Autor Tema: Razno  (Posjeta: 251742 vremena)

0 Članova i 7 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Razno
« Odgovori #825 u: 08.04.2015., 14:25:40 »
kvaka 22
izgleda, piše, ponaša se i glasa se kao tvrtka, a opet je neki doživljavaju kao državu
ne zaboravi da postoji državni proračun i proračun REPUBLIKE HRVATSKE, pa kad plaćaš kaznu za krivo parkiranje , pogledaj na koji račun plaćaš
bolje biti vjetar nego list

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.564
Odg: Razno
« Odgovori #826 u: 08.04.2015., 19:12:44 »
, pa kad plaćaš kaznu za krivo parkiranje , pogledaj na koji račun plaćaš

Ako mi priznaju uplatu sasvim mi je svejedno da li sam uplatio u proračun RH, tvrtke RH ili udruge051  :happydancing

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Razno
« Odgovori #827 u: 09.04.2015., 08:33:22 »
, pa kad plaćaš kaznu za krivo parkiranje , pogledaj na koji račun plaćaš

Ako mi priznaju uplatu sasvim mi je svejedno da li sam uplatio u proračun RH, tvrtke RH ili udruge051  :happydancing
u pravu si
to je točno
svejedno je kome plaćaš, kad te jednom registriraju kao "prekršitelja" i uvale ti "obvezni prekršajni nalog" svejedno je kome plaćaš
ono što nije svejedno je činjenica da ti u većini slučajeva ni ne trebaš biti kažnjen
sa mnom radi jedan kolega koji je prije radio u MUPu kao policajac tamo devedesetih i bez ikakvog ustezanja nam je ispričao , kako su često dobivali naloge da izađu na pojedine punktove u tzv. "rutinske kontrole " i ispune kvotu u naplati kazni jer nemaju dovoljno novaca za isplatu plaća ili regresa. Svaki od njih je "morao" napisati kazni u iznosu oko 3000 kn u svojoj smjeni, s tim da je oko 5o% toga nenaplativo(odlukom sudaca). MuP je tvrtka koja služi tvrtci REPUBLIKA HRVATSKA kao naplatitelj i kroz nju  stvara profit(cast izuzetcima). Organski roboti u ulozi službene osobe moraju sakupljati kazne za svog vlasnika inače će biti otpušteni , te će i sami biti predmetom reketarenja. Kad vidim vozilo MUPa kako stoji uz cestu a organske robote u uniformama državne zaštitarske tvrtke kako zaustavljaju sve redom, uvjeren sam(a uvjerenja štiti i sam ustav) da se radi o drumskim razbojnicima, koji su k tome još i naoružani.Nemoj mi sad reći da moraju provjeravati koji je auto registriran i slične bedastoće, danas je tehnologija toliko uznapredovala da postoje uređaji koji na osnovu odraza registarske pločice odmah daju podatke o vozilu. :s050
bolje biti vjetar nego list

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Razno
« Odgovori #828 u: 09.04.2015., 08:55:45 »
Državni proračun
IBAN CODE: HR1210010051863000160


Državni proračun Republike Hrvatske
IBAN CODE: HR1210010051863000160.

ručni copypaste z nekeh dokumenti... :229 jebateboh, stvarno istina da su isti ibani...

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.564
Odg: Razno
« Odgovori #829 u: 09.04.2015., 09:28:52 »
Kad vidim vozilo MUPa kako stoji uz cestu a organske robote u uniformama državne zaštitarske tvrtke kako zaustavljaju sve redom, uvjeren sam(a uvjerenja štiti i sam ustav) da se radi o drumskim razbojnicima, koji su k tome još i naoružani.Nemoj mi sad reći da moraju provjeravati koji je auto registriran i slične bedastoće, danas je tehnologija toliko uznapredovala da postoje uređaji koji na osnovu odraza registarske pločice odmah daju podatke o vozilu. :s050

Znam policajca koji je u takvoj rutinskoj kontroli otkrio ukradeni auto.  :palacgore

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Razno
« Odgovori #830 u: 09.04.2015., 09:40:38 »
postoji tehnika samo ča bez pištoli nećeš nanke decu z vrtića fermat a kamoli nekega ki peja ukraden auto...ili je va nekoj sličnoj rabote

uostalom, dashcam ti je 20 usd na ebaye pa si ju stavi na prednje staklo. istina je da kad je vide malo drugačije dišu...


Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
bolje biti vjetar nego list

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Razno
« Odgovori #832 u: 09.04.2015., 10:00:45 »
 :kap  :o090  :kap

Ja nikako da shvatim koja je više poanta ovih postova.

Uostalom, kome ne odgovara ovdje, nije lancima vezan i slobodan je otići tamo gdje misli da je bolje. Ili je cijeli svijet jedna velika zavjera  :297

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Razno
« Odgovori #833 u: 09.04.2015., 10:06:10 »
Državni proračun
IBAN CODE: HR1210010051863000160


Državni proračun Republike Hrvatske
IBAN CODE: HR1210010051863000160.

ručni copypaste z nekeh dokumenti... :229 jebateboh, stvarno istina da su isti ibani...


Postoji Zakon o ustrojstvu i djelokrugu ministarstva i drugih središnjih tijela državne uprave. Unutar članka 5. tog zakona koji je jako dugačak za čitanje, a govori nam o Ministarstvu financija, u njegovom početnom dijelu piše: ”Ministarstvo financija obavlja upravne i druge poslove koji se odnose na: analize i prognoze makroekonomskih kretanja koje su temelj za utvrđivanje ekonomske i fiskalne politike i izradu konsolidiranog proračuna države; izradu osnova za financiranje javnih potreba i nacrt državnog proračuna i izvanproračunskih korisnika te lokalnih proračuna; konsolidaciju proračuna, izradu prijedloga sustava financiranja javnih potreba i jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave; izvršavanje državnog proračuna; planiranje likvidnosti državnog proračuna; upravljanje financijskim tijekovima; proračunski nadzor; razvoj sustava proračunskog računovodstva i financijskog izvještavanja, vođenje glavne knjige državne riznice i sastavljanje konsolidiranih financijskih izvještaja proračuna države i proračuna Republike Hrvatske;”.
Molim? Što piše?
Proračuna države i proračuna Republike Hrvatske. Što se ovdje događa? Događa se to dragi čitatelji da smo otkrili kako je naša draga domovina i država Hrvatska, oteta od strane tvrtke Republika Hrvatska, koja se predstavlja kao država Republika Hrvatska, međutim uopće nema nadležnost nad ijednim pedljem teritorija države Hrvatske, osim onim na adresi Trg Svetog Marka 2, Zagreb. Sudovi, policija, državna uprava i svi oni što imaju veze sa Republikom Hrvatskom, djeluju izvan teritorija za koji su nadležni. Oni jedino mogu ostvarivati nadležnost na adresi Trg Svetog Marka 2, Zagreb. Čak ni Oružane snage nemaju nadležnost nad Hrvatskim teritorijem jer iz članka 6. spomenutog zakona u čijem početku piše: ”Ministarstvo obrane obavlja upravne i druge poslove koji se odnose na: planiranje i normativno uređenje obrambenog sustava Republike Hrvatske;…”; izlazi da se naziv ”Oružane snage” odnosi samo na Republiku Hrvatsku. Upravo smo Vam, dragi čitatelji, dokazali na koji podlo smišljen i lukav način je opljačkana država Hrvatska, zajedno sa svojim ljudima. Sada možete zaključiti zašto je ponašanje svih dosadašnjih vlasti prema državi Hrvatskoj bilo pljačkaroško i neprijateljsko. Zato što su nam oteli dragu domovinu i državu Hrvatsku, te je proglasili svojim plijenom. Imaju dva proračuna, jedan je prazan (proračun države) 0 kn, a drugi pune (proračun Republike Hrvatske), na naš račun i s njega izvlače milijarde na tajne račune izvan stvarnih granica države Hrvatske.

ovo je citat sa jedne stranice koja se bavi istraživanjem pljačke RH, nemoj ništa vjerovati što tu piše, sve provjeri :k050 :k020
bolje biti vjetar nego list

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Razno
« Odgovori #834 u: 09.04.2015., 10:21:44 »
:kap  :o090  :kap

Ja nikako da shvatim koja je više poanta ovih postova.

Uostalom, kome ne odgovara ovdje, nije lancima vezan i slobodan je otići tamo gdje misli da je bolje. Ili je cijeli svijet jedna velika zavjera  :297
imaš pravo Aster, nema svrhe pisati o tome( svrha mi je bila probuditi svijest o tome što čovjek jest) pa tako s ovim postom zaključujem s time bar što se mene tiče
mogao bi nabaciti još par poslovica u tom smjeru, no čemu, nema svrhe
ah da
Severina je oduševila posjetitelje na svom profilu novom haljinom, naravno možda je malo pretjerala i pokazala previše. Jelena Rozga, upitana da komentira istu, rekla je da .........itd itd bla bla truć
bolje biti vjetar nego list

Offline grašćina

  • Jr. Member
  • **
  • Datum registracije: Lip 2013
  • Postova: 539
Odg: Razno
« Odgovori #835 u: 09.04.2015., 10:51:58 »
:kap  :o090  :kap

Ja nikako da shvatim koja je više poanta ovih postova.

Uostalom, kome ne odgovara ovdje, nije lancima vezan i slobodan je otići tamo gdje misli da je bolje. Ili je cijeli svijet jedna velika zavjera  :297
imaš pravo Aster, nema svrhe pisati o tome( svrha mi je bila probuditi svijest o tome što čovjek jest) pa tako s ovim postom zaključujem s time bar što se mene tiče
mogao bi nabaciti još par poslovica u tom smjeru, no čemu, nema svrhe
ah da
Severina je oduševila posjetitelje na svom profilu novom haljinom, naravno možda je malo pretjerala i pokazala previše. Jelena Rozga, upitana da komentira istu, rekla je da .........itd itd bla bla truć


Jušto mi je ova tema počela  bit zanimljiva, a ti ga z355ko finiš z jenu severinu ili rozgu :a015

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.564
Odg: Razno
« Odgovori #836 u: 09.04.2015., 10:56:30 »
uostalom, dashcam ti je 20 usd na ebaye pa si ju stavi na prednje staklo. istina je da kad je vide malo drugačije dišu...

Tko drukčije diše, lopovi ili policija? Da kucnem od drvo .. sekund netko mi je pred vratima ... :greensmile ... sa ponašanjem  prometne policije sam imao samo pozitivna iskustva, čak i kada sam platio kaznu .. svaki put sam bio kriv a nekoliko puta su mi ili smanjili kaznu ili čak oprostili. Ja sam bio pristojan prema njima i oni prema meni.

Ali da mi nije ugodno kada me zaustave uz kraj ceste - nije.  :shame

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Razno
« Odgovori #837 u: 09.04.2015., 11:03:11 »
:kap  :o090  :kap

Ja nikako da shvatim koja je više poanta ovih postova.

Uostalom, kome ne odgovara ovdje, nije lancima vezan i slobodan je otići tamo gdje misli da je bolje. Ili je cijeli svijet jedna velika zavjera  :297
imaš pravo Aster, nema svrhe pisati o tome( svrha mi je bila probuditi svijest o tome što čovjek jest) pa tako s ovim postom zaključujem s time bar što se mene tiče
mogao bi nabaciti još par poslovica u tom smjeru, no čemu, nema svrhe
ah da
Severina je oduševila posjetitelje na svom profilu novom haljinom, naravno možda je malo pretjerala i pokazala previše. Jelena Rozga, upitana da komentira istu, rekla je da .........itd itd bla bla truć


Jušto mi je ova tema počela  bit zanimljiva, a ti ga z355ko finiš z jenu severinu ili rozgu :a015
Michael , moremo, kad ćeš,  nastavit raspravu "iza zatvorenih vrata" pošalješ mi na PP mejl adresu i.....


a za ovdje
još jedan zanimljiv članak iz novina: http://hot.net.hr/zvijezde/zvjezdarnica/odakle-jeleni-rozgi-ovolike-grudi   :89
bolje biti vjetar nego list

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Razno
« Odgovori #838 u: 09.04.2015., 11:09:38 »
a kako znaju va banke kemu uplatit kad je IBAN isti? molim definiciju proračuna i na ča se deli. to san učil negdere '98, al mislin da se je menjalo po definicije  2003. nekad se je delilo na proračun opće i središnje državi...

nego, dajmo mi malo o kemtrejlsima. to mi je jača strana :djavo

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Razno
« Odgovori #839 u: 09.04.2015., 11:22:47 »
ima li zainteresiranih za posjet koti 760, suhi vrh, najačem njemačkom uporištu kod bitke za Klanu(http://kolekcionari.com/forum/militarija-ostale-drzave-i-teme/vojska/13794-klanska-bitka?t=13396&highlight=klanjska+bitka), navodno je prostor još prepun artefakata. imam mogućnost korištenja detektora za metal. Posjet bi trebalo obaviti prije početka listanja jer se onda više neće ništa vidjeti
bolje biti vjetar nego list