Autor Tema: Odlagalista otpada regije  (Posjeta: 129382 vremena)

0 Članova i 21 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #165 u: 21.07.2014., 21:45:48 »
Je, taj je. Ali imaju zabranu paljenja.  :pet
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #166 u: 21.07.2014., 23:31:31 »
Je, taj je. Ali imaju zabranu paljenja.  :pet

Fotografija je iz 2011-te ...

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #167 u: 06.08.2014., 21:53:43 »
Deponij ispod Vulkana zatvoren je krupnim kamenjem, kako nas je već Lleon izvijestio ... a ovako izgleda kad se kamenje prođe ... ništa posebno nisu počistili, iako je nešto odvezeno krupnog otpada ostatak su samo zagrnuli ta tlane ...   :facepalm

Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Online LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #168 u: 06.10.2014., 00:22:28 »
Marišćina


Ovo je valjda nova kazeta. Nekako mi se čini da će se to brzo napunit. :297 :pojmanemam







Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #169 u: 06.10.2014., 13:05:13 »
Marišćina

Ovo je valjda nova kazeta. Nekako mi se čini da će se to brzo napunit. :297 :pojmanemam

Neće je brzo napuniti iz dva razloga.
Kao prvo  jer to je  treća, druga je spremna ili skoro spremna, a još je nisu ni počeli puniti.
Kao drugo imaju dozvolu/plan/takvu "konstrukciju" da svaku kazetu mogu dignuti do visine IIRC deveterokatnice. Naravno prema vrhu stane sve manje smeća, ali svejedno dosta, tako da još uvijek pune tek prvu. Nije im ostalo još puno mjesta, ili su na zadnjoj ili na predzadnjoj razini "piramide", no dok napune drugu proći će još par godina, a onako odokativno ova ovdje je možda velika koliko prva i drugo zajedno  :eek
A valjda će do tada krenuti neko pametnije "zbrinjavanje" otpada ...  :pojmanemam
« Zadnja izmjena: 06.10.2014., 13:46:14 od elvis »

Offline mikimiki

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 2.278
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #170 u: 06.10.2014., 13:16:49 »
vezano uz tvoju zadnju rečenicu Elvis, mogu reći samo "u nadi je spas"


ja još uvijek ne znam zašto vani rade spalionice, čak i u gradovima navodno, a tu kod nas ne kužim zašto ne mogu?
...take care to get what you like or you'll be forced to like what you get

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #171 u: 06.10.2014., 14:19:49 »
meni ovaj način zbrinjavanja otpada izgleda kao guranje problema pod tepih, isto kao i onaj nesretni Jakuševac kojeg zamaskiraju da prema obilaznici izgleda kao travnati humak  :facepalm

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #172 u: 06.10.2014., 15:06:12 »
meni ovaj način zbrinjavanja otpada izgleda kao guranje problema pod tepih, isto kao i onaj nesretni Jakuševac kojeg zamaskiraju da prema obilaznici izgleda kao travnati humak  :facepalm

Misliš kao Viševac kod Viškova



Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #173 u: 06.10.2014., 16:27:01 »
e da, upravo tako  :facepalm

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #174 u: 06.10.2014., 22:39:23 »
Nemam pojma koliko je plin iz smetlišta opasan, tj koliko se brzo skuplja i raspada , ali Viševac bi mogao biti predivan sportski park - kružna trkačko/biciklistička staza okolo a u sredini park sa spravama i predivnim pogledom na Kvarner ...  :palacgore

U svakom slučaju bolje nego ovako (2008) :


Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #175 u: 07.10.2014., 08:07:55 »
Ja sam u Sloveniji bio na jednom izletu u cvjetni park koji je nastao na nekadašnjem deponiju. To je bilo unazad 8-9 godina za jedan 1. svibanj. A mjesto? Ajde pogađajte. Možda se i sjetim. :skartoc
P.S.
evo, sjetio sam se. Ha, malo mi je trebalo  :facepalm. Mozirski gaj se zove taj arboretum. http://www.mozirskigaj.com/index.aspx
Evo, opet, kako se da to lijepo izvesti. Makar i nema biciklističke staze. :)
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline Rijeka

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 3.351
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #176 u: 07.10.2014., 09:29:08 »
Finally  :citam2

Prema Klani mjesec dana obilaznim putem

RIJEKA » Dionica županijske ceste Ž5017, odnosno Petrolejske ceste kod skretanja za Studenu bit će zatvorena za sav promet punih mjesec dana, od 7. listopada do 7. studenog, zbog izgradnje raskrižja s državnom cestom D427 koja će voditi do Marišćine, najavio je izvođač radova Hidroelektra niskogradnja.
    Sama cesta do Marišćine bit će izgrađena do konca prosinca, a na raskrižju sa Županijskom cestom Ž5017 izvodit će se radovi izgradnje raskrižja te radovi u zaštitnom pojasu ceste, zbog čega će promet, prema riječima ravntelja županijske uprave za ceste Georga Žeželića, biti preusmjeren na obilazne pravce.
    – Promet osobnim automobilima bit će omogućen preko Matulja, Ružića i dalje prema Klani, ili pak riječkom zaobilaznicom prema Rupi i onda prema Klani i drugim naseljima – kazao je Žeželić.
    Iz Autotroleja poručuju kako će, kad cesta bude zatvorena, linije broj 19 i 20 preusmjeriti na obilazne pravce prema Klani, o čemu će detaljno izvijestiti javnost.
    Izgradnja spojne ceste prema Marišćini osnovni je preduvjet za izdavanje uporabne dozvole za Centralnu zonu za gospodarenje otpadom, a same radove na njoj najvjerojatnije će, prema najavama prvog čovjeka Hrvatskih cesta, izvoditi GP Krk, ukoliko s Hidroelektrom do idućeg tjedna postigne dogovor oko jediničnih cijena radova. (M.Gl.)
Hranite se zdravim mislima i pazite da Vam imunitet ne opadne na serviranu glupost :)

Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #177 u: 07.10.2014., 11:03:57 »
Nemam pojma koliko je plin iz smetlišta opasan, tj koliko se brzo skuplja i raspada , ali Viševac bi mogao biti predivan sportski park - kružna trkačko/biciklistička staza okolo a u sredini park sa spravama i predivnim pogledom na Kvarner ...  :palacgore


fora ideja, tko zna koliko mora proći od zatrpavanja do mogućnosti upotrebe, još samo kad bi se i ona crna jama jednog dana pretvorila u bazenić sa ribicama  :pop

miliću, super je ovaj park u Sloveniji, vidim da je to divlji deponij nekad bio .. tako je i Bundek nekad dio divlji deponij i močvara pa su ga pretvorili u park sa jezerom ... drugim riječima, može se kad postoji volja i sredstva  :palacgore

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #178 u: 07.10.2014., 14:38:11 »
Finally  :citam2

Napokon? Meni se čini da je ovdje riječ samo o 300m pristupne ceste o čemu je pisalo u Novom Listu prije par dana, došli od D-427 do 300m ceste kao uvjet da se Centar otvori  :facepalm

fora ideja, tko zna koliko mora proći od zatrpavanja do mogućnosti upotrebe, još samo kad bi se i ona crna jama jednog dana pretvorila u bazenić sa ribicama  :pop

Ne znam ni ja ali ako sam dobro zapamtio brojku slijedećih desetak godina se mora kositi trava koja raste na "saniranom deponiju", ne radi lijepog izgleda travnjaka nego da se spriječi da počne rasti drveće koje bi svojim korijenjem probilo sloj zaštitne cerade.  Pretpostavljam da je to i termin u kom neće biti za javnu upotrebu.   :hmm

A za Crnu jamu , prije koji mjesec su napravili rampu za probna ispitivanja sastava, dubine i sl. U međuvremenu je razmontirana, pa pretpostavljam da su skupili podatke koji im trebaju.


Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #179 u: 10.10.2014., 14:22:21 »
Ovako je izgledao Viševac negdje početkom "sanacije"