Autor Tema: MIK 2012 IZNUTRA - INSIDE STORY  (Posjeta: 10073 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jazbac

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 1.113
MIK 2012 IZNUTRA - INSIDE STORY
« u: 11.04.2012., 09:55:01 »
Otvaram novu temu, a po nazivu shaćate o čemu se radi. Kao jedan od učesnika i članova mikovske karavane pokušat ću radovito  stavljati pričice o MIK-u i oko MIK-a, naravno one koje neće moći pročaitati u ostalim (službenim) medijima. Biti će tu i žutila: ogovaranja, tračeva i svega sličnog što nas ljude zabavlja u dokolici. Nadam se i vašoj suradnji kroz komentare, a vrlo rado ću odgovoriti i na sva vaša pitanja, na koje znam odgovor, naravno.
Za početak evo popisa autora i izvođača po abecednom redu naziva pjesme:

ČOVEK OTROK JE ZAVAVEK - Duško Jeličić i Antonio Krištofić
(Mauro Staraj – Alfred Šaina/Mauro Staraj – Mauro Staraj)
DAJ MI KAPJU VODI - Damir Kedžo
(Robert Grubišić – Marina Valković – Robert Grubišić)
DALMACIJA DI KVARNER BUŠIVA - klapa SOL
(Branko Barbir – Branko Barbir – Robert Grubišić)
DUŠE SU NAN VEZANE - Giuliano
(Duško Rapotec Ute – Robert Pilepić – Aleksandar Valenčić)
EVVIVA EL VIN DELL'ISTRIA - Daniel Načinović
(Daniel Načinović – Daniel Načinović – Aleksandar Valenčić)
GOOD BYE - grupa Trend
(Robert Grubišić – Alan Crnković – Robert Grubišić)
ISTRIJANKE - Oliver J. Berekin
(Oliver Jakovčev – Sanja Kokotović – Aleksandar Valenčić)
JUBAV SU ŠIPUNI - Katja Budimčić
(Robert Grubišić – Marina Valković – Robert Grubišić)
LA VITA - Alen Polić i La Miela
(Ines Prajo – trad. / A. Kunštek – Tihomir Preradović)
LETO NA KVARNERE - Yamas
(Tajana Dukić – Tajana Dukić – Voljen Mlakar)
MARIJA, ZVA SAN JE MARIJA - Kićo Slabinac
(Andrej Baša – Andrej Baša – Andrej Baša)
MORE JE MOJA KUĆA - Joso Butorac
(Ivan Žan – Robert Pilepić – Robert Grubišić)
NASRID MORA - Helena Brajković
(Robert Grubišić – Robert Pilepić – Robert Grubišić)
NE ZAMIRI - Ana Horvat
(Anton Justić – Ivica Hriljac – Anton Justić)
REČI MI LUČIJA KAMO DA POJDEN - Lado Bartoniček
(Lado Bartoniček – Lado Bartoniček – Lado Bartoniček)
ROŽICA - Vesna Nežić Ružić
(Goran Kauzlarić Griff – Ljubica Bestulić Stanković – G. Kauzlarić Griff)
SI SU DOŠLI - Gina Picinić
(Andrej Baša – Andrej Baša – Andrej Baša)
SPOD FERALA - Highlanders
(Bruno Krajcar – Daniel Načinović – Mauro Giorgi)
SRIĆA - Valentina Briški i Toni Markovski
(Ines Prajo – Ariana Kunštek/Bartol Randić – Ivo Popeskić)
TANAC OD ŽIVOTA - Robertino Grbac
(Robertino Grbac – Robertino Grbac – Aleksandar Valenčić)

A evo i gradova domaćina:

23.06.2011 Opatija
24.06.2011 Sv. Petar u Šumi
25.06.2011 Bakar
26.06.2011 Umag
27.06.2011 Gračišće
28.06.2011 Rijeka
29.06.2011 Novalja - Generalna proba
30.06.2011 Novalja - Finalna večer

madcox

  • Gost
Odg: MIK 2012 IZNUTRA - INSIDE STORY
« Odgovori #1 u: 11.04.2012., 10:01:44 »
Ni ove godine Karin Kuljanić nema na MIK-u...... :(

Offline mikimiki

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 2.278
Odg: MIK 2012 IZNUTRA - INSIDE STORY
« Odgovori #2 u: 11.04.2012., 10:12:31 »
meni se Karin baš ne sviđa.....jako mi se zamjerila kad sam bila u rodilištu...a ona u obilasku u viziti....samo se ulagivala primarijusu a nas rodilje gledala je ko da smo kužne, sa gađenjem naprosto.

a njena mama mi je predavala engleski u SŠ...većeg snoba i pokondirene tikve od te Margarete Kuljanić davno nisam vidjela.
...take care to get what you like or you'll be forced to like what you get

Offline jazbac

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 1.113
Odg: MIK 2012 IZNUTRA - INSIDE STORY
« Odgovori #3 u: 11.04.2012., 12:04:24 »
 :palacgore Tračevi su počeli padat. Reko bi Mamić: Ajmooooo! :yes

Offline mikimiki

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 2.278
Odg: MIK 2012 IZNUTRA - INSIDE STORY
« Odgovori #4 u: 11.04.2012., 12:09:20 »
Svojevremeno (devedesetih) sam čula da je unutar MIK karavane pravi kupleraj.
Jedna moja ex kolegica je bila neki back vokal ili neš slično....a bila je jako jako hmmm.....veselog...... ponašanja.

 :rollin2
...take care to get what you like or you'll be forced to like what you get

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.568
Odg: MIK 2012 IZNUTRA - INSIDE STORY
« Odgovori #5 u: 11.04.2012., 12:10:27 »
:palacgore Tračevi su počeli padat. Reko bi Mamić: Ajmooooo! :yes

Khm, nije li ideja bila da ti nama prenosiš tračeve a ne obrnuto  :lol1

Offline Rijeka

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 3.353
Odg: MIK 2012 IZNUTRA - INSIDE STORY
« Odgovori #6 u: 11.04.2012., 12:17:43 »
 :popcorn
Hranite se zdravim mislima i pazite da Vam imunitet ne opadne na serviranu glupost :)

Offline jazbac

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 1.113
Odg: MIK 2012 IZNUTRA - INSIDE STORY
« Odgovori #7 u: 11.04.2012., 15:46:32 »
Svojevremeno (devedesetih) sam čula da je unutar MIK karavane pravi kupleraj.
Jedna moja ex kolegica je bila neki back vokal ili neš slično....a bila je jako jako hmmm.....veselog...... ponašanja.

 :rollin2

Moje višegodišnje iskustvo govori da se ne bi moglo baš govorit o kupleraju. Preteška riječ. Kako većinu karavane čine umjetnici (i oni koji to pokušavaju biti) može se reć da je i ponašanje malo izvan uobičajenih gabarita, drugim riječima malo slobodnije i otkačenije. Ajmo reć nešto kao exkurzija. Postoje oni koji trče za pijatom, koji trče za čašicom, koji trče za suknjom, a naravno i sponzoruša fasciniranih lokalnim zvjezdicama.
Nakon 2-3 dana već se slože ekipe koji si pašu pa se i druženja u otprilike 12-satnom programu koliko uobičajeno traje jedan MIK-ovski dan  (od 15.00 do 3.00) tako složena. Nakon putovanja i dolaska u neki grad gdje se priređuje (šablonizirani) doček, ekipice se grupiraju, ispijaju kavice i uglavnom tračaju jedni druge. Kvazi menađeri i roditelji budućih potencijalnih zvijezda upucavaju se i plaćaju pića renomiranijim autorima nudeći suradnju. Slijede nervozne pripreme, obleka, šminkanje i friziranje pri čemu veće "zvijezde" smatraju da imaju pravo prednosti te da mogu do u nedogled maltretirati tete koje šminkaju i friziraju tražeći od njih da naprave nešto, a ni same ne znaju što. Prije izlaska na pozornicu slijedi upjevavanje i uglavnom lažno i kurtoazno hrabrenje kolega.
Po završenom nastupu autsideri odlaze u garderobu na presvlačenje dok favoriti grizu nokte i nervozno pogledom traže inspicijenta očekujući poziv na proglašenje. Favoriti se uglavnom znaju nakon prve dvije večeri, a postoje dvije vrste; stvarni favoriti sa dobrim pjesmama i "favoriti na domaćem terenu", znači oni koji osvajaju nagradu, ali samo u svom gradu.
Nakon što se proglase pobjednici slijedi faza opuštanja i juriš na švedske stolove. I tu postoje favoriti, odnosno oni za koje se zna da će se prvi uhvatit pijata.
Nakon zaslužene okrijepe dobra ekipa se uhvati pjesme, dio njih im se priključi. Kada je pjesma na vrhuncu inspicijenti počnu tjerat jato u bus u kojem se ponekad nastavlja party do Rijeke.
Tako otprilike izgleda jedan uobičajeni dan! 

Offline mikimiki

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 2.278
Odg: MIK 2012 IZNUTRA - INSIDE STORY
« Odgovori #8 u: 11.04.2012., 15:50:58 »
Jazbac-ta moja priča koju "pošto kupila po to prodala" je stara bar 20 godina.
To je bilo početkom devedesetih...možda je bilo više lovaca i akcije nego danas?
...take care to get what you like or you'll be forced to like what you get

madcox

  • Gost
Odg: MIK 2012 IZNUTRA - INSIDE STORY
« Odgovori #9 u: 11.04.2012., 15:59:03 »
meni se Karin baš ne sviđa.....jako mi se zamjerila kad sam bila u rodilištu...a ona u obilasku u viziti....samo se ulagivala primarijusu a nas rodilje gledala je ko da smo kužne, sa gađenjem naprosto.

a njena mama mi je predavala engleski u SŠ...većeg snoba i pokondirene tikve od te Margarete Kuljanić davno nisam vidjela.

vidiš, ja znam cijelu familiju, nisam stekla takav dojam, možda zato jer se poznamo.... :greensmile

Offline mikimiki

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 2.278
Odg: MIK 2012 IZNUTRA - INSIDE STORY
« Odgovori #10 u: 11.04.2012., 16:01:41 »
moguće.

ali prefesoricu Kuljanićku smo mrzili radi njenog preseravanja jako....hvalila se kako izmjenjuje čestitke sa Neil Armstrongom i pričala slične gluposti.....snob baba. iako sam ja imala kod nje odličan nije mi se nimalo sviđala.
...take care to get what you like or you'll be forced to like what you get

Offline rijeka53

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 1.060
    • rijeka-apartmani
Odg: MIK 2012 IZNUTRA - INSIDE STORY
« Odgovori #11 u: 11.04.2012., 16:38:28 »
Jazbac-ta moja priča koju "pošto kupila po to prodala" je stara bar 20 godina.
To je bilo početkom devedesetih...možda je bilo više lovaca i akcije nego danas?

...  vise  a k c i j e  :bravo5,
as ni bilo ni klompa ni interneta, zato je bilo sigruno vise reale nego virtuale  :greensmile

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.568
Odg: MIK 2012 IZNUTRA - INSIDE STORY
« Odgovori #12 u: 11.04.2012., 23:47:26 »
...  vise  a k c i j e  :bravo5,
as ni bilo ni klompa ni interneta, zato je bilo sigruno vise reale nego virtuale  :greensmile

Ma su zato ljudi vavek isti - tračati volimo si - i onda i sada, a posebno napuhivat  svoje pobjede i tuđe "poraze" ;D

Offline jazbac

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 1.113
Odg: MIK 2012 IZNUTRA - INSIDE STORY
« Odgovori #13 u: 12.04.2012., 08:07:08 »
Pa evo kad ste se već uhvatili dotične gospođe mogu i ja reć par riječi. Poznate su mi stvari o kojima pišete i već sam o tome čuo. Ja, međutim, nemam nikakvih loših iskustava. Dapače, kad mi je hćer rađala bila je vrlo ljubazna s njom, a i ja sam dobivao od nje sve informacije iz prve ruke kad god sam ju nazvao. To je što se rodilišta tiče. Što se glazbe tiče i tu kruže priče o napuhanosti, prejakom egu, glumljenju zvijezde itd. Opet i tu mogu reć da samo uvijek imali korektnu suradnju, da je prema kolegicama i kolegama koji su debitirali u toj priči bila vrlo dobronamjerna i pružala im podršku.
Možda da iznesem i par manje poznatih stvari: po prvi puta na MIK-u se pojavljuje 1994. godine sa pjesmom Mirjane Bobuš "Zami me sobun sakamo". Osvaja 3. mjesto publike i nagradu za najboljeg debitanta. Mirjana Bobuš poslala je tu pjesmu na natječaj za MIK s namjerom da ju ona sama izvodi, no umjetnički direktor Andrej Baša odlučuje pjesmu dati mladoj debitantici koja je prije toga imala zapažen nastupa na uvertiri festivalu koja se zvala "Moj prvi MIK" i koja je na žalost ukinuta. Zbog toga dolazi do svađe Baše i Bobušice, a Karin postaje kolateralna žrtva tog sukoba i prošlo je dosta vremena dok su ona i Mirjana postale velike prijateljice i suradnice. Zanimljiva je i priča da je Karin na "Moj prvi MIK" došla na nagovor svog profesora glazbenog Ivice Badurine, autora velikog hita "Da te mogu pismom zvati" koja je, usput budi rečeno, dvije godine bila odbijana na natječajima za razno razne festivale. A nije I. Badurina imao samo talentiranu Karin u toj generaciji svojih školaraca. Ista su generacija još dvojica vrsnih riječkih glazbenika: Vedran Križan, sadašnji klavijaturist Flumensa i Alen Tibljaš, jedan od ponajboljih riječkih bubnjara koji je svirao sa svim boljim riječkim bandovima.
Osim na MIK-u Karin je pokušavala proboj i na hrvatsko tržište putem splitskih festivala, no bez većih uspjeha. Između glazbene i profesionalne karijere ona je ipak prednost dala profesionalnoj tako da su njeni nastupi izvan festivala vrlo rijetki. Najviše je nastupala u programu pod nazivom "Primorska noć" sa Mariom Battifiacom, Mirjanom Bobuš i Robertom Grubišićem.
Za sada ne znam razloge izostanka s ovogodišnjeg MIK-a, ali čim saznam ja saznat ćete i vi.

Offline mikimiki

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 2.278
Odg: MIK 2012 IZNUTRA - INSIDE STORY
« Odgovori #14 u: 12.04.2012., 08:28:28 »
Još najbolje da ne bi bila ljubazna prema tvojoj kćeri kad te poznaje.
...take care to get what you like or you'll be forced to like what you get