Autor Tema: Rijeka danas (novije fotografije Rijeke)  (Posjeta: 365214 vremena)

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.216
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Rijeka danas (novije fotografije Rijeke)
« Odgovori #3150 u: 14.12.2016., 13:51:26 »
Ako ste se pitali gdje nestade onaj brojač dana sati minuta sekundi do sportskih igara fakultetlija 2016 što je još danima iza igara nešto odbrojavao pred Gradskom knjižnicom - eto ga u Kampusu, ne baš kvalitetno učvršćen, ali stoji ...
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.511
Odg: Rijeka danas (novije fotografije Rijeke)
« Odgovori #3151 u: 17.12.2016., 06:40:50 »
Magnum će to bolje, ali dok se ne oglasi. Ostali su mi prekratki tragovi lampiona, ali ne mogu namjestit dužu ekspoziciju. :skartoc










Guver u bojama









Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.209
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Rijeka danas (novije fotografije Rijeke)
« Odgovori #3152 u: 17.12.2016., 11:11:06 »
Magnum je sinoć bio (na žalost) spriječen, kao i cijeli dan (pobjegao mi je i veeeliki brod, šmrc), stoga samo malo s prozora...






Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.511
Odg: Rijeka danas (novije fotografije Rijeke)
« Odgovori #3153 u: 17.12.2016., 12:14:23 »
A baš sam gledao ako ću te vidjet negdje na rivi.  :shake2 I ja sam veliki brod ulovio u zadnji čas, sa posljednjim zrakama sunca. Ode rano jutros za Pirej.

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.209
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Rijeka danas (novije fotografije Rijeke)
« Odgovori #3154 u: 18.12.2016., 20:16:32 »
Današnji pogled na naš grad s Učke...



Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline Fisko

  • Newbie
  • *
  • Datum registracije: Kol 2016
  • Postova: 22
Odg: Rijeka danas (novije fotografije Rijeke)
« Odgovori #3155 u: 18.12.2016., 20:58:38 »
Malo Rive dok traju radovi

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk


Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.511
Odg: Rijeka danas (novije fotografije Rijeke)
« Odgovori #3156 u: 18.12.2016., 22:26:45 »
Još malo Rive






Dubrovnik


Guver


Kantrida?!



Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.209
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Rijeka danas (novije fotografije Rijeke)
« Odgovori #3157 u: 18.12.2016., 22:36:19 »
Kantridaši?

Oni koji žele da stadion bude na Kantridi?

Jesam to dobro pohvatao končiće?
Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.511
Odg: Rijeka danas (novije fotografije Rijeke)
« Odgovori #3158 u: 18.12.2016., 22:42:07 »
Jesam to dobro pohvatao končiće?

Jesi.

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.209
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Rijeka danas (novije fotografije Rijeke)
« Odgovori #3159 u: 18.12.2016., 22:52:54 »
Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.523
Odg: Rijeka danas (novije fotografije Rijeke)
« Odgovori #3160 u: 19.12.2016., 09:24:31 »
Kantridaši?
Oni koji žele da stadion bude na Kantridi?

Baš me interesira kako će to na kraju završiti, BTW za mene je Rujevica puno bolja pozicija.

Ali živi bili pa vidjeli  :popcorn

http://www.jutarnji.hr/arhiva/jurica-pavicic-hrvatima-se-sve-moze-podvaliti-samo-ako-ih-se-ocara-carobnim-opijatom-koznom-loptom/297415/

"Lokalni su političari govorili kako im je Volpi pao “kao dar s neba”, a lokalne su novine donosile foto-specijale s Miškovićevih - rođendana! “Crvena” Rijeka najednom je postala perfektna demonstracija trijumfa sportskog kapitalizma, a da pritom nitko nije postavljao majušno, suvišno pitanje - zašto je pod milim bogom od svih mjesta na kapi nebeskoj talijanski “imprenditore petrolifero” odlučio novce delte Nigera trošiti ne u Fulhamu, Kensingtonu ili Lutonu, nego - baš u Rijeci?

To pitanje mučilo je i mene, kao i mnoge od vas, dok na njega nisam dobio odgovor. A taj odgovor krije se na jednom papiru koji je 14. svibnja ove godine objavio službeni list grada Rijeke, a zove se Odluka o izradi izmjena i dopuna GUP-a grada Rijeke. U članku 4. tog dokumenta njegov tvorac lijepo konstatira kako je grad Rijeka dosad imao sportsko-rekreativne zone, među kojima je i Kantrida. A kako u takvim područjima možete graditi tek teniske terene, tratine za ragbi i atletski tartan, riječki su vlastodršci zaključili da bi se “njihovim uključivanjem u građevinsko područje naselja stvorile pretpostavke za funkcionalnu i prostornu rekonstrukciju tih područja”. Ta rekonstrukcija ima i svoje konkretne obrise: “imprenditori” koje je “Rijeci bog poslao” na području današnjeg stadiona gradit će - hotel, šoping mol, vile, a možda i marinu. Ta Hrvatska mora da je zemlja dembelija: posolite malo novca za neke muškiće koji nabijaju kožnjak, kupite lokalnim poglavicama Kramarića i Tomasova, a oni vam podare hektare uzobalnog zemljišta u centru grada da ih eksploatirate po volji. To se zaista zove “poduzetnička klima”!"

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.209
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Rijeka danas (novije fotografije Rijeke)
« Odgovori #3161 u: 19.12.2016., 09:31:02 »
Kantridaši?
Oni koji žele da stadion bude na Kantridi?

Baš me interesira kako će to na kraju završiti, BTW za mene je Rujevica puno bolja pozicija.

Ali živi bili pa vidjeli  :popcorn

http://www.jutarnji.hr/arhiva/jurica-pavicic-hrvatima-se-sve-moze-podvaliti-samo-ako-ih-se-ocara-carobnim-opijatom-koznom-loptom/297415/

"Lokalni su političari govorili kako im je Volpi pao “kao dar s neba”, a lokalne su novine donosile foto-specijale s Miškovićevih - rođendana! “Crvena” Rijeka najednom je postala perfektna demonstracija trijumfa sportskog kapitalizma, a da pritom nitko nije postavljao majušno, suvišno pitanje - zašto je pod milim bogom od svih mjesta na kapi nebeskoj talijanski “imprenditore petrolifero” odlučio novce delte Nigera trošiti ne u Fulhamu, Kensingtonu ili Lutonu, nego - baš u Rijeci?

To pitanje mučilo je i mene, kao i mnoge od vas, dok na njega nisam dobio odgovor. A taj odgovor krije se na jednom papiru koji je 14. svibnja ove godine objavio službeni list grada Rijeke, a zove se Odluka o izradi izmjena i dopuna GUP-a grada Rijeke. U članku 4. tog dokumenta njegov tvorac lijepo konstatira kako je grad Rijeka dosad imao sportsko-rekreativne zone, među kojima je i Kantrida. A kako u takvim područjima možete graditi tek teniske terene, tratine za ragbi i atletski tartan, riječki su vlastodršci zaključili da bi se “njihovim uključivanjem u građevinsko područje naselja stvorile pretpostavke za funkcionalnu i prostornu rekonstrukciju tih područja”. Ta rekonstrukcija ima i svoje konkretne obrise: “imprenditori” koje je “Rijeci bog poslao” na području današnjeg stadiona gradit će - hotel, šoping mol, vile, a možda i marinu. Ta Hrvatska mora da je zemlja dembelija: posolite malo novca za neke muškiće koji nabijaju kožnjak, kupite lokalnim poglavicama Kramarića i Tomasova, a oni vam podare hektare uzobalnog zemljišta u centru grada da ih eksploatirate po volji. To se zaista zove “poduzetnička klima”!"

A shita...

Ma ne bavim se tematikom i nemam blagog pojma o ovome, ne znam ni tko su narečena gospoda, ali sad kad malo bolje pročitam, viš vraga, nije sve to za odbaciti....

Citat:
A onda će - kad sav taj novi waterfront kojeg naručuje direktnom pogodbom bude gotov - Mišković još na Rujevici graditi 8000 stambenih kvadrata. Odlično je trgovao taj “imprenditore petrolifero”. Prodao je Rijeci malo nogometa, a zauzvrat - dobio na poklon cijeli grad!

Pa mi smo poznati kao zemlja trulog kapitala, trulih političara, a na korupciji nam može zavidit i bilo koji ministar u Kongu....

P.S. Nemam ništa protiv Konga....
Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.511
Odg: Rijeka danas (novije fotografije Rijeke)
« Odgovori #3162 u: 19.12.2016., 09:44:43 »
Stadion se mogao počet gradit odmah čim je Rujevica bila gotova, ali ovi ostali sadržaji ne mogu bez izmjene GUP-a. Toliko o tome koliko je spomenutoj gospodi stalo do nogometa i NK Rijeke. Baš je Volpi došao ovdje iz ljubavi prema Rijeci. :a045

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Rijeka danas (novije fotografije Rijeke)
« Odgovori #3163 u: 25.12.2016., 17:47:19 »
Trsatska crkva
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Rijeka danas (novije fotografije Rijeke)
« Odgovori #3164 u: 25.12.2016., 18:28:12 »
Pogled preko krova crkve sv. Jurja na Trsatu na Rijeku
Prošeći se z manun okolo Trsata.