Autor Tema: Emigrantski logor Bakar  (Posjeta: 6162 vremena)

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline kobler

  • Global Moderator
  • Full Member
  • *****
  • Datum registracije: Sij 2013
  • Postova: 1.132
Odg: Emigrantski logor Bakar
« Odgovori #15 u: 15.04.2016., 15:14:04 »
Citirao sam tebe, a govorio @Kontu koji eto "ne vidi". Ne bi li progledao.

A, sad o maku i koncu:
Kad je to i gdje rečeno da s 9. V. 1945. prestaju ili su trebali prestati svi ratovi i sukobi? Ili zlo???

A za razumjeti zašto ne prestaju, kao i za razumjevanje našeg današnjeg revivalea ekstremno desnih tumačenja i stavova ne treba biti posebno velik mislilac. Riječ je o zgoljnoj borbi za vlast i markentiškoj potrebi da se relativiziranjem odgovornosti skine negativni teret s šovinističke desnice. Kao da tobože stav "komunjare nisu bili ništa bolji" pere ljagu s onog što su hrvatski šovinisti činili 1941-1945. Jer uz stalnu dreku desnice ("ovi su još gori bili!" ili "hrvatska vojska je poražena zbog izdaje") ne može ni otpočeti nikakav ozbiljan politički obračun s grijesima komunizma!?


Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.247
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Odg: Emigrantski logor Bakar
« Odgovori #16 u: 16.04.2016., 07:02:27 »
Neupitno je tko je kriv za Holokaust. Kao i za masovne zločine diljem teritorija nazi/faši/kvazikomunističkih/nacionalističkih država i državica po čitavom svijetu.
Elita na vlast štiti svoj lagodan život, pritom uništavajući sve neistomišljenike i pripadnike političkih/nacionalnih zajednica koji bi im bilo u kojem trenutku mogli biti opasna opozicija.

Ni naša država iza 1945. nije bila iznimka - pogledajmo iseljavanje Talijana, Švaba, Turaka - o čemu smo znali i prije ponešto, sad doznajemo i Židove ... Srbe nedavno. Sve je to s figom u džepu - kao nitko ih ne tjera. Sic!

Sve je to šporka politika, iako ja ne idem tako daleko s teorijama svjetske globalne zavjere, samo smatram da svaka elita u nekoj državi zakulisnim igrama koje odnose živote i uzrokuju selidbe masovnih razmjera štiti svoje stečeno bogatstvo i položaj da bi se što više održala na vlasti. I obično ne uspije jer ju s vlasti sruši skupina koja je ponikla iz te iste vlasti, a nezadovoljna je njenom distribucijom (smatra da joj pripada više ili sve).

Tema je kompleksna, a net je pun informacija i "informacija", neke su se stranice zaista profilirale kao prežuta štampa, kao npr dnevno.hr, pa im ni kad objave istinu rijetko tko vjeruje. Osim onih koji iza svega vide neku urotu. Ne bih generalizirao baš tako.
Svijet je kaos, reda nema. Samo golo preživljavanje.

 :wavey
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Emigrantski logor Bakar
« Odgovori #17 u: 16.04.2016., 14:20:09 »
, no sam dnevnik nigdje ne navodi nikakav plan istrebljenja kao "krajnjeg rješenja", već, citiram: “Premjestite ih van iz Europe”

Pa kad i nije postojao .. na početku ... imali su čak ideju da isele sve Židove na Madagaskar. U početku je ideja zbilja bila premještanje van Evrope, a kako je rat kretao sve lošije prešlo se na premještanje van života.


Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Emigrantski logor Bakar
« Odgovori #18 u: 16.04.2016., 23:31:55 »
Nije baš sve onako kako su nas učili u školi. Pokušajmo sagledati sve informacije, ne zato da bi umanjili nečiju krivnju, već da bi shvatili cijelu istinu. Što je najgore i mnogi koji su u to vrijeme živjeli znaju samo djeliće istine.
Pogledajte što se danas dešava. Ako samo načas zanemarim ono što su me učili u školi, ako samo načas pogledam širu sliku, kontekst vremena, tada mi se strahovito čini sličnim ovome danas. Nemojte me ispraviti u tome što je nekad bilo, jer ja to doista neznam. Ali nije li i neka tamo vlada Jugouslavije pristupila nekavom savezu u kojem je glavnu riječ vodila NJemačka, Poput ove sadašnje "naše" vlade(milanovićeve) koja nas je uvela  u nekakav savez gdje glavnu riječ vodi Njemačka, gdje se potpuno gube identiteti nacionalnih država. i gle opet su nekakvi egzodusi , patnje...
Tada sam se sjetio jednog filma kojeg možete pogledati na:    http://www.filmovita.com/experimenter-2015/
i vidjeti što se događa kad se inkodirani programi poigraju sa nama
bolje biti vjetar nego list

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.553
Odg: Emigrantski logor Bakar
« Odgovori #19 u: 17.04.2016., 11:59:48 »
gdje se potpuno gube identiteti nacionalnih država.

Želiš reći jednu izmišljotinu mijenjamo drugom?  :pusiti

Offline z355ko

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Pro 2013
  • Postova: 2.120
Odg: Emigrantski logor Bakar
« Odgovori #20 u: 17.04.2016., 19:35:18 »
Da ,tako nekako
Sve Su to samo ideje, izmisljotine
bolje biti vjetar nego list