Autor Tema: Monte Lesco (Veli vrh) - talijanska utvrda  (Posjeta: 23559 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.498
Odg: Monte Lesco (Veli vrh) - talijanska utvrda
« Odgovori #75 u: 08.11.2018., 14:08:30 »
Fora, pitam se je li to rade "kolekcionari" da mogu sve pretražiti ili neki "turisti" da imaju mjesto za "party"  :hmm

Offline juka

  • Newbie
  • *
  • Datum registracije: Lis 2018
  • Postova: 21
Odg: Monte Lesco (Veli vrh) - talijanska utvrda
« Odgovori #76 u: 08.11.2018., 14:46:18 »
U 12. mjesecu se planira održati trail trka koja bi možda uključivala i koju utvrdu pa je ekipa možda već počela s pripremama.

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.510
Odg: Monte Lesco (Veli vrh) - talijanska utvrda
« Odgovori #77 u: 08.11.2018., 17:27:46 »
Koliko vidim, ovdje besposlen pop jariće krsti. :pop :ruka

U 12. mjesecu se planira održati trail trka koja bi možda uključivala i koju utvrdu pa je ekipa možda već počela s pripremama.

Preciznije: 16.12.

Nije trail, nego treking utrka. ;)

Čisto sumnjam da bi se organizator utrke hvatao ćorava posla i prebacivao po bunkeru iz šupljeg u prazno. Ako neka KT i bude u bunkeru, postaviš je unutra i vozdra. Nema ni najmanje potrebe preslagivat cigle.


Offline ja moren

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2015
  • Postova: 1.514
Odg: Monte Lesco (Veli vrh) - talijanska utvrda
« Odgovori #78 u: 09.11.2018., 07:36:32 »
Ful jednostavno-neki prebire stare opuki ke su cele i iznosi vanka aš se išću za delat kamini i uređivat konobe i dvorišta

cj-2 do 4 kn/kom-ča starije -to skuplje
ki more-more...

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.498
Odg: Monte Lesco (Veli vrh) - talijanska utvrda
« Odgovori #79 u: 09.11.2018., 08:46:45 »
Ful jednostavno-neki prebire stare opuki ke su cele i iznosi vanka aš se išću za delat kamini i uređivat konobe i dvorišta

Moguće, samo u tom slučaju mislim da bi ih jednostavno nosili van a ne slagali da "im glume pod"


Offline Daluka

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Lis 2015
  • Postova: 1.384
Odg: Monte Lesco (Veli vrh) - talijanska utvrda
« Odgovori #80 u: 09.11.2018., 10:08:58 »
Ful jednostavno-neki prebire stare opuki ke su cele i iznosi vanka aš se išću za delat kamini i uređivat konobe i dvorišta

cj-2 do 4 kn/kom-ča starije -to skuplje

To je i meni bila prva pomisao, samo bih ja to nazvao krađom, ima elemenata za djelovanje policije, kad jednom krene nema kraja dok se sve ne uništi.

Udruga 051, 
"Članak 7.
Djelatnosti udruge su:
− proučavanje i istraživanje starih predmeta i lokacija te upoznavanje šire javnosti o tome,"
dali misli što poduzeti po tom pitanju?

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.196
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Monte Lesco (Veli vrh) - talijanska utvrda
« Odgovori #81 u: 09.11.2018., 11:36:05 »
Nisam sam na čistu s ovim ... ima miljun primjera, od nastanjivanja onog beskućnika u tobruk na Pećinama, do razvaljivanja vrata po skloništima, raznoraznih preuređenja .... Da li bi itko išta poduzeo po tom pitanju kad ni vlasništvo nije definirano ...
Može se pokušati preko mjesnog odbora Brašćine, tamo su ljudi koji su po tom pitanju osjetljivi! Javim im ...  :wavey :wavey


EDIT: Obavijest poslana na mjesni odbor i lokalnu samoupravu, proslijeđene slike s našeg foruma.
« Zadnja izmjena: 09.11.2018., 13:09:25 od zokxy »
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.498
Odg: Monte Lesco (Veli vrh) - talijanska utvrda
« Odgovori #82 u: 09.11.2018., 15:04:25 »
To je i meni bila prva pomisao, samo bih ja to nazvao krađom, ima elemenata za djelovanje policije, kad jednom krene nema kraja dok se sve ne uništi.

Pričamo li to o lokaciji koja je 1945 minirana sa ciljem uništenja iste?  :coolwink

Offline Daluka

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Lis 2015
  • Postova: 1.384
Odg: Monte Lesco (Veli vrh) - talijanska utvrda
« Odgovori #83 u: 09.11.2018., 15:30:06 »
Nisam sam na čistu s ovim ... ima miljun primjera, od nastanjivanja onog beskućnika u tobruk na Pećinama, do razvaljivanja vrata po skloništima, raznoraznih preuređenja .... Da li bi itko išta poduzeo po tom pitanju kad ni vlasništvo nije definirano ...
Može se pokušati preko mjesnog odbora Brašćine, tamo su ljudi koji su po tom pitanju osjetljivi! Javim im ...  :wavey :wavey


ODLUKA O DONOŠENJU PROSTORNOG PLANA UREĐENJA GRADA RIJEKE
("Službene novine Primorsko-goranske županije" broj 31/03, 26/05 i 14/13)
 -neslužbeni pročišćeni tekst -

Članak 187.
Ovim se Planom, osim registrirane memorijalne baštine, određuje i zaštita područja Katarina-Veli vrh te Memorijalnog mosta hrvatskih branitelja iz domovinskog rata, sukladno kartografskom prikazu broj 3.1
Članak 188.
Unutar područja Katarina-Veli vrh određuju se slijedeće mjere zaštite: očuvanje prirodnog izgleda područja, šumskog pokrova, biljnih zajednica odnosno cjeline ekosustava, građevina i površina koje nisu registrirane kao kulturno dobro ali imaju povijesno, kulturno, memorijalno i ambijentalno značenje za područje obuhvata Plana.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.196
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Monte Lesco (Veli vrh) - talijanska utvrda
« Odgovori #84 u: 09.11.2018., 16:07:43 »
Komunalno redarstvo se progllasilo nenadležnim, pa je dopis proslijedilo MUPu. Sad je gore otišla patrola
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.196
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Monte Lesco (Veli vrh) - talijanska utvrda
« Odgovori #85 u: 09.11.2018., 16:45:30 »
A ova utrka 16.12. ima puno bolje uvjete u Katarini B. Em je kružna pa se neće sudarat tamo amo, em je poprilično očišćena.
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline juka

  • Newbie
  • *
  • Datum registracije: Lis 2018
  • Postova: 21
Odg: Monte Lesco (Veli vrh) - talijanska utvrda
« Odgovori #86 u: 09.11.2018., 18:15:02 »
Kada organizator utrke odredi rutu pokazat ću mu što bi mu od utvrda bilo zanimljivo.A što se tiče prohodnosti tunela nema brige trče oni i po gorim podlogama.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.196
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Monte Lesco (Veli vrh) - talijanska utvrda
« Odgovori #87 u: 09.11.2018., 19:03:47 »
Nije da se ja brinem po čemu će trčati ali kod ove uvrde ulaz je i izlaz pa bi se sudarali u uskim hodnicima tamo-amo, a u Katarini B ako idu lijevo onda imaju još drugi izlaz pa nema križanja. A ima i dužine. Ili Katarina a sa uvlačenjem i izvlačenjem kroz toparnice na dva kraja utvrde. Još atraktivnije  :greensmile
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline juka

  • Newbie
  • *
  • Datum registracije: Lis 2018
  • Postova: 21
Odg: Monte Lesco (Veli vrh) - talijanska utvrda
« Odgovori #88 u: 09.11.2018., 19:54:28 »
Dalo bi se iskombinirat jako zanimljivih ruta.Ako hoće mogu trčat više pod zemljom nego po danjem svjetlu.A za toparnicu ćemo morat povest nekog malo jačeg za testiranje provlačenja  da budu sigurni da se svi mogu provuć.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.498
Odg: Monte Lesco (Veli vrh) - talijanska utvrda
« Odgovori #89 u: 10.11.2018., 10:15:21 »
Malo ste me podsjetili na vijest o "savjesnoj građanki" koja je strane radnike kod Rimca u Samoboru prijavila kao ilegalne migrante :))

Kao prvo, onome tko bi odnio sve te razbijene, porušene i razbacane cigle trebalo bi dati prijavu za nagradu MO Drenove.

A kao drugo nakon posjete lokaciji, iako nisam mjerio šutu ni prije ni sada, procjenjujem da je došlo do promjene topografije no da je volumen ostao isti.

Koliko vidim napravili su dvije veće gomile materijala, od kojih je druga toliko visoka da bez problem mogu s nje dohvatiti plafon, što mi je prije bilo nemoguće.