Autor Tema: Rijeka danas (novije fotografije Rijeke)  (Posjeta: 370834 vremena)

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Rijeka danas (novije fotografije Rijeke)
« Odgovori #1260 u: 18.11.2013., 18:49:51 »
e to i mene zanima,i kako onda to sve staviti u jedan filmić,i koliko otprilike okidanja ima fotić u to vrijeme,recimo za ovaj zadnji film,da li se isplati da tako kažem uništavati aparat,jer vjerovatno ima masu okidanja,a znamo da je svako ograničen,da nema beskonačno

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Rijeka danas (novije fotografije Rijeke)
« Odgovori #1261 u: 18.11.2013., 23:13:48 »
Filmić se može napravit preko najobičnijeg windows movie makera ili nekog sličnog programa, a fotki ima masu. Na ovom filmiću ih ima po mojoj odokativnoj procjeni- 5 po sekundi * 104 sekunde ~ 500 fotografija. Jesam li pogodio? :pusiti

Napokon da se i ja popnem na jedan neboder. Ne mogu parirat majstoru visina, ali barem da pokušam. :greensmile

Orijentovo igralište


Neboderi; Kumičićeva 57 i Krimeja 12


Prema istoku


Ulica Tihovac


Sušačka bolnica


Drage Šćitara 2


Drage Šćitara 3


Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Rijeka danas (novije fotografije Rijeke)
« Odgovori #1262 u: 18.11.2013., 23:14:32 »
Autobusna stanica u Kumičićevoj


Mihanovićeva 38


BK cash & carry


Radnička 4


Mihanovićeva 44 i 46


Kontejnerski most na Brajdici

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Rijeka danas (novije fotografije Rijeke)
« Odgovori #1263 u: 19.11.2013., 00:37:28 »
e to i mene zanima,i kako onda to sve staviti u jedan filmić,i koliko otprilike okidanja ima fotić u to vrijeme,recimo za ovaj zadnji film,da li se isplati da tako kažem uništavati aparat,jer vjerovatno ima masu okidanja,a znamo da je svako ograničen,da nema beskonačno

Da li se isplati trebaš odlučiti sam, navodno bi ovi normalni okidači na fotoaparatima trebalo izdržati, tj testirani su na 100.000 okidanja. Imam daljinski sa intervalorometrom za dSLR ali ipak koristim mobitel jer do sada sam rijetko s kojim napravio više od par stotina fotografija, a još mobiteli nemaju zavjesicu nego elektronički shuter pa mislim da se manje "troši" .Vrijeme će pokazati.  :eek

Filmić se može napravit preko najobičnijeg windows movie makera ili nekog sličnog programa, a fotki ima masu. Na ovom filmiću ih ima po mojoj odokativnoj procjeni- 5 po sekundi * 104 sekunde ~ 500 fotografija. Jesam li pogodio? :pusiti

Ne znam da li windows movie maker ima opciju za spajanje fotografija u time lapse video , ali besplatni VirtualDub ima :palacgore

Koliko fotografija po sekundi zavisi od toga kakv izgled želiš da ti ima video, kakav ti je motiv i koliko često okidaš fotografije. Ja sam okidao svakih 10 sekundi jednu, a VirtualDub je po default napravio video sa 15fps-a (15 fotografija po sekundi) i bilo mi je pretrzavo, završnu verziju sam generirao sa 30 fps-a. Možda bi i 24 bilo dovoljno. Ukupno je video složen od 3116 pojedinačnih fotografija.

Prve timelapsove sam napravio u TimeLapse Creatoru Ads verzija (besplatan ali s reklamama) . Krenuo sam s njime jer je bio prvi besplatni na kojeg sam naišao a imao je i ugrađenu opciju kreiranja videa direktno iz programa. Kasnije se nešto "pokvarilo" i više nije kreirao video pa sam morao naučiti kako ga raditi ručno a ionako mi je trebao vanjski program za ubaciti muziku u video.  Sada koristim Tina Time-lapse app.
Odaberem rezoluciju, svako koliko sekundi da okine, postavim ga na stativ i to je to. Ima za odabrati još nekoliko opcija ali ove su mi za sada najvažnije. Volio bi pronaći neki program za time lapse koji bi mi omogućio da biram ISO fotoaprata. Po danu nije problem ali po noći diže ISO i povećava šum, a kako radim sa stativa to mi nije bitno. Eventualna zamućenost pokreta mi čak i odgovara jer bi trebala stvoriti prirodniji video.
Koliko sam čitao, kada rade timelapse znaju po danu stavljati filtre s kojima smanjuju količinu svjetlja (ND filtri) da mogu povećat trajanje ekspozicije) baš da bi pojedine fotografije imale blago zamućenje pokreta koje onda prirodnije izgleda kada se spoji u video.

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Rijeka danas (novije fotografije Rijeke)
« Odgovori #1264 u: 19.11.2013., 06:25:00 »
~ 500 fotografija. Jesam li pogodio? :pusiti

Ukupno je video složen od 3116 pojedinačnih fotografija.

Bio sam blizu. :skartoc

Da idem radit time lapse, ja bih u WMM lijepio sličice, jednu po jednu. :lol1

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Rijeka danas (novije fotografije Rijeke)
« Odgovori #1265 u: 19.11.2013., 09:12:56 »
Odlično leone,na tom nisam bio,ali onaj iza njega sam obradio,u biti je isti sam malo zavučeniji

Za te time lapse moraš onda imati neku giga memorijsku karticu,jer ipak mora stati preko 3k slika  :eek

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Rijeka danas (novije fotografije Rijeke)
« Odgovori #1266 u: 19.11.2013., 15:59:48 »
Da idem radit time lapse, ja bih u WMM lijepio sličice, jednu po jednu. :lol1

U VirtualDub-u klikneš na prvu, i staviš kvačicu na opciju da automatski loada sve djelove koji se isto zovu samo imaju redni broj veći - i to je to.
Preduvjet je naravno da ti se sve fotografije zovu isto (prvi dio), a samo da im redni broj na kraju imena raste, ali tako radi svaka aplikacija za timelapse a i svaki fotoaparat tako imenuje fotografije pa nije problem.  :palacgore

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Rijeka danas (novije fotografije Rijeke)
« Odgovori #1267 u: 19.11.2013., 16:07:33 »
Za te time lapse moraš onda imati neku giga memorijsku karticu,jer ipak mora stati preko 3k slika  :eek

Zapravo i ne treba imati posebno veliku memorijsku karticu, ovih 3116  je zauzelo  taman 1GB. Moglo je i manje da sam odmah išao na HD a ne FullHD.

Zgodno je opaliti u maximalnoj rezoluciji jer onda imaš mogućnost za neke kreativne trikove kasnije, npr da  video lagano klizi u neku stranu i/ili zoomira. Ali do toga još nisam došao, pa sam stavio da okida fotografije u rezoluciji 1920x1080 (FullHD), i svaka je zauzela 382-383KB. Sam timelapse video, sa bitrateom od cca 3Mb, HT rezolucija (1440x720) i sa zvukom zauzme nešto malo preko 30MB ... BTW u prvom pokušaju sam zaboravio uključiti kompresiju pa je u Full HD zauzeo gotovo 19GB !?!  :eek

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Rijeka danas (novije fotografije Rijeke)
« Odgovori #1268 u: 22.11.2013., 18:55:05 »





Radovi oko riječkog rimskog luka
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Rijeka danas (novije fotografije Rijeke)
« Odgovori #1269 u: 22.11.2013., 19:13:12 »



 :facepalm :facepalm
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: Rijeka danas (novije fotografije Rijeke)
« Odgovori #1270 u: 22.11.2013., 21:47:02 »
Ne znam...meni ovaj Mlinar uopće nije loš. Dobro jeste reklame su prevelike ali sviđa mi se ono kad je radnja na kutu i onda se ulazi i izlazi na dvije ulice. Tako je nekada bila ona trgovina na Potoku koja je kasnije postala salon automobila i u Trstu je puno takvih trgovina.
aboriđinka

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Rijeka danas (novije fotografije Rijeke)
« Odgovori #1271 u: 22.11.2013., 22:50:18 »
Taj je mlinar pun pogodak,uvjek je pun ljudi,a i ukusan je  :yes,bolje vidjeti ovako nešto nego prazno i zapušteno

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Rijeka danas (novije fotografije Rijeke)
« Odgovori #1272 u: 23.11.2013., 15:34:46 »
Pećine








Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Rijeka danas (novije fotografije Rijeke)
« Odgovori #1273 u: 23.11.2013., 15:52:17 »










Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Rijeka danas (novije fotografije Rijeke)
« Odgovori #1274 u: 23.11.2013., 15:56:47 »