Povezani Događaji

  • “Dabogda te majka rodila” u Zg: 01.06.2012

Autor Tema: “Dabogda te majka rodila” u Zg  (Posjeta: 671 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.248
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
“Dabogda te majka rodila” u Zg
« u: 30.05.2012., 18:13:34 »
„DABOGDA TE MAJKA RODILA“ I „BABA JAGA JE SNIJELA JAJE“ NA DANIMA SATIRE FADILA HADŽIĆA

Među deset predstava što ih je selektor Hrvoje Ivanković odabrao za ovogodišnje, 36. po redu, „Dane satire Fadila Hadžića“, tradicionalni festival zagrebačkog Satiričkog kazališta „Kerempuh“ koji okuplja najbolja komediografska i satirička djela hrvatske kazališne produkcije i iz inozemstva, čak su dvije predstave riječkog HNK Ivana pl. Zajca: “Dabogda te majka rodila” Vedrane Rudan u dramatizaciji i režiji Tatjane Mandić Rigonat i u koprodukciji s riječkim HKD teatrom te “Baba Jaga je snijela jaje” prema romanu Dubravke Ugrešić u adaptaciji Ivora Martinića i u režiji Ivice Buljana.
Drama o životu i smrti prema istoimenom romanu “Dabogda te majka rodila” otvorit će Dane satire izvedbom u petak, 1. lipnja 2012. u Kazalištu “Kerempuh” s početkom u 20 sati. U predstavi glume: Edita Karađole, Zoja Odak, Jelena Lopatić, Nenad Šegvić, Marija Geml, Sabina Salamon, Andreja Blagojević, Olivera Baljak, Biljana Torić i Tanja Smoje.
Komedija u tri dijela “Baba Jaga je snijela jaje” bit će pak izvedena u petak, 8. lipnja u Zagrebačkom kazalištu mladih u 20 sati. U glumačkoj ekipi predstave su: Ana Karić, Alma Prica, Milena Zupančič, Olivera Baljak, Aleksandra Stojaković, Jasmin Mekić, Zdenko Botić, Tanja Smoje, Žarko Radić, Zoran Prodanović Prlja, Damir Orlić i pjevačica Ivanka Mazurkijević.
Predstave “Dana satire” će i ove godine ocijenjivati tročlani ocjenjivački sud u sastavu Dora Ruždjak Podolski (kazališna redateljica), Vilim Matula (glumac) i Bojana Radović (urednica Kulture “Večernjeg lista”) koji će 16. lipnja dodijeliti nagrade „Zlatni smijeh“.
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.559
Odg: “Dabogda te majka rodila” u Zg
« Odgovori #1 u: 30.05.2012., 23:12:35 »
koji okuplja najbolja komediografska i satirička djela hrvatske kazališne produkcije i iz inozemstva, čak su dvije predstave riječkog HNK Ivana pl. Zajca: “Dabogda te majka rodila” Vedrane Rudan

Je li netko pogledao ovu predstavu? ili pročitao knjigu? Na temelju predstavljanja u medijima nisam stekao dojam da se radi niti o satiri a još manje o komediji. Par stranica koje sam pročitao u knjižari mi također nisu bile niti smiješne niti zabavne niti ... zapravo mi nisu  imale nikakav "šmek", da li sam pogodio baš najlošiji dio knjige?