Autor Tema: Novogradnje u Rijeci i okolici (construction update)  (Posjeta: 168401 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Novogradnje u Rijeci i okolici (construction update)
« Odgovori #420 u: 17.08.2013., 22:04:10 »

Ekskluzivne stambene zgrade u Marčeljevoj Dragi


"Vrata Kvarnera": danski investitor u Rijeci gradi četiri zgrade s 22 stana



Stanovi će biti površine od 56 do 127 metara četvornih, koliko će zapravo iznositi površina četiri penthousea. Završetak gradnje planiran je za srpanj 2014. godine, ističe voditelj projekta David Damiš

 RIJEKA   Iako je kriza ozbiljno prodrmala tržište nekretnina (pad vrijednosti stanova i do 10 posto), čini se da još uvijek ima prostora za ekskluzivna stambena zdanja, barem u Rijeci. Naime, nakon gotovih projekta ekskluzivnih stambenih kvadrata na Trsatu (u Sveučilišnoj aveniji) još uvijek aktualne izgradnje na Gomili u Starom gradu (ukrajinski kapital), u Rijeci, točnije u Marčeljevoj Dragi, u Ulici Marina Jakominića niču novi stambeni objekti, čiji će će se »kvadrati« prodavati po »paprenoj« cijeni.
 

  Riječ je o projektu »Vrata Kvarnera«, tvrtke »Viking« (Riječanima poznate po projektu na Trsatu te po tome da je jedan od njezinih suvlasnika i danski poduzetnik Jeppe Frandsen), a u sklopu kojeg će se izgraditi četiri zgrade s ukupno 22 stana. Površina stanova kretat će se od 56 metara četvornih pa do 127 metara četvornih, koliko će zapravo iznositi površine penthousea. Završetak gradnje najavljen je za srpanj 2014. godine. Kako saznajemo od voditelja projekta Davida Damiša, radovi u Marčeljevoj dragi započeli su prije 15 -tak dana te se nalaze u fazi iskopa. Vrijednost ove investicije je 27 milijuna kuna.
  Prekrasan pogled

– Budući da Grad Rijeka izvodi cesticu prema postojećem teniskom centru a na koju se i mi spajamo, bili smo malo vezani za početak njezine gradnje. Inače bi mi i ranije krenuli s »Vratima Kvarnera«, otkriva nam David Damiš.
 Metar četvorni u tim građevinama prodavat će se po 2.300 eura (to je zapravo cijena za stanove) odnosno 2.800 eura (koliko košta metar četvorni za penthouse). Na upit nije li malo pretenciozno prodavati kvadrate po takvoj cijeni u trenutku kada kriza drma građevinski sektor, naš sugovornik kaže da to i nije velika cijena za ovu lokaciju.

   – Neki stanovi u novogradnjama u Marčeljevoj Dragi svojedobno su se prodavali i po 3.000 eura za metar četvorni a da prethodno nisu imali ni kanalizaciju već septičku jamu, dodao je Damiš. Nadalje, iako zgrade još nisu ni dobile svoje obrise, možemo reći da je interes za penthouse, znači onaj najskuplji dio u objektu, izrazito dobar. Od ukupno četiri penthousea u slobodnoj prodaji, mogli bi reći da je ostao još samo jedan, a kupci su Riječani, rekao nam je naš sugovornik, naglašavajući da se Marčeljeva Draga smatra jednim od najkvalitetnijih dijelova Rijeke po pitanju stanovanja, a osim kvalitetne izvedbe i opreme sa svim pripadajućim certifikatima, ove građevine imaju prekasan pogled na Kvarner odnosno Opatiju.
  Sljedeća Kantrida

– »Viking« je tvrtka koja želi graditi kvalitetno te pokriti tu vrstu tržišta za koju smatramo da još uvijek ima prostora. Dobar i kalitetan stan uvijek ima svojeg klijenta, smatra Damiš, otkrivajući da će se nakon »Vrata Kvarnera« još neko vrijeme u Rijeci ulagati danski novac.

   – Nakon ovog projekta idemo dalje: izgradnja objekata na Kantridi s 24 stana preko puta dječje bolnice. Projekt je financijski još zahtjevniji od ovoga, a to dovoljno govori o našoj vjeri da se ne samo Marčeljeva već i Kantrida mogu plasirati na tržište te uspješno prodati. Znači, danski kapital ostaje još neko vrijeme u Rijeci, zaključio je naš sugovornik



Na Trsatu ostalo još šest neprodanih stanova

 Novogradnja na Trsatu spomenutog investitora s ukupno 14 stambenih jedinica već je neko vrijeme gotova, a na upit kako je tržište prihvatilo taj projekt, David Damiš rekao nam je da je u prodaji ostalo još šest stanova.

   – U ponudi je ostao još jedan dvosobni stan od 84 kvadrata, a ostatak čine jednosobni stanovi površine od 50 metara četvornih. Očekujemo da će do kraja godine zasigurno i te nekretnine naći svoje vlasnike, naglasak je Damiša.


http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/Vrata-Kvarnera-danski-investitor-u-Rijeci-gradi-cetiri-zgrade-s-22-stana

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Novogradnje u Rijeci i okolici (construction update)
« Odgovori #421 u: 17.08.2013., 22:20:09 »
 Mislim da je i njima i Ljubičiću & Dogmi stala prodaja, pa ni ovakvo reklamiranje nije na odmet.
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Novogradnje u Rijeci i okolici (construction update)
« Odgovori #422 u: 17.08.2013., 22:42:47 »
Vrata Kvarnera






















Offline lappino

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.160
Odg: Novogradnje u Rijeci i okolici (construction update)
« Odgovori #423 u: 18.08.2013., 02:02:46 »
Znači, veliki otvoreni parking s nekakvim kućama... :palacdole

(Nema šaMse da bi ovdje kod mene ikakvu "ekskluzivu" išli raditi s otvorenim parkingom, to je svetogrđe.)

Ekipa očigledno štedi. Također, na renderima mi se visina stanova doimlje malom. Ili je to samo render?  :pojmanemam

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Novogradnje u Rijeci i okolici (construction update)
« Odgovori #424 u: 18.08.2013., 15:44:46 »

– Budući da Grad Rijeka izvodi cesticu prema postojećem teniskom centru a na koju se i mi spajamo, bili smo malo vezani za početak njezine gradnje. Inače bi mi i ranije krenuli s »Vratima Kvarnera«, otkriva nam David Damiš.

Je li to ona ista cesta o kojoj , zapravo o smislu  koje smo "raspravljali" pred koji tjedan/mjesec?  :help2

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Novogradnje u Rijeci i okolici (construction update)
« Odgovori #425 u: 18.08.2013., 18:17:07 »
raspravljali smo o dolnjoj cesti,ne znam za ovu,ja nisam u tu raspravu ulazio

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Novogradnje u Rijeci i okolici (construction update)
« Odgovori #426 u: 18.08.2013., 19:54:19 »
Malo me zbunjuje to čekanje na da Grad napravi cestu. Ne bavim se građevinom pa ne znam koliko je to uobičajeno, ali znam da su mi se neki žalili da nisu mogli dobiti građevinsku dozvolu dok nisu dali/kupili teren za cestu, a ovdje ispada upravo obrnuto... ili sam krivo shvatio?  :hmm

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Novogradnje u Rijeci i okolici (construction update)
« Odgovori #427 u: 18.08.2013., 20:15:34 »
Mene zanima samo neka se gradi,ja sam sretan kao malo dijete kada vidim da se otvara kakvo gradilište,a to tko kako zašto me ne zanima,glavno da se grad razvija,raste,da imam šta pratiti i stavljati na forum.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Novogradnje u Rijeci i okolici (construction update)
« Odgovori #428 u: 01.09.2013., 12:54:10 »


Vodosprema za JGL na Svilnom napreduje ...




... kao i nova trafostanica (lijevo)
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Novogradnje u Rijeci i okolici (construction update)
« Odgovori #429 u: 06.09.2013., 15:52:21 »
Stanje na Trstau

















Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Novogradnje u Rijeci i okolici (construction update)
« Odgovori #430 u: 06.09.2013., 17:01:40 »
Pos na Hostima



Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Novogradnje u Rijeci i okolici (construction update)
« Odgovori #431 u: 06.09.2013., 17:06:07 »


















Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Novogradnje u Rijeci i okolici (construction update)
« Odgovori #432 u: 06.09.2013., 17:11:24 »
Benzinska na zaobilaznici


Offline gorgoroth

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 4.363
Odg: Novogradnje u Rijeci i okolici (construction update)
« Odgovori #433 u: 06.09.2013., 17:14:06 »
Bukobrani su sada postavljeni bliže islamskom centru











u tijeku je asfaltiranje




















Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Novogradnje u Rijeci i okolici (construction update)
« Odgovori #434 u: 08.09.2013., 10:37:43 »
Pratili smo malo ovu gradnju kad sam išao prema Rabu ... kako je ljeti stanka propustio sam samo otvorenje, no evo iz Novog lista ličko izdanje od 14.06.2013.




Prošli tjedan ponovo sam prošao za Rab - niti jednog gosta, niti zbivanja, a kažu mi tako je čitavo ljeto?!  Promašaj Pave Zubaka, ili pranje novca? Zatvoreni klub za elitu? Ili jaaako dobro čuvaju privatnost?  :pojmanemam
Don't drive faster than your guardian angel can fly!