Autor Tema: novilist.hr  (Posjeta: 30317 vremena)

0 Članova i 11 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.249
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.564
Odg: novilist.hr
« Odgovori #91 u: 22.11.2018., 11:53:42 »
Baš!
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/KNJIGA-KOJA-IZAZIVA-NOCNE-MORE-Jasenovac-Ive-Goldsteina-dobra-brana-negacionizmu

Brzim prolazom kroz komentare ne čini mi se da stoji ova nada/ocjena, nažalost

Ona je dobra brana i odgovor revizionizmu i negacionizmu, jer vjerno prikazuje ustaški logor smrti u Jasenovcu, rečeno je na večerašnjem predstavljanju djela koje

Offline ilirija

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.587
Odg: novilist.hr
« Odgovori #92 u: 22.11.2018., 13:40:12 »

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: novilist.hr
« Odgovori #93 u: 28.12.2018., 15:52:27 »
Naslovna stranica za pamćenje!
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.564
Odg: novilist.hr
« Odgovori #94 u: 28.12.2018., 21:53:14 »
Naslovna stranica za pamćenje!

Znam da nisi mislio na taj dio naslovnice, ali po meni dječak iz Metkovića je umro zbog bolesti.

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: novilist.hr
« Odgovori #95 u: 29.12.2018., 06:48:06 »
ali po meni dječak iz Metkovića je umro zbog bolesti.
Po meni, umro je zbog liječničke pogreške koja nije na vrijeme prepoznala i liječila tu bolest.

Naslovna stranica za pamćenje!
Znam da nisi mislio na taj dio naslovnice, ali drugovi, Partija vam se raspada. :lol1 :lol3 :yes :bravo5
« Zadnja izmjena: 29.12.2018., 07:11:51 od LLeon »

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.564
Odg: novilist.hr
« Odgovori #96 u: 29.12.2018., 22:00:37 »
Po meni, umro je zbog liječničke pogreške koja nije na vrijeme prepoznala i liječila tu bolest.

Ja to gledam ovako, imaš neko zdravstveno stanje,  ako ćeš od toga umrijeti bez liječničke pomoći, onda te ubila bolest.
A ako nećeš umrijeti od toga, barem ne u neposrednoj budućnosti, a liječnik ti da neki lijek ili primjeni neki postupak od kojeg umreš, tek onda te je ubila liječnička pogreška.

Znam da nisi mislio na taj dio naslovnice, ali drugovi, Partija vam se raspada. :lol1 :lol3 :yes :bravo5

Raspala se još 90-te na HDZ i SDP  :pusiti

Offline LLeon

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2012
  • Postova: 2.503
Odg: novilist.hr
« Odgovori #97 u: 29.12.2018., 22:48:22 »
Po meni, umro je zbog liječničke pogreške koja nije na vrijeme prepoznala i liječila tu bolest.

Ja to gledam ovako, imaš neko zdravstveno stanje,  ako ćeš od toga umrijeti bez liječničke pomoći, onda te ubila bolest.
A ako nećeš umrijeti od toga, barem ne u neposrednoj budućnosti, a liječnik ti da neki lijek ili primjeni neki postupak od kojeg umreš, tek onda te je ubila liječnička pogreška.

Slažem se, :palacgore ali u oba primjera koja si naveo nema ovog slučaja iz Metkovića.
Imaš zdravstveno stanje, od kojega ćeš umrijeti bez liječničke pomoći. Dođeš kod liječnika i oni ne prepoznaju to tvoje stanje, nego te pošalju kući. Da su ga prepoznali i ispravno liječili dječak bi (možda) preživio.

Raspala se još 90-te na HDZ i SDP  :pusiti

:greensmile :p015 :shake2

Offline ja moren

  • Full Member
  • ***
  • Datum registracije: Ožu 2015
  • Postova: 1.515
Odg: novilist.hr
« Odgovori #98 u: 31.12.2018., 07:56:54 »
ki more-more...

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: novilist.hr
« Odgovori #99 u: 12.01.2019., 10:06:32 »
U današnjem prilošku  :p015 Novog lista Pogledu Kobler navija za Galeba. (Ma treba sve skupa potopiti) :m055

Loše se vidi na kopiji ali mogu prepričati ako nekoga interesira što piše u članku. Jasno uz pivo koje treba platiti slušač. :pivo
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.249
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline zokxy

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 26.249
  • Dont drive faster than your guardian angel can fly
    • O svemu i svačemu
Don't drive faster than your guardian angel can fly!

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.564
Odg: novilist.hr
« Odgovori #102 u: 30.04.2019., 09:15:04 »
http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/Priznanje-homofobnom-zupniku-posvadalo-SDP-ovce-Neki-se-prave-da-presude-nije-bilo

Priznanje homofobnom župniku posvađalo SDP-ovce: 'Neki se prave da presude nije bilo'

Autor: Tihana Tomičić   
Objavljeno: 29. travanj 2019. u 21:42
 
Kastavskom župniku Franji Jurčeviću nagrada za životno djelo

Podsjetimo, Jurčević je u ožujku 2011. godine osuđen na Općinskom sudu u Rijeci na uvjetnu kaznu zatvora od tri mjeseca s rokom kušnje od godinu dana zbog toga što je na svom blogu poticao na nasilje i mržnju. Zbog govora mržnje na blogu protiv Jurčevića je kaznenu prijavu podigla lezbijska organizacija Kontra.

RIJEKA - Odluka Gradskog vijeća Kastva da se nagrada za životno djelo ove godine dodijeli velečasnom Franji Jurčeviću, osuđenom zbog homofobnih ispada, očekivano je izazvala niz reakcija. Iako Kastavci znaju za socijalnu inteligenciju svog popularnog župnika, kod kojeg se uvijek fešta, pjeva, jede i pije, te je očito nagrađuju, Jurčević zapravo izaziva opću sablazan u Hrvatskoj svojim političkim stavovima.

Što je najbizarnije, za odluku su zajedno glasali praktički svi vijećnici, i iz HDZ-a koji je bio predlagač, a i iz SDP-a, koji je u Kastvu vladajuća stranka.
[...]

http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/Priznanje-homofobnom-zupniku-posvadalo-SDP-ovce-Neki-se-prave-da-presude-nije-bilo

Offline milić

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Tra 2012
  • Postova: 11.595
Odg: novilist.hr
« Odgovori #103 u: 30.04.2019., 14:49:00 »
Danas sam u busu (išao u Klanu na groblje) sjedio uz jednog trećemajca iz Viškova do čijeg mišljenja jako držim. Nakon što smo izogovarali  :m055 sve poznate na red je došao i kastavski plovan.
- Ča misliš o nagradi popu za životno djelo? - pitam ga ja znajući da je komunjara do balčaka.
- Zasluženo! - odgovara on.
Ja ga pogledam misleći da se zajebava. Ali ne, on je mrtav hladan nabrajao plovanove dobre strane, pomoć u ratu...
- A ča z kaznu ku je dobil...
- Ma daj, ki voli pedere!?
I tako me stavio u razmišljanje kad sam već mislio da sam tu nagradu razumio. :89
Prošeći se z manun okolo Trsata.

Offline elvis

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Datum registracije: Vel 2012
  • Postova: 10.564
Odg: novilist.hr
« Odgovori #104 u: 05.05.2019., 08:31:43 »
Ima li zainteresiranih?

http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/DAN-OSLOBODENJA-U-KASTVU-Izlozba-Iz-fotografskog-albuma-Urbana-Rienzera

[...]
Tim povodom, jučer je u Muzejskoj zbirki Kastavštine otvorena izložba »Iz fotografskog albuma Urbana Rienzera« – 1. bataljun SS policijskog puka »Bozen« 1944. godine na području Istre, Krasa i Kvarnera, autora Ive Mileusnića i Vane Gović.

Ova izložba je po prvi put postavljena prije dvije godine kada je javnosti predstavljen fotografski materijal iz Pokrajinskog arhiva Južnog Tirola u Bolzanu važan za rekonstrukciju ratnih prilika Krasa i okolice tijekom Drugog svjetskog rata.

Riječ je o fotoalbumu njemačkog vojnika Rienzera koji je aparatom bilježio vojni put svoje postrojbe tijekom 1944. na području Istre, Krasa i Kvarnera. Poseban značaj imaju fotografije snimljene tijekom travnja i svibnja 1944. kada su počinjena brojna zlodjela nad civilnim stanovništvom, među kojima je i zločin u Lipi