Autor Tema: Vila Pavella  (Posjeta: 30075 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kobler

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Datum registracije: Sij 2013
  • Postova: 1.133
Odg: Vila Pavella
« Odgovori #45 u: 08.05.2018., 21:34:47 »
...
vila je na katastarskom 1930/2.

nas bi zanimali ovi podaci koje je Daluka napisao:

Costabella, čest. 1406/2, Laboratorio Chimico – Pavella Giovanni
Costabella, čest. 1392/1 (p.top.) – Pavella Giovanni
Costabella – Colonie (60), FALI – Pavella Giovann
Costabella – Colonie (25/3), čest. 1997/2 – Pavella Giovanni
Nemoj se uvijediti, ali podaci ti kasne kojih 75+ godina!
Ko je od nas geodet? Ne bi mogli nešto friži podaci -dve države su u međuvremenu propale!

PS. BTW - nisam nikad čuo da su Talijani 1924-1945. radili bilo kakav katastar, čak ni podjelu na katastarske općine, nego se već tri države švercaju na austrijskom katastru. Ima li tko neka saznanja o tome?
« Zadnja izmjena: 08.05.2018., 21:43:24 od kobler »

Offline sijori

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2014
  • Postova: 503
Odg: Vila Pavella
« Odgovori #46 u: 09.05.2018., 08:53:48 »
...
vila je na katastarskom 1930/2.

nas bi zanimali ovi podaci koje je Daluka napisao:

Costabella, čest. 1406/2, Laboratorio Chimico – Pavella Giovanni
Costabella, čest. 1392/1 (p.top.) – Pavella Giovanni
Costabella – Colonie (60), FALI – Pavella Giovann
Costabella – Colonie (25/3), čest. 1997/2 – Pavella Giovanni
Nemoj se uvijediti, ali podaci ti kasne kojih 75+ godina!
Ko je od nas geodet? Ne bi mogli nešto friži podaci -dve države su u međuvremenu propale!

PS. BTW - nisam nikad čuo da su Talijani 1924-1945. radili bilo kakav katastar, čak ni podjelu na katastarske općine, nego se već tri države švercaju na austrijskom katastru. Ima li tko neka saznanja o tome?

malo smo se pogubili. koliko sam ja shvatio ovo su podaci iz DAR-a gdje je opisan vlasnik i k.č. na kojoj je izgrađen objekt odnosno projekt. čestice su bile važeće u trenutku nastajanja tog projekta koji se čuva u DAR-u i baš zato nećemo ništa otkriti bez:
1. posjete DAR-u i uvidom u dokumentaciju
2.odlazak u grunt za uvid u zbirku isprava-popisni list tih čestica (GRUNTOVNIH!!!)

Offline sijori

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2014
  • Postova: 503
Odg: Vila Pavella
« Odgovori #47 u: 09.05.2018., 08:57:34 »
Ako je vila Istarska 39 k.č. 1931/4 s okućnicom 1931/1, ajmo reć da sad tražim spremište vina. Gdje bi to bilo prema tvom osjećaju? Pitam @Daluku i zahvaljujem unaprijed.

vila je na katastarskom 1930/2.


čuj, entitet ćeš teško pronaći na toj stranici  :lol3
(sve kužim, tipfeler)
ali bi mogao posjedovni list
« Zadnja izmjena: 09.05.2018., 08:59:17 od sijori »

Offline sijori

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2014
  • Postova: 503
Odg: Vila Pavella
« Odgovori #48 u: 09.05.2018., 09:04:37 »
Nemoj se uvijediti, ali podaci ti kasne kojih 75+ godina!
Ko je od nas geodet? Ne bi mogli nešto friži podaci -dve države su u međuvremenu propale!

PS. BTW - nisam nikad čuo da su Talijani 1924-1945. radili bilo kakav katastar, čak ni podjelu na katastarske općine, nego se već tri države švercaju na austrijskom katastru. Ima li tko neka saznanja o tome?

baš to. nama trebaju podaci kad su nastali a ne današnji osim ako ne znamo povijest čestica a to koliko vidim ne znamo.
ps.naravno da nije bilo nikakve izmjere.još uvijek nam se vlasništvo vodi na gruntu austrougarske izmjere. naravno to kad kažeš investitoru koji nije odavdje to ga odmah odbije u startu...

Offline sijori

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2014
  • Postova: 503
Odg: Vila Pavella
« Odgovori #49 u: 09.05.2018., 10:00:51 »
još uvijek nam se vlasništvo vodi na gruntu austrougarske izmjere

Što misliš da znače tabele uz cestu "Katastarska izmjera" ili tako nekao?

to je za pojedine katastarske općine. radi se nova izmjere, premjerava se sve i poništava postojeći katastar i grunt. utvrđuju se međe i rješava vlasništvo i nakon toga imamo katastar nekretnina-odnosno pravi podatak o čestici,vlasniku,površini...

Offline kobler

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Datum registracije: Sij 2013
  • Postova: 1.133
Odg: Vila Pavella
« Odgovori #50 u: 09.05.2018., 13:54:51 »
dve države su u međuvremenu propale!

Bez obzira na državu brojevi čestica se ne mijenjaju, mijenjaju se u slučajevima spajanja više čestica u jednu, u tom se slučaju briše podbroj vlasništvo 1:1, dijeljenjem čestice na više dijelova u tom se slučaju dodaje /podbroj, vlasništvo 1:xxx.
Tako su meni objasnili.
...
Ono što mene zbunjuje, a pravnici, pa geodeti i oni službenici, što li su već u gruntovnici, plivaju u tome kao riba u vodi - pojedine čestice vode se pod starim nazivima ulica čak i u ovom izvatku: Marxa i Engelsa, Industrijska, J.N.A., Brat. i jedinstva i sl. S druge strane, vidio sam dijeljenje čestice čak na x/104!

Offline kobler

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Datum registracije: Sij 2013
  • Postova: 1.133
Odg: Vila Pavella
« Odgovori #51 u: 09.05.2018., 14:02:50 »
Da vas malo razočaram: arhiva gruntovnice bačena je (dio stariji od 1960.), još dok je gruntovnica bila u Via Roma, a arhiva na tavanu tog suda.

Offline sijori

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2014
  • Postova: 503
Odg: Vila Pavella
« Odgovori #52 u: 09.05.2018., 15:00:48 »
dve države su u međuvremenu propale!

Bez obzira na državu brojevi čestica se ne mijenjaju, mijenjaju se u slučajevima spajanja više čestica u jednu, u tom se slučaju briše podbroj vlasništvo 1:1, dijeljenjem čestice na više dijelova u tom se slučaju dodaje /podbroj, vlasništvo 1:xxx.
Tako su meni objasnili.
...
Ono što mene zbunjuje, a pravnici, pa geodeti i oni službenici, što li su već u gruntovnici, plivaju u tome kao riba u vodi - pojedine čestice vode se pod starim nazivima ulica čak i u ovom izvatku: Marxa i Engelsa, Industrijska, J.N.A., Brat. i jedinstva i sl. S druge strane, vidio sam dijeljenje čestice čak na x/104!

to je sve normalno. u našoj neuređenoj državi. stari nazivi ostaju jer ih nitko nije promijenio. a za ovo x/104, vidio sam ja i x/1xxx tako da niš čudno.

Offline sijori

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Svi 2014
  • Postova: 503
Odg: Vila Pavella
« Odgovori #53 u: 09.05.2018., 15:01:29 »
Da vas malo razočaram: arhiva gruntovnice bačena je (dio stariji od 1960.), još dok je gruntovnica bila u Via Roma, a arhiva na tavanu tog suda.

možda arhiva ali ne i zemljišne knjige i popisni listovi

Offline kobler

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Datum registracije: Sij 2013
  • Postova: 1.133
Odg: Vila Pavella
« Odgovori #54 u: 09.05.2018., 15:26:09 »
dve države su u međuvremenu propale!

Bez obzira na državu brojevi čestica se ne mijenjaju, mijenjaju se u slučajevima spajanja više čestica u jednu, u tom se slučaju briše podbroj vlasništvo 1:1, dijeljenjem čestice na više dijelova u tom se slučaju dodaje /podbroj, vlasništvo 1:xxx.
Tako su meni objasnili.
...
Ono što mene zbunjuje, a pravnici, pa geodeti i oni službenici, što li su već u gruntovnici, plivaju u tome kao riba u vodi - pojedine čestice vode se pod starim nazivima ulica čak i u ovom izvatku: Marxa i Engelsa, Industrijska, J.N.A., Brat. i jedinstva i sl. S druge strane, vidio sam dijeljenje čestice čak na x/104!

to je sve normalno. u našoj neuređenoj državi. stari nazivi ostaju jer ih nitko nije promijenio. a za ovo x/104, vidio sam ja i x/1xxx tako da niš čudno.
Ne kažem samo da je čudno, nego ima da ti oči iscure dok nađeš podbroj! To je nemilosrdno.

Offline kobler

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Datum registracije: Sij 2013
  • Postova: 1.133
Odg: Vila Pavella
« Odgovori #55 u: 09.05.2018., 15:31:34 »
A ovaj sajt "Uređena zemlja" može biti samo pod navodnicima. Svaki normalan komjuteraš bi to posložio da možeš tražiti po ulicama, da možeš tražiti po imenima ili nazivima vlasnika ili posjednika - tzv. user fiendly. A ovdje jedino moraš svaki puta ukucavati šifru da ne pomisle da si robot. Po meni bolesno.

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Vila Pavella
« Odgovori #56 u: 09.05.2018., 18:06:30 »
Prvi put se susrećeš s tom bedastoćom!?
Ima jedna izreka koja kola Kastavšćinom: Blazi tebe ča niš nimaš!  :lol3
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.515
Odg: Vila Pavella
« Odgovori #57 u: 09.05.2018., 21:36:33 »
A ovdje jedino moraš svaki puta ukucavati šifru da ne pomisle da si robot. Po meni bolesno.

Po meni to nije radi iživljavanja nego u svrhu sprečavanja da skopiraš sve podatke. Nije mi baš jasno čemu bi to želio, ali netko možda ima neku upotrebu, odnosno način da zaradi.

Offline kobler

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Datum registracije: Sij 2013
  • Postova: 1.133
Odg: Vila Pavella
« Odgovori #58 u: 09.05.2018., 22:25:01 »
Upravo zato i mislim da je bolesno. Zajebavaš sve korisnike,kako jedan ili par njih nebi pokralo. A jedini način da dođeš  do tih podatka je tako da ih uzmeš od njih. I onda nije dovoljno da takvog uhvate i bez puno diskusije mu *** sve živo i mrtvo, nego 'aj zajebavaj raju.

Offline kobler

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Datum registracije: Sij 2013
  • Postova: 1.133
Odg: Vila Pavella
« Odgovori #59 u: 09.05.2018., 22:31:30 »
Inače, ja posl'o zahtjev na katastar. Pa sad kom opanci, kom obojci!