Autor Tema: Pul Kaštela 2014.  (Posjeta: 6695 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Pul Kaštela 2014.
« u: 06.07.2014., 18:33:24 »
Pul Kaštela
     Već dvadeset i treća godišnja izložba na Trsatu, nazvana Pul Kaštela, održava se danas oko trsatskog kaštela. Organiziraju je članovi udruge Kluba prijatelja Grada Trsata uz pomoć Grada Rijeke i TZ grada. Izložbu je otvorio svugdjeprisutni gradonačelnik Rijeke Vojko Obersnel, a pripomagale su mu Prve riječke mažoretkinje i Gradska glazba Trsat.
Kako je to izgledalo zabilježeno oštrim okom Narančaste zvijeri pogledajte naniže.
Onaj koji je Narančastu zvijer vodio na uzici, zataknutoj o desnu ruku, vazda je ispred vremena. Pa je tako došao skoro sat prije otvaranja koje su zakazali-pospanci. Stoga je na miru mogao razgledati radove koji su uglavnom bili izloženi u uličici Petra Zrinskog.



Neki radpvi su me dozvali svojom ljepotom



kao napr. ovaj konjić. Mislio sam da je tu Miljemka Šepić koja voli ovakve teme. Ali pobliže se odmah vidjelo da Šepićka nije imala prste tu. Ali kao dobar pokušaj-može proći.

Ovaj, pak, rad mi se dopao neobičnošću i, ajmo reć, originalnošću. Naime, možda se to na slici i ne vidi jer je ipak dvodimenzionalna, ali ovaj pramac barke je modeliran tako da je ovo trodimenzionalna slika, hm možda skuptura.



                               . . .

Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Pul Kaštela 2014.
« Odgovori #1 u: 06.07.2014., 18:55:55 »
. . .
Dopao mi se i ovaj hiperrealističan rad ribarice. Ali većinom zato jer volim sve što je povezano s morem. Nekako mi, ova slika, djeluje osvježavajuće, haha mokro.



A ova me podsjetila na jednu Riječankinu fotografiju koju je lijepo, razigrano djetinjasto, nazvala Baltazargrad. Pa eto novog Baltazargrada:



Već sam se okrenuo i krenuo prema crkvi, gdje se za desetak minuta trebalo objaviti otvorenje izložbe uz muziku i ples. Odjednom, na ramenu desnom, osjetih nečiju ruku. Moj dragi prijatelj Gracijano Legović me došao pozdraviti i pozvati da pogledam njegove izloške. Imao je, čini mi se, tri slike.
Evo jedne:



Kaže Gracijano da se počeo prije tri godine zanimati za slikarstvo i slikati. Tehnika je akvarel, monokromatski. Slika s predložaka, najviše stare fotografije, a što se i iz, ovdje priložene fotografije, njegove slike vidi. Po meni sasvim solidan početak jedne karijere. Veli da će mu to biti zanimacija u penziji, u koju će uskoro.

                                          . . .

Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Pul Kaštela 2014.
« Odgovori #2 u: 06.07.2014., 19:34:37 »
. . .
Dakle, krećem prema crkvi na svečano otvorenje. Ne volim ta s...a , ali dogovorio sam se s jednim dragim likom da ćemo se tamo i tad naći. I našli smo se. Pogledali PRM





i njihov podmladak.



Poslušali prve trube Trsata i Rijeke



i krenuli put osvježenja. Našli smo ga u miru stoljetnih, haha tako se rekne, hrastova Trsaškega joga. I, naravno, potočiću piva.



I ovako, na miru, opušteno mogu vam reći da je to bio najboplji dio izložbe.
Svake godine mi se čini da ima manje izlagača. Kvaliteta slika uobičajena. Svaka čast na trudu, ali ...
Pohvale organizatorima. Točili su odličnu fratarsku rakiju travaricu. Jaka da te saseče u startu. Brrr, baš je jaka.
I ovo još, da ne zaboravim. To sam vidio doma, dok sam slike razvijao.



Po ovoj toplini cure nose najlonke (bit će hulahopke). Taj detalj sam čuo od kćeri moje prijateljice koja je po Italiji studirala diplomaciju, ili tako nešto, pa mi je objašnjavala da su ih učili i dress code. Objasnila mi  je da je to obavezno u diplomaciji. Mislim na hulahopke. I ljeti i zimi. A ja govorim kako, pa ljeti je toplo za poludit. A ona će, zlato moje, da se diplomati ne šeću po užarenim mjestima već po klimatiziranim prostorima. Eto, sad i vi znate što naše diplomatkinje kriju ispod suknji. A jaja :lol1, sad sam se sjetio. Pitat ću Kolindu kad je vidim na Pišćinah.
Finjeno! :wavey


« Zadnja izmjena: 07.07.2014., 06:55:49 od milić »
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.600
Odg: Pul Kaštela 2014.
« Odgovori #3 u: 06.07.2014., 23:40:06 »
Za zabavu je bio zadužen Dule Jelićić i grupa "Bonaca". Nađite ga.






Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Pul Kaštela 2014.
« Odgovori #4 u: 07.07.2014., 06:47:46 »

Nadam se da je ovo uslikano prije koncerta. Jer ovoliko malo publike... :facepalm
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.600
Odg: Pul Kaštela 2014.
« Odgovori #5 u: 07.07.2014., 08:40:39 »

Nadam se da je ovo uslikano prije koncerta. Jer ovoliko malo publike... :facepalm
oko 20:00 i nije bilo nešto ljudi

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.214
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Pul Kaštela 2014.
« Odgovori #6 u: 07.07.2014., 20:41:11 »
Malo mojih impresija od jučer ...




Desno je predsjednica Kluba prijatelja Grada Trsata, idejnog i inog začetnika ove još malo četvrtstoljetne manifestacije




Fotka za najave idućih izložbi





Trsatska glazba, vjerni pratilac svih aktivnosti na Trsatu i šire, od rođenja, proslava, otvaranja manifestacija pa do sprovoda ... I jučer su svirali na otvorenju izložbe




Male riječke mažoretkinje i njihova voditeljica koja ima daje posljedenje upute pred nastup
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.214
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Pul Kaštela 2014.
« Odgovori #7 u: 07.07.2014., 20:45:06 »


Obi otvara manifestaciju ...




Uže rukovodstvo Kluba, Elica Bonetić, Ruižica Ažman, Obi i predstavnica TZ Grada Rijeke ...




Nastup malih mažoretkinja ...






... odvijao se pod budnim okom njihove voditeljice koja je glavnoj suflirala pokrete  :palacgore :greensmile



Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.214
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Pul Kaštela 2014.
« Odgovori #8 u: 07.07.2014., 20:47:18 »


Publika na otvaranju ...




Još malo rukovodstva ...


A sad prelazimo na nekoliko fotki umjetničkih djela jučer izloženih na ulici Grada Trsata  :wavey





Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.214
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Pul Kaštela 2014.
« Odgovori #9 u: 07.07.2014., 20:48:12 »







Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.214
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Pul Kaštela 2014.
« Odgovori #10 u: 07.07.2014., 20:49:03 »







Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.214
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Pul Kaštela 2014.
« Odgovori #11 u: 07.07.2014., 20:51:29 »


Ima li igdje ovakve izložbe s pogledom?  :palacgore







Na večernji dio, proglašenje pobjednika i zabavu nisam išao, o tome možda više zna Ilirija.  :wavey
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.600
Odg: Pul Kaštela 2014.
« Odgovori #12 u: 07.07.2014., 21:04:08 »
Bio na proglašenju pobjednika, ali me ne pitajte koji su jer  :pojmanemam . Znam da u konkuranciji studenata, isto i dječjoj pobjednika nije bilo. Razlog je jednostavan. Nije bilo nijednog rada.

Offline Rijeka

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 3.348
Odg: Pul Kaštela 2014.
« Odgovori #13 u: 07.07.2014., 22:01:02 »
Zašto ja za to ne znam? Kako mi je to promaklo? Ja volim takve stvari pogledati  :facepalm

. . .
A ova me podsjetila na jednu Riječankinu fotografiju koju je lijepo, razigrano djetinjasto, nazvala Baltazargrad.  ...
Šapni mi, jesi li mi dao glas?  ;) :greensmile
Ove dvodimenzioalne slike izrađuje i moja kuma, stiroporom uređuje barčice.. ovo s drvom je još efektnije! Svaka čast  :palacgore
Hranite se zdravim mislima i pazite da Vam imunitet ne opadne na serviranu glupost :)

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Pul Kaštela 2014.
« Odgovori #14 u: 07.07.2014., 22:11:14 »
Ima u Volosku nešto slično-Mandrać, odnosno starije i nadam se bolje. Pa možemo ići jer i ja dugo već nisam tamo bio. Bivši klanjski zet Claudio Frank je to osmislio. Ne znam kad je ove godine. Možda je i bio. :lol3
Ima već dugo i u Rovinju, ali to nam je predaleko.
Prošeći se z manun okolo Trsata.