Autor Tema: Predstavljanje Milićeve knjige "Mi i oni"  (Posjeta: 1010 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Predstavljanje Milićeve knjige "Mi i oni"
« u: 30.05.2024., 09:35:16 »
 :k055 Dođite u petak 31. 5. 24. oko 18.00 u Art-kvart Benčić i razgledajte novoobnovljenu GKRi dok ja pričam priče prisutnima u Dvorani za susrete. Dok ja mašim, vi popijte pivo ili gemišt, a može i sokić.

Ja ću vam se brzo priključiti pa ćemo skupa nazdraviti još jednoj radnoj pobjedi.

Živjele i živjeli drage/dragi udrugari nulapetjedan!   :beer2
                                 
Vidimo se! :grouphug2
« Zadnja izmjena: 30.05.2024., 19:02:04 od Magnum »
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.256
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Predstavljanje Milićeve knjige "Mi i oni"
« Odgovori #1 u: 01.06.2024., 08:52:57 »
Fotografije s predstavljanja knjige možete pogledati ovdje: https://magnumcro.pixieset.com/miljenkomrvi-miioni31052024/

Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline Rijeka

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 3.351
Odg: Predstavljanje Milićeve knjige "Mi i oni"
« Odgovori #2 u: 01.06.2024., 09:37:03 »
Bravo! Čestitke još jednom, Miliću!  :bravo
Hranite se zdravim mislima i pazite da Vam imunitet ne opadne na serviranu glupost :)

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.551
Odg: Predstavljanje Milićeve knjige "Mi i oni"
« Odgovori #3 u: 01.06.2024., 22:44:49 »
O čemu je knjiga?

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.256
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Predstavljanje Milićeve knjige "Mi i oni"
« Odgovori #4 u: 02.06.2024., 09:48:50 »
O čemu je knjiga?

Iz Novog lista ( https://www.novilist.hr/rijeka-regija/rijeka/mi-i-oni-nova-knjiga-miljenka-mrvcica-predstavljena-u-gkr-u/ ):

Citat:
Uz autora je o romanu govorio i Goran Moravček koji je istaknuo kako se Mrvčić do sada okušao u memoaristici i romanu, a najavio je i da nastaje peta knjiga i to za djecu, s obzirom na to da je Mrvčić nono. “Mi i oni” roman je ljubavno-povijesno-političke tematike u kojemu se opisuju događaji od sedamdesetih do devedesetih godina dvadesetog stoljeća. Radnja se paralelno odvija na području Opatije, Rijeke i okolice te u njemačkom gradu Münchenu, a Mrvčić je držao do toga da sva mjesta i iskustva budu dosljedna, stoga je informacije dobivao od brojnih ljudi, kako poznanika iz života, tako i stranaca iz Facebook grupa.


– Uvijek me mučio način na koji doživljavamo hrvatsku emigraciju, o tome se nije puno govorilo osim da su izuzetno gadni neprijatelji našeg sustava. Nakon tog vremenskog odmaka, od ’90-ih do 2010. se ipak to razjasnilo da ti ljudi nisu negativci kao što smo mi mislili, s obzirom na to što smo mi znali. Nadam se da sam se u ovoj knjizi barem površno dotakao te teme, koja je i simbolički spojila dva svijeta – objasnio je Mrvčić.
Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.