Povezani Događaji

  • Denis & Denis u originalnoj postavi: 07.12.2012

Autor Tema: Denis & Denis u originalnoj postavi  (Posjeta: 493 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Denis & Denis u originalnoj postavi
« u: 19.10.2012., 21:47:19 »
Denis & Denis u originalnoj postavi




Jedan od najznačajnijih i najutjecajnijih pop bendova ovih prostora, riječki Denis&Denis, 7. prosinca kreću iz Tvornice kulture s obilježavanjem tri desetljeća prvog nastupa u prosincu daleke 1982. godine

Nastup u zagrebačkoj Tvornici kulture bit će prvi live nastup orginalne postave benda nakon više od 25 godina, a sudeći po ogromnom interesu medija i fanova već sad se priča o jednom o najvažnijih koncerata ove zime u Zagrebu.

Nakon četvrt stoljeća prvi puta će zajedno nastupati duo Davor Tolja i Marina Perazić, pojačani Edijem Kraljićem iz tadašnje faze djelovanja, te novom pjevačicom Ruby Kolić koja uz Davora Tolju čini duo Denis&Denis unazad nekoliko godina. Posebna zanimljivost je i da će Denis&Denis sve nastupe na ovoj turneji odrađivati uz puni live bend, koji će između ostalih uključivati veliki broj najznačajnijih riječkih glazbenika (Alen Tibljaš na bubnju, Vedran Križan na klavijaturama, Ivan Pešut na bassu).
Velikim hitovima poput 'Program tvog kompjutora', 'Soba 23', 'Ja sam lažljiva', 'Čuvaj se' i 'Voli me još ovu noć' objavljenim na tri albuma Denis&Denis obilježili su 80-te godine prošlog stoljeća te tada predstavljali vjerojatno najsvježiji glazbeni proizvod na ovim prostorima. Synth pop, koji su prvi uveli u mainstream na domaćoj glazbenoj sceni, u kombinaciji s Marininim izazovnim vokalom i originalnim imageom ostali su inspiracija mnogim bendovima nakon njih.

Na povratničkoj turneji skupinu Denis&Denis zastupa Los Angeles agencija. Poslije Tvornice slijedi nastup na dočeku Nove godine na riječkom Korzu, a nakon njega turneja po svim državama regije koja bi trebala potrajati maksimalno do kraja idućeg ljeta.

Denis&Denis se u orginalnoj postavi ne vraćaju na duži period, već samo na tour povodom obilježavanja 30 godina benda, stoga će za nastupe biti dostupni samo u periodu između prosinca ove i kraja ljeta iduće godine, nakon čega originalna postava više neće nastupati zajedno.


Ulaznice za zagrebački koncert u prodaji se nalaze od četvrtka, 11. listopada, na svim prodajnim mjestima Eventima kao i na www.eventim.hr. Cijena ulaznica je 60 kuna u pretprodaji te, ukoliko ih ostane, 80 kuna na sam dan koncerta.

 Zagreb
Tvornica kulture
Šubićeva 2 / Ljudevita Posavskog 1, Tel : (01) 7778 673   

Datum: petak, 7. prosinca
Cijena ulaznice: 60 kn pretprodaja, 80 kn na dan koncerta
Pretprodaja: prodajna mjesta Eventima (www.eventim.hr)
Don't drive faster than your guardian angel can fly!