Autor Tema: Kastafci po Kranjceh – JAPLENIČARI  (Posjeta: 6737 vremena)

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.517
Odg: Kastafci po Kranjceh – JAPLENIČARI
« Odgovori #30 u: 13.11.2017., 10:32:42 »
Uspio sam dešifrirat! Želiš reć da su ga i njegovi mogli, kad je umrl, zakopat va svetomatejsken cimiteru?  :p015

Pa da, nije umro dok je Viškovo bilo u drugoj države.  :help2

Stvarno nemam pojma u kakvoj su financijskoj situaciji bili tada, ali  čini mi se da je pokop na Viškove jeftiniji nego na Mirogoje pa ni trošak transporta ne bi trebao biti prevelik.

A možda smo i zakasnili, po podacima dostupnim na Internetu, nema takvog pokopanog na zagrebačkim grobljima !  :computer2 :pojmanemam

Na Mirogoju od Jardasa imaju samo troje :



Po godini smrti odgovara samo  Jardas Ivan pokopan na Miroševcu:



Offline Daluka

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Lis 2015
  • Postova: 1.417
Odg: Kastafci po Kranjceh – JAPLENIČARI
« Odgovori #31 u: 13.11.2017., 12:36:47 »
A možda smo i zakasnili, po podacima dostupnim na Internetu, nema takvog pokopanog na zagrebačkim grobljima !  pojmanemam

Cijela obitelj Jardas je pokopana u Zagrebu, tako bi se dalo zaključiti prema groblju i ukopnom mjestu?
Ivo, 1978., 90 godina?
Nina, supruga, 1984., 91 godina?
Zdenka, udata Njirić, hćer, 2003. 81 godina?
Nikša, zet, 2016., 89 godina?

Offline jazbac

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 1.114
Odg: Kastafci po Kranjceh – JAPLENIČARI
« Odgovori #32 u: 13.11.2017., 13:47:48 »
Čini mi se da postoji inicijativa va Grade Kastve da se Ivotu postavi bista va Aleje velikani va koj su za sad Matko Mandić, Matko Laginja, Vjekoslav Spinčić, Ivan Matetić Ronjgov i Vladimir Nazor. Bome ju je zaslužil.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.517
Odg: Kastafci po Kranjceh – JAPLENIČARI
« Odgovori #33 u: 13.11.2017., 15:40:08 »
Čini mi se da postoji inicijativa va Grade Kastve da se Ivotu postavi bista va Aleje velikani va koj su za sad Matko Mandić, Matko Laginja, Vjekoslav Spinčić, Ivan Matetić Ronjgov i Vladimir Nazor. Bome ju je zaslužil.

Nije li oko te inicijative ispala neka svađa? Grad, odnosno ondašnji gradonačelnik je gurao da se stavi bista nekog umjetnika sa kojim ili čijom porodicom je u dobrim odnosima a bistu Ive Jardasa su gurali neki "sa strane"?  :help2 :hmm

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.588
Odg: Kastafci po Kranjceh – JAPLENIČARI
« Odgovori #34 u: 13.11.2017., 16:22:51 »
Čini mi se da postoji inicijativa va Grade Kastve da se Ivotu postavi bista va Aleje velikani va koj su za sad Matko Mandić, Matko Laginja, Vjekoslav Spinčić, Ivan Matetić Ronjgov i Vladimir Nazor. Bome ju je zaslužil.

Nije li oko te inicijative ispala neka svađa? Grad, odnosno ondašnji gradonačelnik je gurao da se stavi bista nekog umjetnika sa kojim ili čijom porodicom je u dobrim odnosima a bistu Ive Jardasa su gurali neki "sa strane"?  :help2 :hmm
Karlavaris :yes špargeti.  :m055

No, načelnica je odgovorila - Ideja je zanimljiva. :rose
Sve više sam uvjeren da je to ostvarivo. I to vrlo lako. :p015
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline jazbac

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 1.114
Odg: Kastafci po Kranjceh – JAPLENIČARI
« Odgovori #35 u: 13.11.2017., 17:47:19 »
Čini mi se da postoji inicijativa va Grade Kastve da se Ivotu postavi bista va Aleje velikani va koj su za sad Matko Mandić, Matko Laginja, Vjekoslav Spinčić, Ivan Matetić Ronjgov i Vladimir Nazor. Bome ju je zaslužil.

Nije li oko te inicijative ispala neka svađa? Grad, odnosno ondašnji gradonačelnik je gurao da se stavi bista nekog umjetnika sa kojim ili čijom porodicom je u dobrim odnosima a bistu Ive Jardasa su gurali neki "sa strane"?  :help2 :hmm

Se znaš kot da si od udbi  :greensmile
Je, ja upravo tako! Ja san čul samo jednu stranu medalji pa se "nebin štel mešat"  :pojmanemam

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.517
Odg: Kastafci po Kranjceh – JAPLENIČARI
« Odgovori #36 u: 13.11.2017., 21:22:59 »
Je, ja upravo tako! Ja san čul samo jednu stranu medalji pa se "nebin štel mešat"  :pojmanemam

Jesam li dobro zapamtil da je Kukurin bil na strane ka je "rivala Jardasa"?

Offline jazbac

  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 1.114
Odg: Kastafci po Kranjceh – JAPLENIČARI
« Odgovori #37 u: 14.11.2017., 07:38:57 »
Jesam li dobro zapamtil da je Kukurin bil na strane ka je "rivala Jardasa"?

 :palacgore