Autor Tema: telegram.hr  (Posjeta: 1424 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.564
telegram.hr
« u: 09.04.2020., 22:22:48 »
Po meni odličan članak Sanje Modrić o recimo tako, pozadinskom problemu kod "uhljebljivanja".
Potpuno se slažem s njom ali je jedan mali detalj upao u oko , kaže:
"Neodložna je, dakle, istraga da vidimo je li neshvatljivi nemar ravnatelja doveo ljude o kojima je trebao brinuti pred sama vrata smrti."

Slažem se s dijelom o nemaru, ali "dovođenje ljudi o kojima je trebao brinuti pred sam vrata smrti" je defakto opis posla ravnatelja staračkog doma. Kako god postavili stvari iz staračkog doma se ide dalje samo na groblje.

Naravno da nije cilj npr polijevati hladnom vodom štićenike i stavljati ih na propuh da se to brže desi ili ih izlagati Covidu-19. Što opet ne poništava činjenicu da štićenici staračkih doma tamo provode vrijeme čekajući smrt.

https://www.telegram.hr/price/od-sefa-splitskog-doma-sustinski-su-veci-problem-oni-koji-su-ga-uhljebili-a-njih-
nitko-nece-smijeniti/


Offline kobler

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Datum registracije: Sij 2013
  • Postova: 1.132
Odg: telegram.hr
« Odgovori #1 u: 09.04.2020., 23:25:53 »
Mislim da je svakome tko je vidio istup ravnatelja jasno da je on brižan.
Slažen se posve s Modričkom da treba postaviti pitanje odgovornosti onih koji su ga postavili na to mjesto i to prvenstveno stoga jer su, kao i ja, u par minuta mogli shvatiti da on nije za takav posao. Ostavimo li po strani pitanje plaće i novaca, ali odgovorna osoba na čelu službe brige o starima, mladima & slično, je ta kojoj je posao prepoznati je li netko sposoban za taj posao ili ne. Ako ga već ne možeš smijeniti, zbog stranačkih i sl. razloga, ako se već ne možeš posvađati sa županijskom organizacijom, trebaš naći osobu koja je sposobna odraditi posao uz uhljeba i dati joj ovlasti. U konkretnom slučaju, mislim da se on ne bi ni bunio.
Svaki "kaplar" zna, da kad na kapiju staviš budalu, onda sjedni i plači ...
Isti, navlas isti problem je i s "nasiljem u obitelji". Ne može se ministrica izvlačiti kako je još u veljači poslala jasne instrukcije ... Da pripreme sobe za izolaciju i sl. Kao da ne živi na ovom svijetu! "Ženske kuće" nemaju mjesta ni za redovnu djelatnost, zadnja su rupa na svirali.
Mogla ih je samo izvjesiti na oglasnu ploču, s istim uspjehom! Kad daješ instrukcije, pogotovo na daljinu, moraš bar provjeriti ima li ikoga s druge strane, nekoga tko prima te instrukcije.
Tako da bih ja bez problema okrivio ministricu Bedeković i to zbog nehaja i nesposobnosti. Jer tako se ne rukovodi s velikim sustavima: ne štancaš instrukcije samo zato da kod frke možeš oprati ruke!
Pitam se je li uopće provjerila ako su dnevna izvješća iz Splita sva bila copy/paste!?
« Zadnja izmjena: 10.04.2020., 09:36:40 od kobler »

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.564
Odg: telegram.hr
« Odgovori #2 u: 10.04.2020., 09:35:44 »
Pitam se je li uopće provjerila ako su dnevna izvješća iz Splita sva bila copy/paste!?

Ja bi "stavio novac" na to da ih nije ni pogledala, a kamoli provjeravala.