Autor Tema: Odlagalista otpada regije  (Posjeta: 129362 vremena)

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #45 u: 02.09.2012., 19:20:03 »
U lijevu jamu ide tekući  :palacdole, u desnu kruti otpad  :palacdole, iako svaka jama ima svoje ime, za mene je to jedna lokacija   :(

Offline mikimiki

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 2.278
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #46 u: 04.09.2012., 02:56:59 »
Ja ću ostavit svoj osvrt na ovo........neznam koliko vas se sjeća pred 15ak godina, prije nego se odabrala lokacija Marišćina, postojala je jedna udruga zelenih koja se zvala "Mažuran" i tu se šačica ljudi pokušavala izborit da se ne napravi treće smetlište na području Viškova, ljepili su se plakati, organizirali su se skupovi na Marišćini (na livadici), dolazio je pjevat gratis "Let 3" i Šajeta, ali stanovnici okolice (posebice Marčelja) su odmahivali rukom kad im se ukazivalo na probleme, kao - to se njih ne tiče..............i nažalost,ta šačica ljudi nije ništa mogla napravit jer je netko visoko pozicioniran (neću imenovat) stavio lovu u džep i Marišćina se odabrala (a bile su u igri još dve lokacije) i ne samo to, nego se najavljivalo i da će se uvozit smeće i iz drugih županija, pa sad evo šta smo dobili...... :palacdole


ja se sjećam svega toga, službeno, a ne družbeno. jer sam radila u firmi velikom zagađivaču, koja kolikogod je bila štetna, pokušavala je biti OK bar što se ekologije tiče. mi smo pokušavali dofurat asfaltnu bazu na marinšćinu, a ne odlagalište otpada.  :skartoc

rijekacesta pa andenzit je bio u igri, aZA SOVJAK (ili crnu jamu) I ZA DEPONIRANJE TEKUĆEG OTPADA SMO  PLAĆALI MASU PARA ZA PELJANJE TEKUĆEG OTPADA  :skartoc :skartoc :skartoc :skartoc :skartoc
...take care to get what you like or you'll be forced to like what you get

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #47 u: 06.09.2012., 18:48:51 »
Kasete na Marišćini prošle tehnički pregled, kreće operacija zbrinjavanja 30.000 bala smeća



http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/Kasete-na-Mariscini-prosle-tehnicki-pregled-krece-operacija-zbrinjavanja-30.000-bala-smeca
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #48 u: 08.09.2012., 16:32:18 »
Kasete na Marišćini prošle tehnički pregled, kreće operacija zbrinjavanja 30.000 bala smeća

U članku ne piše kako, pretpostavljam da će derati bale i sipati smeće u "bazen"? Kada se spomene kazeta ja prvo pomislim na audio ili video, a onda na kasetu za odjeću, a ono na Marišćini meni liči na bazen.

Ili će čitave bale prebaciti sa platoa u bazen/kazetu?

Offline mikimiki

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 2.278
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #49 u: 09.09.2012., 05:34:41 »
i mene zanima isto kako će tehnički izvesti te radnje oko otpada.

malo mi bez veze izgleda sada derati bale pa sipati smeće. možda ipak budu složili sve skupa.
no vrijeme će pokazati, i to uskoro.

...take care to get what you like or you'll be forced to like what you get

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #50 u: 24.09.2012., 14:41:24 »
Žao mi je da nisam znao za ovu eskurziju, po slikama u članku vidim da su bili na jedinoj strani Crne jame na kojoj još nisam bio (najbliža deponiju).

VIŠKOVO » Članovi facebook grupe Riječka enciklopedija – Fluminensia »trefili« su se jučer na Marinićima s Marinkom Pilepićem koji je bio njihov vodič po tri viškovska deponija na obilasku nazvanom »Putevi REFolucije vode u Viškovo«. Kao starosjedilac koji živi u blizini crne jame Sovjak i smetlišta  ...


Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #51 u: 30.09.2012., 20:22:05 »
Počelo je "spremanje" otpada u kazete ... za sada bi rekao da je počelo bacanje otpada u rupu ili ajde bazen, baš me interesira na što će ličiti te "kazete"  :help2  ... i koliko će trebati vremena da se napune "kazete"  :palacdole









« Zadnja izmjena: 30.09.2012., 21:13:07 od elvis »

Offline Rijeka

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 3.351
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #52 u: 30.09.2012., 20:46:54 »
Cijela situacija je za rubriku "Vjerovali ili ne"
Evo mali podsjetnik kako je to izgledalo 27.3. ovog ljeta gospodnjeg.



Prva slika slikana je 24.3., sljedeća tri dana već je sve bilo  :skartoc
Hranite se zdravim mislima i pazite da Vam imunitet ne opadne na serviranu glupost :)

Offline Rijeka

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 3.351
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #53 u: 07.01.2013., 21:01:05 »
Marišćina danas; uz smrad koji se širi, vidimo širi se i baza.


Hranite se zdravim mislima i pazite da Vam imunitet ne opadne na serviranu glupost :)

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #54 u: 07.01.2013., 21:41:16 »
Marišćina danas; uz smrad koji se širi, vidimo širi se i baza.

Zapravo se smrad prestao širiti  :happydancing, pred neki dan, tjedan sam bio fotografirati Marišćinu i smrad uz ogradu i nije bio nešto, otprilike kao uz Viševac. Dok je smrad u Marčeljima po ljeti, dok se još otpad balirao bio nepodnošljiv.  :palacdole :skartoc

BTW kolika je Marišćina, tj koliki je dio predviđen za "rad s otpadom" - ovaj dio koji se koristi mi se čini premalen, mislim da će ga potrošiti za max godinu dana.  :help2

Offline Alen_Rijeka

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 243
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #55 u: 07.01.2013., 22:20:45 »
Vjeruj mi da smrdi. Živim u Marčeljima. Smrde kamioni od čistoće koji prolaze svaku minutu ( al doslovno) smrdi i marišćina kad god je jači vjetar, a u zadnje vrijeme iz kamiona  od čistoće ( cisterne) curi nekakva smedja tekućina koja ima takav smrad da vam se počne rigat.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #56 u: 07.01.2013., 22:46:08 »
Par puta sam ima nesreću da sam bio u koloni iza kamiona koji je prevozio bale s Viševca na Marišćinu i to je takav smrad da se uz vjetar koji  nastaje pri brzini od ~50kmh osjeti žestoko  :palacdole :eek , čak i kada bi prošao u suprotnom smjeru.

No na samoj Marišćini nije ništa posebno. Naravno da smrdi ali je to ništa prema smradu iza kamiona sa balama.

Bit će zanimljivo vidjeti kakav će imati utjecaj na divlje životinje, na par mjesta sam pronašo prokope ispod ograde, vjerojatno će privući svu živinu iz bliže i dalje okoline, a uz ovu toplinu možda ni medvjedi ne spavaju pa možda i oni navrate  :eek

Offline Alen_Rijeka

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 243
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #57 u: 08.01.2013., 08:14:22 »
Što se životinja tiće mislim da bježe. Prije su srne navraćale svaki dan, a sada ih od 10 mjeseca nismo vidjeli. Jedino koje životinje vidimo su galebovi kojima se svidja Marišćina. Ja se bojim ljeta   :-[ bojim se tog smrada koji će opet doć

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #58 u: 08.01.2013., 10:14:28 »
Što se životinja tiće mislim da bježe. Prije su srne navraćale svaki dan, a sada ih od 10 mjeseca nismo vidjeli.

To je potencijalno dobra vijest, za srne manje više - ako nemaš vrta onda su baš fora inače baš i ne. Ali ako potjera divlje svinje i ostalu potencijalno opasnu živinu - barem neko dobro.

Jedino koje životinje vidimo su galebovi kojima se svidja Marišćina. Ja se bojim ljeta   :-[ bojim se tog smrada koji će opet doć

Koliko sam osjetio, dok nije počelo baliranje smrad smeća se nije širio dalje od par stotina metara od deponija. Baliranje je diglo intezitet "čujnosti" na n-tu potenciju. Kako na Marišćini, za sada, zatrpavaju smeće, ni smrad ne bi trebao biti problem.  :help2

Offline Rijeka

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 3.351
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #59 u: 08.01.2013., 20:33:31 »
Jedino koje životinje vidimo su galebovi kojima se svidja Marišćina.

E daa...  :facepalm

Hranite se zdravim mislima i pazite da Vam imunitet ne opadne na serviranu glupost :)