Autor Tema: MATULJI, KASTAV I OKOLICA  (Posjeta: 180251 vremena)

0 Članova i 6 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.547
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #570 u: 25.08.2014., 09:09:01 »
Pa ča, i cukar je u prahu i more stat let i let i opet se od njega stori friški kolač  :pusiti

A ovo s mljevenjem starih torti su izgleda doslovno shvatili "prah si bio i u prah ćeš se pretvoriti"  :pop

Offline jazbac

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 1.113
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #571 u: 25.08.2014., 09:43:02 »
hote lepo v'rit..
drugo san mislel pitat! :97

pred čuda let, kad se gre od rukavca prama stanićen, kakoveh 500 metri od raskršća zgorun, 30ak metar od cest na desnen kraje, bila je jena ogromna ploča na nosačeh, neš kodabi koš za košarku, samo ploča 3x3 metri i bez koša...neki podsvjesni glasi mi govore da je to bilo za odbijanje radiovalova a po drugeh glaseh da su po ten štimali torpedoti v'reke....danas tega više ni, nisan doduše šal  gledat ako je ostalo va šume kakov trag, al z cesti se nevidi...

jazbac ti si onako svetski čovek mogal biš ča znat


a, ja i jena slika ku san našal kopajuć za slikun tega bog kraj cesti


Ja Fusher moj to ti ovako stvari stoje:
TV odašiljač na Učke je va to vreme bil samo za RTZ (današnji HTV) i pokrival je celi of kraj. Jedino Rukafčani nisu imeli signal aš su zaklonjeni od Učki. Da ne bi bili s kartami odzada je stavjen taj repetitor kako bi Rukafčani mogli gledat TV Zagreb aš se je videla samo Ljubljana. Potla je stavljen repetitor (čini mi se) ne Krk zgora Krasa i od onput se anteni Rukavce obrnjaju proti Krku. Još je dosta let stal taj repetitor van funkcije tamo dokla ga konačno nisu maknuli.

madcox

  • Gost
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #572 u: 25.08.2014., 10:13:17 »
Za Beto se zna da se kolači rade iz praška već godinama

A kad ste zadnji put čuli da je sanitarna zatvorila neku slastičarnicu? Naravno da niste jer kada se radi iz praha nema ni trovanja (barem ne akutnog, odnosno kratkoročnog)  :greensmile

Pa naravno, uvijek je problem kad se kreme rade od jaja....znam kako sanitarna funkcionira, imam položen i higijenski minimum.  :pusiti

madcox

  • Gost
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #573 u: 25.08.2014., 10:16:12 »
dobro, to stoji.  :skartoc

a i pred jeno leto-dve su nabavili i makinu ka stari kolači osuši i stori va prah ki se meša opet z pastami za storit-------> frišku tortu :greensmile

Ne čudim se, masa tih ugostitelja reciklira hranu, napr. danas paštašuta, sutra lazanje, ili danas neki narezak, sutra hladna salata ili slana torta.....tako da mi nije neki šok ako ovi premjese tortu i naprave friško.

Offline jazbac

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 1.113
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #574 u: 29.08.2014., 16:35:46 »



tako nekako to danas zgleda....samo mi i daje ni jasan ta zid od kamika.. :297


a ovo ću naknadno,to mi je 50 metar od kući ...

Dakle, definitivno ovo ni pul Pičić nego je to Miklavija  :bravo5 Moran slikat pa će bit sen ćaro. Govorin od ovega mosta na prvoj slike!!!
« Zadnja izmjena: 29.08.2014., 16:37:20 od jazbac »

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #575 u: 29.08.2014., 22:29:08 »
vidin ja da se kamene ne slaže a nanke pozadina

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.245
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #576 u: 04.09.2014., 07:39:27 »
Nastavak priče o Betu - tužni kraj slatke priče? Današnji Novi list.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Regija/Opatija/Beto-gorki-kraj-slatke-price-S-Plodinama-sve-krenulo-nizbrdo
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.245
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #577 u: 06.09.2014., 22:34:44 »
 :greensmile   I u socijalizmu je bilo izbora ... evo jedan izbor 1957. iz Općine Matulji koja je onda uključivala i današnju općinu Klana sa Studenom ... prošlo je 57 let, možda ima još živih sa liste 


Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #578 u: 07.09.2014., 07:29:29 »
Što se Studene tiče na listi su :
Šepčić Tomo, umro prije par godina. Osebujna osoba. Inače Gromičan oženjen za Studenku, Mariju Krajevu. Otac Josipa (Jožića) ex načelnika općine Omišalj i Nede udate u Omišalj. Ne znam joj sadašnje prezime. Držala je s mužem restoran na "krugu" u Omišlju.
Josip (Jože) Piković - Čičkin, također pokojni unazad par godina. Dugogodišnji oštar u Studeni. Njegova sestra Marica, koja živi na Banderovu, je jedna od mojih pričalica .
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline jazbac

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 1.113
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #579 u: 07.09.2014., 17:42:25 »
Teško je prepoznat baš svih jer su imena  i prezimena vrlo često ista. Što se Matulja tiče na lsti su od ljudi koje sam vrlo dobro poznavao dr. Ante Klarić, Lino Šepić (preminuo prošle godine) i Ivo Jurdana jedi još živ sa ove liste. Zanimljivo je da su Lino i Ivo u to vrijeme bili vrlo mladi, oko 25 godina. Na listi za Rukavac je od meni poznatih Ivan Laginja koji je preselio u Matulji i do kraja svog života (negdje krajem 90-tih) bio je na svim mogućim i nemogućim funkcijama, čak je rukovodio i firmama iako je bio bez škole. Na listi za Mihotići je moj rođeni barba Davor Stanić koji je u to vrijeme imao 28 godina. I on je preminuo pred 3 godine, a da li je tom prilikom izabran nemam pojma.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.547
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #580 u: 07.09.2014., 19:19:24 »
Što se Studene tiče na listi su :

Pretpostavljam da je čista koincidencija da prepoznaješ samo vlasnike oštarija?  :greensmile

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #581 u: 07.09.2014., 21:36:19 »
Jasno, znam ja i knjižničare, samo se nisu kandidirali. :m055
Ali Jože je jedini držao oštariju u Studeni, a skoro od 1950.- 2000.
Sedamdesetih je i Mate Mrvčić -Šestanov držao u svojoj kući, ali kratko je trajalo.
Ova oštarija, koju je Jože držao, je bila u Domu. I danas je tamo oštarija-caffe neznamime.
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #582 u: 07.09.2014., 23:17:24 »
iman insajderske informacije da je neki posadil kunpir i frmentu na kružni tok.

Offline jazbac

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 1.113
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #583 u: 09.09.2014., 17:22:41 »
A ja iman informaciju da je po neznan čigoven naloge kružni tok odzdola betoniran i ni storena drenaža. To je razlog zač daš nosi zemju na cestu. Ne razumen se va građevinu, ali čini mi se da je to totalno diletantska greška  :skartoc A ovo s kompiron je jako dobra vijest  :dvoje

Offline fusher

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Stu 2012
  • Postova: 2.123
Odg: MATULJI, KASTAV I OKOLICA
« Odgovori #584 u: 09.09.2014., 21:35:54 »
ni betoniran nego je stavjen na cestu tj, asfalt. teško je bilo popiketat asfalt nanke ća znimat, samo popiketat. a i opet se oni kamiki po kraje znimju....