Autor Tema: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih  (Posjeta: 26221 vremena)

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #30 u: 14.08.2013., 21:46:08 »
žao mi je Gorg. moje zgražanje ne prestaje  :skartoc  Od Ljudi koji posvete toliko vremena temi Rijeka, a tako reagiraju jednostavno očekujem više.


Čuj nema potrebe za takvim ocjenama,ja sam rekao svoje mišljenje i pri njemu stojim,groblje se neće srušiti,sve će ostati na svom mjestu a građani će dobiti kvalitetan spoj na zaobilaznicu.
Pozdravljam napore da se čvor izgradi i jedva čekam da počnem stavljati reportaže s njega  :palacgore

Btw ne pada mi na pamet da te ikakvom rečenicom diskreditiram,kao ti mene  :beer2

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.258
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #31 u: 14.08.2013., 21:53:27 »
Meni će osobno (pošto živm na Belvederu) pasati izlaz/ulaz na Kozali.

1, Žena može svaki dan u bolnicu na Sušak i doma izbjegavajući ludilo na cesti i prolazak kroz grad....
2. Gužva (o, da, gužva je iz pravca Drenove, Kozale, Belvedera prema gradu i prema Škurinju...) će se smanjiti, a ne da zapinje kod Guvera ili raskrsnici Prvomajske....
3. Kako često idem u Tribalj kod punice, biti ću kod nje na kavi za 20-tak minuta, čak i kad je gužva (samo da proradi i čvor Križišće) ;-)
4. Ako svi dijelovi grada imaju izlaz na zaobilaznicu, zašto bi mi bili zakinuti?
5. Živim ljudima zaobilaznica i autoput prolaze uz kuće, zgrade, nebodere i tako već godinama, nitko ih ne pita.

Ja nisam za devastaciju na silu, uvijek treba pronaći najpametnije rješenje, staviti na vagu plus i minus te onda odlučiti. To je moje skromno mišljenje. A stručnjaci neka se usaglašavaju, treba čuti obje strane.

No, kako god, bilo bi mi osobno drago da imam mogućnost čvora na Kozali.
Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline Vedrana

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 234
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #32 u: 14.08.2013., 22:07:53 »
ne razumijem kako to misliš SVI dijelovi imaju izlaz na zaobilaznicu?

bilo bi konačno dobro da se vide nekakvi standardi u km udaljenosti između dva izlaza sa zaobilaznica u svijetu.

ispada kao da se dijeli za badava, ali se očito ne pita kad je osobni interes u pitanju (a kukamo kad to drugi rade i upadamo u dugove do 1586 generacije).


kmnm

Offline Vedrana

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 234
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #33 u: 14.08.2013., 22:11:24 »
žao mi je Gorg. moje zgražanje ne prestaje  :skartoc  Od Ljudi koji posvete toliko vremena temi Rijeka, a tako reagiraju jednostavno očekujem više.


Čuj nema potrebe za takvim ocjenama,ja sam rekao svoje mišljenje i pri njemu stojim,groblje se neće srušiti,sve će ostati na svom mjestu a građani će dobiti kvalitetan spoj na zaobilaznicu.
Pozdravljam napore da se čvor izgradi i jedva čekam da počnem stavljati reportaže s njega  :palacgore

Btw ne pada mi na pamet da te ikakvom rečenicom diskreditiram,kao ti mene  :beer2

imaš pravo ispričavam se. (iako to, po svom temperamentu mislim  :skartoc )
kmnm

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #34 u: 14.08.2013., 22:13:26 »
Trebali bi svi shvatiti da ta cesta uopće nije zaobilaznica,već gradska cesta,zato i ima toliko priključaka i trebalo bi ih još.
Prava zaobilaznica će jednoga dana ići od Permana do Grobnika.
Magnum je lijepo objasbnio zašto bi recimo njemu bilo ok izgraditi taj priključak,a takvih je broj znatno veći nego onih protiv.
Ustvari tko imalo ima u glavi neće biti protiv tog projekta,ne znam čemu toliko halabuke,kako sto puta kažem sve ostaje na svom mjestu,druga stvar da se ruši,pa bi shvatio ogorčenje,ali ovako samo galama,što god se počne graditi nekome ne valja.
Koji je samo cirkus radio onaj mićo kada se gradila d-404

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #35 u: 14.08.2013., 22:13:57 »
 Mislim da ovo o udaljenosti između dva obližnja ulaza/izlaza umire na riječkoj topografiji i lošim prometnicama. I ne treba se boriti protiv čvora Kozala, već ako ga je moguće izmaknuti. Samo to. Čvor je potreban, nema dileme, samo je pitanje lokacije ili adekvatne zaštite groblja. Neovisno od čvora groblje treba zaštitu bolju od ove koju sada ima samo na papiru!
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #36 u: 14.08.2013., 22:14:46 »




imaš pravo ispričavam se. (iako to, po svom temperamentu mislim  :skartoc )

Ako si pratila moj rad vidjeti ćeš da je u prvom planu pračenje razne izgradnje po gradu,hebi ga,construction sam fan i želim da se grad razvija :beer2

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #37 u: 14.08.2013., 22:15:57 »
Mislim da ovo o udaljenosti između dva obližnja ulaza/izlaza umire na riječkoj topografiji i lošim prometnicama. I ne treba se boriti protiv čvora Kozala, već ako ga je moguće izmaknuti. Samo to. Čvor je potreban, nema dileme, samo je pitanje lokacije ili adekvatne zaštite groblja. Neovisno od čvora groblje treba zaštitu bolju od ove koju sada ima samo na papiru!

Bilo bi pametnije da se umjesto ulupavanje novaca u galeb krene u svekoliku obnovu i reklamiranje groblja,puno više koristi za grad i kulturu

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #38 u: 14.08.2013., 22:19:16 »
Vedrana prenesi na ReF i ova pro čvor razmišljanja, mislim da dosta naših članova foruma nema profil na LiceKnjigi. Da bude i pro i kontra. Fer pleja radi.  :wavey
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline Vedrana

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 234
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #39 u: 14.08.2013., 22:20:52 »




imaš pravo ispričavam se. (iako to, po svom temperamentu mislim  :skartoc )

Ako si pratila moj rad vidjeti ćeš da je u prvom planu pračenje razne izgradnje po gradu,hebi ga,construction sam fan i želim da se grad razvija :beer2

i ja želim da se grad razvija. ali bez da se ubiju posljednji tragovi Rijeke.
kmnm

Offline Vedrana

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 234
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #40 u: 14.08.2013., 22:21:54 »
Vedrana prenesi na ReF i ova pro čvor razmišljanja, mislim da dosta naših članova foruma nema profil na LiceKnjigi. Da bude i pro i kontra. Fer pleja radi.  :wavey

nek se uključe. i ja sam tu.
kmnm

Offline Vedrana

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 234
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #41 u: 14.08.2013., 22:23:06 »
Mislim da ovo o udaljenosti između dva obližnja ulaza/izlaza umire na riječkoj topografiji i lošim prometnicama. I ne treba se boriti protiv čvora Kozala, već ako ga je moguće izmaknuti. Samo to. Čvor je potreban, nema dileme, samo je pitanje lokacije ili adekvatne zaštite groblja. Neovisno od čvora groblje treba zaštitu bolju od ove koju sada ima samo na papiru!

Bilo bi pametnije da se umjesto ulupavanje novaca u galeb krene u svekoliku obnovu i reklamiranje groblja,puno više koristi za grad i kulturu

i Torpedo. tu se slažem.
kmnm

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #42 u: 14.08.2013., 22:24:58 »


i ja želim da se grad razvija. ali bez da se ubiju posljednji tragovi Rijeke.
[/quote]

Cijelo vrijeme karikiraš da će se groblje srušiti,sve ostaje na svome mjestu,kakve veze ima što će stup viadukta biti desetak m udaljen,tko zna možda ga još malo pomaknu,ali takvu galamu raditi kao da se buše rupe na grobnicama za tonu tnt-a,znači grobnice ostaju,a građani Rijeke dobivaki odlično prometno riješenje,svi sretni i zadovoljni

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #43 u: 14.08.2013., 22:26:00 »


i Torpedo. tu se slažem.

Da se i mi u nečemu složimo,ali mislim da bi tu država trebala uskočiti,a ne samo obnavljanju kakvih spomenika po dalmaciji

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Čvor Kozala, ali ne preko mrtvih
« Odgovori #44 u: 14.08.2013., 22:28:43 »
Vedrana prenesi na ReF i ova pro čvor razmišljanja, mislim da dosta naših članova foruma nema profil na LiceKnjigi. Da bude i pro i kontra. Fer pleja radi.  :wavey

Bolje da ne prenese,popljuvali bi nas kao kakve ...a ne možemo se braniti  :rollin2