Autor Tema: Tjelovježba  (Posjeta: 13183 vremena)

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.261
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Tjelovježba
« Odgovori #15 u: 11.01.2014., 03:52:11 »
Svojedobno, dok sam još imao koliko toliko ispravne hrskavice, pripremali smo se za obuku u Šepurinama. Vjerojatno ste čuli za Šepurine i Wernera Ilića, uglavnom tko nije, http://www.udruga-gavran.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=115:ideja-stvaranja-epurina&catid=43:the-community&Itemid=69.

Pripremali smo se u Delnicama, kao ono, visinske pripreme....

Trčanje, sklekovi, trbušnjaci, čučnjevi, zgibovi, penjanje na konop i slične (vojne) stvari....

Mislim da smo se 3 tjedna spremali za testiranje. Osobno sam jeo 2-3 doručka, 3 marende, 2 ručka+ desert, 2-3 večere. Vojne hrane, znači masnoća i kalorije do pakla. :kuhanje

I smršavio sam u ta 3 tjedna 12 kg.

Kako?

Svakodnevno:

20km trčanja u komadu (10 km u šumu i 10 natrag, ali bez odmora)

oko 60 sklekova
oko 80 trbušnjaka
preko 100 čučnjeva
zgibove i metre po konopu (bez nogu, samo rukama) ne sjećam se pa nebih o tome, ne sjećam se dužine konopa, a zgibove smo radili u sklopu prepreka.

Moj kolega smršavio 20 kg.

Znači u 20 dana se može smršaviti. Samo je pitanje tko to može izdržati.

Sad da ne spominjem da sam '92 poradi trovanja vodom iz šterne u Lici, smršavio u 20 dana 15 kg... I 1999-2000 20 kg u mjesec dana iz čistog mira (malo me opalilo po žifcima). :facepalm

Sve sam uredno nadoknadio jer se zadnjih godina krećem zbog raznoraznih problema manje od moje zgrade. :skartoc

Lako je smršavit, treba samo nakon toga pazit na to.... problem je održat....  :wines
Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline Sabina

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Lis 2013
  • Postova: 1.502
Odg: Tjelovježba
« Odgovori #16 u: 11.01.2014., 09:17:18 »
Ja tjelovježbu ne smatram isključivo načinom kako smanjiti kilograme. Mislim da tjelovježba mora biti stil života, način da svoje tijelo dovedemo u njegovo pravo stanje (svakom organizmu je jedna od osnovnih funkcija kretanje).
Kretanjem ili vježbanjem u red dovodimo sve od mišića, kostiju, psihe...do tjelesne mase.
Ja sam recimo shvatila da me današnji način života doveo u takvu situaciju da se ne osjećam dobro u svom tijelu: sjedeći posao, manje fizičkog rada, vožnja automobilom, sjedenje ispred kompjutera, nekretanje općenito...
i onda sam odlučila...
- evo već četvrtu godinu idem na vježbe  :) Nemojte se sada smijati ali tražila sam tada nešto da bude besplatno jer nisam bila baš u nekoj situaciji da plaćam...i našlasam grupu koja se zove "Vježbom protiv osteoporoze"  :greensmile Taj program već godinama financira Grad Rijeka a vježbe drže djevojke sa medicinskog fakulteta. Moram napomenuti da sam ja najmlađa od svih vježbačica i kada nema djevojke koja drži vježbe ja je mjenjam  :)
Vježbe su vrlo jednostavne i prilagođene starijim osobama ali ja se svaki put nakon vježbanja osječam izvrsno. Imamo tri puta tjedno po 45 minuta. Vježbe su u MZ Podvežica a iste takve imaju i na Krimeji, Krnjevu,... Vježbe su tipa istezanja i razgibavanja, radi se stojeći, na strunjači, elastičnom trakom i malim utezima. Naravno vježba ne poboljšava kosti ali pomaže jačanju mišića koji te kosti drže.
- nabavila sam si psa upravo iz tog razloga da se više krećem i sebe tjeram da iziđem vani čak i kada nitko od ukućana ili prijatelja nije zainteresiran i
- našla sam ovaj forum koji prakticira izlete, šetnje, hodanje, ...

Na taj način sam svoje tijelo aktivirala, višak mase se usput gubi, više se krećem, upoznajem mjesta, stvari i sto je najvažnije nove ljude oko sebe ... pokušavam da mi tjelovježba postane stil života jer jedino tako možemo održati fizičko i psihičko zdravlje zadovoljavajućim.
 
aboriđinka

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Tjelovježba
« Odgovori #17 u: 11.01.2014., 09:29:19 »
Potpisujem.
Prekomjerna fizička aktivnost je, čak,  nezdrava. Nije rijetkost da su vrhunski sportaši, u medicinskom smislu, bolesnici.
Zato, pomalo. Malo šetati, manje papati i razgibavanje svakodnevno. I to je uglavnom to.
Bez puno filozofije.
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.564
Odg: Tjelovježba
« Odgovori #18 u: 11.01.2014., 12:34:31 »
Mislim da smo se 3 tjedna spremali za testiranje. Osobno sam jeo 2-3 doručka, 3 marende, 2 ručka+ desert, 2-3 večere. Vojne hrane, znači masnoća i kalorije do pakla. :kuhanje

I smršavio sam u ta 3 tjedna 12 kg.

Ja se sjećam kada sam ja bio u vojsci, ali ono "običnoj", stalno sam bio gladan i udebljao se ... uz jelo bi dobili 2-3 šnite kruha a doma bi pojeo po kvarat do pola cijelog kruha. Pola obroka ne bi ni pojeo  , npr bosanski lonac, kojeg smo od milja zvali drnč (DRNČ - Deterdženti rastvor koji Naoružanje Čisti), iz toga bi "upecao" ono malo mesa , pojeo kruh i ništa više - i svejedno dobivao na kilaži ?!?
Naravno da nismo imali neke velike fizičke aktivnosti ali ipak ...

Svakodnevno:

20km trčanja u komadu (10 km u šumu i 10 natrag, ali bez odmora)

oko 60 sklekova
oko 80 trbušnjaka
preko 100 čučnjeva
zgibove i metre po konopu (bez nogu, samo rukama) ne sjećam se pa nebih o tome, ne sjećam se dužine konopa, a zgibove smo radili u sklopu prepreka.


Od ovoga je  na mršavljenje glavni utjecaj imalo trčanje, da si radio i 280 trbušnjaka, ne smršavio ni pola kile.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.249
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Tjelovježba
« Odgovori #19 u: 11.01.2014., 14:52:12 »



 :djavo :djavo
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.261
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Tjelovježba
« Odgovori #20 u: 12.01.2014., 11:48:51 »
Odoh sad pogledati nekoliko filmova i provjeriti račune za režije. Sigurno 2 kile dole ;)

Sent from my HTC One X using Tapatalk

Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline rijeka53

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.060
    • rijeka-apartmani
Odg: Tjelovježba
« Odgovori #21 u: 12.01.2014., 14:45:00 »







  :facepalm ops ca ne dela ono gore za link da se se otvori sa slikun
« Zadnja izmjena: 12.01.2014., 14:50:36 od rijeka53 »

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.249
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Tjelovježba
« Odgovori #22 u: 10.09.2015., 20:53:53 »
 Junior se zasitio sobne bicikle. Ja je preuzeo. Nakon više od mjesec dana gledanja u nju danas sam uštimao razdaljinu od 2500 m i odpedalirao. Kaže brzina cca 35 km/h, potrošio 95 kalorija i trebalo mi cca 6 minuta. Dosta za danas!  :bravo5
Imal ko to čudo doma i ako da dal vježbate?  :wavey
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.564
Odg: Tjelovježba
« Odgovori #23 u: 10.09.2015., 21:01:17 »
Imal ko to čudo doma i ako da dal vježbate?  :wavey

Da i jok.  :rollin2

Čitao sam što jači biciklisti od mene kažu i slažem se s njima, sobna bicikla ili trenažer (nije isto) su više test psihičke nego fizičke snage.

Ispod sat vremena mi se niti ne ide na "pravu" biciklu  :bravo5, a već nakon par minuta na sobnom mi je dosta. :kap

Offline ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.587
Odg: Tjelovježba
« Odgovori #24 u: 10.09.2015., 21:21:00 »
Imal ko to čudo doma i ako da dal vježbate?  :wavey

Da i jok.

I ja isto. Služi super za odlaganje robe

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Tjelovježba
« Odgovori #25 u: 10.09.2015., 21:25:50 »
Ja to kupio prije petnaest, možda i više, godina. Kao vježbaš, a sjediš i gledaš TV. Možda dva puta pedalirao dok sam gledao TV. Pa prestao i onda nam je bila kao vješalica u dnevnoj. Tu bi stajala roba prije peglanja.
Poklonio nekom prvom prilikom, više se ni ne sjećam kome.
Danas sam stavio neki utegić od 3 kg pa da ću dok gledam Tv malo ruke ojačati jer mi danas med. sestra jedva našla žilu (bio sam na kontroli i, hvala na pitanju, nalazi super :pusiti :pivo). Eve utega tamo, leži ki mrtav konj.-
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.587
Odg: Tjelovježba
« Odgovori #26 u: 10.09.2015., 21:28:21 »
Pazi da opet ne prestaneš gledati TV, kao i kad si vozio biciklu. A bb, a farma .. ostavi se brate ćorava posla i gledaj TV

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.249
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Tjelovježba
« Odgovori #27 u: 10.09.2015., 21:47:22 »
Hja.  :o090
Sobnu imam, pravu nemam. Treba neka posebno ojačana za 120+ kilaše? A i skupo mi sad.
Dakle bit će sobnog pedalanja ovih dana. Doć ću do desetak km i dosta. Da ne pretjeram, ionako su mi noge najjači dio tijela za sada  :bravo5
A TV gledam u zenu, bez napora, sa sve 4 u zraku  :pusiti
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.564
Odg: Tjelovježba
« Odgovori #28 u: 10.09.2015., 21:58:29 »
Ja to kupio prije petnaest, možda i više, godina. Kao vježbaš, a sjediš i gledaš TV. Možda dva puta pedalirao dok sam gledao TV.

Jednostavno ne ide ... kada vozim biciklu po cesti nemam problema ni sa čim .. baš se opustim .. ali u sobi ... sve me ometa a još najviše frižider  :greensmile

BTW utege i podignem koji put  :bravo5