Autor Tema: Razno  (Posjeta: 773 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Razno
« u: 24.08.2022., 11:51:41 »
https://www.novilist.hr/novosti/hrvatska/kako-je-amerikanac-devin-postao-urbani-istrazivac-vec-tri-godina-proucava-talijanske-ratne-bunkere-kod-zadra/

– Jednom smo istraživali bunker, jedan od mnogih i pronašli smo malena vrata skrivena iza stijena. Taj prolaz vodio je u drugi tunel dug oko 200 metara i činilo se da tamo nije bio nitko već jako dugo. Pronašli smo zalihe, konzerve hrane, čizme i slično. Bilo je nevjerojatno jer većina takvih mjesta odavno su ispražnjena, priča Devin.


Kao još jednu od takvih zanimljivih i očuvanih lokacija Devin spominje i vlak u Splitu koji je iz civilnog vlaka pretvoren u vojno vozilo tijekom Drugog svjetskog rata.


– U Splitu imate fascinantan napušteni vlak koji nije vandaliziran nekim čudom i predstavlja odjek jedne povijesti i jednog vremena koji svatko može posjetiti. Šteta je samo što je tako zapušten. Riječ je o oklopljenom vlaku transformiranom iz civilnog vlaka u oružje, izgleda poput vozila iz Mad Max filmova, oduševljeno govori Devin.


Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: Razno
« Odgovori #1 u: 24.08.2022., 21:25:01 »

Kao još jednu od takvih zanimljivih i očuvanih lokacija Devin spominje i vlak u Splitu koji je iz civilnog vlaka pretvoren u vojno vozilo tijekom Drugog svjetskog rata.


Domovinskog rata. :icare

Vlak je 1991. oklopljen u brodogradilištu Brodosplit. Sastoji se od jedne dizel- električne lokomotive (HŽ 2062) i dva teretna vagona serije G. Trenutno se nalazi na Kopilici ili točnije: kolodvoru Split Predgrađe. 2 puta sam bio tamo, i unutar vlaka (sve je na "izvolte") a fotke su mi zakopane negdje u arhivi. :skartoc

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Razno
« Odgovori #2 u: 25.08.2022., 07:59:49 »
nađi ih, baš me zanima izgled
čemu je uopće služio
mislim si ono, što bi neko stavljao oklop na nešto tako ranjivo, samo mu šinu razmakneš i gotov je
bolje biti vjetar nego list