armadine-tribine-protiv-lyona-zbog-keltskih-krizeva

samo da spomenem da smo napravili najviše prekršaja u 2 utakmice Europa lige

http://www.uefa.com/uefaeuropaleague/season=2014/statistics/round=2000469/clubs/kind=disciplinary/index.html

« Zadnja izmjena: 22.10.2013., 14:09:58 od ilirija »

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: HNK Rijeka
« Odgovori #151 u: 22.10.2013., 14:17:22 »
Presuda je nebulozna. UEFA valjda želi kazališnu publiku na utakmicama.
Nego, što je sa onima koji su kupili pakete ulaznica za D tribinu? Mogu obrisat rit sa tom kartom. Ili će im klub vratiti 1/3 cijene!?

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: HNK Rijeka
« Odgovori #152 u: 22.10.2013., 14:21:01 »
šta nema i klub takav nekakav križ na dresu,onda bi Rijeku trebalo na dvije godine izbaciti iz europe,i baciti je u županijsku ligu  :rollin2
Stvarno je uefa tragikomična,ne vidim u čemu je problem s tim križevima,može netko objasniti

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: HNK Rijeka
« Odgovori #153 u: 22.10.2013., 20:58:02 »
HNK Rijeka na dresovima ima "običan" križ.
Keltski križ je kombinacija križa i kruga. Prema legendi, keltski križ je nastao u doba sv. Patrika, u 5. stoljeću, ali u 20. stoljeću ga koriste neke  rasističke i neofašističke (white pride) organizacije, pa je zbog toga na lošem glasu.

Najtragikomčnije je da i UEFA na svojim proizvodima prodaje keltske križeve. :eek :facepalm :lol1 :lol3

http://www.jutarnji.hr/armada--kaznjeni-smo-zbog-keltskog-kriza-koji-uefa-prodaje-u-svom-sluzbenom-ducanu-/1134757/
« Zadnja izmjena: 22.10.2013., 20:59:57 od LLeon »

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: HNK Rijeka
« Odgovori #154 u: 22.10.2013., 21:45:48 »
 :palacgore je imaš pravo,do danas nisam bio upoznat s tim simbolom

Offline opatijac

  • Newbie
  • *
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 45
Odg: HNK Rijeka
« Odgovori #155 u: 02.11.2013., 15:19:38 »
Presuda je nebulozna. UEFA valjda želi kazališnu publiku na utakmicama.
Nego, što je sa onima koji su kupili pakete ulaznica za D tribinu? Mogu obrisat rit sa tom kartom. Ili će im klub vratiti 1/3 cijene!?
presuda potvrđena, stroga je zbog nakupljenih problema s prošlih tekmi, bakljada protiv Stuttgarta, utrčavanje u teren
http://www.novilist.hr/Sport/Nogomet/Muk-na-zapadu-Tribina-D-zatvorena-protiv-Lyona

imam kartu za D, i da mi vrate lovu ostat će gorak okus, posebno zbog toga što sam protiv Betisa bio iznenađen kako je navijanje bilo korektno, bez baklji i vrijeđanja bilo koga.
ova kazna je kontraefekt, dosta navijača je sad bijesno na UEFA-u, bojim se da ne bude novih razloga za kazne, a sad postaju sve strože.

Offline ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.585
Odg: HNK Rijeka
« Odgovori #156 u: 07.11.2013., 20:38:39 »
Pozdrav s Kantride




Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: HNK Rijeka
« Odgovori #157 u: 07.11.2013., 21:17:21 »
Ma nisi ti na tekmi, zar ne??  :popcorn :wavey
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.585
Odg: HNK Rijeka
« Odgovori #158 u: 07.11.2013., 21:51:04 »
Ma nisi ti na tekmi, zar ne??  :popcorn :wavey
Ne naravno   :)

Offline opatijac

  • Newbie
  • *
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 45
Odg: HNK Rijeka
« Odgovori #159 u: 10.11.2013., 20:45:19 »
bod protiv Lyona, moglo je i više, ovako su šanse za prolaz minimalne...ali lijepo je imat neporaženost na Kantridi i dalje protiv takvih ekipa!

danas prvo vaterpolo utakmica :D pa prekid zbog nestanka struje, zanimljivi uvjeti, kad već nije protivnik...dobro da stiže reprezentativna stanka, treba odmora uz toliko tekmi i ponavljanje današnje

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: HNK Rijeka
« Odgovori #160 u: 21.11.2013., 23:49:59 »
Kopajući po nekim svojim starim stvarima, nađe se svašta nešto zanimljivo. :bravo5

Među raznim uspomenama izronila je jedna (valjda) neiskorištena ulaznica iz 1990. Iskreno, nemam pojma odakle mi, jer u to vrijeme još nisam pohodio nogometne utakmice.


Poleđina. Omega u Jušićima, i dan danas je na istom mjestu. :pivo


Moja prva utakmica na tribinama Kantride. :yes
Finale kupa, 15.06.1994. Rijeka-Croatia 1:0 (0:2)


Sjećam se da je to bilo nabrijavanje pred utakmicu, slično kao posljednjih mjeseci otkako Rijeka igra u Euroligi. Dan- dva prije utakmice su igrači na Korzu dijelili potpise. Godinama kasnije mi je poster sa potpisima igrača krasio sobu i imao je svoje posebno, centralno mjesto na zidu. :greensmile

Letak sa te utakmice.


Poleđina.

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: HNK Rijeka
« Odgovori #161 u: 22.11.2013., 00:06:00 »
Od tada i slijedećih desetak godina sam išao na skoro sve domaće utakmice Rijeke, a jednom do dva puta godišnje se zalomilo i kakvo gostovanje.

04.06.1995. 30. kolo Rijeka- Segesta


Doigravanje sezona 1995./96. To je bila one famozne lige "za prvaka", "za A" i "za B"


Poleđina. Više firmi koje su propale ili su u stečaju, nego onih preživjelih. :facepalm


Sezona 1996./97. NK Varteks je 2012. izbačen iz 1. HNL i sada igra u 3. HNL, NK Mladost 127 od 2000. više ne postoji.




I na poleđini karte se nađe poduzeća koji više ne postoje. :facepalm
« Zadnja izmjena: 22.11.2013., 00:15:17 od LLeon »

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: HNK Rijeka
« Odgovori #162 u: 22.11.2013., 00:28:45 »
Sezona 1996./97. Gradski derbi. Jedina sezona u kojoj je Orijent nastupao u 1.HNL
09.03.1997. Rijeka- Orijent 4:0
Primjećujete li na kojoj strani sam bio. :pusiti Zapravo, to je bila zafrkancija sa pokojnim frendom, čak je mislim pala i neka oklada, da ja neću ići među Red fuckerse. Išao sam.. ali nisam navijao. :lol2 


Jadranski derbi


Sezona 1998./99.


26.05.1999.
Jedna od najvećih i najvažnijih utakmica na Kantridi. Posljednje kolo sezone 1998./99. kada je Rijeci nepostojećim zaleđem ukradeno prvenstvo a naslov prvaka je osvojio najhrvatskiji i najkatoličkiji klub. :pop
Na toj utakmici je bio i najveći broj gledatelja na Kantridi ikada- 25000.


Ima toga još. Europske utakmice, reprezentacija, gostovanja... Drugom prilikom. :wavey


Offline opatijac

  • Newbie
  • *
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 45
Odg: HNK Rijeka
« Odgovori #163 u: 22.11.2013., 10:21:39 »
bio sam na Osijeku, C tribina, točno da vidim da nije bilo ofsajda, Canjuga pederu!
Rekao sam si da neću ić na tekme prvenstva...dugo se toga držao, išao tek na kup 2005. protiv S.Belupa kad smo i osvojili na kraju, onda malo lažnog optimizma kad smo poveli u prvenstvu 2010. Sad bio na europskim tekmama. Netko će reći derbi navijač, priznam da jesam, nije mi se dalo gledat kako se bore za ostanak...

Imao sam onaj album sa sličicama `99./`00. dobro popunjen, s projektom Rujevica (kopija Poljuda), uspjesima kluba, starim i tadašnjim igračima od Tafre do Matsubare :D


Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: HNK Rijeka
« Odgovori #164 u: 24.11.2013., 21:55:25 »
Neke prijateljske utakmice :hmm :pojmanemam





Najjače gostovanje, 23.05.1999. Hajduk- Rijeka 1:3 :bravo5 To je ona legendarna utakmica kada je Rijeka došla u priliku osvojiti naslov prvaka, samo su još trebala 3 boda u zadnjem kolu doma protiv Osijeka. Na kraju utakmice je čak i Torcida skandirala: "Rijeka, Rijeka..." :cool2 Ni ne znam kako smo dobili ovu kartu, jer inače smo na gostovanja upadali free, bez karte. Ne znam kako je to išlo, je li klub plaćao, ili je to bio neki dogovor među klubovima... :pojmanemam
Sad se na gostovanja ide sa vaučerima... moš mislit...  :pusiti navijači se udružili protiv one HNS gamadi pa sad jedni drugima kupuju karte. :bravo :palacgore



U Split se išlo bijelim vlakom. Vratili smo se u Rijeku u ponedjeljak oko 7 ujutro i onda se naravno, nije išlo na posao, niti na spavanje, nego se samo nastavilo slavit. :bravo5 :pivo
U jednom kafiću smo sreli Barnabása Sztipánovicsa. "Stipe" je tada bio najbolji strijelac Rijeke i strijelac jednog gola na Poljudu dan prije. Platio nam je turu pića nas desetak koliko nas je bilo, a ja sam ušićario i autogram. Ovu kartu sam kasnije godinama ponosno nosio u novčaniku. Vidi se koliko je ofucana. :greensmile


Sezona 2000./01. Ja nisam bio derbi navijač. :greensmile


Poleđina je postala dosadna. Samo jedna firma, trenutno u fazi preprodaje. :greensmile


Sezona 2003./04.


Ovo mi je jedna od zadnjih, ako ne i zadnja utakmica pod stijenama Kantride. Vidio ja da je to sve jedna velika kuhinja, da se rezultati utakmica rješavaju negdje drugdje, a ne na terenu. I onda ispadneš sam sebi bedast, ma za koga ja dolazim nedjeljom ovdje, za koga ja gubim glas, živce, zdravlje na kiši, buri... Nekako me od tada sve manje i manje zanimao nogomet općenito... zadnjih par godina nisam pogledao niti jednu jedinu nogometnu utakmicu, a ako i jesam, to je bilo na jedno oko, TV upaljen, a ja radim nešto drugo... i od tada se bolje osjećam... :greensmile :bravo5