Autor Tema: Kritiziram!  (Posjeta: 54882 vremena)

0 Članova i 24 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #120 u: 19.01.2015., 07:04:15 »
Budući da Lleon uz ove pobrojane argumente ne vidi smisao postojanja bilo kakve udruge, i ne znam je li član ikoje, ne znam koliko ima smisla uopće išta objašnjavati.
Samo da dodam dva razloga - udruga ima smisla jer ja kao ja ili bilo koji drugi pojedinac ne može primati donacije, a udruga može, što se i pokazalo lani, a i ove će se godine po tom pitanju raditi. A taj novac, kao i onaj koji se skupi minimalnom članarinom, troši se za održavanje računa udruge u banci, plaćanje hostinga web stranica (koje koristimo svi svojom slobodnom voljom, ili ne, kako tko, i koliko god to nekom smetalo), te za druge svrhe od kojih imaju koristi svi Udrugari koji nisu nečim spriječeni da prisustvuju npr kakvom izletu sponzoriranom od udruge. Svi članovi koji su se prijavili dobili su npr lani majice isto kao donaciju. Da nema udruge ne bi ih dobili.
Novac se ne troši za osobne potrebe bilo kojeg člana, stoji na računu da odluke gdje ga utrošiti. Ako te žulja hosting, to je tako kako je, i neće se mijenjati. Osobno doprinesem puno više udruzi skupljanjem donacija kojih popis jeste vidljiv na dijelu foruma koji vide samo udrugari, ali vjerojatno si to vec i vidio, ipak ti je žena u udruzi, pa se to vidi.
Ima još planova, ali sve ovisi o zauzetosti prvenstveno mojoj. I drugi se članovi angažiraju shodno svom slobodnom vremenu jer za život ne zarađuju od rada u udruzi, sve je na dobrovoljnoj bazi. Da se dodijele neke konkretne zadaće nekom određenom članu, vjerujem da bi se svaki angažirao. Ima raznih ideja, svatko može predložiti svoj projekat, pa ćemo vidjeti.
Ideja je i da idemo tražiti određene popuste za članove udruge, u razne klubove, i slično. Tek smo na početku, trideset + članova nije puno, ali nije ni malo.
Ima toga još za napisati, ali moram poć zaradit za kruh. Za sad toliko.
 :wavey
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline Eugen

  • Jr. Member
  • **
  • Datum registracije: Kol 2013
  • Postova: 181
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #121 u: 19.01.2015., 13:07:16 »
Previše nepotrebnih odgovora na bezveznu provokaciju...iako, moram priznati da je meni dok sam čitao lleonova pitanja na pameti bilo jedino da postavim pitanje koje je i fusher postavio...

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #122 u: 19.01.2015., 19:10:49 »
Budući da Lleon uz ove pobrojane argumente ne vidi smisao postojanja bilo kakve udruge, i ne znam je li član ikoje, ne znam koliko ima smisla uopće išta objašnjavati.
Ne, nisam član niti jedne udruge.

Novac se ne troši za osobne potrebe bilo kojeg člana, stoji na računu da odluke gdje ga utrošiti.
Gdje sam ja jednim jedinim slovcem spomenuo novac ili još manje trošenje novca Udruge za osobne potrebe? :pojmanemam  50 kn godišnje je zanemariva svota, a ostale donacije me se ne tiču. Meni ni iz džepa ni u džep.

A taj novac, kao i onaj koji se skupi minimalnom članarinom, troši se za održavanje računa udruge u banci
Sunce ti žarko, ovo me nasmijalo do suza. :lol1 :lol3 Dio novca udruge se troši na bankarske usluge (kojih ne bi ni bilo da nema udruge tj. njezinog računa). Vrhunac ironije. Osnujemo udrugu da bi plaćali troškove koje ne bi ni imali da nema udruge. :lol3 :ruka

te za druge svrhe od kojih imaju koristi svi Udrugari koji nisu nečim spriječeni da prisustvuju npr kakvom izletu sponzoriranom od udruge.
Opet iz šupljeg u prazno: platim 50 kn, da bih za nekoliko mjeseci dobio popust na izlet u iznosu od 50 kn. :297 Čisto bankarski gledano: nisam dobio nikakvo sponzorstvo izleta, nego sam beskamatno kreditirao nekoga, na vrijeme od nekoliko mjeseci, sa iznosom od 50 kn. Iznos nije vrijedan spomena, da mi netko ne bi rekao da se pjenim oko 50 kn, ali zar nisam u pravu?

Svi članovi koji su se prijavili dobili su npr lani majice isto kao donaciju. Da nema udruge ne bi ih dobili.
Ako sam dobro upoznat, majice je financirao Mušica :palacgore a ne Udruga. :hmm Opet nema veze sa Udrugom, jer je isto tako mogao reći: ekipa, financiram vam majice sa likom Mrguda, :lol2 da ih imamo kao neku uniformu kad idemo na izlet.


Ima još planova, ali sve ovisi o zauzetosti prvenstveno mojoj. I drugi se članovi angažiraju shodno svom slobodnom vremenu jer za život ne zarađuju od rada u udruzi, sve je na dobrovoljnoj bazi. Da se dodijele neke konkretne zadaće nekom određenom članu, vjerujem da bi se svaki angažirao. Ima raznih ideja, svatko može predložiti svoj projekat, pa ćemo vidjeti.
Ideja je i da idemo tražiti određene popuste za članove udruge, u razne klubove, i slično. Tek smo na početku, trideset + članova nije puno, ali nije ni malo.
Ja ovdje vidim samo riječi: "planovi" "ideje" "ćemo vidjeti"... a moje pitanje uopće nije bilo što su planovi Udruge u budućnosti, nego što je Udruga napravila prošlosti, u ovih godinu dana. Još sam to i boldao u svom prvom postu:
Kog vraga će vam udruga i što je Udruga 051 napravila u ovih godinu dana da bi opravdala svoje postojanje?



Dakle, svrha i smisao udruge je sakupljanje članarina i donacija da bi se time pokrili bankarski troškovi (kojih ne bi ni bilo da nema udruge), troškovi hostinga, i "za druge svrhe" (opet nisam shvatio koje su to "druge svrhe", jer je majice platio Mušica, a malo mi je bez veze dat 50 kn da bih nakon par mjeseci dobio popust na nešto od 50 kn. Ma ni da je 50 lipa, iznos nebitan).
Evo i citat da ne bi ispalo kako ja nešto izmišljam:
Samo da dodam dva razloga - udruga ima smisla jer ja kao ja ili bilo koji drugi pojedinac ne može primati donacije, a udruga može, što se i pokazalo lani, a i ove će se godine po tom pitanju raditi. A taj novac, kao i onaj koji se skupi minimalnom članarinom, troši se za održavanje računa udruge u banci, plaćanje hostinga web stranica, te za druge svrhe od kojih imaju koristi svi Udrugari

Eto, zadovoljan odgovorom, hvala! :wavey




Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #123 u: 19.01.2015., 19:24:34 »
Kako ti sebe voliš čitati!  :facepalm
Za nekog koji se bavi svojim interesima jako puno vremena provodiš kritizirajući interese drugih koji te ne zanimaju po defaultu. Samo primjećujem.
Mi smo se jučer na godišnjici Udruge lijepo proveli. Što radi imaginarna Udruga nije u konačnici jako važno, važno je da bilo nje ili ne mi se družimo i uživamo. Članarine bilo ili ne, poanta je da Udruga postoji, i da će tako biti još neko vrijeme zasigurno. Dok god ima 30ak udrugara kojima se sve tvoje primjedbe ne čine dovoljnoi važnim da iz nje izađu. Vidjet ćemo uskoro, uplate za 2015. su počele, da li će svi stari članovi obnociti članarinu. Imamo za sada 3 uplaćene članarine, od kojih je jedna novi član. Na znanje i ravnanje.
Da si bio pred godinu dana čuo bi moje riječi da smatram da nam uskoro članarina neće ni biti potrebna, jer da samo ja dobijem dvije-tri donacije financiranje hladnog pogona je riješeno. A ostatak kad se skupi nešto više ide za organizaciju izleta samo za članove Udruge 051 koji ih neće koštati koliko je tržišna cijena već puno posto manje. Eto ti cilja. I opravdanja članarine. Pitaj i svog gazdu prilog, preporučamo se.  :wavey
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #124 u: 19.01.2015., 19:34:33 »
Lleon je jedan od rijetkih koji me pozitivno provocira :palacgore

Offline mušica

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 741
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #125 u: 19.01.2015., 20:01:23 »

Svi članovi koji su se prijavili dobili su npr lani majice isto kao donaciju. Da nema udruge ne bi ih dobili.

Kad smo kod majica dužan sam veliku ispriku Madcox što joj, kao članici udruge, još uvijek nisam dostavio majicu :facepalm :skartoc

Objašnjenje šaljem na pp  :wavey

Offline Kigor

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 2.050
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #126 u: 19.01.2015., 20:04:01 »
Bilo bi zanimljivo Lleonova pitanje prosljedit jednoj drugoj udruzi, vjerovali ili ne s istim statusom kao ova a koristi ime GNK Dinamo Zagreb :)
Da bas nogometni klub iz Zagreba :)

Offline mušica

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 741
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #127 u: 19.01.2015., 20:41:04 »
@LLeon poslao sam tvojoj supruzi objašnjenje što sam zahebo sa njenom majicom. :help2
Ostala mi je jedna XL veličine koju sam u biti ostavio za tebe i sad ti je definitivno moram dostavit da s njom otrčiš na Hahlić i ritualno je, u voodoo stilu , spališ :palacgore

Evo i ja bi nešto kritizirao

Upravo sam krajičkom oka vidio na TV reklamu (mislim od Tele2) gdje dvojca beduina mašu mobitelima i viču: Mi Hrvati!
Kad vidite reklamu znat ćete o čemu je riječ.

Još će nam spržit kakvu raketu u zgradu teleoperatera...a što ako nam kresnu u Banske dvore i sprže Zoku :lol3

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #128 u: 19.01.2015., 21:11:05 »
Upravo sam krajičkom oka vidio na TV reklamu (mislim od Tele2) gdje dvojca beduina mašu mobitelima i viču: Mi Hrvati!
Još će nam spržit kakvu raketu u zgradu teleoperatera...a što ako nam kresnu u Banske dvore i sprže Zoku :lol3

Ne bi trebalo jer je to reklama vezana u rukometno prvenstvo u Kataru  :bravo5

Offline Kigor

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 2.050
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #129 u: 19.01.2015., 21:12:04 »
A oni su mozda i culi da se to igra i to kod njih :)

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #130 u: 19.01.2015., 21:45:20 »
A oni su mozda i culi da se to igra i to kod njih :)

kad vidim koliko su "popunjene" tribine, dođe mi sumnja da su čuli  :help2

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #131 u: 19.01.2015., 21:47:11 »
Da je žensko prvenstvo vjerojatno bi ih bilo više  :pusiti :lol1  :m055

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #132 u: 19.01.2015., 22:05:49 »
Lleon je jedan suptilni provokator. iman osjećaj da more srat koliko i ja. samo ča se mane ne love na durdubak (ješka za soma) ko njemu :greensmile
 :a075 :a075

Offline rijeka53

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.060
    • rijeka-apartmani
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #133 u: 19.01.2015., 22:50:58 »
...  meni bolje pase zamjeniti rijec "suptilan" sa sarkazam, zbog izrazito
negativnog stava kojim njegovi biljantni i jako dobri textovi uvijek obiluju 

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Kritiziram!
« Odgovori #134 u: 20.01.2015., 06:40:46 »
Evo ga na, još sam ispao suptilni provokator, :greensmile a samo sam pitao za dosadašnje djelovanje udruge, što se napravilo, jer po onome što vidim; za pizzu, pivo i izlete nikakva udruga nije potrebna. Čakštoviše, nema smisla. I onda sam kritizirao sam sebe, jer ne vidim nešto očito što svi drugi vide. :skartoc
Namjerno nisam pitao što se planira u budućnosti, jer to ti ispadne kao predizborna obećanja, mi ćemo ovo, mi ćemo ono.. ma kitu moju ćete vi, kao i svi drugi 25 godina prije vas.

Lleon je jedan suptilni provokator. iman osjećaj da more srat koliko i ja. samo ča se mane ne love na durdubak (ješka za soma) ko njemu :greensmile
 :a075 :a075
:a045 Ima tu neka posebna kemija između mene i njih. :grouphug2

Ostala mi je jedna XL veličine koju sam u biti ostavio za tebe i sad ti je definitivno moram dostavit da s njom otrčiš na Hahlić i ritualno je, u voodoo stilu , spališ :palacgore
Hvala što si mislio na mene, :shake2 ali slobodno je proslijedi nekom novom članu. Šteta majice meni je dat.