Autor Tema: Pravila foruma  (Posjeta: 24529 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Pravila foruma
« Odgovori #15 u: 28.06.2017., 18:25:09 »
... Gdje je upad pak 6 ojra za ljude, i 4 za penzionere. :)

Htio sam Lappina prijaviti zbog uvrede na bazi uvrede  :m055 . Tražio sam u pravilima crticu po kojoj bih ga prijavio ali je nisam našao. A tako me je uvrijedio - da ljudi i penzioneri :lol2
Lukavi Lappino - sve je točno napisao, a usput mnoge uvrijedio. Bravo majstore - volim takve ubojite riječi. :congratulations

Inače, najbliža crtica Pravila koja bi se za ovakav uvređujući post mogla pokazati je ova:
- zabranjeno je vrijeđanje ostalih korisnika, korištenje govora mržnje, poticanje svađa na osobnom/nacionalnom/vjerskom nivou

Ne piše zabrana vrijeđanje na osnovi dobi članova foruma pa predlažem da ubacimo to u Pravila. Nadam se da ne treba zato Skupština. E, nećeš više - Lappino! :yes
A sad vidim da nema i zabrane za vrijeđanje na bazi spola, seksualne orijentacije... Uh ima posla za mnoge. :p015
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.256
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Odg: Pravila foruma
« Odgovori #16 u: 28.06.2017., 19:02:29 »
... Gdje je upad pak 6 ojra za ljude, i 4 za penzionere. :)

Htio sam Lappina prijaviti zbog uvrede na bazi uvrede  :m055 . Tražio sam u pravilima crticu po kojoj bih ga prijavio ali je nisam našao. A tako me je uvrijedio - da ljudi i penzioneri :lol2
Lukavi Lappino - sve je točno napisao, a usput mnoge uvrijedio. Bravo majstore - volim takve ubojite riječi. :congratulations

Inače, najbliža crtica Pravila koja bi se za ovakav uvređujući post mogla pokazati je ova:
- zabranjeno je vrijeđanje ostalih korisnika, korištenje govora mržnje, poticanje svađa na osobnom/nacionalnom/vjerskom nivou

Ne piše zabrana vrijeđanje na osnovi dobi članova foruma pa predlažem da ubacimo to u Pravila. Nadam se da ne treba zato Skupština. E, nećeš više - Lappino! :yes
A sad vidim da nema i zabrane za vrijeđanje na bazi spola, seksualne orijentacije... Uh ima posla za mnoge. :p015




 :lol3 :lol1
Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline ja moren

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2015
  • Postova: 1.515
Odg: Pravila foruma
« Odgovori #17 u: 29.06.2017., 09:16:08 »
moderno je reć da je izjava izvučena iz konteksta :m055

zaključak-penzioneri nisu ljudi... san dobro skužil?  :congratulations
ki more-more...

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: Pravila foruma
« Odgovori #18 u: 29.06.2017., 10:21:49 »
zaključak-penzioneri nisu ljudi... san dobro skužil?  :congratulations

A si. :p015
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline Tony_ri

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2020
  • Postova: 171
Re: Pravila foruma
« Odgovori #19 u: 15.02.2021., 12:56:55 »
Ovako, imam pitanje vezano za postanje slika, čisto da ne napravim nered, a nisam ni došao  :knjizevnost

Pravila kažu

Citat:
SLIKE - za veće količine slika predviđena je tema PIC POST. Maksimalna dozvoljena širina slike je 600 piksela. Možete staviti i link na veću rezoluciju! Pripazite na memorijsku težinu slike. Pojedinačne slike se toleriraju i na ostalim dijelovima Foruma, ako im je svrha ilustracija topica, posta, čestitke i sl. Maksimalni broj slika po jednom postu je 10.

Tony_ri
slikice bi trebalo stavljati u privitke jer će nakon nekog vremena nestati a bila bi šteta.   :wavey

Slažem se da upload na vanjske servere ponekad, zapravo najčešće nije najsretnije rješenje. Ali isto tako vidim da se redovito radi na forumu

Ukoliko bi uplodao slike kao attachment ili ti privitak na forumu to bi u principu kod mene značilo 1 slika = 1 post s obzirom na ograničenje od  512KB po privitku pojedinačno i max 512KB ukupno po postu (slike koje inače postam po forumima su 1200px X 675 ili 1200 X 900 i imaju između 250 i 500KB). To isto tako znači da bi ponekad imao 10 -15 postova zaredom u jednoj temi. Dali je to ok?

S obzirom da po forumu vidim slike koje definitvno nisu široke 600px, a i današnji standardi i monitori su nešto drugačiji nego 2012. kada su pravila pisana molim odgovor što je i kako dopušteno. Razni forumi imaju razna pravila, definitvno ću se prilagoditi, samo moram znati točno čemu...


« Zadnja izmjena: 15.02.2021., 13:07:29 od Tony_ri »

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Re: Pravila foruma
« Odgovori #20 u: 15.02.2021., 13:22:21 »
Kakvi privitci, kakvi bakrači. Tony, stavljaj fotke kako hoćeš. Nigdje u pravilima ne piše da fotografije moraju bit u privitcima. Od toliko hvaljenih privitaka, dođi na forum kao neregistriran član (gost) i nećeš vidjet niti jednu fotografiju.  :lol1 :ruka

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Re: Pravila foruma
« Odgovori #21 u: 15.02.2021., 15:06:05 »
Ovako, imam pitanje vezano za postanje slika, čisto da ne napravim nered, a nisam ni došao  :knjizevnost

Pravila kažu

Citat:
SLIKE - za veće količine slika predviđena je tema PIC POST. Maksimalna dozvoljena širina slike je 600 piksela. Možete staviti i link na veću rezoluciju! Pripazite na memorijsku težinu slike. Pojedinačne slike se toleriraju i na ostalim dijelovima Foruma, ako im je svrha ilustracija topica, posta, čestitke i sl. Maksimalni broj slika po jednom postu je 10.

Tony_ri
slikice bi trebalo stavljati u privitke jer će nakon nekog vremena nestati a bila bi šteta.   :wavey

Slažem se da upload na vanjske servere ponekad, zapravo najčešće nije najsretnije rješenje. Ali isto tako vidim da se redovito radi na forumu

Ukoliko bi uplodao slike kao attachment ili ti privitak na forumu to bi u principu kod mene značilo 1 slika = 1 post s obzirom na ograničenje od  512KB po privitku pojedinačno i max 512KB ukupno po postu (slike koje inače postam po forumima su 1200px X 675 ili 1200 X 900 i imaju između 250 i 500KB). To isto tako znači da bi ponekad imao 10 -15 postova zaredom u jednoj temi. Dali je to ok?

S obzirom da po forumu vidim slike koje definitvno nisu široke 600px, a i današnji standardi i monitori su nešto drugačiji nego 2012. kada su pravila pisana molim odgovor što je i kako dopušteno. Razni forumi imaju razna pravila, definitvno ću se prilagoditi, samo moram znati točno čemu...


Pa da i ja odgovorim, da - poželjno je stavljatio slike u privitke, i da, ako je to 15 postova za redom, nema veze. Iako ti nitko ne može zabraniti i ovako stavljanje sa nekih vanjskih izvora - jedino što se u dogledno vrijeme kad ti sada besplatni vanjski izvori postanu platni, a autor ih ne želi više plaćati, tad slike nestanu ili se pojavljuju kao watermarkirani preview thumbnail ili slično. Zato preferiramo privitke.

Na volju ti.  :wavey
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Re: Pravila foruma
« Odgovori #22 u: 15.02.2021., 15:10:11 »
Kakvi privitci, kakvi bakrači. Tony, stavljaj fotke kako hoćeš. Nigdje u pravilima ne piše da fotografije moraju bit u privitcima. Od toliko hvaljenih privitaka, dođi na forum kao neregistriran član (gost) i nećeš vidjet niti jednu fotografiju.  :lol1 :ruka

Ne ulazim u administriranje foruma, ne znam koliko posla zahtijeva preinaka da sve radi kako bi svi htjeli da radi, ali ne očekujem da će se toga netko prihvatiti ako zahtijeva velik utrošak vremena koji nitko ne plaća. Da bi se sve sredilo vjerojatno treba para koje ova Udruga baš i nema na bacanje. I dalje ćemo se oslanjati na volontiranje, pa ako to umanjuje osjećaj zadovoljstva gostiju, nek znaju u čemu je stvar. Do daljnjeg idemo ovako. nek samo funkcionira

  :kap :wavey
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.256
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Re: Pravila foruma
« Odgovori #23 u: 15.02.2021., 18:59:13 »
Ovako, imam pitanje vezano za postanje slika, čisto da ne napravim nered, a nisam ni došao  :knjizevnost

Pravila kažu

Citat:
SLIKE - za veće količine slika predviđena je tema PIC POST. Maksimalna dozvoljena širina slike je 600 piksela. Možete staviti i link na veću rezoluciju! Pripazite na memorijsku težinu slike. Pojedinačne slike se toleriraju i na ostalim dijelovima Foruma, ako im je svrha ilustracija topica, posta, čestitke i sl. Maksimalni broj slika po jednom postu je 10.

Tony_ri
slikice bi trebalo stavljati u privitke jer će nakon nekog vremena nestati a bila bi šteta.   :wavey

Slažem se da upload na vanjske servere ponekad, zapravo najčešće nije najsretnije rješenje. Ali isto tako vidim da se redovito radi na forumu

Ukoliko bi uplodao slike kao attachment ili ti privitak na forumu to bi u principu kod mene značilo 1 slika = 1 post s obzirom na ograničenje od  512KB po privitku pojedinačno i max 512KB ukupno po postu (slike koje inače postam po forumima su 1200px X 675 ili 1200 X 900 i imaju između 250 i 500KB). To isto tako znači da bi ponekad imao 10 -15 postova zaredom u jednoj temi. Dali je to ok?

S obzirom da po forumu vidim slike koje definitvno nisu široke 600px, a i današnji standardi i monitori su nešto drugačiji nego 2012. kada su pravila pisana molim odgovor što je i kako dopušteno. Razni forumi imaju razna pravila, definitvno ću se prilagoditi, samo moram znati točno čemu...




Ograničenja: 4 po postu, maksimalna ukupna veličina 512KB , maksimalna pojedinačna veličina 512KB

Znači staniu ti 2 fotke u post, koristi JPEGMiniPro ili odličan Caesium https://saerasoft.com/caesium/
Kompresija s minimalnim gubitkom kvalitete...

Znači, kako je zokxy rekao, stavljaj kako ti odgovara, možeš i jednu fotku jedan post ili kako god, bitne stvari bolje da su tu kao privitak, a ostalo po volji pa ako se zagube nikom ništa....

Ne možemo staviti veće fotke jer zauzimaju puno prostora, stvaraju veću potrošnju prometa na serveru, a nije ni zanemarivo to da se backup ne može napraviti jer već sada ima preko 20gb privitaka...
Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.256
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Re: Pravila foruma
« Odgovori #24 u: 15.02.2021., 19:09:01 »
Ne ulazim u administriranje foruma, ne znam koliko posla zahtijeva preinaka da sve radi kako bi svi htjeli da radi, ali ne očekujem da će se toga netko prihvatiti ako zahtijeva velik utrošak vremena koji nitko ne plaća. Da bi se sve sredilo vjerojatno treba para koje ova Udruga baš i nema na bacanje. I dalje ćemo se oslanjati na volontiranje, pa ako to umanjuje osjećaj zadovoljstva gostiju, nek znaju u čemu je stvar. Do daljnjeg idemo ovako. nek samo funkcionira

  :kap :wavey

Zahtjeva 10 minuta posla što se veličine privitaka tiče. Problem je u skladištenju istih i kontroli gomilanja gigabajta privitaka na serveru te prikazivanju istih...

Ukupno privitaka:25598
Ukupna veličina direktorija za privitke:18.165.232,3 kB

Strpit ćemo se još malo dok ne prokužimo kojim putem ćemo krenuti s tim forumom, ne mislim forumski već programski...

I još jedno da odgovorim i na ovo...

Kakvi privitci, kakvi bakrači. Tony, stavljaj fotke kako hoćeš. Nigdje u pravilima ne piše da fotografije moraju bit u privitcima. Od toliko hvaljenih privitaka, dođi na forum kao neregistriran član (gost) i nećeš vidjet niti jednu fotografiju.  :lol1 :ruka

Ne mora stavljati uopće. Ništa. Ne mora ni pisati ništa. Nije obavezno. Kao ni postavljanje fotki u privitke. Nije obavezno. Ali sav taj trud i rad i gubljenje sati i sati zato da bi gosti bili zadovoljni i to besplatno? Pa neka se registriraju. Isto je besplatno.

Situacija s gostima je takva kakva je zbog updatea servera i njegove nekompatibilnosti s forumom. Svijet ide dalje, a mi smo još na kolima jer je to tako.  Jeftino. Trudimo se ali neke stvari su jako specifične i nije ih lako samo tako riješiti. Kada se digne nova (najnovija) verzija foruma možda se što i riješi po tome pitanju, ja bih iskreno najrađe sve nanovo (s time da podatci ostaju, baza podataka i privitci) pa opet pomalo. Ali za to treba tjedan dana sjediti za kompjuterom i napraviti. Pod uvjetom da se nešto ne zblesira i da ne nastanu problemi.

Koga ćemo onda kriviti?
« Zadnja izmjena: 15.02.2021., 19:27:59 od Magnum »
Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline Tony_ri

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2020
  • Postova: 171
Re: Pravila foruma
« Odgovori #25 u: 16.02.2021., 03:18:30 »
Hvala na odgovorima i pojašnjenjima, ovih dana će možda još biti još nešto materijala sa vanjskog servera, a u budućnosti ću se truditi sve stvaljati kao attachment

Moje mišljenje o problematici upload-a na forum ili vanjske servere sa strane korisnika koji objavljuje veliki broj slika po postu i relativno veliki broj postova u periodu kada nisam na brodu: 
Upload na forum, definitivno da, ALI to onda mora biti na platformi koja je user friendly, atraktivna, moderna i omogućavati jednostavno korištenje s računala  i mobitela - moje mišljenje je da je to općenito jedini put kojim forumi mogu ići ukoliko ne žele da ih društvene mreže pregaze do kraja. Znam nekoliko foruma koji su napravili migraciju na nove platforme, omogućili jednostavan direktan upload, pa onda još dodali i zgodne stvari tipa automatic resize na XXXX px po dužoj stranici,  like funkciju i slično te se vidi povratak nekih starih korisnika koji su u prošlosti odustali zbog razno raznih katastrofa tipa photobucket, imageshack i slično, ali i dolazak novih korisnika.

E sad, da sve ne bude tako bajno to naravno zahtjeva dramatično više prostora na serveru, veće troškove i više vremena provedenog na održavanju.

Da se nebi shvatilo da sam došao prodavati neku pamet, ovo je samo moje mišljenje i iskustvo. I sam sam na neko vrijeme odustao od foruma, pa sam se vratio

Offline Magnum

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2013
  • Postova: 6.256
  • What do you see in the dark, when the demons come?
    • Magnum's place
Re: Pravila foruma
« Odgovori #26 u: 16.02.2021., 03:40:59 »
Hvala na odgovorima i pojašnjenjima, ovih dana će možda još biti još nešto materijala sa vanjskog servera, a u budućnosti ću se truditi sve stvaljati kao attachment

Moje mišljenje o problematici upload-a na forum ili vanjske servere sa strane korisnika koji objavljuje veliki broj slika po postu i relativno veliki broj postova u periodu kada nisam na brodu: 
Upload na forum, definitivno da, ALI to onda mora biti na platformi koja je user friendly, atraktivna, moderna i omogućavati jednostavno korištenje s računala  i mobitela - moje mišljenje je da je to općenito jedini put kojim forumi mogu ići ukoliko ne žele da ih društvene mreže pregaze do kraja. Znam nekoliko foruma koji su napravili migraciju na nove platforme, omogućili jednostavan direktan upload, pa onda još dodali i zgodne stvari tipa automatic resize na XXXX px po dužoj stranici,  like funkciju i slično te se vidi povratak nekih starih korisnika koji su u prošlosti odustali zbog razno raznih katastrofa tipa photobucket, imageshack i slično, ali i dolazak novih korisnika.

E sad, da sve ne bude tako bajno to naravno zahtjeva dramatično više prostora na serveru, veće troškove i više vremena provedenog na održavanju.

Da se nebi shvatilo da sam došao prodavati neku pamet, ovo je samo moje mišljenje i iskustvo. I sam sam na neko vrijeme odustao od foruma, pa sam se vratio

Sve to stoji, za sve to postoje dodatci i za ovaj forum, problem je samo kod izlaska novih verzija, obično nisu kompatibilne niti jedna s drugom, niti sa serverom niti s forumom. Zahtijeva strašno puno rada zbog održavanja i mogućnosti grešaka te novaca zbog servera, prostora, plaćanja nekoga tko će to nadzirati i raditi makar pola radnog vremena, a toga se nema...

Gledajmo to ovako, na društvenim mrežama ne postoje ovakve stvari, forumi jesu jedan relikt prošlosti zbog nedostatka user friendly grafičkog sučelja i kojekakvih sitnica koje su ionako u ovom slučaju nebitne, jedino su ih ljudi prihvatili kao neku svakodnevnicu....

Upload na forum je čisto radi arhive fotografija, dešavalo se da neko 3rd party tipa photobucket vrisne ili prestane raditi i ode sve k vragu. Kao što si i sam rekao, znači shvaćaš problematiku...

Nitko ne smatra ovo pametovanjem, tu smo da svi napravimo što je u našoj mogućnosti, netko tekstom, netko slikom, a netko noćenjem na forumu i gubljenjem vida kopanjem po kodu  :-)

U svakom slučaju, samo ti stavljaj materijale, na bilo koji način, ostalo će se riješiti jednog dana :-)
Objasniš li nešto tako jasno da nitko ne može pogrešno razumjeti, netko će ipak krivo shvatiti.

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Re: Pravila foruma
« Odgovori #27 u: 16.02.2021., 04:07:22 »

Ne mora stavljati uopće. Ništa. Ne mora ni pisati ništa. Nije obavezno. Kao ni postavljanje fotki u privitke. Nije obavezno. Ali sav taj trud i rad i gubljenje sati i sati zato da bi gosti bili zadovoljni i to besplatno? Pa neka se registriraju. Isto je besplatno.

Znam da je besplatno, ali to ne znači da će se ljudi i registrirati na jednu ovakvu besplatnu user no frendly platformu. Nisam primjetio neku navalu novih članova u zadnjih mjesec dana, a posjeta je pala otprilike za duplo od kad se forumu pristupa samo preko ovog portalskog dijela.

Upload na forum, definitivno da, ALI to onda mora biti na platformi koja je user friendly, atraktivna, moderna i omogućavati jednostavno korištenje s računala  i mobitela - moje mišljenje je da je to općenito jedini put kojim forumi mogu ići ukoliko ne žele da ih društvene mreže pregaze do kraja.
Društvene mreže su već odavno pregazile forume. Ostao je samo još pokoji čavao za zabit u lijes. :pop  Stvar evolucije- nešto umire, nešto novo se stvara. Uvijek bilo i bit će. :pojmanemam

I da se osvrnem na promjenu imena: meni osobno svejedno kako će se zvat, ali ostavio bih kako je, kakve sad 051 kerefeke. :ruka Već sam jednom to napomenuo, prije otprilike dvije godine, ali ću ponovit opet, koliko god to nekome loše sjelo  :d020 :a045 : uređivanje i preslagivanje foruma, a sad najnovije i promjena imena je otprilike kao farbanje broda dok tone.  :pusiti :a015


Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Re: Pravila foruma
« Odgovori #28 u: 16.02.2021., 19:20:41 »
Društvene mreže su već odavno pregazile forume. Ostao je samo još pokoji čavao za zabit u lijes. :pop  Stvar evolucije- nešto umire, nešto novo se stvara. Uvijek bilo i bit će. :pojmanemam

Ja sam bio protiv forumskih "novotarija" jer mi je Usenet bio bolji  :301

Offline ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.585
Re: Pravila foruma
« Odgovori #29 u: 16.02.2021., 23:49:16 »
Evo ja navigam već 36 godina na istoj firmi. Prvog dana sam čuo da će sve otići u PM. Ide to i dan danas. Ide kako ide. Nitko ne želi i ne viče na sav glas, kao pojedinci. Ako mi se ne sviđa, neću biti ovdje, ako nemam ništa pametno napisati, šutit ću. Mislim da je pozitiva bolja od nekakvog pljuvanja i konstantne podjebancije. Ne mislim na nikog ponaosob. Govorim (pišem) o sebi. Pozdrav svim dobronamjernim ljudima.