Autor Tema: MIK 2012 IZNUTRA - INSIDE STORY  (Posjeta: 10066 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline jazbac

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 1.113
Odg: MIK 2012 IZNUTRA - INSIDE STORY
« Odgovori #15 u: 28.05.2012., 09:04:23 »
Nastavljamo sa insajderskim pričicama o MIK-u nakon kratke pauze, zbog moje odsutnosti te činjenice da je trebala proć određena faza u pripremama za festival. Pjesme su snimljene i po prvi puta puštene u eter više od mjesec dana prije početka festivala. Je to dobro ili nije??? Ja bi rekao da je to "mač sa dvije oštrice". Pjesme će publici biti "u uhu" tako da će glasanje publike biti objektivnije, a neke lokalne zvijezde koje glasove dobivaju na temelju stare slave ovime će ipak biti malo zakinute. Na desnoj strani web stranice festivala morete si preslušat pjesme:
http://www.festivalmik.com/
U pravilu prve reakcije na nove pjesme daju sami učesnici festivala - izvođači i autori. Zahvaljujući sveprisutnom FB jedan drugome hvale pjesmu i sa figom u džepu proglašavaju kolege unaprijed pobjednicima. Naravno, da i ja imam svoje mišljenje o tome kakvi će biti rezultati na samom festivalu, a što će se vrtiti na radio stanicama. Uvijek postoji taj nesrazmjer, ali to ću ipak zadržat za sebe.
Općenito, kao dugogodišnji insider o pjesmama mogu reć sljedeće:
Pjesme su nešto kvalitetnije od prosjeka zadnjih godina
Izrazitog favorita nema te će se glasovi puno dodjeljivati prema "mjestu boravka"
Primjetno je da većina izvođača ima pjesme otprilike u rangu i stilu dosadašnjih svojih uradaka, a i autorski rukopis je vrlo prepoznatljiv
Pažljivom promatraču ne može promaći činjenica da uz časne izuzetke Vesnu Nežić Ružić i Duška Jelićića nedostaje gotovo kompletna postava zadnjeg MIK-ovskog desetljeća (K. Kuljanić, M. Battifica, M. Bobuš, A. Vitasović, Jozefina i Trio Rio itd.) tako da neka nova imena polako postaju "inventar MIK-a" koji na festival ulaze gotova pa sa pozivnicom, a ne putem natječaja.
Sada su izvođači u fazi smišljanja scenskog nastupa i izbora garderobe pa kada nešto nanjušim opet se javljam :greensmile

Offline Jean

  • Sr. Member
  • ****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 266
Odg: MIK 2012 IZNUTRA - INSIDE STORY
« Odgovori #16 u: 28.05.2012., 11:31:20 »
A nije I. Badurina imao samo talentiranu Karin u toj generaciji svojih školaraca. Ista su generacija još dvojica vrsnih riječkih glazbenika: Vedran Križan, sadašnji klavijaturist Flumensa i Alen Tibljaš, jedan od ponajboljih riječkih bubnjara koji je svirao sa svim boljim riječkim bandovima.

Zaboravio si još jednog vrsnog glazbenika koji je produkt glazbenog odgoja u Osnovnoj Školi "Nikola Tesla" (ako se dobro sjećam, on je bio u onoj generaciji kada je Badurina otišao sa Škole, pa je dio glazbenog odgoja stjecao kod učiteljice Jadranke Derete): Odlaskom "generacije 71/72", kojoj su pripadali glazbenici koje si naveo, za bubnjeve školskog benda zasjeo je Branimir Gazdik, no u nedostatku ostalih instrumentalista (najviše zbog odlaska Badurine) bend je kroz koju godinu rasformiran.

Offline Aisling

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 113
Odg: MIK 2012 IZNUTRA - INSIDE STORY
« Odgovori #17 u: 28.05.2012., 12:31:06 »
Ah, kvragu, nema me doma kad je MIK u Opatiji.  :(
Morat ću u Rijeku.

Jesu karte već u prodaji?

Offline jazbac

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 1.113
Odg: MIK 2012 IZNUTRA - INSIDE STORY
« Odgovori #18 u: 28.05.2012., 15:06:59 »
@Jean, puno hvala na informaciji. Nisam zaboravio, nego taj detalj nisam znao, a Braneta znam. Vrhunski muzičar i veliki pozitivac.
@Aisling, mislim da nisu još u prodaji. Nemam informaciju ni gdje bi se u Rijeci MIK trebao održati. Ukoliko nisu u pitanju loši vremenski uvjeti, onda je, po meni, odvlačenje MIK-a u zametsku dvoranu totalni promašaj i zapravo totalni promašaj duha ovog događanja.

Offline Aisling

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 113
Odg: MIK 2012 IZNUTRA - INSIDE STORY
« Odgovori #19 u: 28.05.2012., 18:04:23 »
Imaš pravo, i meni bi Zamet bilo najlošije rješenje. Ali valjda ćemo uskoro saznati koju će varijantu ponuditi, i za suho i za mokro vrijeme i za buru
(zvuči kao reklama za trovremenski taf)..  :greensmile

Offline mikimiki

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 2.278
Odg: MIK 2012 IZNUTRA - INSIDE STORY
« Odgovori #20 u: 10.06.2012., 07:37:39 »
kapituliram i priznajem da sam subjektivna, uostalom kao i većina ljudi, a Karin, moram priznat, zaista lijepo pjeva :skartoc

a kakva je u privatnom životu znate vi,a mene osobno ne zanima previše  :lol2  ipak me zanimaju više muški pripadnici estrade :lol3
...take care to get what you like or you'll be forced to like what you get

Offline Aisling

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 113
Odg: MIK 2012 IZNUTRA - INSIDE STORY
« Odgovori #21 u: 12.06.2012., 22:30:42 »
Men se dopalo kad je pred par godina Duško Modrinić pjevao na MIK-u.
On mi je jedan šestan mladić...  :greensmile

I jedna moja subjektivna opaska. Pjesme Lada Bartoničeka su mi smrtno dosadne...

Offline jazbac

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 1.113
Odg: MIK 2012 IZNUTRA - INSIDE STORY
« Odgovori #22 u: 21.06.2012., 08:47:01 »
Krenulo se, eto u zadnju fazu priprema. Haljine i ostala oprava je spremna, scenski nastupi više-manje uvježbani, u petak je prva proba s orkestrom i karavana kreće....
Naravno, u ovoj fazi najveću pažnju insajderskih priča privlače tračevi, priče i pričice zašto netko ne nastupa (a za koga se smatra da je festivalski inventar). Uglavnom nitko ne govori istinu (bar ne do kraja) i svi govore kako ove godine pauziraju jer im se ne ide, jer im to nije interesantno, ne ispleti se itd. Svi bi oni išli, ali činjenica je da je MIK lokalnim pjevačima (pre)skupa investicija. Pjesma košta cca 1.000 eura, a treba još potrošit izvjesnu sumicu za nekoliko haljina ili odijela. Putni troškovi mogu se izbjeći ukoliko putujete busom organizatora, ali teško ćete izbjeći ispijanje beskonačnih cuga u vremenu između dočeka koji priređuju domaćini i početka samog festivala. E, tu je već potrebno iskustvo da biste znali izbjeći uvijek iste parazite koji su zaboravili novčanik ili im se odjedanput jako žuri nakon što popiju pa ne stignu platit.
Možda najnekoretniji komentar na ovogodišnji MIK dao je moj jako dobar prijatelj i izuzetno cijenjeni kolega Alen Vitasović. Vjerovatno je bio u nekoj svojoj depresivnoj fazi kada je na FB tvrdio da on već godinama ne nastupa na MIK-u?!, zatim da MIK ne zaslužuje u svom nazivu imati Istru budući da nema istarskih izvođača što uopće nije točno, a možda najgore od svega mi je što je ismijao nastup Kiće Slabinca na ovom festivalu. I to on koji je i prošle godine nastupio na Zlatnim žicama Slavonije. Osobno mislim da na svakom MIK-u mora biti i netko kvalitetan izvana, naravno, ne na uštrb domaćih izvođača. Žalosno je, međutim, da se tim hrvatskim estradnjacima plaćaju troškovi dok domaći moraju sve sami financirati.
Kićo Slabinac stari je prijatelj i suradnik Andreja Baše direktora i vlasnika festivala, a sticajem okolnosti našao se u velikim životnim problemima i Andrej mu je pružio ruku pomoći da ga malo "podigne". I to je ok. Podsjećam samo da su Kićo Slabinac i grupa 777 "rasturili" Splitski festival 1985. godine sa pjesmom "Serenada i mandoline". Kažem rasturili jer je pobjeda bila namjenjena jednoj nadolazećoj dalmatinskoj zvijezdi, a i inače gotovo je pravilo da izvođači koji nisu iz Dalmacije ne mogu pobijediti na Splitskom festivalu.
I dalje traju priče i pričice o mogućim pobjednicima. Osobno, ne bih prognozirao unaprijed osim što sam gotovo siguran da će stručni žiri pobjednicom proglasiti odličnu mladu riječku pjevačicu Anu Horvat koja pjeva pjesmu Bodula Antona Justića "Ne zamiri".
Najviše brundanja među učesnicima festivala izaziva klapa SOL koja vuče za sobom cijli autobus glasača i vrlo vješto upravljaju glasačkom mašinerijom. Baš me zanima što će bit ove godine kada nikako ne spadaju u favorite.

Offline Aisling

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 113
Odg: MIK 2012 IZNUTRA - INSIDE STORY
« Odgovori #23 u: 21.06.2012., 13:29:09 »
I, gdje na kraju bude MIK u Rijeci? Nisam našla taj podatak.

Offline mikimiki

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 2.278
Odg: MIK 2012 IZNUTRA - INSIDE STORY
« Odgovori #24 u: 23.06.2012., 02:08:32 »
ajme alen vitasović.......pametan, baš prekrasan figurom, nažalost preveliki emotivac, odličan glas i stas, nažalost nakon faze sa morožinom nikad nije dosegao taj vrh. hrvatska, fala bogu blaža, verzija mog idola jima morrisona.

radije pišem o njemu nego o karin.
za sada smo samo virtuelni frendovi, ali lik je OK. iznenadio me znanjem na VIP najslabijoj karici.
...take care to get what you like or you'll be forced to like what you get

Offline jazbac

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 1.113
Odg: MIK 2012 IZNUTRA - INSIDE STORY
« Odgovori #25 u: 23.06.2012., 10:45:54 »
Mikovska karavana kreće danas u 16.15 sa Delte put Opatije. I tako svaki dan otprilike ista shema. Zavisno od udaljenosti odredišta sa Delte se kreće između 16 i 17 sati, u 18.00 je doček koji priređuju domaćini u 19.00 tonska proba i u 21.15 počinje festival. U 23.30 proglašavaju se 3 prvoplasirana po glasovima publike, u 24.00 je domjenak koji priređuju domaćini i u 1.00 povratak prema Rijeci. To je otprilike to što se hodograma tiče.
A Rijeka! Rijeka je zapravo najcrnija točka u cijeloj MIK-ovskoj priči. Rijeka je jedini grad domaćin koji ne priređuje doček niti priređuje domjenak po završetku festivala.
Rijeka - metropolo čakavštine SRAMI SE!
Ali o tom potom ćemo još zboriti!

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.568
Odg: MIK 2012 IZNUTRA - INSIDE STORY
« Odgovori #26 u: 23.06.2012., 12:29:18 »
Meni je Alen Vitasović bio super u ČaVal fazi , ali isto kao i ostali iz tog razdoblja: Šajeta, Battifiaca, ... dok nisu prešli na književeni. Nisu se prelaskom na književni pokvarili ali su se "utopli" u masi pjevača koji već pjevaju na "književnom" jeziku.

Offline mikimiki

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 2.278
Odg: MIK 2012 IZNUTRA - INSIDE STORY
« Odgovori #27 u: 24.06.2012., 01:38:28 »
alen je bio super glazbeno na prvom albumu, kojeg ima na kazeti, znam da mu je pjesme pisao Livio Morožin, sjećam se legendarne "jenu noć" koji sam prvi put čula 1993.
kao čovjek, mislim da je OK, pustimo sve treševe koje je pjevao, a bilo ih je....
uostalom, rekla sam već ne znam kome da mi je fb frend kojem sam uputila bezobrazno pitanje zašto toliko pije. čovjek mi je objasnio. i objašnjenje je OK.....

nažalost vidjela sam plakat za koncert na koji naravno da nisam stigla. voljela bih ga pitat uživo.

PS: što se gluposti tiče, pravi sam majstor. mm i njegova sestra su me spriječili da popričam sa davidom bowiem 1990. na koncertu u zg. bila sam samo par metara od njega i glupost je da sam tu priliku propustila.  :-[
...take care to get what you like or you'll be forced to like what you get

Offline jazbac

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 1.113
Odg: MIK 2012 IZNUTRA - INSIDE STORY
« Odgovori #28 u: 24.06.2012., 10:27:35 »
Moremo reć da je krenulo. I to ne bilo kako. Moja ekipica odnijela je premoćnu pobjedu u Opatiji, u gradu gdje smo doma što je olakšavajući faktor, ali i mač s dvije oštrice. Od 500 podijeljenih listića što znači 1000 glasova osvojili smo 290 glasova. Znači na 65% listića bila je zaokružena naša pjesma. Sljedeće plasirani, klapa Sol dobila je 109 glasova, a trećeplasirana Gina Picinić 65. Znači pobjeda čista ko suza  :yes!
Da ne koristim ovaj forum za samoreklamu i da bih se hvalio evo i još par kratkih pričica. Na žalost, na MIk sam doletio u zadnji čas sa svadbe tako da sam propustio sam doček i tonsku probu na kojoj se zapravo čuje najviše zanimljivih tračeva. Također, zbog navale čestitara nismo stigli ni na domjenak, odnosno stigli smo, ali na doslovno opustošene stolove. Na "maloj ljetnoj" je bio organiziran domjenak, a DJ Šajo puštao je muziku iz 80.-tih. Pića je bilo u izobilju, ali pazi ovo: vino i pivo mogli ste konzumirati neograničeno dok ste sok morali platiti 15 kuna!  :facepalm
Gradonačelnik Opatije je iskoristio prigodu kada nam je uručivao nagrade za 1. mjesto za samopromociju i samoreklamu obećavši druge godine finalnu večer MIK-a u Opatiji ili na Ljetnoj ili u novoj dvorani za čiju izgradnju zasluge, naravno, pripisuje sebi.
A što se nagrada tiče :facepalm SRAMOTA! Čovjek ne zna da li da se smije ili plače kad pogleda u poklon paket koji je Dujmić samodopadno uručio na proglašenju.
Nas dvojica, autori skladbe dobili smo:
1 knjižicu : "Zlatna knjižica opatijskih gostiju"
1 mali stolni kalendar sa slkama opatijskih manifestacija
1 ulaznica za 1 osobu za mjuzik "Cabaret" 4.7.2012.
1 ulaznica za 1 osobu za mjuzikl "Producenti" 13.7.2012.
1 program manifestacija u organizaciji Festivala Opatija
I ča sada? Maurich i ja moramo se posvađat: tko će prvi pročitat knjigu, čiji stol će krasit kalendarčić i tko će na koji mjuzikl!   :greensmile
Danas je na redu Sveti Petar u šumi. Zbog sinoćnje pobjede danas nastupamo 1. što je veliki hendikep, ali nema veze ja ionako festival ne doživljavam natjecateljski.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.255
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: MIK 2012 IZNUTRA - INSIDE STORY
« Odgovori #29 u: 24.06.2012., 12:21:04 »
Bravo momce ... Samo naprijed!  :bravo
Don't drive faster than your guardian angel can fly!