Autor Tema: Izlet u Monte Croce Carnico  (Posjeta: 4193 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.213
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Izlet u Monte Croce Carnico
« Odgovori #15 u: 16.07.2012., 06:42:50 »
Pa da, svi smo tamo bili turisti, a bogami tamo ima sto vidjeti cak i ako vas utvrde ne zanimaju ...

Krajolik je prekrasan, ima i staza gdje se dio puta uspinje uz sajle (ovo moram pogledati na slikama kako tocno pise), zatim samo gledanje na strme stijene gdje se penju deseci ljudi odusevljava, gomila ljudi koji zastaju na prijevoju, fini auti i motori, pogled dolje u dolinu, fantasticna dolina alpske rijeke siroka nekoliko stotina metara sa toliko sljunka donesenog s planina da bi se nas Grobnik mogao sakriti - i taj sljunak ne diraju, koliko se da vidjeti, zatim tragovi ledenjaka ... Sve nesto na sto covjek ovdje uz more nije navikao

I da, u bunker se pusta samo jedan dan godisnje, ove godine iznimno dva, treci put je da to rade uopce, oni su entuzijasti koji sve rade svojom lovom, putuju iz raznih mjesta do tamo, uredjuju, pituraju, ciste redovno, iz svog gusta

I ja sam komentirao da ni oni ko ni mi bas to ne znaju ili ne zele bolje valorizirati, na prijevoju je samo uz jedne stepenice bio jedan plakat s najavom o tome, pa je bas cudno ... I jos ne naplacuju ulaz.

A sad na delo. Ne bas gospodsko. :P
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.515
Odg: Izlet u Monte Croce Carnico
« Odgovori #16 u: 19.07.2012., 22:44:26 »
Ako sam dobro skužila, ovi imaju samo dane otvorenih vrata, ne? Nema nekakve turističke valorizacije te lokacije?

To je udruga koja je dobila te bunkere pod ugovor s općinom i oni ih održavaju, navodno postoji realna mogućnost da im općina neće produžiti ugovor. Možda će ih  komercijalizirat, a možda su u šumi. Ova ekipa, dobrim djelom, uopće ne živi blizu. Ako sam dobro zapamtio naš vodič je iz Trsta, što je otprilike kao da netko iz Pule dolazi pokazivati Opere u Rijeci. Tako da "naš neorganizirani" (eufemizam) pristup  ipak ima prednosti  :lol1

Offline mikimiki

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 2.277
Odg: Izlet u Monte Croce Carnico
« Odgovori #17 u: 22.07.2012., 09:13:23 »
meni je baš bilo lijepo na tom izletu. naročito milka kravice i zelena trava, a i društvo mi je bilo super. ponovila bih odmah u istom sastavu jer sam se baš smijala i zabavila. :D :beer2 :cool2
...take care to get what you like or you'll be forced to like what you get

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.515
Odg: Izlet u Monte Croce Carnico
« Odgovori #18 u: 09.12.2013., 18:49:07 »
Lappino je uočio ovaj detalj  :palacgore , a sada vidim da došao na wiki stranicu o Vallo Alpino.

Na stranici http://it.wikipedia.org/wiki/Vallo_Alpino#Vicende_del_Vallo_Alpino_Occidentale pod dijelom o ventilaciji borbenih položaja - Ventilazione delle camere di combattimento, nalazi se fotografija kako je to izgledalo nakon modernizacije - ako dobro  čitam, proizvođač je Končar  :greensmile