Autor Tema: Odlagalista otpada regije  (Posjeta: 129387 vremena)

0 Članova i 24 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline mikimiki

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 2.278
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #30 u: 25.08.2012., 00:26:39 »
Potpisujem sva tri  vaša posta .
Zna se šta napraviti ali kako doći do toga ?
Zeleni su još zeleni i vrag zna u čiju frulicu pušu, kritična masa stanovništva se nije stvorila.
Većina misli pa to je problem tamo nekih brđana kojih ima 500tinjak, glavno da je nama ok...
Redovito plaćamo tridesetak kuna mjesečno za odvoženje smeća i moj problem je riješen.
Ali nije baš tako.
Smrdi, smrdi do neba smrdi.


budale svi skupa. najprije je trebalo izgradit kakvu spalionicu ili iskopat ogromnu bužu, pa stavit te bale i pokrit sve sa debelim slojem zemlje.

opće ne pratim nikakve vijesti a sva sreća daleko sam od te marinšćine i viševca. jadni ljudi.
...take care to get what you like or you'll be forced to like what you get

Offline mikimiki

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 2.278
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #31 u: 25.08.2012., 00:30:09 »
Dragi moji Kastavci jedino tako ćete rešit problem. Kad ne gre milom neka gre silom.
I zmislite se ča piše na onoj šterne va Kastve - Lokvine "si smo ga ". Znači složno naprvo. Bez obzira na šikaniranja seh sorat aš znajte - bit će ih.  Pamet va glavi i ne delat monade ke će obrnut kontra vas grajani Reki  a i šire. Znan da se gorgoroth šali , ali brzo bi bile ovakove reakcije v Reke kad bi počelo smrdet. Ili nedajboh kot ča Riječanka govori da strest smeti na Jelačić platz.
Ovo van ne govorin va duhu onega " hote vi ja ću doć...", aš nažalost ne moren svami na barikadi.
Zdravstveno san vrite.
Istina o temu mora doć na videlo. Nesposobni moraju se maknut i dat mesto onen ki znaju.  :yes

eee milić, ja prateć statistiku i znajuć povelik broj kastavaca i ljudi te regije, odgovorno tvrdim da su istrijani male bebe prema njima. tvrdoglavijih ljudi nis vidjela. ima izuzetaka, ali povelik broj njih je tako tvrdoglavo da će ić i na svoju štetu, samo da izguraju svoju pravdu. ali neka...ipak imaju svoje ja. :citam2
...take care to get what you like or you'll be forced to like what you get

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #32 u: 29.08.2012., 10:08:37 »
Ima i života na Viševcu, skoro pa idila:



No treba se samo odmaknuti par koraka da se situacija stavi u perspektivu:



Pogled na Grobničke Alpe preko ... brda 



Ah, "prekrasne vedute" Kvarnera kakav je nekada bio :





Proljetno čišćenje



Pogled na Kastav preko "vesele" šume:



Deponij je ipak čist:



Maškare?



Sunce iza "prozorčića" ?





S ove strane je čisto





Manje više



Ne vidi se najbolje, ali čopor pasa s ove slike smatra Viševac svojim domom i svojom teritorijom, što može dovesti do potencijalno "neugodnih" susreta. Osim toga, kamo će kada se deponij zatvori?


Offline mikimiki

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 2.278
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #33 u: 30.08.2012., 03:38:22 »
nadajmo se, u azil. koji je ilegalan, ali možda se moćnici ipak smiluju pa ga legaliziraju. :connie
...take care to get what you like or you'll be forced to like what you get

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #34 u: 31.08.2012., 10:20:11 »
Još par fotografija Crne jame :




"vodostaj":



Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #35 u: 31.08.2012., 11:12:14 »
vidim vodostaj pada, sigurno se lipo slijeva u neku podzemnu rječicu pa u more  :facepalm

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #36 u: 31.08.2012., 11:42:38 »
Nisam bio ovdje prije 2010-te pa ne znam kada se počelo spuštati, navodno je nivo opao nakon potresa (mislim) 2009 .
Ovako odokativno, čini mi se da nivo nije opao u zadnjih dvije godine, barem ne "bitno". Evo fotografije iz 2010:


Offline Asterix

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.871
  • pćelica :D
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #37 u: 31.08.2012., 12:46:20 »
to jezero ima čak i molić ... prekrasno  :connie

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #38 u: 31.08.2012., 12:59:52 »
vidi se koliko se smanjilo,negdje je oteklo  :hmm

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #39 u: 31.08.2012., 20:39:51 »
Odlagalište senjske okolice i Senja - iznad Jurjeva, pred tri dana izgledalo je ovako:





Ispod ove padine prolazi bujica, 500 m dalje (niti) je krasan auto-kamp, u pozadini se vidi Velebit (Zavižan)

što reći?
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

madcox

  • Gost
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #40 u: 02.09.2012., 10:45:32 »
Ja ću ostavit svoj osvrt na ovo........neznam koliko vas se sjeća pred 15ak godina, prije nego se odabrala lokacija Marišćina, postojala je jedna udruga zelenih koja se zvala "Mažuran" i tu se šačica ljudi pokušavala izborit da se ne napravi treće smetlište na području Viškova, ljepili su se plakati, organizirali su se skupovi na Marišćini (na livadici), dolazio je pjevat gratis "Let 3" i Šajeta, ali stanovnici okolice (posebice Marčelja) su odmahivali rukom kad im se ukazivalo na probleme, kao - to se njih ne tiče..............i nažalost,ta šačica ljudi nije ništa mogla napravit jer je netko visoko pozicioniran (neću imenovat) stavio lovu u džep i Marišćina se odabrala (a bile su u igri još dve lokacije) i ne samo to, nego se najavljivalo i da će se uvozit smeće i iz drugih županija, pa sad evo šta smo dobili...... :palacdole

madcox

  • Gost
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #41 u: 02.09.2012., 10:48:23 »
Dragi moji Kastavci jedino tako ćete rešit problem. Kad ne gre milom neka gre silom.

Slažem se sa svim napisanim osim što nisu Kastavci ( a ni Kastafci) u pitanju, za sada smrad ne dopire ni do Kastavšćine a kamoli do Kastva  :happydancing

Smrad davi Marčeljce i bližu okolinu.  :(

 elvise Kastavac je puno širi pojam od stanovnika Kastva. Za njih Kastavci , što je naziv za stanovnike Kastavštine ili Kastafšćine, kažu Grajani .
Drugim riječima i Marčejci, Saršonci, Studenjci, Klanjci... ma što oni mislili o tome , su stanovnici Kastavštine i zato su Kastavci. :pop
Nadam se da razumiješ da pozivam na masovnost - tj ako ni Kastavci ne reagiraju  onda stvarno ne znam tko će.

Bravo Milić za definiranje pojma ča su i ki su Kastafci :bravo3
Na žalost malo nas je ki tako mislimo, a još manje ki to uopće znaju.



samo na području općine Viškovo je jako malo pravih domaćih ljudi, uglavnom su sve prišlići, tako da rijetko tko zna za ovo.......  :facepalm

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #42 u: 02.09.2012., 14:12:49 »
samo na području općine Viškovo je jako malo pravih domaćih ljudi, uglavnom su sve prišlići, tako da rijetko tko zna za ovo....... 

Ta činjenica samo pojačava ono što je već desetljećima u tijeku. Npr Kukuljani i par sela nizvodno niz Rečinu su nekada potpadali pod Kastav, zaboravio sam koje točne godine prošlog stoljeća su potpali pod Grobnik. Zar bi se oni trebali osjećati Katavcima ili stanovnicima Kastafštine?

Isti proces se desio i dešava na dijelu  području općine Viškovo koji je nekada bil pod Kastvun. Nakon što ljudi idu u školu, po sve potvrde, papire, ...  va Viškovu, na temelju čega će se smatarat Kastavcima?

Ja sam rođen i odrastal u zadnjem selu na granice Kastav/Viškovo, do viših razreda osnovne škole mi nismo imali nikakve veze sa susjednim selom koje je bilo "preko" granice. Nismo ih viđali va škole, išli smo sasvim drugim kurijerami, ... i zašto bi se oni trebali smatrati Kastavcima a ne Viškovcima/Halubajcima, kada su Kastav videli samo za Belu Nedeju?

A da ne spominjem da je područje pod upravom Kastva bilo nekad sve do mora ...

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #43 u: 02.09.2012., 14:25:57 »
da se ne napravi treće smetlište na području Viškova

Treće? Znam za Viševac i sada Marišćina, koje je treće?  :pojmanemam

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Odlagalista otpada regije
« Odgovori #44 u: 02.09.2012., 15:40:01 »
Ma znaš i za Sovjak ...    :greensmile :wavey
Don't drive faster than your guardian angel can fly!