Autor Tema: Krivo premještanje fotografija  (Posjeta: 9811 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Krivo premještanje fotografija
« u: 06.05.2017., 14:08:02 »
Čestitao bih sebi kako sam pametan. :p015
Naime, ča! Prkljao sam neki dan oko spremnika - foldera, ako je to isto, gdje su mi fotografije. I, ne sjećam se više baš detalja, uglavnom htio sam iz jednog foldera neke fotografije koje imaju početnu oznaku DSCN prebaciti u drugi folder. I ja to stisnuo i napravio takvo sranje da ni pas s maslom nebi to polizao. Neke fotke su otišle u glavni folder koji se vodi pod video, neke nisu. Ma pojma nemam gdje je što. Da ih zaboravim ili ima netko, ali stvarno, pametan koji to može nekako vratiti tamo gdje su nekad bile - u spremnicima? :skartoc
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Online ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.587
Odg: Odg: Čestitke forumašima
« Odgovori #1 u: 06.05.2017., 14:20:57 »
Čestitao bih sebi kako sam pametan. :p015
Naime, ča! Prkljao sam neki dan oko spremnika - foldera, ako je to isto, gdje su mi fotografije. I, ne sjećam se više baš detalja, uglavnom htio sam iz jednog foldera neke fotografije koje imaju početnu oznaku DSCN prebaciti u drugi folder. I ja to stisnuo i napravio takvo sranje da ni pas s maslom nebi to polizao. Neke fotke su otišle u glavni folder koji se vodi pod video, neke nisu. Ma pojma nemam gdje je što. Da ih zaboravim ili ima netko, ali stvarno, pametan koji to može nekako vratiti tamo gdje su nekad bile - u spremnicima? :skartoc
čekaj 17. svibnja. Ali i nisam baš nešto pametan

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Odg: Čestitke forumašima
« Odgovori #2 u: 06.05.2017., 14:31:52 »
Ako ovo riješiš dobit ćeš od mene No bella. :p015.
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Online ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.587
Odg: Odg: Čestitke forumašima
« Odgovori #3 u: 06.05.2017., 14:33:28 »
Ako ovo riješiš dobit ćeš od mene No bella. :p015.

Ne priznajem No. Usput, nisam skup

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.564
Odg: Odg: Čestitke forumašima
« Odgovori #4 u: 06.05.2017., 16:09:40 »
. Da ih zaboravim ili ima netko, ali stvarno, pametan koji to može nekako vratiti tamo gdje su nekad bile - u spremnicima?

Sada je vjerojatno (pre)kasno ali ako kojim slučajem nisi ništa nakon toga kopirao/micao vjerojatno bi pomogla opcija Undo. To funkcionira i kod kopiranja/micanja datoteka i par puta mi je već pomoglo kada sam greškom nešto micao na krivo mjesto. :palacgore

Kako vjerojatno nemaš (kao ni većina nas) dnevni backup, jedini način je da ideš folder po folder (imenik/direktorij/...) i tražiš svoje fotografije  :computer2.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Odg: Čestitke forumašima
« Odgovori #5 u: 06.05.2017., 16:31:33 »
E, da sam ja to skužio isti dan - undo bi ja to, ali ja sam to skužio za par dana. A do tada sam palio, gasio, žario.. Ma ni za budaletinu tehnika.  :p015
Ako ovo riješiš dobit ćeš od mene No bella. :p015.

Ne priznajem No. Usput, nisam skup


Dobro nećeš No bella oš onda La bello? Ili, bolje, znam ja univerzalnu valutu. Mislim da tu voliš. :beer2
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Online ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.587
Odg: Odg: Čestitke forumašima
« Odgovori #6 u: 06.05.2017., 16:42:29 »
E, da sam ja to skužio isti dan - undo bi ja to, ali ja sam to skužio za par dana. A do tada sam palio, gasio, žario.. Ma ni za budaletinu tehnika.  :p015
Ako ovo riješiš dobit ćeš od mene No bella. :p015.

Ne priznajem No. Usput, nisam skup


 :bravo :rollin2 :yes :e050

Dobro nećeš No bella oš onda La bello? Ili, bolje, znam ja univerzalnu valutu. Mislim da tu voliš. :beer2

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.261
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Odg: Čestitke forumašima
« Odgovori #7 u: 07.05.2017., 12:28:07 »
Čestitao bih sebi kako sam pametan. :p015
Naime, ča! Prkljao sam neki dan oko spremnika - foldera, ako je to isto, gdje su mi fotografije. I, ne sjećam se više baš detalja, uglavnom htio sam iz jednog foldera neke fotografije koje imaju početnu oznaku DSCN prebaciti u drugi folder. I ja to stisnuo i napravio takvo sranje da ni pas s maslom nebi to polizao. Neke fotke su otišle u glavni folder koji se vodi pod video, neke nisu. Ma pojma nemam gdje je što. Da ih zaboravim ili ima netko, ali stvarno, pametan koji to može nekako vratiti tamo gdje su nekad bile - u spremnicima? :skartoc


Odi na search u windows exploreru i tamo traži  DSCN*.*  fajlove i onda će ti ih sve naći. Onda vidiš gdje su i prebaciš ih tamo gdje želiš. Ili odi u jedan po jedan folder i vraćaj fotke gdje im je mjesto. Inače, to je 10 minuta posla, možemo ti to obaviti sutra ili prekosutra popodne, poslije Galeba, ako ti se ne čeka sedamnaesti.... Cijena, sitnica ;-)

@Elvise, na windowsima nema "undo" ;-)
« Zadnja izmjena: 07.05.2017., 12:31:46 od Magnum »
Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.564
Odg: Odg: Čestitke forumašima
« Odgovori #8 u: 07.05.2017., 17:11:34 »
@Elvise, na windowsima nema "undo" ;-)

Zavisi na što misli pod "undo", u ovom slučaju ja mislim na poništavanje zadnje naredbe, tj vraćanje na stanje prije izdavanja, a u tom slučaju "undo" i te kako postoji   :p015 (iskoristio ga više puta :palacgore , a postoji i "redo" )


Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.261
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Odg: Čestitke forumašima
« Odgovori #9 u: 07.05.2017., 17:58:41 »
@Elvise, na windowsima nema "undo" ;-)

Zavisi na što misli pod "undo", u ovom slučaju ja mislim na poništavanje zadnje naredbe, tj vraćanje na stanje prije izdavanja, a u tom slučaju "undo" i te kako postoji   :p015 (iskoristio ga više puta :palacgore , a postoji i "redo" )




Mda, Undo i Redo su poznata stvar, ali kad se radi o manipulaciji datotekama, sve ostaje na Copy,Paste, Cut, Delete, Send to....


Nema povratka kad se baciš s mosta ;-)
Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.564
Odg: Odg: Čestitke forumašima
« Odgovori #10 u: 07.05.2017., 18:59:14 »
Mda, Undo i Redo su poznata stvar, ali kad se radi o manipulaciji datotekama, sve ostaje na Copy,Paste, Cut, Delete, Send to....

Jesi li vidio screenshot koji sam priložio?  :hmm To je upravo Undo/Redo za operaciju Delete, a isto tako funcionira i za Cut. Za Copy nisam siguran ali kako nije destruktivna operacija i nije toliko bitno.
Nažalost vrlo brzo se prekrije s nekom drugom operacijom pa treba reagirati relativno brzo.


Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Odg: Čestitke forumašima
« Odgovori #11 u: 07.05.2017., 19:20:15 »
Čestitao bih sebi kako sam pametan. :p015
Naime, ča! Prkljao sam neki dan oko spremnika - foldera, ako je to isto, gdje su mi fotografije. I, ne sjećam se više baš detalja, uglavnom htio sam iz jednog foldera neke fotografije koje imaju početnu oznaku DSCN prebaciti u drugi folder. I ja to stisnuo i napravio takvo sranje da ni pas s maslom nebi to polizao. Neke fotke su otišle u glavni folder koji se vodi pod video, neke nisu. Ma pojma nemam gdje je što. Da ih zaboravim ili ima netko, ali stvarno, pametan koji to može nekako vratiti tamo gdje su nekad bile - u spremnicima? :skartoc


Odi na search u windows exploreru i tamo traži  DSCN*.*  fajlove i onda će ti ih sve naći. Onda vidiš gdje su i prebaciš ih tamo gdje želiš. Ili odi u jedan po jedan folder i vraćaj fotke gdje im je mjesto. Inače, to je 10 minuta posla, možemo ti to obaviti sutra ili prekosutra popodne, poslije Galeba, ako ti se ne čeka sedamnaesti.... Cijena, sitnica ;-)

@Elvise, na windowsima nema "undo" ;-)

Hvala na brizi i savjetu! :bravo
 Nije mi neka preša, ali ako možeš - dogovorit ćemo se kad i cijenu. (Samo da onaj splićo ostane suha... džepa  :yes)
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.261
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Odg: Čestitke forumašima
« Odgovori #12 u: 08.05.2017., 00:55:48 »
Mda, Undo i Redo su poznata stvar, ali kad se radi o manipulaciji datotekama, sve ostaje na Copy,Paste, Cut, Delete, Send to....

Jesi li vidio screenshot koji sam priložio?  :hmm To je upravo Undo/Redo za operaciju Delete, a isto tako funcionira i za Cut. Za Copy nisam siguran ali kako nije destruktivna operacija i nije toliko bitno.
Nažalost vrlo brzo se prekrije s nekom drugom operacijom pa treba reagirati relativno brzo.


Sorry, a koji su to windowsi koji imaju opciju Undo/redo koju mogu koristiti pri radu s datotekama?

To što neki software ( za obradu fotki ili muzike/videa ili nešto slično...) koristi tu opciju, ne znači da ona postoji i za premještanje samih datoteka...

Ili sam ja možda već zaboravio nešto?

No, krenula rasprava na krivome mjestu. Miliću, čujemo se sutra (ponedjeljak) popodne pa ćemo se dogovortiti sve...


« Zadnja izmjena: 08.05.2017., 00:58:28 od Magnum »
Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Odg: Čestitke forumašima
« Odgovori #13 u: 08.05.2017., 07:07:49 »

No, krenula rasprava na krivome mjestu. Miliću, čujemo se sutra (ponedjeljak) popodne pa ćemo se dogovortiti sve...


Nazvat ću te između 16.00 i 17.00 ako ti odgovara. :k020
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.261
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Odg: Čestitke forumašima
« Odgovori #14 u: 08.05.2017., 07:29:07 »

No, krenula rasprava na krivome mjestu. Miliću, čujemo se sutra (ponedjeljak) popodne pa ćemo se dogovortiti sve...


Nazvat ću te između 16.00 i 17.00 ako ti odgovara. :k0200


Između 17:00 i 17:30 se ja javim tebi....  :k0200
Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.