Autor Tema: Izgradnja prometnica u Rijeci i okolici  (Posjeta: 148701 vremena)

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Izgradnja prometnica u Rijeci i okolici
« Odgovori #30 u: 08.03.2012., 13:34:12 »










Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Izgradnja prometnica u Rijeci i okolici
« Odgovori #31 u: 08.03.2012., 13:34:32 »
Zadnje












Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Izgradnja prometnica u Rijeci i okolici
« Odgovori #32 u: 08.03.2012., 13:35:46 »
I posljednje visinske












Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Izgradnja prometnica u Rijeci i okolici
« Odgovori #33 u: 08.03.2012., 14:12:28 »


malo iznad velikih zgrada na Hostima,prema Marinićima




Baš se pitam da li su vlasnici stanova u ovoj žutoj zgradi znali da će im ispod balkona prolaziti brza cesta kada su kupovali stanove.

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Izgradnja prometnica u Rijeci i okolici
« Odgovori #34 u: 08.03.2012., 14:24:45 »
a skupo su ih platili sigurno,a k tome im je i presjećena komunikacija prema Morčiću

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Izgradnja prometnica u Rijeci i okolici
« Odgovori #35 u: 08.03.2012., 15:34:10 »
Komunikacija više manje, ali kada im krenu kamioni  ispred balkona a još je i uzbrdica .... :(

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Izgradnja prometnica u Rijeci i okolici
« Odgovori #36 u: 08.03.2012., 15:44:49 »
Komunikacija više manje, ali kada im krenu kamioni  ispred balkona a još je i uzbrdica .... :(
I kada im počnu ovi iz čistoće miomirise dijeliti

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Izgradnja prometnica u Rijeci i okolici
« Odgovori #37 u: 16.03.2012., 19:45:10 »
Potpisivanje sporazuma 5. travnja

Hrvatske ceste gradit će cestu do Marišćine ali Gradu Rijeci neće vratiti uložen novac

Hrvatske bi ceste trebale preuzeti dovršetak dionice koju gradi Grad, točnije nekoliko stotina metara dug potez od Hosti do Marinića, te cjelokupnu izgradnju dionice od Marinića do Marišćine




RIJEKA   Sporazum kojim bi Hrvatske ceste preuzele obavezu financiranja i izgradnje preko 130 milijuna kuna vrijedne dionice županijske ceste Ž5025  od Marinića do Marišćine bit će potpisan 5. travnja ove godine, najavio je predsjednik uprave HC-a Edo Kos, nakon sastanka s predstavnicima Primorsko-goranske županije, Grada Rijeke i Ministarstva pomorstva, prometa i infrastrukture održanog u Rijeci.

Riječ je o dogovoru prema kojemu bi HC na sebe preuzeo obavezu, a time i financiranje dovršenja županijske ceste koja će spajati riječku zaobilaznicu sa centrom za gospodarenje otpadom Marišćina. Do sad je od buduće prometnice većim dijelom izgrađen tek niti tri kilometra dug potez od Rujevice do Marinića, koji financira Grad Rijeka, dok na ostatku trase, koji su trebali graditi Primorsko-goranska županija i Općina Viškovo, nije zabijen ni simbolični prvi kramp. Prema do sad dogovorenom između svih sudionika projekta, Hrvatske bi ceste trebale preuzeti dovršetak dionice koju gradi Grad, točnije nekoliko stotina metara dug potez od Hosti do Marinića, te cjelokupnu izgradnju dionice od Marinića do Marišćine.

Dok je time s jedne strane multimilijunski trošak »županijskog« dijela ceste odlukom čelnih ljudi Ministarstva pomorstva, prometa i infrastrukture, koji su do jučer bili na čelu Primorsko-goranske županije, s proračuna županije prebačen na teret države, s druge je strane za sad izostao dogovor o povratu do sad uloženog novca Gradu Rijeci. U Hrvatskim cestama, kako saznajemo, baš i nisu oduševljeni tom idejom, no kako je riječ o nemaloj svoti od devedesetak milijuna kuna, Grad je odlučan u namjeri da taj novac vrati u proračun.
– Od svog stava nemamo namjeru odstupiti. Ako će cesta postati državna, onda država treba i financirati njenu izgradnju. Pitanje je to i principa, kako prema HC-u, a tako i prema županiji. Ne možemo dopustiti da građani Rijeke ispadnu naivci, koji su svojim novcem financirali i izgradili svoj dio ceste, a onda da samo ostatak financira HC. Ne očekujemo da se novac Gradu vrati preko noći, jer  smo tu dionicu izgradili sredstvima od korporativnih obveznica čiji je rok povrata do 2018. godine pa bi bili zadovoljni dogovorom da Hrvatske ceste u istom tom roku Gradu isplate uloženo, kazao je Obersnel.Na jučerašnjem je sastanku, međutim, dogovoreno da će se Grad i HC po tom pitanju tek – dogovoriti, pa je za kraj idućeg tjedna utanačen sastanak predstavnika Hrvatskih cesta i Grada Rijeke na kojemu će biti razmotrene mogućnosti povrata do sad uloženih sredstava.

Na Županijskoj cesti Ž5025 do sad je obavljen veći dio radova na dionici koju gradi Grad Rijeka, od čvora Rujevica do Marinića. Tako je na potezu od Rujevice do čvora Hosti već krenulo postavljanje prvog nosivog sloja asfalta, a radovi će biti završeni do 15. travnja ove godine. Ostatak »gradske« dionice, od čvora Hosti do administrativnih granica grada bit će dovršen do kraja rujna. Na ostatku trase situacija je posve drugačija jer županija i Općina Viškovo do sad nisu izgradile ništa. Upravo je ta činjenica najvjerojatniji razlog prebacivanja gradnje na HC jer cesta, prema uvjetima sufinanciranja iz EU fondova, mora biti gotova paralelno s izgradnjom ŽCGO Marišćina, do 2014. godine.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/Hrvatske-ceste-gradit-ce-cestu-do-Mariscine-ali-Gradu-Rijeci-nece-vratiti-ulozen-novac

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Izgradnja prometnica u Rijeci i okolici
« Odgovori #38 u: 16.03.2012., 20:32:37 »
Grad je odlučan u namjeri da taj novac vrati u proračun.
– Od svog stava nemamo namjeru odstupiti. Ako će cesta postati državna, onda država treba i financirati njenu izgradnju. Pitanje je to i principa, kako prema HC-u, a tako i prema županiji. Ne možemo dopustiti da građani Rijeke ispadnu naivci, koji su svojim novcem financirali i izgradili svoj dio ceste, a onda da samo ostatak financira HC.

Hm, mjesto da Grad bude sretan što neće morati platiti izgradnju do kraja i  kasnije plaćati održavanje  te ceste, sada cvile da bi htjeli novac nazad.

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Izgradnja prometnica u Rijeci i okolici
« Odgovori #39 u: 16.03.2012., 20:45:10 »
Nije nikakvo cviljenje,već legitiman zahtjev,što je tu loše  :pojmanemam

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Izgradnja prometnica u Rijeci i okolici
« Odgovori #40 u: 16.03.2012., 21:02:55 »
Možda to ja krivo doživljavam ali meni se ovo čini kao da npr ti i ja radimo kuću, koju ne možemo prodati, i sada dođe netko treći kaže, ja ću dovršiti tu kuću i plaćati ću održavanje a  mi je možemo koristiti koliko god želimo. I sada mi kažemo  može ali ima da nam platiš koliko smo do sada uložili.

Cestu se ne može prodati, tj neće je HC dobiti za "sitnu lovu" koju još treba do dovršenja i onda skupo prodati nekome. Cesta ostaje, i koristiti će je Grad i građani, a  bez da moraju platiti dovršenje. Po meni bi se Grad trebao uhvaiti za bradu i pjevati , kako se dobro rješio brige a ne cviliti da mu se plati do sada uloženo.

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Izgradnja prometnica u Rijeci i okolici
« Odgovori #41 u: 16.03.2012., 22:10:18 »
Ali ako će ostatak platiti država onda je logično da će i naš dio isto učiniti,što je Viškovo bolje od Rijeke pa dobije cestu besplatno,a mi je moramo platiti.Ako je to državna cesta normalno je da je plača država,a ona usporedba s kućom ne stoji nimalo,ipak je ovdje rječ o nečemu sasvim drugčijem,tu će sestu koristiti svi kamioni čistoće iz naše županije,pa je onda red da država i plati,ja tako gledam na tu stvar,i hvala boga da cvile,kako kažeš,barem nešto da se vrati gradu,kada su enormne novce ulupali u bazene,ovo im je mala prilika da se iskupe,naravno samo malo

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Izgradnja prometnica u Rijeci i okolici
« Odgovori #42 u: 16.03.2012., 22:25:26 »
Da netko radi nešto, i da mi na moju ponudu da ću ja preuzeti dovršenje, kaže ne može dok ne platim ono što je on do tada potrošio, je bi rekao hvala lijepa, evo tebi pa ti dovrši . :)

(Naravno, pod uvjetom da to što se radi ne ostaje u mom ili vlasništvu tog drugoga.)

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Izgradnja prometnica u Rijeci i okolici
« Odgovori #43 u: 16.03.2012., 22:29:37 »
ta se cesta ne radi samo za grad Rijeku nego za cijelo ovo područje,a kako su ovi prijašnji na vlasti bili zainteresirani za njenu izgradnju nije bilo druge nego da je sami počnemo praviti.
Nisu to privatne stvari između janka i marka da se na to gleda kako ti gledaš

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Izgradnja prometnica u Rijeci i okolici
« Odgovori #44 u: 17.03.2012., 17:09:17 »
Pa baš zato što to nisu privatne stvari između janka i marka mi se čini da Grad cvili bez veze. Naravno da janko ne bi dao nešto svoje, u što je uložio neka sredstva, marku da bude njegovo samo zato da dovrši. Ali kako je riječ o javnom objektu, baš me briga na čije mjesto troška ide kada im je izvor prihoda isti - a to je porez.