Autor Tema: Klana  (Posjeta: 1059 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.557
Klana
« u: 24.03.2021., 12:13:20 »
S primorsko-goranskim županom i kolegama iz Kastva, Čavli, Klane i Jelenja potpisala sam Sporazum o sudjelovanju u projektu uspostave Doma za starije osobe „Prsten“ koji će se nalaziti na lokaciji bivše vojarne u Klani. Općina Viškovo će kao i ostali gradovi i općine sudjelovati u 10-postotnom financiranju projekte dokumentacije, a polovicu će financirati županija. Kad dokumentacija bude spremna, Dom ćemo prijaviti na neki od raspoloživih natječaja iz europskih fondova.













https://www.facebook.com/sanja.udovic.za.viskovo/

Offline ja moren

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2015
  • Postova: 1.515
Odg: Klana
« Odgovori #1 u: 24.03.2021., 13:52:05 »
Poznavajući brzinu našeh administraciji i ustanovi-ovo će bit pronto taman za Dolores i Mare...-Za z357ko će bi prekasno :pop :lol2
ki more-more...

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Klana
« Odgovori #2 u: 26.03.2021., 07:25:54 »
Poznavajući brzinu našeh administraciji i ustanovi-ovo će bit pronto taman za Dolores i Mare...-Za z357ko će bi prekasno :pop :lol2

ja negren va dom :P
nego
pravo maš, nisan stariji nego dalje pametin
pa se tako zmisln
da se je pred fanj lit, jušto kadi je planiran dom, zemlja spodrla pod kišu/ kazermu, zato su je zrušili aš je šla va fondo više od metra
baš me zanima ki pametnjaković bi dilav bilo ča na mistu kadi se zemlja propada , ili još bolje ki bi mu dav se dozvole,
ili računaju da ove kaj buju nutri ni škoda
edan malo bolji potres i spasili su državu troška za pemzije :djavo
bolje biti vjetar nego list

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.557
Odg: Klana
« Odgovori #3 u: 26.03.2021., 21:39:29 »
da se je pred fanj lit, jušto kadi je planiran dom, zemlja spodrla pod kišu/ kazermu, zato su je zrušili aš je šla va fondo više od metra

Baš san se pital kamo je nestala jedna od zgradi kasarne ka se vidi na staremi fotografijama.  :palacgore

Offline Daluka

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Lis 2015
  • Postova: 1.433
Odg: Klana
« Odgovori #4 u: 27.03.2021., 08:43:03 »
baš me zanima ki pametnjaković bi dilav bilo ča na mistu kadi se zemlja propada , ili još bolje ki bi mu dav se dozvole,
ili računaju da ove kaj buju nutri ni škoda

Ili ne poznaš situaciju i raspored zgrada ili ...?
Prema prikazanoj simulaciji na mjestu zrušene zgrade se ne gradi nova zgrada, ova zgrada na simulaciji je postojeća zgrada.
Na mjestu porušene zgrade u simulaciji je travnata površina i zabavni sadržaj

Baš san se pital kamo je nestala jedna od zgradi kasarne ka se vidi na staremi fotografijama.  :palacgore

Malo čudno da se čudiš da ni te zgrade, zrušena je oko 1995. - 96., 1996. smo došli va vojarnu, još je bilo ostataka zgrade, bageri su čistili i ravnali plato, pre nas je bil crveni križ ili tako neš, uglavnom neš je imalo veze sa izbjeglicama.




Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.557
Odg: Klana
« Odgovori #5 u: 27.03.2021., 19:37:29 »
Malo čudno da se čudiš da ni te zgrade, zrušena je oko 1995. - 96., 1996. smo došli va vojarnu, još je bilo ostataka zgrade, bageri su čistili i ravnali plato, pre nas je bil crveni križ ili tako neš, uglavnom neš je imalo veze sa izbjeglicama.

Ki smo to "mi" prišli va vojarnu? Ja san par puta u prolazu ušao u područje ali ako se dobro sjećam ne pre 2006-te a vjerojatno i ko leto kašneje.

A prije tega se sjećan da mi je tata bil tamo na vojnoj vježbi. Trebali su imat nekakvo "iznenadno Dejstvovanje" tipa uzbuna u 4-5 ujutro i da izvuku artiljeriji i postave je na položaj do 7-8. Naravno da su počeli izvlačiti opremu već oko pol noći i vježba je u "potpunosti" uspjela  :lol1

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Klana
« Odgovori #6 u: 29.03.2021., 07:53:12 »
baš me zanima ki pametnjaković bi dilav bilo ča na mistu kadi se zemlja propada , ili još bolje ki bi mu dav se dozvole,
ili računaju da ove kaj buju nutri ni škoda

Ili ne poznaš situaciju i raspored zgrada ili ...?
Prema prikazanoj simulaciji na mjestu zrušene zgrade se ne gradi nova zgrada, ova zgrada na simulaciji je postojeća zgrada.
Na mjestu porušene zgrade u simulaciji je travnata površina i zabavni sadržaj



Baš san se pital kamo je nestala jedna od zgradi kasarne ka se vidi na staremi fotografijama.  :palacgore

Malo čudno da se čudiš da ni te zgrade, zrušena je oko 1995. - 96., 1996. smo došli va vojarnu, još je bilo ostataka zgrade, bageri su čistili i ravnali plato, pre nas je bil crveni križ ili tako neš, uglavnom neš je imalo veze sa izbjeglicama.


ne znam točno kada je zgrada srušena , no znam da je to bilo davno, davno prije devedesetih, raspitat ću se malo
dobro poznajem situaciju i vidim da je taj niski objekt planiran, točno na mjestu gdje je propala kazerma, no neovisno o visini, i  ne samo na tom mjestu nego i šire prema polju ima "požiravnika" pa mi izgleda dosta nepristojno to ponuditi kao građevinsku lokaciju i još za toliko ljudi, osim, naravno, ako nije riječ samo izradi elaborata ili kakvog plana , da se dignu novci i onda se sve to odbaci iz opravdanih razloga
bolje biti vjetar nego list

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.557
Odg: Klana
« Odgovori #7 u: 29.03.2021., 09:17:43 »
Ali ne možete reći da nije "savršena" lokacija za starački dom - preko puta groblja  :pusiti


Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Klana
« Odgovori #8 u: 29.03.2021., 09:25:49 »
To je za inspiraciju. Pogled na vidik
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline Daluka

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Lis 2015
  • Postova: 1.433
Odg: Klana
« Odgovori #9 u: 29.03.2021., 10:14:32 »


Vrlo jasno se vide temelji porušene zgrade.
Da dodam, da je ikojim slučajem tlo bilo nestabilno nebi se dozvolilo parkiranje vojnih kamiona i kretanje ljudi.
« Zadnja izmjena: 29.03.2021., 10:29:07 od Daluka »

Offline ja moren

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2015
  • Postova: 1.515
Odg: Klana
« Odgovori #10 u: 29.03.2021., 11:31:03 »
To je za inspiraciju. Pogled na vidik

pogled na budućnost :greensmile
ki more-more...