Autor Tema: HNK Rijeka  (Posjeta: 73121 vremena)

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: HNK Rijeka
« Odgovori #165 u: 24.11.2013., 22:00:49 »
Idemo sad na Europu, reprezentaciju...

:facepalm


Prvi puta nakon 1986. Godine Rijeka igra u Europi.
28.07.1999. Partizan- Rijeka 3:1;
04.08.1999 Rijeka- Partizan 0:3
I dan danas se naježim kad se sjetim onog navijanja i pjesme na tribinama koja je bila kao da Rijeka vodi 5:0, a ne gubi 3:0.  Kad je Kežman zabio za 0:3, a pjesma još jače zaori.




10.08.2000. Rijeka- Valetta 3:2 Na Malti je također bilo 3:2, za Valettu, ali je Rijeka preokrenula na 4:5 u produžecima.
U slijedećem kolu Rijeka je ispala od španjolske Celte


Rijeka je kao trećeplasirani klub u prvenstvu nakon 4 godine ponovno ušla u Kup UEFA i ispala na prvoj stepenici.
Na Kantridi je pobijedila 2:1, ali je 2 tjedna prije toga u Ankari bilo 1:0 za Genclerbirligi pa su Turci prošli dalje zbog više golova u gostima.

 
Prijateljska utakmica Rijeka- reprezentacija Hrvatske. Hrvatska se spremala za Euro ’96 u Engleskoj


Repka je 2 puta te godine gostovala na Kantridi


Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: HNK Rijeka
« Odgovori #166 u: 24.11.2013., 22:04:11 »
Pripreme za Francusku ’98…


..i Japan i Koreju 2002.


Tko se još sjeća telefonskih kartica...?




Sezona 1996./97. jedina je kada su Rijeka i Orijent igrali zajedno u 1. HNL.  Tada je izašao kalendar utakmica oba kluba.   
I reklama za predstavništvo talijanskog prodavača namještaja Arredamenti Luciano u Rijeci. Talijanski namještaj, crnogorsko radno vrijeme. :lol3





The end  :wavey

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: HNK Rijeka
« Odgovori #167 u: 24.11.2013., 22:26:04 »
 :bravo3

Bravo na trudu, ali najviše na praćenju Rijeke!   :bravo
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: HNK Rijeka
« Odgovori #168 u: 24.11.2013., 22:28:56 »
ali najviše na praćenju Rijeke!   :bravo

Nekad bilo, sad se spominjalo. :greensmile

A i trajalo je, dobrih 10 godina.
« Zadnja izmjena: 24.11.2013., 22:35:22 od LLeon »

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: HNK Rijeka
« Odgovori #169 u: 25.11.2013., 11:12:49 »
Svaka čast LLeone. Zadivljen sam kako si sve to posložio, pratio. :bravo
Divim se ljudima koji imaju strpljenja i volje ovako pedantno sređivati stvari.
Ja čim završi , ne znam utakmica, film, bacim ulaznicu da mi se ne mota po džepu. Tako i s papirima-dokumentima.
Izgleda da su i moji imali te navade. Od obiteljske "papirnate" dokumentacije imam jako malo. Skoro pa ništa. Nešto sitno slikica i par papirića i gotovo.
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.585
Odg: HNK Rijeka
« Odgovori #170 u: 25.11.2013., 12:30:19 »
Svaka čast na praćenju kluba, i na trudu. Dao si mi posla.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: HNK Rijeka
« Odgovori #171 u: 20.12.2013., 07:23:10 »
Eto nam Rijeke na drugom mjestu prvenstvene skalinade!!!  :bravo5 :bravo5
Bravo bravo bravo ... Jos kad bi samo skinuli Mamica ...  :liz :pusiti
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.585
Odg: HNK Rijeka
« Odgovori #172 u: 08.01.2014., 14:25:02 »
Rijeka kao način života


Daniel Hunjadi. Za neke jednostavno »Dado Armada«, a za mnoge u Hrvatskoj, pa i susjednim zemljama, čovjek koji u svojem domu na Marčeljima (gdje je Dado doselio s Kozale) ima sasvim sigurno najbogatiju kolekciju dresova, znački, plakata, ulaznica.,. ili najkraće rečeno sve što je povezano uz HNK »Rijeku« i Armadu. Uostalom sve govore ove brojke: 1300 ulaznica i 105 dresova HNK »Rijeke«. Gotovo sve ulaznice (nedostaje ih točno 17) za utakmice hrvatske reprezentacije. Jedna soba od 15-ak kvadrata u njegovu stanu na Marčeljima, pretvorena je uz svekoliko razumijevanje supruge Lome i kćerkice Arije u mali muzej HNK »Rijeke«. Mali samo zato jer mu ponestaje prostora!


Na jednoj strani su dresovi, na policama u fasciklima pedantno složene ulaznice. Na zidovima su stari plakati, domaći i gostujući dres iz 1975. godine, pa značkice, ploče s klupskim pjesmama, lopta s potpisima igrača koji su 1978. godine osvojili prvi klupski trofej Kup Jugoslavije ... Tu su i brojni klupski časopisi, izresci iz novina, pokoji suvenir drugih riječkih sportskih
klubova. Svoj kutak ima i Armada, kod Daniela je i prvi transparent iz 1987. godine Između svega toga krije se i nešto što je teško učiniti opipljivim - silan trud i ljubav. I novac naravno, jer mnogi eksponati su otkupljeni od drugih kolekcionara.

Brkićev dres

- Bolje da ni ne govorim koliko sam platio neke stvari jer mislim da bi me supruga Lorna ubila, ha, ha ... - govori Dado, koji se vratio na početak svoje kolekcionarske priče koja je razvila iz čiste ljubavi prema klubu i prerasla u opsesiju. - Počelo je sa sakupIjanjem članaka o Armadi. Istodobno nikada nisam bacao ulaznice s utakmica na kojima sam bio tako da ih se s vremenom sakupio lijepi broj. prvi dres sam uhvatio 1995. godine od Senada Brkića. Dobro se sjećam, bila je to utakmica »Rijeka« - »Mladost 127.« i padala je velika kiša. S godinama odlaženja na utakmicu se nakupilo dosta toga, a ja sam kao član Armade došao u fazu kada sam na neki način morao odabrati put kojim ću krenuti. Neki dečki su se više angažirali na svemu što sobom donosi biti dijelom one najuže jezgre Armade, a ja sam se više posvetio kolekcionarstvu iako sam i
nadalje ostao dijelom Armade. Počeo sam sakupljati svaku ulaznicu, zanimati se za stare suvenire »Rijeke«, zastavice, značke, dresove ... Zarazio sam se time, počeo razvijati svoju mrežu ljudi koji mi pomažu u sakupljanju i mogu reći da mi u posljednjih 7 - 8 godina ne nedostaje niti jedna ulaznica za utakmice »Rijeke«. Isto tako mogu reći da imam primjerke svih »Rijekinih« dresova u posljednjih desetak godina.

Značka iz 1947.

Najstariji eksponati s kojima raspolaže su značka» Kvarnera « iz 1947. i plakat_za utakmicu »Kvarner« - »Zeljezničar« iz iste godine. A najdraži? - Teško je nešto izdvojiti. Recimo posebnu pažnju zaslužuju dva dresa iz 1975. godine, domaći i gostujući, koji su vrlo rijetki i merii samim time meni posebno dragi. Imam prvih 16 brojeva prvoga klupskoga časopisa u periodu od 1962. do 1966. godine. Kada sam profesoru Lazzarichu (autoru knjige Kantrida bijelih snova, op. a.) rekao da to imam, rekao mi je da je to nemoguće i da se to više ne može naći . Posebno mi je draga značka sa slovom »K« (Kvamerova, op. a.) . Tu značku sam tražio godinama. Dio toga sam dobio i od supruge pokojnog Milana Blaževića,
koji je imao svoju arhivu koju je godinama punio materijalima koje donosio putujući svijetom s »Rijekom«. U svojoj kolekciji ima i puno vrijednih stvari, koje bi bez problema pronašle kupce. Koliko vrijedi sve ono što prikupio svih ovih godina.


Nema prodaje

- Teško je to izraziti na taj način. Prije svega moram reći da su mi 90 posto stvari darivali ljudi iz Rijeke i okolice. A sve što ide preko e-baya ili iz drugih krajeva Hrvatske i Europe se plaća . Neke stvari stoje 10 kuna, a neke i do par tisuća kuna. illožio sam jako puno novaca, ali moram se zahvaliti svima onima koji su mi darivali puno toga. Od pripadnika Armade koji mi donose ulaznice, preko uposlenika iz HNK »Rijeke« (Milica, Zdenka, Sandra, Alen ... ) koji mu sačuvaju sve što bi me moglo zanimati, pa do bivših i sadašnjih igrača. Mnogi već znaju za mene pa mi po inerciji donose stvari. Recimo igrači mi bez problema osta-ve dres kada ih zamolim. Zadnji primjer je vratar Vargić. Nazvao sam ga i pitao ga da , mi ostavi dres iz Seville ukoliko ga nije nikome obećao. Rekao je da nema problema. Pitao je Mancea za mene, a Ivan mu je rekao: Ako želiš nekom darivati dres, onda ga daj Dadotu!
Ne poznajem osobno sve igrače, ali kada se predstavim onda većina zna o čemu se radi. Teško je nakon svega toga staviti sve to na papir i reći to vrijedi toliko. Osim toga nikada to ne bih mogao prodati jer sve to ne smatram, svojim vlasništvom upravo zbog toga što su mi puno toga ljudi darovali. Ja sam samo prvi koji se sjetio sve to skupiti na jednom mjestu. Dado ima veliku želju: San mi je da »Rijeka« dobije  svojmuzej i da sve što sm ja to godinama sakupljao završi u tom muzeju. Već sam vodio neke neformalne razgovore sa predsjednikom kluba Dean Šćulcem i predsjednikom Damirom Miškovićem. Pričali smo o tome i rekli u mi da će na p.ovom stadionu igurno biti mjesta za muzej. Moj san je da to bude muzej poput »Barceloninog« koji je igurno najljepši na svijetu. Dakle da to bude jedan đir kroz povijest HNK "Rijeke" - rekao je Dado.


Naljepnice za šibice za sve prvoligaše iz 50-ih godina



Plakat za utakmicu Intertoto kupa Frem (Kopenhagen) - Rijeka iz 1977. godine


Naslovnica prvog broja klupskog časopisa iz 1962.



Razglednica s potpisima igrača iz 1963.

Novi list, nedjelja 05.01.2014.
Ivan Volarić, snimio Damir Škomrlj

Offline ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.585
Odg: HNK Rijeka
« Odgovori #173 u: 03.02.2014., 19:22:50 »
Odgođen Kup protiv Osijeka

Utakmica četvrtfinala Kupa Rijeka – Osijek koja se trebala igrati u utorak u 17 sati na Stadionu Kantrida odgođena je zbog vremenskih neprilika i lošeg stanja travnjaka na Kantridi.

Naime obilno nevrijeme koje vlada na području Primorsko – goranske županije već nekoliko dana prouzročilo je  poplavu na travnjaku stadiona Kantrida.

http://nk-rijeka.hr/article/2014/02/03/odgoden-kup-protiv-osijeka-

Nekoliko fotkica iz prve ruke















Offline ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.585
Odg: HNK Rijeka
« Odgovori #174 u: 03.02.2014., 19:38:34 »
Neka ekipa nešto debatira ispod istočne tribine



Rekli bi neki da je sve u bajboljem redu


Offline ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.585
Odg: HNK Rijeka
« Odgovori #175 u: 03.02.2014., 19:56:47 »

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: HNK Rijeka
« Odgovori #176 u: 09.02.2014., 17:07:16 »
NAJKIŠOVITIJI hrvatski grad još jednom je pokazao zašto nosi taj nadimak, a teren na stadionu Kantrida po tko zna koji put dokazao da treba novu drenažu.
Derbi 21. kola HNL-a Rijeka - Dinamo, neće se igrati zbog vremenskih neprilika, odlučio je sudac utakmice, jer jaka kiša koja pada u Rijeci potopila je travnjak, a da to ne bude jedina mokra nevolja pobrinule su se i podzemne vode, koje su izbile na teren, koji je sada pun "gejzira".
 
Nažalost, to je čest slučaj kada u Rijeci pada kiša, što je, kao što smo i istaknuli, često.

Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline FiumeRi

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 773
    • Riječke poštanske marke
Odg: HNK Rijeka
« Odgovori #177 u: 09.02.2014., 19:55:52 »
NAJKIŠOVITIJI hrvatski grad još jednom je pokazao zašto nosi taj nadimak, a teren na stadionu Kantrida po tko zna koji put dokazao da treba novu drenažu.
Nije stvar u drenaži. Drenaža je relativno nova i kvalitetno napravljena.
Problem je u geologiji. Naime, na sjeverozapadnoj strani stadiona je vjerojatno malo veća kaverna, da ne kažem sistem spilja koje kada se usljed kombinacije visokih podzemnih voda i mora napune, istiskuju vodu na područje stadiona.
Dakle, voda nema kamo jer je sve "pod vodom".
Rješenje je u otkrivanju točne lokacije kaverne (ne zna joj se još točna lokacija) i izvlačenje vode iz nje kanalom min. dimenzija 2x2 m u more.
Skup postupak koji zahtjeva osim novca i raskopavanje stadiona.
Ili se možemo naviknuti da svakih u prosjeku 5 g. imamo potopljenu Kantridu.

Offline ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.585
Odg: HNK Rijeka
« Odgovori #178 u: 11.02.2014., 19:38:24 »
Na Kantridi ništa novo.

Prva utakmica četvrtfinala završnog natjecanja za Hrvatski nogometni kup između HNK Rijeke i NK Osijeka, koja se trebala igrati u srijedu 12. veljače u 17 sati odgađa se zbog vremenskih neprilika.

http://nk-rijeka.hr/article/2014/02/11/odgoden-susret-s-osijekom

Offline ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.585
Odg: HNK Rijeka
« Odgovori #179 u: 26.03.2014., 19:28:43 »
Jedna fotka iz Pule.



Ima li netko kakav link za gledanje ?