Autor Tema: MATULJI, KASTAV I OKOLICA  (Posjeta: 180237 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline jazbac

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 1.113
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #705 u: 28.07.2015., 07:58:16 »
Tako je! Ja moren van je lociral ka je to kuća, a ja iman neke sliki samo ih moran nać. Iman i jedan opis kako je zgledalo delo va toj termoelektrane ki je dal jedan z Rukavca (Franjo Gržićev). On je tamo bil ložač, a delo je dobil na osnovu radnega iskustva ložača na parobrodeh.
Punta colori je isto kako i Mulji va Rukavce  :lol3


Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.245
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #706 u: 17.08.2015., 19:03:01 »
By Aljoša Puzar:

Okrutna "velika" povijest i mali čovjek. Detalj s groblja u Rukavcu.

Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline jazbac

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 1.113
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #707 u: 18.08.2015., 07:52:39 »
Vježbanje života na rukavaški način. To je familija z kućnen pridefkon Dundićevi.

Offline Daluka

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Lis 2015
  • Postova: 1.433
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #708 u: 17.10.2015., 10:26:10 »


Hm, kada su i zašto probili ovaj zadnji zid crekve?  :hmm

Va prvi razred osnovne sam šal leta 1970, kako mi se pari već onda se moglo pasat va Lozu.
Danaska se more videt koliko je Crekvina devastirana va ime "općeg dobra", bi se reklo da je storen kulturocid.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.547
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #709 u: 17.10.2015., 20:34:15 »
Danaska se more videt koliko je Crekvina devastirana va ime "općeg dobra", bi se reklo da je storen kulturocid.

Porušena ruševina je kulturocid?  Slučajno sam baš danas bil na Rabe, jedan od njihovih poznatih 4 zvonika pripada srvke koja je srušena, koliko sam uspio shvatiti iz informativne table ni se srušila zbog kletve ko Crekvina nego jednostavno su je zapustili. Ali ono što me je iznenadilo je da je (ne piše koji) hrvatski Ban iskoristio materija za sebi napraviti vilu. Dakle ne za napraviti npr put  da ljudima bude lakše poć va šumu, nego sebi za "vikendicu"

Offline jazbac

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 1.113
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #710 u: 17.12.2015., 11:58:23 »
Otvoren "Rodoslovni centar Kastavštine i Liburnije" i Zavičajna zbirka "Kako su živeli naši stari  :bravo5
Već ste sigurno upoznati da smo i mi pul Matuj konačno dobili neč lepo i vredno. Već san više let upoznat i uključen va ovisti projekt ki je specifičan (ako ne i jedinstven va našen kraje) da se tu dela od PRIVATNE inicjativi i ulaganju va neč ča je jako korisno za celo društvo i buduće generacije. Si vi ki ste z ovega kraja morete prit iskat svojo rodoslovlje, a morete videt i lepe zbirki stareh uporabneh predmeti i dosta stareh slik. Ako postoji interes na ovisten forume moren van organizirat i grupnu posjetu.

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #711 u: 17.12.2015., 16:19:17 »
čera san bil bolan na smrt (ona jednodnevna viroza kad rigaš) pak nisan bil...reči malo, su se prikoštali općinari z govori i rezanji vrpci?

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #712 u: 17.12.2015., 17:12:48 »
Ja bin volel poć pogledat. I muzej i malo z dotoresu poćakulat.
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.245
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #713 u: 17.12.2015., 17:36:56 »
Zar ste sumnjali?? I ja, i ja ...  :bravo5
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline jazbac

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 1.113
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #714 u: 18.12.2015., 07:41:03 »
čera san bil bolan na smrt (ona jednodnevna viroza kad rigaš) pak nisan bil...reči malo, su se prikoštali općinari z govori i rezanji vrpci?

Da ča leh su. Dogodil se je i jedan simpatični "incident". Načelnik je va svojen govore naglasil kako je ovisti hvali vredan projekt općina podržala jako simbolično, odnosno skoro pa niš, na ča je neki zazijal s publiki (mislin da znan ki, ma nisan 100% siguran) "ONDA OSTANITE PIJATI I ŽMUJI PRAT"  :lol3 na ča su se jako smeli. Inače, kako san već rekal da san bil uključen va celu štoriju znan da je općinska investicija bila kupnja jednega kompjutera va ki su spravni si podatki. Ma kako smo mi Matujci veći cigani od cigana ni to ni pasalo lišo. Neki od vjećniki (ne znan jušto ki i boje da ne znan  :pet ) se je bunil da općina financira privatni projekt i to još udrugu ka va to vreme još ni dobila rešenje od registracije.
Kada got budete oteli ja ču van organizirat posjetu, a Milić tebe moren razveselit da si i ti i tvoji pretki  "nutre". Jedino ča podatki za tvoj kraj sežu "samo" do početka 19. stoleća, aš su stareji podatki spravni va Jelšanah, a to još ni obrađeno.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #715 u: 18.12.2015., 12:53:39 »
a Milić tebe moren razveselit da si i ti i tvoji pretki  "nutre". Jedino ča podatki za tvoj kraj sežu "samo" do početka 19. stoleća, aš su stareji podatki spravni va Jelšanah, a to još ni obrađeno.
No, ja san od oneh ki još znaju za svoje ptanone i noniće. Ma sakako me interesira i dublji pregled.
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #716 u: 18.12.2015., 16:02:57 »
čera san bil bolan na smrt (ona jednodnevna viroza kad rigaš) pak nisan bil...reči malo, su se prikoštali općinari z govori i rezanji vrpci?

Da ča leh su. Dogodil se je i jedan simpatični "incident". Načelnik je va svojen govore naglasil kako je ovisti hvali vredan projekt općina podržala jako simbolično, odnosno skoro pa niš, na ča je neki zazijal s publiki (mislin da znan ki, ma nisan 100% siguran) "ONDA OSTANITE PIJATI I ŽMUJI PRAT"  :lol3 na ča su se jako smeli. Inače, kako san već rekal da san bil uključen va celu štoriju znan da je općinska investicija bila kupnja jednega kompjutera va ki su spravni si podatki. Ma kako smo mi Matujci veći cigani od cigana ni to ni pasalo lišo. Neki od vjećniki (ne znan jušto ki i boje da ne znan  :pet ) se je bunil da općina financira privatni projekt i to još udrugu ka va to vreme još ni dobila rešenje od registracije.
Kada got budete oteli ja ču van organizirat posjetu, a Milić tebe moren razveselit da si i ti i tvoji pretki  "nutre". Jedino ča podatki za tvoj kraj sežu "samo" do početka 19. stoleća, aš su stareji podatki spravni va Jelšanah, a to još ni obrađeno.

 :facepalm znal san!! da mi je magari bolnemu bilo prit..kakov bi to bigbrader bil

Offline ja moren

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2015
  • Postova: 1.515
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #717 u: 18.12.2015., 17:22:18 »
Ča biš zakantal z onen ča armuniku nateže? :greensmile
ki more-more...

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.245
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #718 u: 29.12.2015., 23:10:10 »
Eto, i vlada Matulja ode u povijest - slijede izbori. Jazbac, Fusher  :wavey

http://www.novilist.hr/Vijesti/Regija/node_1585/Opcina-Matulji-bez-proracuna-slijede-prijevremeni-izbori
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #719 u: 29.12.2015., 23:15:23 »
a prehtit je odgovornost na novo vjeće i načelnika...počela je panika na brode

"uskoro će da se ide u ćorku košta se danas ie u kafanu"
                                                                srećko šoić