Autor Tema: Savjeti i iskustva za zdraviji život i prehranu  (Posjeta: 4284 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

duskom

  • Gost
Savjeti i iskustva za zdraviji život i prehranu
« u: 22.05.2013., 13:24:49 »
SPREJ ZA ODSTRANJIVANJE PESTICIDA IZ VOĆA I POVRĆA.
 
U emisiji Oprah Show je Julija Roberts predstavila sprej za odstranjivanje pesticida iz voća i povrća, koji možemo sami napraviti kod kuće.
Možemo ga upotrijebiti za većinu voća i povrća. Toplo vam preporučamo, da operete također i agrume te banane (prije nego ih ogulite).
SASTAVNE KOMPONENTE (SPREJA):
   1 čaša vode
   1 čaša bijeloga alkoholnog octa
   1 čajna žličica sode bikarbone
UPUTE:
Sastavne komponente izmiješajte i ulijte u staklenu posudu koju možete koristiti kao sprej.
Voće poprskajte sa svih strana.
Ostavite tako djelovati 5 do 10 minuta, nakon toga voće operite pod mlazom (tekućom) vode.
Za veće količine voća tako pripremljenu tekućinu nalijete u posudu i u nju položite voće i povrće.


duskom

  • Gost
Odg: Savjeti i iskustva za zdraviji život i prehranu
« Odgovori #1 u: 14.04.2014., 11:49:58 »
BOZA - rezept za steri istočnjački napitak... :knjizevnost

Usuti 1/2 kg kukuruznog brašna u lonac sa 5 l mlake vode ,dobro promiješati i ostaviti da odstoji desetak sati.Tada staviti lonac na laganu vatru i pustiti da polako vri oko 3 sata. nakon toga skinuti lonac sa vatre i ostaviti da se masa hladi 5 - 6 sati. U međuvremenu staviti 20 g kvasca u malo mlake vode i ostaviti da nadođe.Kada je kvasac nadošao usuti ga u prokuhano i ohlađeno brašno, dobro promiješati i ostaviti tako da stoji još desetak sati. Nakon toga kroz gustu gazu procijediti bozu i zasladiti je sa oko 1/2 kg šećera (po ukusu). Pripremljenu bozu naliti u flaše ali ih ne zatvarati jer mogu puknuti. Boza se pije hladna.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.249
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Savjeti i iskustva za zdraviji život i prehranu
« Odgovori #2 u: 07.08.2016., 09:04:20 »
Savjet ove dame mi se jako sviđa!  :bravo5
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Savjeti i iskustva za zdraviji život i prehranu
« Odgovori #3 u: 07.08.2016., 16:08:41 »
Maaaa šta ja znam...Ja nebi volijo, ijuć ovo, da se ovako razguzim, kad sam se već ovako raztrbušijo.  :k050
Prošeći se z manun okolo Trsata.